III pensijų pakopa

vdi
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Tre Sau 12, 2022 5:31 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2
Re: III pensijų pakopa

Standartinė vdi » Tre Sau 12, 2022 5:34 pm

laurizas rašė:
Tre Sau 12, 2022 5:30 pm
vdi rašė:
Tre Sau 12, 2022 7:21 am
ar galiu šalia darbdavio įmokų daryti savo asmenines įmokas tomis pačiomis sąlygomis?
Ką reiškia "tomis pačiomis sąlygomis"?
Ta prasme i ta pacia 3pokopos saskaita, kur pinigai susilies kartu su darbavio imokomis. Sutartyje niekur nerandu info del papildomu imoku mokejimo mano iniciatyva

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Sau 12, 2022 7:26 pm

vdi rašė:
Tre Sau 12, 2022 5:34 pm
Ta prasme i ta pacia 3pokopos saskaita, kur pinigai susilies kartu su darbavio imokomis. Sutartyje niekur nerandu info del papildomu imoku mokejimo mano iniciatyva
Nepavyks, nebent darbdavys įmokės didesnes įmokas už jus. Jeigu gerai pamenu, šios įmokos negali būti didinamos atlyginimo sąskaita. Norėdamas padidinti įmokas, darbdavys privalo atitinkamai padidinti atlyginimą.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

vdi
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Tre Sau 12, 2022 5:31 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė vdi » Ket Sau 13, 2022 5:53 am

Mr. BM. rašė:
Tre Sau 12, 2022 7:26 pm
vdi rašė:
Tre Sau 12, 2022 5:34 pm
Ta prasme i ta pacia 3pokopos saskaita, kur pinigai susilies kartu su darbavio imokomis. Sutartyje niekur nerandu info del papildomu imoku mokejimo mano iniciatyva
Nepavyks, nebent darbdavys įmokės didesnes įmokas už jus. Jeigu gerai pamenu, šios įmokos negali būti didinamos atlyginimo sąskaita. Norėdamas padidinti įmokas, darbdavys privalo atitinkamai padidinti atlyginimą.
bet ar tai reiškia, kad darbdavys pradėjęs mokėti į mano 3 pakopą užkirto kelią man pačiam, savo nuosavais pinigais, irgi šalimais kaupti 3 pakopą toje pačioje kompanijoje?

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Ket Sau 13, 2022 8:04 am

vdi rašė:
Ket Sau 13, 2022 5:53 am

bet ar tai reiškia, kad darbdavys pradėjęs mokėti į mano 3 pakopą užkirto kelią man pačiam, savo nuosavais pinigais, irgi šalimais kaupti 3 pakopą toje pačioje kompanijoje?
Manau - klysti. Pasuk Finastai, jie tau išaiškins (ypač jei užsiminsi kad jų III pakopa domina)

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1320
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Sau 13, 2022 8:10 am

vdi rašė:
Ket Sau 13, 2022 5:53 am
bet ar tai reiškia, kad darbdavys pradėjęs mokėti į mano 3 pakopą užkirto kelią man pačiam, savo nuosavais pinigais, irgi šalimais kaupti 3 pakopą toje pačioje kompanijoje?
Nemanau, kad užkertamas kelias prisidėti savais.

vdi
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Tre Sau 12, 2022 5:31 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė vdi » Ket Sau 13, 2022 9:21 am

Žodžiu paskutinis atnaujinimas, susisiekiau live chatu, ir ten uždaviau konkrečius klausimus, gavau atsakymą, kad galiu prisidėti savo lėšomis neribotą kiekį pinigų tos pačios sutarties pagrindu. GMP lengvata bus taikoma TIK nuo mano įmokėtų lėšų (1500€)
Tikriausiai darbdavys mokėdamas savo iniciatyva, kompensuojasi savo pusės mokesčius, aš - savo. To aš irgi nežinojau.

Vartotojo avataras
Faewraek
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Ant Vas 09, 2021 3:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 30
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Faewraek » Pen Bal 07, 2023 6:44 am

Ar su naujausia mokesčių reforma dabar trečia pakopa nelabai patraukli pasidarys? Ar tada verta atnaujinti kaupimą antroje?

Vartotojo avataras
Master
Naujokas
Pranešimai:22
Užsiregistravo:Šeš Vas 06, 2021 11:28 am
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 2

Standartinė Master » Pen Bal 07, 2023 7:49 am

vdi rašė:
Ket Sau 13, 2022 9:21 am
Žodžiu paskutinis atnaujinimas, susisiekiau live chatu, ir ten uždaviau konkrečius klausimus, gavau atsakymą, kad galiu prisidėti savo lėšomis neribotą kiekį pinigų tos pačios sutarties pagrindu. GMP lengvata bus taikoma TIK nuo mano įmokėtų lėšų (1500€)
Tikriausiai darbdavys mokėdamas savo iniciatyva, kompensuojasi savo pusės mokesčius, aš - savo. To aš irgi nežinojau.
Gali savo lėšom toje pačioje kompanijoje, bet ne į tą patį fondą. Techniškai galima, bet dėl VMI mokesčių skaičiavimo niekas nerekomenduoja taip daryt. Su INVL ir SEB apie tai kalbėjau, sakė geriau į atskirus fondus, į vieną - darbdavys, į kitą pats.
Faewraek rašė:
Pen Bal 07, 2023 6:44 am
Ar su naujausia mokesčių reforma dabar trečia pakopa nelabai patraukli pasidarys? Ar tada verta atnaujinti kaupimą antroje?
Aš antroje nekaupčiau vien dėl to, kad neaišku, kas bus su tais pinigais, kai dalis valstybės pinigų įdėta, kiek reikės mokėt už anuitetą ir t.t. Gal tiesiog geriau tuomet S&N 500 indexinį fondą užpirkinėt. O trečioj, manau, kad tik jeigu darbdavys pervedinėja, tada apsimokės.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1320
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Šeš Bal 08, 2023 3:41 pm

Faewraek rašė:
Pen Bal 07, 2023 6:44 am
Ar su naujausia mokesčių reforma dabar trečia pakopa nelabai patraukli pasidarys? Ar tada verta atnaujinti kaupimą antroje?
Į II pakopą galima kaupti ne tik 3% nuo algos, bet ir mokėti papildomas įmokas ir nuo tų papildomų įmokų galima susigrąžinti dalį GPM.

Kad po pakeitimų III pakopa nelabai patraukli pasidarys priklauso nuo ten pinigus dedančio asmens. Iš III pakopos bet kada galima atsiimti, su II taip nėra. Be to, neaiškus tie visi reikalai su anuitetais. Dėl minimų priežasčių nemanau, kad vidutinis vartotojas vietoj III ims atnaujinti II, o jei nėra nutraukęs, mokėti papildomas įmokas.

Per daug nesigilinau, bet jei naikina tik tą metinę lengvatą iki 1500 Eur, tai dar pusė bėdos, nes kaupiant didesnėmis sumomis didesnę įtaką portfelio dydžiui lemia ne tie 300 Eur per metus, bet pelno neapmokestinimas GPM.

Kraske
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:101
Užsiregistravo:Sek Gru 22, 2019 1:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 5

Standartinė Kraske » Sek Bir 25, 2023 9:33 am

Man su exceliais ne kas, tačiau susidėjus skaičius į padarytą https://www.finansaipaprastai.lt/skaici ... opa-vs-igd skaičiuoklę ir panaikinus III pakopos lengvatą net ir nemokant GPM, ETF visvien šauną į viršų.

Skelbti atsakymą