III pensijų pakopa

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96
III pensijų pakopa

Standartinė šešinuliai » Tre Vas 26, 2020 11:34 am

Pastebėjau, kad nėra temos apie III pensijų pakopą, kas yra keista. Aišku, tema minima ir apkalbėta kitose forumo vietose, tačiau pats klausimas manau gana platus ir aktualus, kad turėtų savo temą.

Aš neseniai praėjau pro visą "Ar man apskritai reikia III pakopos" procesą, tad galiu pasakyti, susigaudyti gana sunku.

Labai naudingi buvo LB resursai (sekantys tiek fondų performancą, tiek mokesčius):
https://www.lb.lt/lt/pf-veiklos-rodikliai#ex-1-4

Taip pat, visiems vertėtų susipažinti su galimybe, kad įmokas už jus mokėtų darbdavys, plačiau VŽ: https://www.vz.lt/vedlys2020/2019/11/19 ... namu-darbu
Tokiu atveju jūs savo gross atlyginimą galite pervesti į III pakopą, tad vietoj 100 Eur banko sąskaitoje gaunate 168 Eur pensijų fonde.

Taip, pensijų fondai dažnai yra aktyviai valdomi ir turi nemažus mokesčius, tad long-term'u šitas nebūtinai gali atsipirkti net ir gaunant +68% instant prieaugį, bet pagal mano skaičiavimus, teisingai pasirinkus valdytoją, tikrai galima šita mokestine lengvata gana daug išlošti.

Noriu įžiebti koncentruotą diskusiją vienoje vietoje - ar jūs skiriate lėšų III pakopai ir jei taip, kokia tai dalis pajamų ir kokį tiekėją naudojate?

Nes net ir praleidęs nemažai laiko šiam klausimui spręsti, nesu iki galo 100% tikras, kad pasirinkau ir viską susistačiau teisingai, tad ieškau confirmation'o ir ramios galvos, pamirštant šį klausimą ateinantiems 10 metų.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Vas 26, 2020 11:44 am

Aš po ilgų peržiūrų pasirinkau INVL fondą INVL EXTREMO III 16+. Visą info galite rasti čia: https://www.invl.com/pensija/iii-pakopo ... mo-iii-16/#

Bet esminė info:

0.8% Valdymo mokestis – skaičiuojamas kaupimo principu kiekvieną darbo dieną nuo fondo vidutinės metinės grynųjų aktyvų vertės.
0.2% Depozitoriumo – mokestis už depozitoriumo pagal sutartį suteiktas paslaugas. Sudaro ne daugiau kaip 0,2 proc. nuo fondo vidutinės metinės grynųjų aktyvų vertės.
Startinis mokestis – pirmuosius 12 mėnesių nuo tapimo Dalyviu mokamoms pensijų įmokoms taikomas 30 proc. startinis mokestis, per šį laiką negalintis viršyti 200 eurų, tačiau nuskaitomas tol, kol pasiekiama minimali 100 eurų suma. Šis mokestis taikomas tik naujiems Dalyviams, kurių sutartys įsigaliojo po 2018-06-14, ir Dalyviams, perėjusiems iš kitos valdymo įmonės valdomo pensijų fondo. Dalyviams, perėjusiems iš kito Valdymo įmonės valdomo pensijų fondo, startinis mokestis nėra taikomas, jei tarp Valdymo įmonės valdomų pensijų fondų pervedamų lėšų suma yra didesnė nei 2000 EUR ir nuo sutarties įsigaliojimo kitame Valdymo įmonės valdomame pensijų fonde yra praėję daugiau nei 12 mėnesių.

Sumoj, 2019-tais buvo Einamasis mokestis 1,34 %.

Palyginamasis indeksas yra tokios sudėties:
89% MSCI ACWI IMI Net Total Return USD Index (MIMUAWON Index) (perskaičiuotas į EUR)
8% MSCI Emerging Markets Net Total Return USD Index (M1EF Index) (perskaičiuotas į EUR)
3% EONIA Total Return Index (DBDCONIA Index)

O realiai fondas turi 5% lietuviškų akcijų ir 90% įvairių ETF'ų (iShares, Vanguard, Lyxor), pridedu 2019 metų sudėtį:
Paveikslėlis
Prikabinti failai
INVL Extremio III 16+ .png
INVL Extremio III 16+ .png (86.25KiB)Peržiūrėta 7429 karus(ų)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Vas 26, 2020 12:08 pm

Seniau INVL buvo fondų, kurie neturi startinio mokesčio. Tai pradžiai galima pasirinkti šį fondą, išvengti mokesčio, o po kelių metų lėšas persimesti jau į norimą fondą.

Kas be ko, reikia tikrinti ar vis dar yra fondų be startinio mokesčio ir ar perėjimas tarp fondų nekainuos.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Vas 26, 2020 12:24 pm

Mr. BM. rašė:
Tre Vas 26, 2020 12:08 pm
Seniau INVL buvo fondų, kurie neturi startinio mokesčio. Tai pradžiai galima pasirinkti šį fondą, išvengti mokesčio, o po kelių metų lėšas persimesti jau į norimą fondą.

Kas be ko, reikia tikrinti ar vis dar yra fondų be startinio mokesčio ir ar perėjimas tarp fondų nekainuos.
Taip, galioja. Vadybininkė pašnairavo, bet vis dar yra ši galimybė, tad geriausias kelias yra pasirinkti planą Drąsus (kuris vistiek 100% akcijos) ir turi 1.5% valdymo mokestį, bet kadangi jis mokamas kas mėnesį, tai nedaug per metus susidaro. Ir po 12mėn. pasikeisti į Extremio su 0.8% valdymo mokesčiu.

Šį patarimą iš tiesų ir radau kažkurioje random temoje, todėl manau ir gerai visą tokią info turėti po viena tema.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Vas 26, 2020 12:56 pm

Tai dar prie to paties galima ir pridėti nuorodą į mano senesnį straipsnį, kuriame yra šiek tiek skaičiavimų apie II ir III pakopas bei tiesiog ETF. Tie kas bus neskaitę, gal ras kažką naudingo.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

eltax
Naujokas
Pranešimai:22
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 7:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 1

Standartinė eltax » Ket Kov 05, 2020 9:36 am

Gera žinia, šiek tiek mažėja INVL mokesčiai :)

Papildomo savanoriško pensijų kaupimo pensijų fondų „INVL drąsus“ ir „INVL apdairus“ didžiausias galimas kitų išlaidų dydis mažėja nuo 0,99 iki 0,5 proc. nuo vidutinės metinės grynųjų aktyvų vertės;
papildomo savanoriško pensijų kaupimo pensijų fondų „INVL MEDIO III 47+“ ir „INVL EXTREMO III 16+“ didžiausias galimas kitų išlaidų dydis mažėja nuo 0,99 iki 0,3 proc. nuo vidutinės metinės grynųjų aktyvų vertės;
papildomo savanoriško pensijų kaupimo pensijų fondų „INVL STABILO III 58+/INVL stabilus“ didžiausias galimas kitų išlaidų dydis mažėja nuo 0,99 iki 0,2 proc. nuo vidutinės metinės grynųjų aktyvų vertės.
2. Sumažintas maksimalaus galimo atlyginimo depozitoriumui dydis. Depozitoriumui iš fondo lėšų mokamas didžiausias galimas atlygis mažėja šiems fondams:

Papildomo savanoriško pensijų kaupimo pensijų fondo „INVL apdairus“ didžiausias galimas atlygis depozitoriumui mažėja nuo 0,3 iki 0,2 proc. nuo vidutinės metinės grynųjų aktyvų vertės;
papildomo savanoriško pensijų kaupimo pensijų fondų „INVL STABILO III 58+/INVL stabilus“, „INVL MEDIO III 47+“ ir „INVL EXTREMO III 16+“ didžiausias galimas atlygis depozitoriumui mažėja nuo 0,2 iki 0,15 proc. nuo vidutinės metinės grynųjų aktyvų vertės.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ket Kov 05, 2020 9:38 am

Nu va, po Revolut'o ir kitų fintech startupų minimalių mokesčių politikos, ritasi dabar banga ir per didžiuosius žaidėjus.

Swed, INVL, laukiam dabar ir kitų.

Man, kaip kaupiančiam INVL, labai labai geros naujienos.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

martishka
Naujokas
Pranešimai:4
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 1:00 pm

Standartinė martishka » Ket Bal 02, 2020 2:13 pm

Sveiki,

Mažėja ir SEB 3 pakopos mokesčiai, bei kuriasi nauji fondai. Trumpai apie fonda, kuriame esu/būsiu.
Dabar esu: SEB pensija 2 plius:
Įmokos mokestis: 3%
Metinis valdymo mokestis: 1%

Nuo 2020-04-14, kaip suprantu esu perkeliamas į naują fondą: SEB pensija 18+
Įmokos mokestis: 0%
Metinis valdymo mokestis 0,85%.

Bazinė info iš skrajutės, kuria gavau paštu. P.S. turiu kaupimą čia, nes darbdavys skatina įmokomis į pensijų fonda, ir pačio fondo keisti neleidžia.
Reziumė, kad konkurencija yra ir pensijų fondai mokesčius mažina :)

martishka
Naujokas
Pranešimai:4
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 1:00 pm

Standartinė martishka » Pen Bal 03, 2020 12:42 pm

Taip pat kilo klausimas. Gal yra žinančių, kaip veikia ir iš ko susidaro 3 pakopos PF? Ta prasme, ką ir kaip jie perka. Jeigu tarkim lyginamasis indeksas, kaip anksčiau minėta susidaro iš:

89% MSCI ACWI IMI Net Total Return USD Index (MIMUAWON Index) (perskaičiuotas į EUR)
8% MSCI Emerging Markets Net Total Return USD Index (M1EF Index) (perskaičiuotas į EUR)
3% EONIA Total Return Index (DBDCONIA Index)

tai iš ko yra sudarytas pats fondas už kurį mokame? Bankas perka pats akcijas ir mėgina sudaryt kažką tokio, kad gautusi, kaip šitų indeksų sudėtis, ar bankas tiesiog perka ETF ir juos perparduoda paprastam piliečiui užsidėjęs savo mokesčių dalį?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Bal 03, 2020 2:30 pm

Fondo ataskaitose turi būti portfelio sudėtis.

Skelbti atsakymą