III pensijų pakopa

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: III pensijų pakopa

Standartinė laurizas » Ket Bir 18, 2020 4:24 pm

Manau, kad darbdavys tokiais raštais nori apsisaugoti nuo VMI. Sutikimą bet kada galima atšaukti.

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Ket Bir 18, 2020 10:22 pm

pliumbum rašė:
Ket Bir 18, 2020 2:03 pm
Žodžiu, darbdavys atsiuntė pasirašyti raštą, kuriuo įsipareigoju neišsiimti pinigų iš III pakopos, kol įgyju tam teisę (reiškia, 5 metai iki pensinio amžiaus); sutinku, kad darbdavys gautų informaciją iš pensijų fondo valdytojo apie operacijas, atliekamas su pensijų kaupimo įmokomis; ir pažeidus šiuos punktus, jeigu darbdaviui atsiranda kokių nors mokestinių prievolių, jas kompensuoti.

Trečias punktas man OK, bet pirmas ir antras tai tikrai pertekliniai. Laisvai pasirašyčiau, kad kompensuosiu bet kokius papildomus mokesčius. Bet kad gautų informaciją ir kad apskritai bandytų uždrausti atsiimti?

Ką manot?
Tai yra visiskai normali praktika. Visu pirma, ji yra orientuota ne i darbuotoja, o VMI. Darbdavio mokamos imokos turi atitikti tam tikrus kriterijus, kad nebutu apmokestinamos, kaip darbo pajamos. Realiai, tau niekas negali uzdrausti disponuoti tavo lesomis, nes po pervedimo jos yra tavo, o ne darbdavio. Mano ziniomis, kolkas nera teisminio precedento, kai darbuotojas issieme lesas ir del to darbdavys turejo sumoketi mokescius. Taciau yra nubausta ne viena imone, kur buvo “isigudrinus” moketi atlyginima per pensiju sistema. Pervesdavo pinigus, o jie vos ne kas menesi budavo isgryninami. Teisma pralaimejo ir gavo baudas ir t.t.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Bir 19, 2020 7:26 am

Taip, natūralu, kad darbdavys nori apsidrausti. Ką jau padarysi, kai įstatymas parašytas gana nerišliai.

Techniškai, tau uždrausti išsiimti lėšas gali tik bankas, nes įstatymiškai tas neapibrėžta, o lėšas darbdavys perveda į tavo asmeninė 3 pakopos sąskaitą, tai daugiausiai ką jis gali padaryti - paprašyti neišsiimti, maloniai arba su sutartimi :)

Sprendimas tai vistiek tavo, pliumbum, bet aidynskas gerai pasidalino. VMI gaudo tik reguliarius 'nusikaltėlius', kurie taip apeina DU apmokestinimą. Jeigu kaupsi 5-10 ar net daugiau metų, tikimybė būti už'flag'intam kaip pažeidėjui beveik nulinė. Nu nusiimsi tas lėšas po 10 metų ir pensijų fondas informuos tavo darbdavį, bet tai automatiškai neiššaukia mokesčių. Mokesčius iššaukia laiškas iš VMI, kuriuo paprašys tave pasiaiškinti ir manau early retirement yra gana svarus argumentas :)

Aš visų savo santaupų čia tikrai nekiščiau, bet dalį - kodėl gi ne. Tuo labiau, kad juk ir nuo 60-ties metų gyventi už kažką reikės, tai net ir norint išsiimti anksčiau ir pakliuvus ant VMI, ir paprašius sumokėti mokesčius - tuomet galima ir palikti. Juk panaši sistema ir US su 401(k), kur šiaip tax-free, bet išsiėmus anksčiau - teks susimokėti mokesčius. Tai ir early retirement žmonės aplink tai suplanuoja, kad iki 55-kių gyveni iš vienų investicijų, o nuo 'atsirakinus" 401k, persimeti ant kitų. Su šita schema aš mąstau panašiai, jeigu jau kils problemų išsiimant anksčiau.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pen Bir 19, 2020 1:40 pm

Radau VMI išaiškinimą 2019 m.: https://www.vmi.lt/cms/documents/10162/ ... 635f9bd3a7

Tingiu cituoti ilgas argumentacijas, bet esmė tokia, kad piktnaudžiavimas gali būti konstatuojamas tik tada, jeigu įmokos pagal savo esmę atitinka darbo užmokesčio mokėjimą. Ir kad darbdaviui jokia prievolė neturėtų kilti, jeigu darbo santykiai yra pasibaigę (vadinasi, jeigu pasiekei FIRE ir išėjai iš darbo - valio).

O mano atveju kas aktualu - tai kad VMI rašo, jog darbdavio priimtos prevencinės priemonės gali būti laikomos aplinkybe, kad mokestinė atsakomybė neturi būti taikoma. Tai jau ir aišku, iš kur šitas raštas atsirado - darbdavys paskaitė šitą VMI išaiškinimą ir tokį raštą padarė kaip prevencinę priemonę. Tai manau viskas ok su juo - nors ir iš principo keistokai atrodo, kad nori sekti mano accounto veiklą, kai ten gali būti ir visiškai darbdaviui neaktualūs mano paties pinigai (iš principo, realiai jų ten nebus).

Man netgi atrodo, kad turint galimybę persivesti prieš mokesčius, tą galimybę racionalu yra maksimizuoti. Pasiskaičiavau, kad nesikeičiant pajamoms ir išlaidoms, FI investuodamas pats galiu pasiekti per 14 metų, o maksimizuodamas 25% metinio atlyginimo (panašiai tiek bonusų ir gaunu per metus) per darbdavį į III pakopą - per 11. Čia aišku kvaila prielaida gal dar, kad grąža bus vienoda (nebus), tingiu skaičiuoti, bet vis tiek pora metų liks skitumo. Aišku tikiuosi greičiau, nes istoriškai mano pajamos augo 5-10 procentų per metus ir butas išsimokinėja ir gali pabrangti - velnias, perspektyva mažiau negu 10 metų jau tikrai labai optimistiškai nuteikia :) gerų post-koroninių bulių tik reikia.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Bir 19, 2020 3:48 pm

Nu va, puiku. Dar tiksliau viską išsiaiškinome. Ačiū, kad pasidalinai link'u.

Aš irgi ne iki cento tikslumo čia viską susiskaičiavęs, bet sistemos pagrindas labai viliojantis. Nemanau, kad per ateinančius visus metus, visuose darbuose turėsiu galimybę išsimušti šią sistemą, bet kol galiu - irgi gana daug nukreipiu, apie 15 procentų gross algos.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Šeš Bir 20, 2020 8:09 am

šešinuliai rašė:
Tre Bir 17, 2020 7:05 pm
Aš analizavausi fondų rezus ir sudėtį, tai INVL geriausias pasirodė dėl mokesčių ir turimų ETF'ų, todėl su kitais net nekontaktavau, iš karto ten nuėjau. Pasidalink plačiau jei pasileidinėsi per kitus, bus naudinga kitiems nariams ateityje.
O tu laikinai ėmei drąsų ar iškart extremo? Nes tas startinio mokesčio sutaupymas gal ir fainai, bet šiuo metu metinius pokyčius žiūrint extremo turi 5 procentinių punktų pranašumą. Ketinu mesti dabar keletą tūkstančių €, tai tas 200 eurų startinis mokestis net apsimokėti pradeda, jeigu tokie skirtumai laikysis per šiuos metus.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pir Bir 29, 2020 2:18 pm

Dar kartą ačiū šešinuliai. Ketinau premijas (apie 4800 į rankas) suinvestuoti įprastiniu būdu. Susitvarkiau III pakopą ir tie 4800 pavirto 8000. Na, atmetus startinį mokestį, 7800. Rimti skirtumai, kai nepastovaus atlyginimo gauni nemažai. Reikia tikrai stipraus atsilikimo nuo rinkos, kad tokie skirtumai neapsimokėtų. Iš tiesų, visi amerikonų blogeriai irgi rekomenduoja pirmiausia max outinti 401(k), IRA ir kitus mokestines lengvatas turinčius įrankius, tik tada imtis taxable investments. Amerikonai, beje, net ir sulaukę senatvės nuo savo investicijų turi susimokėti mokesčius - čia Lietuvoje palankiau.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Bir 29, 2020 2:29 pm

pliumbum rašė:
Pir Bir 29, 2020 2:18 pm
<...> čia Lietuvoje palankiau.
Palauk, pasikeis per 30-40 metų tikrai ne mūsų naudai :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pir Bir 29, 2020 3:03 pm

Mr. BM. rašė:
Pir Bir 29, 2020 2:29 pm
pliumbum rašė:
Pir Bir 29, 2020 2:18 pm
<...> čia Lietuvoje palankiau.
Palauk, pasikeis per 30-40 metų tikrai ne mūsų naudai :)
Kai išgirsiu, kad jau Seime artėjama prie neigiamo sprendimo, manau iškart bus ir mano sprendimas, ką su pinigais darysiu :)

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pir Bir 29, 2020 7:19 pm

pliumbum rašė:
Pir Bir 29, 2020 2:18 pm
Dar kartą ačiū šešinuliai. Ketinau premijas (apie 4800 į rankas) suinvestuoti įprastiniu būdu. Susitvarkiau III pakopą ir tie 4800 pavirto 8000. Na, atmetus startinį mokestį, 7800. Rimti skirtumai, kai nepastovaus atlyginimo gauni nemažai. Reikia tikrai stipraus atsilikimo nuo rinkos, kad tokie skirtumai neapsimokėtų. Iš tiesų, visi amerikonų blogeriai irgi rekomenduoja pirmiausia max outinti 401(k), IRA ir kitus mokestines lengvatas turinčius įrankius, tik tada imtis taxable investments. Amerikonai, beje, net ir sulaukę senatvės nuo savo investicijų turi susimokėti mokesčius - čia Lietuvoje palankiau.
Wow, vienu ypu +3k daugiau. Solidi sumelė. Taip dabar 10 kartų su normaliu prieaugiu ir neblogas emergency fund'as ar boost'as ties 60 metų susidarys. Čia su sąlyga, kad net ir būtų kažkada sunku išsiimti. Džiaugiuosi, kad neveltui aprašiau ir buvo naudos!

O mokesčiai dėl visko nuolat keičiasi, bet sprendimus reikia priimti šiandien, tad ir dirbam su tuo ką turim.

Kas liečia šias darbdavio įmokas, aš manau čia nebūtų taip paprasta paimti ir pakeisti sąlygas jau sukauptoms lėšos. Esu isitikinęs, kad net ir pašalinus lengvatą ar kažkaip pakeitus sąlygas atsirastų išlyga "išimtis galioja sutartis sudariusiems iki 2020metų" ar panašiai. Kaip, kad yra panašių išimčių seniai seniai sudarytiems indėliams.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Skelbti atsakymą