III pensijų pakopa

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: III pensijų pakopa

Standartinė laurizas » Tre Bir 17, 2020 8:14 am

pliumbum rašė:
Tre Bir 17, 2020 7:22 am
O kaip dėl saugumo? Indėlių ir investicijų draudimas iki 100k?
22 000 Eur.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Bir 17, 2020 8:54 am

šešinuliai rašė:
Tre Bir 17, 2020 8:12 am
Na, kaip supratai, aš čia landžiojau po sutartis ir skambinėjau tiek INVL, tiek VMI prieš startuojant, tai galiausiai priėjau išvados, kad tu, kaip individualus asmuo, niekaip negali pralošti, todėl jeigu darbdavys jau siūlo šią naudą - būtų kvaila nesinaudoti. O jeigu esi užsispyręs kaip aš, gali bandyti prasimušti tai nuo nulio, nes schema ekonomiškai naudinga :)
Siūlo, ir kaip tik greitai bonusai bus, užtai tiek ir klausinėju :)

Beje, o vienkartinius bonusus įdomu kaip apskaito, kad neviršytų 25 procentų? Metinį atlyginimą žiūri? Nes bendrai sudėjus mano bonusai turbūt ir daugiau siekia per metus...

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Bir 17, 2020 9:57 am

laurizas rašė:
Tre Bir 17, 2020 8:14 am
22 000 Eur.
Hm, labai jau mažai. Bankrutuoti gali visi, to niekada negalima atmesti.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Bir 17, 2020 4:25 pm

Paskaičiau visų sąlygas. Swedbank ir Luminor, tuose fonduose kur gali controbutinti darbdavys, negalima išsiimti anksčiau negu likus 5 metams iki pensinio amžiaus. Be to, Luminor fonduose maksimaliai akcijos sudaro 50%.

Neapsigaukite.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Bir 17, 2020 7:05 pm

pliumbum rašė:
Tre Bir 17, 2020 4:25 pm
Paskaičiau visų sąlygas. Swedbank ir Luminor, tuose fonduose kur gali controbutinti darbdavys, negalima išsiimti anksčiau negu likus 5 metams iki pensinio amžiaus. Be to, Luminor fonduose maksimaliai akcijos sudaro 50%.

Neapsigaukite.
Gali būti, kad šie bankai funkciškai apriboję, kas kiek keista, nes įstatymas nėra toks griežtas. Aš analizavausi fondų rezus ir sudėtį, tai INVL geriausias pasirodė dėl mokesčių ir turimų ETF'ų, todėl su kitais net nekontaktavau, iš karto ten nuėjau. Pasidalink plačiau jei pasileidinėsi per kitus, bus naudinga kitiems nariams ateityje.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Bir 17, 2020 7:14 pm

laurizas rašė:
Tre Bir 17, 2020 8:14 am
pliumbum rašė:
Tre Bir 17, 2020 7:22 am
O kaip dėl saugumo? Indėlių ir investicijų draudimas iki 100k?
22 000 Eur.
Iš kur šie 22k?
Aš niekur įstatymuose ar oficialiasniuose dokumentuose ant greičio dabar nesuradau, bet keli straipsniai neša tokią žinutę:
Pensijų fondas bankrutuoti net ir techniškai negali
Įdomu tai, kad pensijų kaupimo bendrovės jų valdomus II ir III pakopos pensijų fondus valdo tik patikėjimo teise. Tai reiškia, kad pensijų fondų dalyvių turtas yra atskirtas nuo pačios bendrovės ar jos akcininko turto. Jeigu atsitiktų nenumatytos mokumo problemos ar valdymo bendrovė ar jos akcininkas bankrutuotų, pensijų fondų turtas pagal įstatymą būtų perduotas valdyti naujai turto valdymo bendrovei, o bankroto administratorius į pensijų fondų dalyvių turtą neturėtų jokios teisės.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Bir 17, 2020 7:25 pm

21 straipsnis
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct ... 169921/asr

Viskas gerai, kol yra pakankamas kiekis sąžiningų žmonių, bet klastojant dokumentus viskas įmanoma.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ket Bir 18, 2020 7:35 am

laurizas rašė:
Tre Bir 17, 2020 7:25 pm
21 straipsnis
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct ... 169921/asr

Viskas gerai, kol yra pakankamas kiekis sąžiningų žmonių, bet klastojant dokumentus viskas įmanoma.
Nemanau, kad šitas aktualus pensijoms.

Juk III pakopos fondo valdytojas yra lyg ir brokeris. Už surinktas lėšas perka tam tikrus kotiruojamus vienetus, o savininkai išlieka patys asmenys. Tam juk ir mokamas depozitoriumas, kad pensijų turtas būtų atskirai ir bankrutavus valdytojui, visas turtas būtų perkeliamas tiesiog pas kitą valdytoją.

INVL man ką tik telefonu tai patvirtino, o SEB vieša info: https://www.seb.lt/privatiems-klientams ... iu-apsauga

Apsauga nuo pensijų kaupimo bendrovės ir jos kreditorių
Pensijų fondą sudarantis turtas yra dalyvių bendroji dalinė nuosavybė. Šis turtas atskirtas nuo kito pensijų kaupimo bendrovės turto ir kitų tos pačios pensijų kaupimo bendrovės valdomų pensijų fondų turto. Pensijų fondo turtas yra saugomas depozitoriume. Pensijų kaupimo bendrovė pensijų turtą valdo, naudoja ir juo disponuoja turto patikėjimo teisės pagrindais, todėl bendrovės kreditoriai neturi jokių teisių į pensijų fondo turtą.

Apsauga nuo pensijų kaupimo bendrovės bankroto
Jeigu bankrutuotų pensijų kaupimo bendrovė, valdanti pensijų fondų lėšas, teismo paskirtas bankroto administratorius Lietuvos banko nustatyta tvarka perduotų visą pensijų fondų turtą valdyti kitai pensijų kaupimo bendrovei.
Kiekvienas dalyvis galėtų pasirinkti kitą pensijų kaupimo bendrovę, į kurią būtų pervestos visos pensijų fonde jo sukauptos lėšos. Kadangi pensijų kaupimo bendrovės turtas yra atskirtas nuo jos valdomų pensijų fondų turto, pensijų kaupimo bendrovės bankrotas neturi įtakos dalyvio sukaupto turto dydžiui.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Bir 18, 2020 8:25 am

Bankroto atveju gali paaiškėti, kad nėra to turto, kuris turėtų būti. Šituo atveju įsijungtų draudimas.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Ket Bir 18, 2020 2:03 pm

Žodžiu, darbdavys atsiuntė pasirašyti raštą, kuriuo įsipareigoju neišsiimti pinigų iš III pakopos, kol įgyju tam teisę (reiškia, 5 metai iki pensinio amžiaus); sutinku, kad darbdavys gautų informaciją iš pensijų fondo valdytojo apie operacijas, atliekamas su pensijų kaupimo įmokomis; ir pažeidus šiuos punktus, jeigu darbdaviui atsiranda kokių nors mokestinių prievolių, jas kompensuoti.

Trečias punktas man OK, bet pirmas ir antras tai tikrai pertekliniai. Laisvai pasirašyčiau, kad kompensuosiu bet kokius papildomus mokesčius. Bet kad gautų informaciją ir kad apskritai bandytų uždrausti atsiimti?

Ką manot?

Skelbti atsakymą