Darbo stažas

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49
Darbo stažas

Standartinė pliumbum » Tre Rgp 12, 2020 12:42 pm

Žinau, kad dauguma čia esam palyginti jauni, bet kadangi mąstome apie tai, kaip gyvensime senatvėje, tai ir aš kiek labiau susimąsčiau. Daugumos iš mūsų tikslas yra susirinkti tokį kapitalą, kad formalus darbas nebebūtų gyvenimo būtinybė. Praktikoje tai reiškia, kad galbūt mes ketiname nustoti dirbti gerokai anksčiau negu pensinis amžius. Tačiau kadangi mes sumokėjome krūvas mokesčių, ir sąžininga, ir praktiška tikėtis, kad kai ateis laikas, Sodra mums irgi mokės senatvės pensiją. Juolab, kad per savo 20-25 metų karjerą, tarkim aš tikrai būsiu sumokėjęs Sodrai gerokai daugiau, negu vidutinis darbuotojas per 40 metų. Mano pajamos vidutines viršija jau kokius 8 metus, o pastaruoju metu - viršija kelis kartus :) Aš planuojuosi senatvės pajamas tokiam scenarijui, lyg Sodros nebūtų - bet jeigu ji bus, prarasti senatvės pensijos nesinorėtų.

O šitam yra apribojimai. Konkrečiai, 35 metų būtinasis darbo stažas (nuo 2027 m.) - be jo, kaip suprantu, bazinė pensija būtų mažesnė. Taip pat dirbant yra kaupiami taškai, už vienerius metus, išdirbtus gaunant vidutines pajamas, gauni 1 tašką, kuris tingėjau ieškoti kiek vertas dabar, bet 2018 m. buvo vertas maždaug 3,20 euro. Kitaip tariant, jei uždirbi 3 kartus daugiau nei vidutinis atlyginimas ir susitrumpini karjerą tarkim 20 metų, prarandi apie 200 eurų per mėnesį šiandienos pinigais (taškų vertė indeksuojama). Dėl trumpesnio stažo prarastum, kaip suprantu, dar apie 100 eurų, iš viso 300 per mėnesį.

Jei tikrai nori nedirbti, tiek taškai tai turbūt prarastas reikalas, bet dėl stažo tai gal netgi verta pačiam save įdarbinti ir mokėti MMA? :D

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Tre Rgp 12, 2020 5:15 pm

Niekas netrukdo dirbti 0,25 etato savo malonumui. :)

O jeigu rimčiau, tai čia valstybės naudai taip padaryta. Kuo ilgiau dirbsi, tuo daugiau sumokėsi. Ji nėra interesuota, kad nedirbtum, kol gali.
Mano blogas http://giem.lt

SpiriT
Mustachian
Pranešimai:176
Užsiregistravo:Šeš Bir 01, 2019 8:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 14

Standartinė SpiriT » Tre Rgp 12, 2020 6:49 pm

Giem rašė:
Tre Rgp 12, 2020 5:15 pm
Niekas netrukdo dirbti 0,25 etato savo malonumui. :)

O jeigu rimčiau, tai čia valstybės naudai taip padaryta. Kuo ilgiau dirbsi, tuo daugiau sumokėsi. Ji nėra interesuota, kad nedirbtum, kol gali.
Tada ir skaiciuoja staza * 0.25.
https://www.sodra.lt/lt/naujienos/galvo ... ame-pajamu

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Rgp 12, 2020 7:12 pm

Jeigu yra nors turėti stažą, galbūt tada planas yra atsidaryti kokią nors konsultacijų įmonę, persimesti ten savo portfelį ir investuoti su įmone. O kapitalo prieaugį išsimokėti per darbo sutartį. Nežinau kiek tai veiksminga mokesčių prasme, bet, manau, būtų įmanoma.

Kita vertus, išėjus į FIRE, vistiek kažkokia veikla liks. Tai stažą manau be problemų galima pasidaryti, kad ir su individualia veikla.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

orus
Naujokas
Pranešimai:25
Užsiregistravo:Ant Geg 19, 2020 11:47 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 5

Standartinė orus » Tre Rgp 12, 2020 8:23 pm

https://www.sodra.lt/kaip-apskaiciuojama-pensijos-verte
Minimalus stažas senatvės pensijai gauti – 15 metų. Neįgijęs 15 metų stažo asmuo neturi teisės gauti senatvės pensijos.
15 metų neturėtų būti sunku išdirbti.

Labai rekomenduoju peržiūrėti ELEMENTARU | Kokio dydžio bus Tavo pensija?
https://www.youtube.com/watch?v=wmPCC7FJGwU

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Ket Rgp 13, 2020 6:14 am

Šitas
orus rašė:
Tre Rgp 12, 2020 8:23 pm
https://www.sodra.lt/kaip-apskaiciuojama-pensijos-verte
Minimalus stažas senatvės pensijai gauti – 15 metų. Neįgijęs 15 metų stažo asmuo neturi teisės gauti senatvės pensijos.
15 metų neturėtų būti sunku išdirbti.

Labai rekomenduoju peržiūrėti ELEMENTARU | Kokio dydžio bus Tavo pensija?
https://www.youtube.com/watch?v=wmPCC7FJGwU
Ačiū, neblogas paaiškinimas.

Labai klaidina pavadinimai "minimalus stažas" (15 metų) ir "būtinasis stažas" (35 metai nuo 2027). Kas per pavadinimai - juk jie realiai yra sinonimai! Tai išeiti pensijos galima nuo 15 metų, o "būtinasis stažas" reiškia tik tai, kad jis suteikia teisę į pilną bazinę pensiją? Ir jis visai nėra joks būtinasis? Einant anksčiau, tiesiog būtų dalinama, t.y. išėjęs po 17.5 metų gautum 50%? Ar gerai supratau?

Šiaip žiauru, kaip absoliučiai neaiškiai viskas surašyta. Nesigirdamas manau, kad esu kur kas labiau išsilavinęs už vidutinį žmogų, bet informacijos nerandu ir ji visiškai nenormaliai pateikta. Geriausias (nors netobulas) paaiškinimas yra privačios internetinės televizijos kanale, o ne ten, kur turėtų būti - Sodros website'o priekyje.

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Ket Rgp 13, 2020 10:27 am

pliumbum rašė:
Ket Rgp 13, 2020 6:14 am

Ačiū, neblogas paaiškinimas.

Labai klaidina pavadinimai "minimalus stažas" (15 metų) ir "būtinasis stažas" (35 metai nuo 2027). Kas per pavadinimai - juk jie realiai yra sinonimai! Tai išeiti pensijos galima nuo 15 metų, o "būtinasis stažas" reiškia tik tai, kad jis suteikia teisę į pilną bazinę pensiją? Ir jis visai nėra joks būtinasis? Einant anksčiau, tiesiog būtų dalinama, t.y. išėjęs po 17.5 metų gautum 50%? Ar gerai supratau?

Šiaip žiauru, kaip absoliučiai neaiškiai viskas surašyta. Nesigirdamas manau, kad esu kur kas labiau išsilavinęs už vidutinį žmogų, bet informacijos nerandu ir ji visiškai nenormaliai pateikta. Geriausias (nors netobulas) paaiškinimas yra privačios internetinės televizijos kanale, o ne ten, kur turėtų būti - Sodros website'o priekyje.
1. minimalus ir butinasis nera sinonimai. Su terminais ten viskas gerai. Cia kaip matematikoj... minimalus stazas yra butinas bet nepakankamas kriterijus gauti standartine senatves pensija.

2. bereikalo per anksti parinies del "valdiskos" pensijos ir jos skaiciavimo. Jei tau iki pensijos liko daugiau nei 5 metai... yra labai didele tikimybe kad salygos vel keisis. Kaip kad keitesi jau ne karta ir net ne 10. Man paciam iki pensijos liko 20 metu... Mano nuomone per ta laikotarpi pensijinis amzius bus pailgintas... ir, mano nuomone, kad tokio daigto kaip bazine pensija nebeliks :) Bus bazines pajamos... na ir kazkiek papildomai gausi uz surinktus "taskus".

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Rgp 13, 2020 1:39 pm

Aš asmeniškai kad senatvėje gausiu valstybės pensiją net negalvoju.

Nors ir 25 taškus turiu ir stažas 13. Pagal Sodros skaičiuoklę, planuojama pensija - 21-23% atlyginimo. Nzn kaip čia bus, bet nesiruošiu atiduoti savo ateitį į tokią nežinią.

Pensijai kaupiu pats. O jeigu bus valstybinė - bus tik malonus siurprizas.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
besočiai
Naujokas
Pranešimai:6
Užsiregistravo:Ant Sau 26, 2021 8:12 pm

Standartinė besočiai » Pen Sau 29, 2021 7:41 pm

Giem rašė:
Ket Rgp 13, 2020 1:39 pm
Aš asmeniškai kad senatvėje gausiu valstybės pensiją net negalvoju.

Nors ir 25 taškus turiu ir stažas 13. Pagal Sodros skaičiuoklę, planuojama pensija - 21-23% atlyginimo. Nzn kaip čia bus, bet nesiruošiu atiduoti savo ateitį į tokią nežinią.

Pensijai kaupiu pats. O jeigu bus valstybinė - bus tik malonus siurprizas.
Pritariu kolegai. Mano rezultatai labai panašūs.
Iki šios dienos 12 metų ir 25 taškai. Planuojama pensija 20 proc. atlyginimo.

Iki pensijos dar daugiau negu 30 metų, jeigu nebus pakeistas pensijinis amžius :)
Spėju, jog 20 proc. algos dar čia optimistinis scenarijus.

Skelbti atsakymą