Pensijų reforma 2019

Skelbti atsakymą
yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6
Re: Pensijų reforma 2019

Standartinė yo1o » Ket Bir 27, 2019 4:47 am

Na man pagrindinis dalykas kas atgraso nuo II pakopos kad sukaupti pinigai yra ne tavo ir i juos neturesi daug teisiu. Valstybe jei nores duos jei nenores neduos. Vengrijoj juk buvo precedentas kai vyriausybe sugalvojo is pensiju fondu valstybes skola susimazinti, kaip ten baiges nesekiau. Bet mes su vengrais koja kojon zengiam visokiose statistikose.

eltax
Naujokas
Pranešimai:22
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 7:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 1

Standartinė eltax » Ket Bir 27, 2019 7:56 am

yo1o rašė:
Ket Bir 27, 2019 4:47 am
Na man pagrindinis dalykas kas atgraso nuo II pakopos kad sukaupti pinigai yra ne tavo ir i juos neturesi daug teisiu. Valstybe jei nores duos jei nenores neduos. Vengrijoj juk buvo precedentas kai vyriausybe sugalvojo is pensiju fondu valstybes skola susimazinti, kaip ten baiges nesekiau. Bet mes su vengrais koja kojon zengiam visokiose statistikose.
Ne visai taip. Sukaupti pinigai yra tavo nuosavybė, tik jų išmokėjimui taikomos atitinkamos sąlygos.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ket Bir 27, 2019 10:39 am

Man popierinė nuosavybė kai neesi tų pinigų sąvininkas, negali įtakoti jų judėjimo, išėmimo ar pan. nėra nuosavybė. Vat pradėjau kaupti prieš eilę metų tuos 2+2+2 nes Butkevičius pažadėjo šviesų rytojų, taip patikėjau kad net tuos 2% nuo savo atlyginimo jau sumokėjus mokesčius dar atriekiau, kažką sukaupiau, atrodė viskas gražu. Pasikeitė valdžia, atėjo nauji žmonės, ir sugalvojo nusavinti mano tuos 2%, bei "pasiūlyti" per prievartą variantą A, arba A, arba A. Man toks siūlymas kai neturi pasirinkimo nėra siūlymas. Gal ne Vengrijos pavyzdys, bet į tą pusę.
Atitinkamai nebetikiu kad per ateinančius 20-30 metų jau niekas nesikeis ir viskas bus stabilu. Nuolat blogėjanti ir toliau blogėsianti demografinė situacija indikuoja kad Sodros biudžetas bus vis labiau ir labiau spaudžiamas didėjančiom išmokom ir mažėjančiu surinkimu. Tai vėlgi, tas "sąvininkiškumas" kad Sodros sistemoje yra kažkokie mano pinigai yra didelis miražas. Kaip minimum dėl elementarios socialinės sistemos logikos - jog mano mokesčiai išlaiko šiuolaikinius pensininkus o mano pensiją mokės būsimi darbininkai. Dėl to ir taškai įvesti į sodrą nes mano pensija nebus susieta su mano dabartinėm pajamom. Dabartiniai mano mokesčiai "nuperka" tam tikrą kiekį taškų už šiandieninę kainą, o pensijos gausiu tiek kiek tuo metu bus verti mano sukaupti "taškai" ateities perspektyvoje. Spėju sodra ims visą savo galimą išleisti biudžetą, dalins iš visų Lietuvoje esamų pensininkų taškų, gaus taško "savikainą" ir pagal tai mokės pensijas.

Žodžiu... Supratau kad viskas priklauso nuo manęs atitinkamai visa mano senatvės gerovė bus užtikrinama tik mano pačio pastangomis. Dėl to dėkingas ir vyriausybei kad pakankamai anksti parodė tikrą savo veidą ir paliko man laiko pasirūpinti savimi. Ir šiam bei kitiems forumams kur semiuosi išminties padaryti reikiamus sprendimus.

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Pen Bir 28, 2019 6:16 am

eltax rašė:
Ket Bir 27, 2019 7:56 am
Ne visai taip. Sukaupti pinigai yra tavo nuosavybė, tik jų išmokėjimui taikomos atitinkamos sąlygos.
Labiau teorinė nuosavybė šiai dienai. Jei dabar 10dirbančių 3 pensininkus šeria tai vėliau jau reiks 6 šert anot statistikos.
Jei sodroj pritruks pinigeliu o taip ir bus tai arba kils labai didelis noras nacionalizuoti sukauptus pinigus iš fondų ir pašerti tam kartui pensininkus.
Arba kelt pensijinį amžių iki tiek kad numirtum nesulaukęs pensijos arba geriau iškart po pensijos ir plius minus išlaikytų santykį 3 prie 10.

SanDallas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:57
Užsiregistravo:Šeš Kov 02, 2019 6:46 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė SanDallas » Šeš Rgp 31, 2019 7:28 am

Kaip suprantat šią taisyklę? INVL Extremo 3 pakopa.

"Pirmuosius 12 mėnesių nuo pensijų kaupimo sutarties įsigaliojimo mokamoms pensijų įmokoms taikomas 30 proc. startinis mokestis, per šį laiką
negalintis viršyti 200 eurų, tačiau nuskaitomas tol, kol pasiekiama minimali 100 eurų suma (minimalios 100 eurų sumos reikalavimas netaikomas
sutartims, sudarytoms iki 2018-06-13 imtinai) Mokestis taikomas fonduose INVL EXTREMO III 16+, INVL MEDIO III 47+ po 2015 m. spalio 14 d.
sudarytoms sutartims. Pastaba: šiuose fonduose taikomas mažesnis – 0,8 proc. valdymo mokestis. "

Mano atveju per mėnesį 125 eurai. 30 % gaunasi 37,5 eurai. Per 3 mėn. peržengiu tą minimalią sumą 100 eurų ir mano supratimu toliau mokestis nebeturi būti skaičiuojamas. Tačiau realiai buvo nuskaičiuojamas, kol pasiekė 200 eurų, t.y. 6 mėnesius.
Ko aš čia nesuprantu?

eltax
Naujokas
Pranešimai:22
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 7:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 1

Standartinė eltax » Šeš Rgp 31, 2019 10:26 am

Aš suprantu taip: mokestis nuskaitomas 12 mėn. ir jei būtum mokėjęs tik tokiomis sumomis , kad per 12 mėn. būtu susidarę tik 100 Eur, tai 13 mėn. būtu nebenuskaičiavę. Kadangi įmokos buvo didesnės, tai ir nuskaičiuodavo atsipūtę, kol buvo pasiektos lubos, t.y. 200 Eur.

Dr. Fake
Mustachian
Pranešimai:166
Užsiregistravo:Šeš Bir 08, 2019 7:24 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Dr. Fake » Šeš Rgp 31, 2019 12:47 pm

This^^. Jie mažiausiai 100€ pasiims bet kokiu atveju, net jei tarkim dėtum po 10€/mėn (tokiu atveju prasitęsia toliau negu 12 mėn. spėju). Bet jei pasieki greičiau negu per metus, tai dar pasiims daugiau, iki 200€. Panašiai buvo ir Compensoj kai turėjau, tik ten nebuvo viršutinės ribos. Tai kai supratau, kad labiau apsimoka pradžioj mažesnes sumas dėt, aš specialiai susimažinau įmoką, ir planavau praėjus tam laikotarpiui įsidėt vienkartinę didesnę (iš to ką išlaikiau + „sutaupiau“). Bet galiausiai išvis nutraukiau ir perėjau prie ETF.

SanDallas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:57
Užsiregistravo:Šeš Kov 02, 2019 6:46 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė SanDallas » Šeš Rgp 31, 2019 1:40 pm

O čia nėra kliento klaidinimas? Ir dabar skaitau tą taisyklės punktą ir iš tokios formuluotės mano versija atrodo teisinga. "...nuskaitomas tol, kol pasiekiama minimali 100 eurų suma...". Mokesčių nuskaitymas turėtų būti nutraukiamas, kai perlipi 100 arba pasieki 200...

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Šeš Rgp 31, 2019 1:56 pm

Sveiki atvykę į aktyviai valdomų fondų pasaulį. Tokios apgaulingos formuluotės jus lydės visą investavimo laikotarpį :)

O jei rimtai, tai imkite fondą pirmais metais kuris neturi startinio mokesčio, o vėliau persimeskite pinigus į bet kokį. Kas kažkiek laiko INVL tai leidžia padaryti nemokamai.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Tre Vas 24, 2021 2:02 pm


Skelbti atsakymą