II pakopa. Ar perkelti lėšas į SODRĄ?

M42
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 6:13 pm
Re: II pakopa. Ar perkelti lėšas į SODRĄ?

Standartinė M42 » Ant Kov 19, 2019 6:32 pm

Dėl skaičiukų ir kur brangu ar pigu tai pakankamai aiškiai aprašyta bloge, jei žmogus neklydo, tai nėra dievo apvaizda II pakopa:

https://balticmustache.lt/ar-verta-kaup ... -fonduose/

Dėl negavimo pinigų visų iškart: turiu gyvą pavyzdį , tai mano tėvukas . Pensijų fonde sukaupta beveik 5 k. eu. Iki pensijos 1,5 metų. Žmogus jau suplanavo , kur išleis pinigus. Kad nereiktų kūrent malkų ir sunkiai fiziškai dirbt, statysis modernų dujinį katilą , pasidės ant pagrabo ir užbaigs normalaus turimo automobilio lizingą. Visa laimė, kad nereiks jokių suknistų anuitetų, pasiims viską iškart. Pinigai bus išleisti prasmingai, o ne ištaškyti. Pensijos bus 300 eu ir jos per akis gyvenant name su padoriu gabalu žemės , daržovės , vaisiai ir mėsa savo , parduotuvėj tik batono ir vaistų.

Todėl aš kategoriškai nesutinku su valstybės pozicija mano asmeninius pinigus išdalinti per bile kiek metų . Gal aš išėjęs į pensiją norėsiu būt savanaudis ir nusipirkt naują elektrinį automobilį iš salono už 20k eu, , įsidėt dantis už 10k eu, susitvarkyt prostatą ir pasikeist būstą bei anūkus palepint :))) Tad geriau savo bapkes valdysiu aš pats , o ne mistinė sodra .

O kad tai labai konservatyvus būdas taupyti tai tiesa , nesiginčysim. Aš nesakau ne, kilstels dar truputį algos, už metų daugiau paaiškės skaičiukai ir bus lengviau spręsti. Juk bet kada bus galima grįžti...

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Tre Kov 20, 2019 8:36 am

M42 rašė:
Ant Kov 19, 2019 6:32 pm

Todėl aš kategoriškai nesutinku su valstybės pozicija mano asmeninius pinigus išdalinti per bile kiek metų . Gal aš išėjęs į pensiją norėsiu būt savanaudis ir nusipirkt naują elektrinį automobilį iš salono už 20k eu, , įsidėt dantis už 10k eu, susitvarkyt prostatą ir pasikeist būstą bei anūkus palepint :))) Tad geriau savo bapkes valdysiu aš pats , o ne mistinė sodra .
Bėda čia (valstybės lygiu), kad tokie ištaško pinigus čia ir dabar, o paskui vėl rėkia, kad pensijos mažos. Dėl to ir padaryta taip, kad patys negalėtų pjauti šakos ant kurios visi sėdi.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Tre Kov 20, 2019 2:50 pm

biogas rašė:
Tre Kov 20, 2019 8:36 am
M42 rašė:
Ant Kov 19, 2019 6:32 pm

Todėl aš kategoriškai nesutinku su valstybės pozicija mano asmeninius pinigus išdalinti per bile kiek metų . Gal aš išėjęs į pensiją norėsiu būt savanaudis ir nusipirkt naują elektrinį automobilį iš salono už 20k eu, , įsidėt dantis už 10k eu, susitvarkyt prostatą ir pasikeist būstą bei anūkus palepint :))) Tad geriau savo bapkes valdysiu aš pats , o ne mistinė sodra .
Bėda čia (valstybės lygiu), kad tokie ištaško pinigus čia ir dabar, o paskui vėl rėkia, kad pensijos mažos. Dėl to ir padaryta taip, kad patys negalėtų pjauti šakos ant kurios visi sėdi.
Pritariu. Anuititetas, ko gero, šiuo atveju veikia kaip priemonė sumažinanti impulsyvaus pirkimo riziką.

M42
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 6:13 pm

Standartinė M42 » Tre Kov 20, 2019 4:30 pm

biogas rašė:
Tre Kov 20, 2019 8:36 am
M42 rašė:
Ant Kov 19, 2019 6:32 pm

Todėl aš kategoriškai nesutinku su valstybės pozicija mano asmeninius pinigus išdalinti per bile kiek metų . Gal aš išėjęs į pensiją norėsiu būt savanaudis ir nusipirkt naują elektrinį automobilį iš salono už 20k eu, , įsidėt dantis už 10k eu, susitvarkyt prostatą ir pasikeist būstą bei anūkus palepint :))) Tad geriau savo bapkes valdysiu aš pats , o ne mistinė sodra .
Bėda čia (valstybės lygiu), kad tokie ištaško pinigus čia ir dabar, o paskui vėl rėkia, kad pensijos mažos. Dėl to ir padaryta taip, kad patys negalėtų pjauti šakos ant kurios visi sėdi.
... "tokie" kaip tu sakai yra visi labai skirtingi žmonės. Demokratija juk, renkamės kiekvienas savo ir nereikia prikišt savo nuomonės "tokiems" visiems. Kiekvienas mes turim surast mums tinkantį finansinį receptą.
Pensijoj aš tikrai norėčiau važinėti nauju automobiliu, tvarkytis sveikatą privačioj klinikoj , o ne eilėj poliklinikoj kaip maksimoj stovėt ir taip toliau ... Todėl receptas mąstančiam žmogui yra paprastas: kuo mažesnė priklausomybė nuo valstybinių pinigų , kažko tikėtis yra naivu , nieks neduos arba dar ir atims jei reiks , kaip pats pasiklosi-taip išsimiegosi .



Sėkmės

Vartotojo avataras
Logistas
Naujokas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:Pir Kov 18, 2019 3:56 pm

Standartinė Logistas » Tre Kov 20, 2019 5:03 pm

M42 rašė:
Sek Kov 17, 2019 6:33 pm

b) Valstybės 16 eu pridėjimas bus atsiimtas kai turėsi išsipirkti anuitetą išėjus į pensiją. Ir aš tai vadinu valstybinės Sodros biudžeto gelbėjimu jau tavo sukauptų pinigų sąkaita. Viena ranka duoda - kita ranka atsiims kai išeisi į pensiją.
Sveiki, M42,

gal galite patikslinti iš kur ši info, kad tie 16 bus atsiimti perkant anuitetą? Norėčiau paskaityti plačiau. Sakyčiau labai svarbi info, o apie tai girdėti iki šiol neteko.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Ket Kov 21, 2019 11:16 am

Kažkiek naujienų labiausiai neapibrėžtu klausimu:
https://www.vz.lt/finansai-apskaita/201 ... i-1500-eur

M42
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 6:13 pm

Standartinė M42 » Ket Kov 21, 2019 5:01 pm

Logistas rašė:
Tre Kov 20, 2019 5:03 pm
M42 rašė:
Sek Kov 17, 2019 6:33 pm

b) Valstybės 16 eu pridėjimas bus atsiimtas kai turėsi išsipirkti anuitetą išėjus į pensiją. Ir aš tai vadinu valstybinės Sodros biudžeto gelbėjimu jau tavo sukauptų pinigų sąkaita. Viena ranka duoda - kita ranka atsiims kai išeisi į pensiją.
Sveiki, M42,

gal galite patikslinti iš kur ši info, kad tie 16 bus atsiimti perkant anuitetą? Norėčiau paskaityti plačiau. Sakyčiau labai svarbi info, o apie tai girdėti iki šiol neteko.
Pardon, man reikėjo kitaip tai parašyti: kur matėt , kad kasnors būtų dykai. Pagal straipsnį , tai anuitetų pirkimas bus iki 1500 eu.
16 eu x 12=192 eu per metus valstybės parama.
1500 eu mokestis už anuiteto išpirkimą /192=7.8 metų... Tad jei iki pensijos man 25 metai , minus 8 metai , tai 16 eu neša naudą tik nuo 9 taupymo metų . Priekyje daug metų , kainos tik kils, bijau kad po 20 -30 metų susimokėsi gerookai daugiau už anuitetų pirkimą ir vat tie 16 eu ir pasireiškia.

Nebūkim naivūs, pensijų reformų bus dar bent kelios, tai faktas . Labiausiai smegeninę žaloja štai tokie sakiniai, dėl kurių ir vyksta kaupimo nutraukimas:

Standartinis anuitetas yra identiškas šiuo metu galiojančiam standartiniam anuitetui be garantuoto mokėjimo laikotarpio. Kai įsigyjamas standartinis anuitetas, bet pensijų anuiteto gavėjas miršta, sutartis pasibaigia ir išmokos niekam nebemokamos.
Atidėtasis anuitetas šiek tiek panašus į šiuo metu įtvirtintą pensijų anuitetą su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu, tik šiek tiek modernesnis: kaupiantysis 10-15% sukauptos sumos gali skirti pensijų anuiteto išmokoms, kurios pradedamos mokėti sulaukus 85 metų ir mokamos iki gyvenimo pabaigos. Jei pensijų anuiteto gavėjas miršta, sutartis pasibaigia ir išmokos niekam nebemokamos. Nuo senatvės pensijos amžiaus iki 85 metų asmuo gautų periodines išmokas iš savo pensijų fondo – šie pinigai yra paveldimi.

Vienu žodžiu, kaip tai pavadint? Tik vienu žodžiu: sodros biudžeto gelbėjimu TAVO ASMENINIAIS pinigais. Daug žmonių užsilenkia anksčiau , standartinio anuiteto atveju visos bapkės lieka sodros biudžete , vualia ...valstybė džiaugiasi. Kitas atvejis, žongliravimas su 10-15 % tavo sunkiai per gyvenimą kauptų lėšų .

Durnių tegu ieško toliau. Kol nebus sutvarkytas tavo pinigų mokėjimas normaliai, be jokių išlygų , tol tūkstančiai nekaups tokiu būdu, o kaups kitaip. Čia demokratija ir kiekvienas turim rast sau tinkamą būdą ir nesivadinam vieni kitų "tokie" ... nebus tavo vieno tiesa.
Dėkokit likimui ar dievui , kad gyvenam laisvoj LT ir turim teisę pasirinkti.

Respect, sėkmės.

Vartotojo avataras
Logistas
Naujokas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:Pir Kov 18, 2019 3:56 pm

Standartinė Logistas » Ket Kov 21, 2019 6:28 pm

Ačiū, kolegos, už atsakymus. Skambinau šiandien į INVL paklausti dėl anuitetų tai minėjo kad šiuo metu rinkoje mokestis apie 20 proc.
Jei ateityje bus 1500eu ar mažiau tai gera žinia, ypač jei sukaupta suma >100 000eu.
Galėtų dar rinkoje būti koks III pakopos fondas su 0.5 ar mažesniu valdymo mokesčiu. Arba dar geriau kad valstybė leistų investuoti pensijai į ETF ir galima būtų pasinaudoti ta pačia GPM lengvata kaip ir su III pakopos fondais.
Būtų lengva apsispręsti tada:)

minri
Naujokas
Pranešimai:8
Užsiregistravo:Tre Kov 13, 2019 5:46 am

Standartinė minri » Pen Kov 22, 2019 5:43 pm

Kolegos, nieko asmeniško, bet matosi, kad pensijų reforma bei praeitų metų pakeitimais domėjotės prabėgom. :)

Iki 2021ų metų IIos pakopos fondų mokesčiai būtent ir sumažės iki 0.5%.

Anuitetas irgi beje yra normalus produktas, išrastas ne pas mus. Ir anuiteto mokėtojas, jį parduodamas, prisiima riziką. Jei tu gyvensi neilgai - jis liks pliuse. Bet jei netyčia nugyvensi iki 100 metų - iš tavęs bus vieni nuostoliai. :)
Bent jau anksčiau matematikos fakultete net atskira studijų kryptis buvo - draudimo matematika. Smarkiai nekvaili žmonės skaičiuoja tuos visus koeficientus bei tikėtinas gyvenimo trukmes.
SEB'as net skaičiuoklę turi, galima paeksperimentuoti: https://www.seb.lt/privatiems-klientams ... -anuitetas

Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Codex » Pen Kov 22, 2019 6:49 pm

minri rašė:
Pen Kov 22, 2019 5:43 pm
Kolegos, nieko asmeniško, bet matosi, kad pensijų reforma bei praeitų metų pakeitimais domėjotės prabėgom. :)

Iki 2021ų metų IIos pakopos fondų mokesčiai būtent ir sumažės iki 0.5%.

Anuitetas irgi beje yra normalus produktas, išrastas ne pas mus. Ir anuiteto mokėtojas, jį parduodamas, prisiima riziką. Jei tu gyvensi neilgai - jis liks pliuse. Bet jei netyčia nugyvensi iki 100 metų - iš tavęs bus vieni nuostoliai. :)
Bent jau anksčiau matematikos fakultete net atskira studijų kryptis buvo - draudimo matematika. Smarkiai nekvaili žmonės skaičiuoja tuos visus koeficientus bei tikėtinas gyvenimo trukmes.
SEB'as net skaičiuoklę turi, galima paeksperimentuoti: https://www.seb.lt/privatiems-klientams ... -anuitetas
Logistas kalbėjo apie III pakopą, o joje mokesčiai neribojami. Šiandien gali būti 1%, o rytoj ir visi 2%, jeigu fondo valdytojas panorės.
REAL MADRID CF FAN

Skelbti atsakymą