Kelionė į šešių nulių zoną

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55
Re: Kelionė į šešių nulių zoną

Standartinė Giem » Pen Bir 26, 2020 12:43 pm

Tamsta labai gerai rašai, visus įrašus perskaičiau. Tikrai flow geras. Smagu skaityti, info sistemingai sudėliota, aišku viskas. Tik nesustok :)
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Lie 01, 2020 8:43 am

Uždariau ketvirtį ir šiandien pasidalinau tuo, kas visiems atrodo yra įdomiausia - savo nešvarių rūbų spinta aka investiciniu portfeliu.
https://sesinuliai.lt/mano-investicijos-2020h1/

Spinta vis dar nešvari, nes 2020-tieji man yra išsivalymo ir kažkokios strategijos susikūrimo metai, todėl čia dar toli iki idealaus portfelio.

Skaitau, domiuosi ir po truputį gryninuosi reikalus, todėl esu labai atviras feedback'ui - jeigu kas kliūva, prašau rašykit, man padėsite ir tikrai nesupyksiu :))
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Lie 01, 2020 11:08 am

šešinuliai rašė:
Tre Lie 01, 2020 8:43 am
esu labai atviras feedback'ui - jeigu kas kliūva, prašau rašykit, man padėsite ir tikrai nesupyksiu :))
Pradedam
šešinuliai rašė:
Tre Lie 01, 2020 8:43 am
autopiloto rėžimą
Režimą, ne rėžimą.
šešinuliai rašė:
Tre Lie 01, 2020 8:43 am
o kolkas gausite
kol kas - 2 žodžiai.
šešinuliai rašė:
Tre Lie 01, 2020 8:43 am
Jei atvirai, net nežinau ar yra prasmės man labai reguliariai sekti pačius rezultatus ir stebėti kaip sekasi investicijoms
Užtektų 1-2 kart per metus pasižiūrėt. J. Bogle siūlė pasižiūrėt tik tada, kai išeisi į pensiją, tik rekomendavo šalia turėti gydytoją, kad atgaivintų, nes gali prireikti:) Dažnas rezultatų žiūrėjimas kenkia sveikatai ir performanco dažnu atveju nepriduoda.
viewtopic.php?f=10&t=346&p=5307#p5307
šešinuliai rašė:
Tre Lie 01, 2020 8:43 am
Tikrai suprantu, kad savo investicijų grąžą įmanoma padidinti (bet dažniau gaunasi sumažinti) įdedant darbo.
Aktyvūs valdytojai įdeda labai daug darbo, bet retas kuris nuolatos aplenkia rinką.
šešinuliai rašė:
Tre Lie 01, 2020 8:43 am
finale jaučiuosi stipriai paaugęs kaip profesionalas
Atsargiai, Dunning–Kruger effect https://en.wikipedia.org/wiki/Dunning%E ... ger_effect
Confidence experience.jpeg
Confidence experience.jpeg (53.7KiB)Peržiūrėta 4064 karus(ų)
šešinuliai rašė:
Tre Lie 01, 2020 8:43 am
atsiradus TradeStation Global, nežinau kas gali ETF’us pirkti per Luminor’ą ar kokį kitą lietuvišką banką.
Pagyvenę žmonės, kuriems svarbiau galimybė laikyti pinigus LT esančioj įstaigoj, kur galima fiziškai nueiti ir pasikalbėti, o ne internetuose, nes ten juk gali bet ką rodyti per kompą, o pinigų gal jau nebėra.
šešinuliai rašė:
Tre Lie 01, 2020 8:43 am
Tikslas: nieko nebedaryti arba papildyti iki 10% portfelio jeigu kaina vėl kris.
10 procentų pozicija portfelyje does not move a needle.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Lie 01, 2020 12:48 pm

:D ačiū! Rašybos klaidas pasitaisiau. Velnias, įkrenta dar ir šių, nors stengiuosi išgaudyti.

Dėl portfelio dažno sekimo, tai sutinku. Dėl to ir planuoju žvilgtelėti kas ketvirtį, nes kas mėnesį būtų jau per daug emocijų. Dabar ketvirtinė apžvalga dar reikalinga, nes vyksta pokyčiai - uždarinėju, atidarinėju pozicijas. 2-3 metai ir jaučiu viskas stabilizuosis iki tiek, kad nebus ten ką labai apžvelginėti.

O dėl Dunning-Kruger, tai čia apie darbinius, su finansais nesusijusius, reikalus rašiau. Finansuose toli dar žalias naujokėlis, o profesionalu tapti ir nesiekiu.

Po 10% p2p ir REIT turiu ne dėl didesnės grąžos. Tiesiog noriu suprasti produktus ir būti in the game. 100% in VWCE nors ir būtų teisinga, bet baisiai neįdomi kelionė. Tai šie vienetai kol kas ir edukacijos dalis, skiriant ne tiek daug, kad labai skaudėtų nudegus, bet ir ne tiek mažai, kad įmestum ir nerūpėtų.

Ačiū už feedback'ą!
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Lie 01, 2020 2:07 pm

šešinuliai rašė:
Tre Lie 01, 2020 12:48 pm
Po 10% p2p ir REIT turiu ne dėl didesnės grąžos. Tiesiog noriu suprasti produktus ir būti in the game.
Ok, bet ar tai reiškia, kad labiau supratęs produktus, sudėsi ten didesnę portfelio dalį? Pvz., po 25 %, kad iš viso turėtum per p2p ir REIT 50 proc. portfelio? Nemanau. Keep it simple. Ko tikiesi, būdamas in the game?
šešinuliai rašė:
Tre Lie 01, 2020 12:48 pm
100% in VWCE nors ir būtų teisinga, bet baisiai neįdomi kelionė.
viewtopic.php?t=126&p=4935#p4935

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Lie 03, 2020 5:56 am

laurizas rašė:
Tre Lie 01, 2020 2:07 pm
šešinuliai rašė:
Tre Lie 01, 2020 12:48 pm
Po 10% p2p ir REIT turiu ne dėl didesnės grąžos. Tiesiog noriu suprasti produktus ir būti in the game.
Ok, bet ar tai reiškia, kad labiau supratęs produktus, sudėsi ten didesnę portfelio dalį? Pvz., po 25 %, kad iš viso turėtum per p2p ir REIT 50 proc. portfelio? Nemanau. Keep it simple. Ko tikiesi, būdamas in the game?
Tikiuosi pajausti softinius dalykus. P2P atveju - gal man patinka rankaliotis paskolas ir ta negrąžinamų paskolų rizika (jau žinau, kad ne), o REIT atveju - gal vis dėlto aš dievinu dividendus ir vardan reguliarių įplaukų į banko sąskaitą, esu linkęs susimokėti mokesčius ir sumažinti expected future returns.

Tikrai bandau keep it simple kiek tik įmanoma, bet nugali šiek tiek ir smalsumas. Sunku suktis finansų bloguose, pačiam nepabandžius tų produktų, o kaip sakiau - įmetus 100 Eur ale pabandymui, nejauti net paskatos įdėmiau pasidomėti. Todėl kol kas ir įmečiau po tuos 2-3k, kas šiuo metu išeina 10% portfelio, bet kaip ir sakiau - čia nėra strategijos dalis, nes savos strategijos dar neturiu. Didėjant portfeliui, nemanau, kad ir tie 10% išliks, tiesiog dabar taip susiklostė kol portfelis mažas.

Ačiū už sunkius klausimus :))
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

SpiriT
Mustachian
Pranešimai:176
Užsiregistravo:Šeš Bir 01, 2019 8:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 14

Standartinė SpiriT » Pen Lie 03, 2020 7:29 am

Laurizai, tu visiskai teisus, bet as taipogi suprantu 6nuliukus. Savaime kazkaip pradzioj gaunas, kad vis suzinai apie naujus dalykus ir norisi isbandyti. Taip ir pats dabar turiu ir P2P, ir REIT, ir Baltijos ir siaip akciju.
Gal mum praeis ta faze, gal ne, as kazkaip del to pernelyg nesiparinu.

Del portfolio checkinimo, maziau checkinau nuo rugsejo, bet per sita krize buvo vis daugiau pokyciu, tai pagundu daug buvo

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Lie 03, 2020 10:14 am

yra tokia frazė "jaunatvinis maksimalizmas":) Aš turbūt jau praėjau, kiti dar procese.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Šeš Lie 04, 2020 1:48 pm

laurizas rašė:
Pen Lie 03, 2020 10:14 am
yra tokia frazė "jaunatvinis maksimalizmas":) Aš turbūt jau praėjau, kiti dar procese.
Sunku mokytis iš kitų klaidų. Reikia padaryt savas.
(čia sakau generalizuotai, į nieką pirštu nebedu, pats garantuotai esu šitoj stadijoj)

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Lie 14, 2020 5:28 am

Nenoriu spaminti, bet nemanau, kad daug žmonių prenumeruoja mano naują nežinomą blog'ą, tai kas kažkiek laiko pasidalinsiu naujais įrašais. Vistiek šio forumo dalyviai, turbūt kaip ir aš, suskaito beveik visą lietuvišką turinį apie finansus.

Parašiau vieną tekstą apie lifestyle inflation - Kodėl pinigų niekada negana?

Šį rašiau su aiškiu adresatu galvoj - tai mano artimieji, draugai, kurie nors ir nesidomi finansais, bet žino, kad taupyti ir investuoti reikia. Tik tą nuolatos atidėlioja ir vis nukelia, nes "dar spėsiu". Na, jų naudai tikiuosi, kad tekstas gal suveiks kaip šioks toks šaltas dušas, nes pagal statistiką, dažnas taip niekada ir nepradeda taupyti.

Antras tekstas yra jau apie mano asmeninę finansinę higieną - Pajamų valdymas ir butaforinis nepriteklius

Kaip aš pasigaminu savadarbį nepriteklių, naudojant atskiras banko sąskaitas ir periodinius mokėjimus. Na, čia tam, kad neapsileisčiau ir nepradėčiau gyventi per patogiai. Kiekvienas aišku skirtingas, bet man tai iš tiesų patinka ir tikrai nesijaučiu, jog save skriaudžiu :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Skelbti atsakymą