Stoic

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9
Stoic

Standartinė Stoic » Sek Kov 03, 2019 9:57 pm

Sveiki, man 25m. vis dar studentas. Išlaidas ir pajamus seku bei investuoju nuo 2015m. labai mažomis sumomis (for obvious reasons). Pagrinde į P2P, praeitą mėnesį atsidariau DEGIRO sąskaitą (beje, vartotojus ir besidominčius kviečiu užsukti į lietuvių DEGIRO grupę: https://www.facebook.com/groups/290304991648817/).

Sužinojau apie FIRE šio blog'o dėka, už ką esu nuoširdžiai dėkingas. Šita idėja labaiiiii užkabino. Jau porą savaičių nenustoju apie ją galvot.
Nuo 2015m. esu sutaupęs apie 20% pajamų, manau, solidus skaičius studentui. Laukiu žengimo į darbo rinką, kuomet galėsiu sutaupyt bent dvigubai didesnį procentą pajamų.

Taupus esu nuo vaikystės, tokiu ir likau. Prie taupių įpročių prisidėjo tarnavimas kariuomenėje ir domėjimasis minimalistiniu gyvenimo būdu.

Noriu, kad suformuotume bendruomenę, kurioje visi siektume FIRE, manau, būtų quite damn cool

Dar domiuosi filosofija.

Beje, prieš kelias dienas susikūriau savo blog'ą http://stoic.lt/, žadu dalintis savo turto dinamika kaip Povilas Panavas (visiškai nesuprantu, kodėl tai darau, bet bent pirmąkart suskaičiuot visus savo assets buvo įdomu).

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Pir Kov 04, 2019 7:52 am

Sveikas, bus įdomu sekti tavo progresą. Aš manau tokie dalykai kaip blog'as suteikia papildomos motyvacijos tiek pačiam sau tiek kitiems kurie mato, kad žmonės juda į priekį:)

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Kov 04, 2019 10:14 am

Nekantrauju pamatyti tavo progresą! Ir labai malonu, kad mūsų pavyzdys paskatino siekti tokių tikslų. Mus tai motyvuoja rašyti toliau.

Visokeriopos sėkmės! :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Debesyla
Naujokas
Pranešimai:9
Užsiregistravo:Sek Kov 03, 2019 5:55 pm

Standartinė Debesyla » Šeš Kov 09, 2019 12:11 pm

Bet kaip man smagu, kad čia vienu metu tiek šios temos blogų gimsta! Naisss!!
Aš atėjau čia tam, kad valgyčiau kebabus ir uždirbčiau pensijai. Ir man nebeliko kebabų.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Pen Rgp 02, 2019 8:00 pm

Siūlau užmesti akį į naują mano investicijų analizę http://stoic.lt/2019-08-investicijos/
Ką manote apie mano sprendimą 100% dėtį į pasaulio akcijų ETF?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Rgp 02, 2019 8:39 pm

Kol jaunas, būk 100 proc. akcijose.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Pen Rgp 02, 2019 8:40 pm

Dėl to kad 100% akcijos pilnai palaikau. Pats asmeniškai neinvestavau ir neinvestuosiu į obligacijas. O dėl to kad vien tik į pasaulio akcijų ETF tai pagal mane čia "mažai rizikos mažai uždarbio" variantas. Tu gauni vidurkį nes pasaulyje ne vienodi ekonomikos ciklai vyksta. Geriau įdėti daugiau pastangų ir rinktis atskirus ETF kryptingai o ne tiesiog total world.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Šeš Rgp 03, 2019 6:14 am

Rolandas rašė:
Pen Rgp 02, 2019 8:40 pm
Dėl to kad 100% akcijos pilnai palaikau. Pats asmeniškai neinvestavau ir neinvestuosiu į obligacijas. O dėl to kad vien tik į pasaulio akcijų ETF tai pagal mane čia "mažai rizikos mažai uždarbio" variantas. Tu gauni vidurkį nes pasaulyje ne vienodi ekonomikos ciklai vyksta. Geriau įdėti daugiau pastangų ir rinktis atskirus ETF kryptingai o ne tiesiog total world.
Nuomonę supratau. Betgi ar nėra taip, kad avg investuotojas neaplenkia to total world index'o, kas vestų prie to, kad man kaip avg investuotojui neverta bandyt to daryt?

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Šeš Rgp 03, 2019 6:31 am

Taip average investuotojas neaplenkia. Bet aš tik noriu tau pasakyti kad nu ok neatrinkinėk kiekvienos akcijos pats, bet pabandyk tada ETF'ais sužaisti. Tarkim didžiausia grąža duoda REIT'ai tai paimk tokį ETF'a. Tada kokių nors metalo kasyklų ETF'a nes reiks vario arba lyčio ateitį vis daugiau arba dividendų aristokratų ETF nes jis aplenkia s&p500. Nu aš čia taip paviršutiniškai kalbu bet esmė kad ženk žingsnį priekin ir aplenk average ETF investuotoją. Nu bet jeigu nori būti pilnai pasyvus investuotojas tada tikrai neverta sukti galvos, imi total world ir viskas :)

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Šeš Rgp 03, 2019 8:37 am

Rolandas rašė:
Šeš Rgp 03, 2019 6:31 am
Taip average investuotojas neaplenkia. Bet aš tik noriu tau pasakyti kad nu ok neatrinkinėk kiekvienos akcijos pats, bet pabandyk tada ETF'ais sužaisti. Tarkim didžiausia grąža duoda REIT'ai tai paimk tokį ETF'a. Tada kokių nors metalo kasyklų ETF'a nes reiks vario arba lyčio ateitį vis daugiau arba dividendų aristokratų ETF nes jis aplenkia s&p500. Nu aš čia taip paviršutiniškai kalbu bet esmė kad ženk žingsnį priekin ir aplenk average ETF investuotoją. Nu bet jeigu nori būti pilnai pasyvus investuotojas tada tikrai neverta sukti galvos, imi total world ir viskas :)
Ačiū už paaiškinimą :))

Skelbti atsakymą