Laikinas svetimų pinigų įdarbinimo eksperimentas.

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Vainius
Naujokas
Pranešimai:7
Užsiregistravo:Pir Gru 23, 2019 12:51 pm
Laikinas svetimų pinigų įdarbinimo eksperimentas.

Standartinė Vainius » Pen Sau 31, 2020 12:25 pm

Intro:
Kadangi dirbu pagal indivualios veiklos pažymėjimą, tai iki šiol kas mėnesį atidėdavau 30%[1] savo pajamų į atskirą sąskaitą mokesčiams. Kur pinigai trūno ir koroduoja iki deklaracijų laikotarpio, po kurio yra sumokami mokesčiai.
Šiuos pinigus aš vadinu svetimais, nes techniškai man jie nepriklauso (kaip, kad būtų tradicinių darbo santykių atveju). Žinant, jog pinigai mėgsta dirbti, pagalvojau kodėlgi jų laikinai neįdarbinus?

Eksperimentas:
Kas mėnesį minėtus 30% (±€1000) paskirstyti į 3-4 skirtingus investicinius įrankius reinvestuojant uždarbį ir metų pabaigoje stabdyti autoinvestavimą, kad per 3-4 mėnesius didžioji dalis pinigų išsigrynintų, kuriais ir būtų padengiami mokesčiai.

Eksperimento tikslas: uždirbti ≥€1000. Teoriškai su nuliniu startiniu kapitalu tai yra įmanoma įnešant €1200/mėn ir išlaikant vidutines 13% metines palūkanas.

Įrankiai: Trumpalaikės <8mėn p2p paskolos ir ETF fondai.
Šiai dienai tai yra trys platformos:
1. Mintos (Startinis eksperimento balansas €200)
2. Debitum (€5000)
3. ETFmatic (€2000)
4. ¯\_(ツ)_/¯ [2]

Eksperimento rizikos:
• Akcijų rinkos crash, kas nusineštų ETFmatic pelningumą. Tokiu atveju metų gale ETFai nebūtų parduodami.
• Visiškas mintos užsilenkimas. Atskiri loan originatorių (LO) užsilenkimai nebaisūs, nes autoinvest įrankis nustatytas investuoti į trumpalaikes paskolas ir išdalintas ant 30+ LO. T.y. 3% portfelio vienam LO.
• Pajamų netekimas.

Kadangi įprastai tingiu kas mėnesį analizuoti savo portfelio rezultatus, pamaniau, jog informacijos dalinimasis čia, būtų tarsi katalizatorius išsiugdyti šiam įpročiui.
[1] Realiai mokesčiams tenka mažesnė dalis, bet man kaip ir visiems patinka apvalūs skaičiai 😉
[2] Dėl ketvirtos nesu apsisprendęs, tad rekomendacijos yra laukiamos.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pen Sau 31, 2020 2:24 pm

O, nice! Pamenu ir aš seniau buvau tokioje situacijoje! Lauksime rezultatų.

4. Gali pasinaudoti indėliais su 1.8% ar 2.0% palūkanomis. Prie jau esamų pozicijų bus šiokia tokia stabilumo pozicija.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Pen Sau 31, 2020 2:25 pm

Vainius rašė:
Pen Sau 31, 2020 12:25 pm
Intro:
Kadangi dirbu pagal indivualios veiklos pažymėjimą, tai iki šiol kas mėnesį atidėdavau 30%[1] savo pajamų į atskirą sąskaitą mokesčiams. Kur pinigai trūno ir koroduoja iki deklaracijų laikotarpio, po kurio yra sumokami mokesčiai.
Šiuos pinigus aš vadinu svetimais, nes techniškai man jie nepriklauso (kaip, kad būtų tradicinių darbo santykių atveju). Žinant, jog pinigai mėgsta dirbti, pagalvojau kodėlgi jų laikinai neįdarbinus?

Eksperimentas:
Kas mėnesį minėtus 30% (±€1000) paskirstyti į 3-4 skirtingus investicinius įrankius reinvestuojant uždarbį ir metų pabaigoje stabdyti autoinvestavimą, kad per 3-4 mėnesius didžioji dalis pinigų išsigrynintų, kuriais ir būtų padengiami mokesčiai.

Eksperimento tikslas: uždirbti ≥€1000. Teoriškai su nuliniu startiniu kapitalu tai yra įmanoma įnešant €1200/mėn ir išlaikant vidutines 13% metines palūkanas.

Įrankiai: Trumpalaikės <8mėn p2p paskolos ir ETF fondai.
Šiai dienai tai yra trys platformos:
1. Mintos (Startinis eksperimento balansas €200)
2. Debitum (€5000)
3. ETFmatic (€2000)
4. ¯\_(ツ)_/¯ [2]

Eksperimento rizikos:
• Akcijų rinkos crash, kas nusineštų ETFmatic pelningumą. Tokiu atveju metų gale ETFai nebūtų parduodami.
• Visiškas mintos užsilenkimas. Atskiri loan originatorių (LO) užsilenkimai nebaisūs, nes autoinvest įrankis nustatytas investuoti į trumpalaikes paskolas ir išdalintas ant 30+ LO. T.y. 3% portfelio vienam LO.
• Pajamų netekimas.

Kadangi įprastai tingiu kas mėnesį analizuoti savo portfelio rezultatus, pamaniau, jog informacijos dalinimasis čia, būtų tarsi katalizatorius išsiugdyti šiam įpročiui.
[1] Realiai mokesčiams tenka mažesnė dalis, bet man kaip ir visiems patinka apvalūs skaičiai 😉
[2] Dėl ketvirtos nesu apsisprendęs, tad rekomendacijos yra laukiamos.
Aš visada už tokias rizikingas ir žavingas idėjas, bet tikslas su 13% ilgam laikotarpy nėra realistiškas, būtina jį koreguoti.

Vartotojo avataras
FI-Tech
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Sau 09, 2020 11:38 am
Gavo patiktukų: 7

Standartinė FI-Tech » Pen Sau 31, 2020 3:12 pm

Tuos 2-3 paskutinius mėnesius kad nestovetų jau išimti pinigai gali mesti į bondoros Go&Grow. 6,75% metinių, bet kada gali išimti sumokėdamas 1€ flat fee, pinigai įkrenta per 1-2 dienas.
FI-TECH Kol kas tik dar vienas FIRE blogas

Vainius
Naujokas
Pranešimai:7
Užsiregistravo:Pir Gru 23, 2019 12:51 pm

Standartinė Vainius » Pen Sau 31, 2020 4:11 pm

Stoic rašė:
Pen Sau 31, 2020 2:25 pm

Aš visada už tokias rizikingas ir žavingas idėjas, bet tikslas su 13% ilgam laikotarpy nėra realistiškas, būtina jį koreguoti.
Mano atveju nemanau kad tai yra įmanoma, nes mano pasirinkti investavimo įrankiai tokių palūkanų vidurkio tiesiog neištemps. Ten buvo labiau teorinė prielaida, kad tai yra įmanoma.
Bet tai ir nėra mano tikslas. Tikslas yra uždirbti 1k iš "svetimų pinigų" 😉

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Pen Sau 31, 2020 4:48 pm

Ar teisingai suprantu, kad turi nori pinigus, kurie yra atidedami mokesčiams, t.y. tokiam dalykui, kurį BŪTINA sumokėti, kai sueina terminas, investuoti į labai rizikingus instrumentus? T. y. trumpalaikiam tikslui (maždaug 1 metų terminas) būtų naudojami rizikingi įrankiai? Reikėtų turbūt perskaityti bent vieną normalią knygą apie investavimą, kur rašytų apie investavimo tikslus :) Matau dalį rizikų išvardinai, tik nematau, kaip joms pasireiškus su jomis tvarkytumeisi? Tarkime, dingsta likvidumas ir pinigus atsiimti gali tik su dideliais nuostoliais, ką darai? Ar turėsi pinigų mokesčiams už visus metus?

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Pen Sau 31, 2020 4:52 pm

FI-Tech rašė:
Pen Sau 31, 2020 3:12 pm
Tuos 2-3 paskutinius mėnesius kad nestovetų jau išimti pinigai gali mesti į bondoros Go&Grow. 6,75% metinių, bet kada gali išimti sumokėdamas 1€ flat fee, pinigai įkrenta per 1-2 dienas.
Tuo Go & Grow taip labai nesižavėčiau, čia ne indėlis koks, kur galiotų 100k draudimas. Susidurs Bondora su problemomis ir bus po visų pinigų, o palūkanos vos 6,75 proc. už ganą nemažą riziką.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Sau 31, 2020 6:17 pm

Kokia šio eksperimento praktinė nauda tau ir kitiems?

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pen Sau 31, 2020 7:08 pm

Ech, žavi mane drąsūs žmonės. Aišku. valstybė tai ne "berniukai" iš 90'ųjų, susitart galima (nors ir kainuoja).
Turiu auksinį pasiūlymą: imi kreditą su 5%-6%......... virini po 13%. puse atiduodi bankui, puse lieka tau.

O jei rimtai, BM pasiūlymas tikriausiai geriausias. Per metus koki 50-60 eur į pliusą išeisi praktiškai be jokios rizikos. Ne 1000, bet karta pavalgyt uztektų.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Šeš Vas 01, 2020 7:39 am

Sugrįžau į temą, kad dar kartą paskaityčiau.

Nepažįstu autoriaus ir jo tolerancijos rizikai prarasti (arba neatgauti laiku) pinigus, bet žvelgiant iš išorės atrodo, jog netinkamai vertinama rizika.

Apskritai, kasdien skaitau įvairius forumus, facebook grupes, straipsnius, tai akivaizdžiai jaučiasi padidėjusi žmonių/rinkos tolerancija rizikai.

Autoriaus atveju, klasikinis sprendimas būtų money-market mutual fondai (vargiai pasiekiami su tokia suma) arba tiesiog indėliai. Akcijos ar P2P trumpame laikotarpyje yra ypač rizikingas pasirinkimas dėl galimų trumpalaikių svyravimų. Labiau pakritus, gali reikėti laukti 5+ metus atsistatymo. Viskas ok, jeigu bus rezervas mokesčiams sumokėti. Bet jeigu rezervo nėra, tai verta susimąstyti.

Beje, vis girdžiu apie bondoros go & grow ir šio sprendimo likvidumą. Nebūkite naivūs, likvidumas labai greit gali išgaruoti. Bondoros portfelis uždirba vidutiniškai 9%, o investuotojams išmoka 6.75%. Tai tik laiko klausimas, kada daugiau žmonių norės išsigryninti arba bendro portfelio grąža susitrauks. Laimės tik tie, kas suspės išsigryninti. Tuo labiau, už panašias palūkanas ir obligacijų galima karts nuo karto rasti.

Bet kokiu atveju, bus įdomu pamatyti autoriaus pasirinkimą ir progresą.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą