avelė

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Vartotojo avataras
avelė
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Sek Geg 03, 2020 4:15 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 7
Re: avelė

Standartinė avelė » Ant Geg 05, 2020 7:02 am

pliumbum rašė:
Pir Geg 04, 2020 6:58 pm
Nesuprantant ETF arba nepasitikint platformomis galima mesti po kažkiek į valdomus fondus. T.y. ne kažkokie sunkiai suprantami indeksai, o pasitikėjimas, kad banke dirbantys žmonės geriau žino, kaip suinvestuoti. Rezultatas gali būti irgi geras, mokesčiai didesni aišku šiek tiek. Tarkim aš nusipirkau šiek tiek swedbanko fondų - pirkimas nemokamas, iki 30k saugojimas irgi nemokamas, tad susimoki 1.5% per metus valdymo mokestį ir ramu. Ir taip pat žymiai mažiau rizikinga negu atskiros akcijos. ETF aišku pigiau. Bet swedbank vardas, žinomumas gali tam tikro saugumo suteikti lietuviams :) rezultatai pas juos pastaruoju metu man labai patinka.
Taip, bet esu pasirinkęs pilną kaupimą II pakopoje ir dar įmetinėsiu pinigėlius III pakopą , tai kaip fondai. Ir ten tie valdymo mokesčiai ne tokie baisūs + valstybės paskata.
Srautą planuoju gauti iš NT, jei dievas duos iš miško, turiu jau šiokį tokį versliuką, tačiau noriu įsigyti jų daugiau.
8-)

Arūncė
Naujokas
Pranešimai:13
Užsiregistravo:Tre Kov 27, 2019 7:43 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Arūncė » Ant Geg 05, 2020 1:37 pm

Labas, galima plačiau apie mišką?

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Tre Geg 06, 2020 7:20 am

Šiaip įdomiai iš šono atrodo.. Žmogus nesupranta ETF'u.. bet sugeba atsirinkti geras akcijas (stock picking vs. index investing). Visada galvojau kad kas nesugeba akciju analizuoti (pvz. aš :) geresne grąžą gauna iš indeksu :)

Kitavertus, Lietuvoje į ETF'us investuoti po 100 Eur/mėn... brangu

P.S. ETF'u mechanikos aš irgi nelabai suprantu (t.y. kada kuriami nauji vienetai, kada prekyba vyksta tarp vienetu turėtojų, kaip vienetai šokinėja tarp biržų ir t.t.). Kiek skaičiau, ant prarandi/išloši iki kokio 0,5% pirkimo/pardavimo metu, dėl to per daug dėmesio nekreipiu.O kas yra indeksas ir kuo skiriasi funded nuo unfunded.. tai nėra labai sudėtinga :)

P.P.S. Čia kažkas minėjo Swedo fondus ir jų 1,5% siekiančius metinius mokesčius. Neseniai apžiurinėjau Swedbank 100 fonduka (vienas toks blogeris, wannabe finansų konsultantas įtraukė į savo parodomąjį portfelį)... tai jų mokesčiai truputėli didesni nei minėtas 1,5%. Jie patys skelbia, kad suminiai mokesčiai viršyja 2%. Čia tikriausiai neįvertinus fondų, į kuriuos jie investuoja mokesčiu.. tai realiai gautūsi tikriausiai ne mažiau 2,5%. O gal ir visi 3%.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Geg 06, 2020 8:04 am


pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Geg 06, 2020 8:24 am

Man atrodo, viskas ateina su laiku. Kuo daugiau giliniesi, tuo labiau ir supranti, kaip viskas veikia. Pradėjęs investuoti prieš porą mėnesių, dabar aš jau žinau daug daugiau. Nuo to, kaip valdomi įvairūs instrumentai, iki to, kad su pavienėmis akcijomis krūvą turto gali prarasti dėl vieno tweeto :) Dar po metų dvejų gal ir kitus galėsiu konsultuoti ir papildomai pinigo kalti iš to, kaip tas wannabe konsultantas :D

Esmė, kad kone visi investuotojai į ETF (o ir į kitus instrumentus) šiame forume ir kitur pradėjo iki galo jų nesuprasdami. Kol ten investuotas vos vienas kitas šimtas ar tūkstantis - suprasti gal labai ir nereikia, nes tai nėra gyvenimą keičiančios sumos net jei ir viskas yra rizikingiau negu žmonės kalba ir kokią pusę sumos prarastum. O jeigu gilinsiesi, jeigu esi iš esmės sugebantis mokytis ir nedurnas, tai ir išmoksi laikui bėgant. Kaip tik tuo laiku, kai jau ir sumos bus rimtesnės.

Dėl Swedbank - taip, žinom, kas tas blogeris, kuris pareklamavo :) Mano sprendimas ten dėti dalį (apie 100 iš 500 investuojamų per mėnesį) buvo nulemtas įvairių priežasčių. Nemokamas pirkimas ir saugojimas, patogumas, nes Swedbanke turiu krūvą kitų paslaugų. Taip pat, tarkim, Interactive Brokers, kurie yra mano pagrindinė platforma, duoda leidimus pirkti obligacijų ETF tik tuomet, jeigu jau atlikai 30 operacijų (bent jau man taip meta). Kadangi taupydamas mokesčius darau vieną pirkimą per mėnesį, tai užtruks porą metų, kol galėsiu ten įsigyti obligacijų ETF. Tuo laikotarpiu naudosiu Swedbank 30 fondą, kad išlaikyčiau rekomenduojamą santykį tarp akcijų ir obligacijų. Skaičiuoti visgi būčiau linkęs tik pačių Swedbank imamus mokesčius, o į jų perkamų fondų mokesčius nekreipti dėmesio - vis tiek nenupirkčiau tų sudėtyje esančių fondų pigiau, tai koks skirtumas?

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Tre Geg 06, 2020 8:50 am

pliumbum rašė:
Tre Geg 06, 2020 8:24 am

Dėl Swedbank - taip, žinom, kas tas blogeris, kuris pareklamavo :) Mano sprendimas ten dėti dalį (apie 100 iš 500 investuojamų per mėnesį) buvo nulemtas įvairių priežasčių. Nemokamas pirkimas ir saugojimas, patogumas, nes Swedbanke turiu krūvą kitų paslaugų. Taip pat, tarkim, Interactive Brokers, kurie yra mano pagrindinė platforma, duoda leidimus pirkti obligacijų ETF tik tuomet, jeigu jau atlikai 30 operacijų (bent jau man taip meta). Kadangi taupydamas mokesčius darau vieną pirkimą per mėnesį, tai užtruks porą metų, kol galėsiu ten įsigyti obligacijų ETF. Tuo laikotarpiu naudosiu Swedbank 30 fondą, kad išlaikyčiau rekomenduojamą santykį tarp akcijų ir obligacijų. Skaičiuoti visgi būčiau linkęs tik pačių Swedbank imamus mokesčius, o į jų perkamų fondų mokesčius nekreipti dėmesio - vis tiek nenupirkčiau tų sudėtyje esančių fondų pigiau, tai koks skirtumas?
IB kažkaip galima apeiti tą 30 operacijų apribojimą. Man regis, nustatymuose pažymi, kad turi kažkelių ten metų patirtį obligacijų prekyboje ir tiek. Bent man iš karto leido pirkti bondų ETF.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Geg 06, 2020 9:04 am

DariusA rašė:
Tre Geg 06, 2020 8:50 am
IB kažkaip galima apeiti tą 30 operacijų apribojimą. Man regis, nustatymuose pažymi, kad turi kažkelių ten metų patirtį obligacijų prekyboje ir tiek. Bent man iš karto leido pirkti bondų ETF.
Būtų gerai tiksliai rasti info, nes bandžiau įvairiais būdais, kol nusprendžiau nebeknisti sistemos kol visai neprisidirbau su tais leidimais :)

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Tre Geg 06, 2020 10:53 am

Įrašyk kad du metus prekiauji po kelias transakcijas per mėnesį. Kad gautųsi kiek reikia. Iš karto bonds gali prekiauti.
Manau bonds ETF kaip tik saugiau negu akcijos, dažnai mažesnis kintamumas - mažesnė rizika.
Aš šitaip ir opcionus, futures, shortinimo ir leveraged eft ir t.t pasidariau.. Koks jiem skirtumas, o man galimybės plačios.

Kad turiu galimybę, tai dar nereiškia, kad imsiu iš karto 3x leveraged sp500 pirkt :)
Mano blogas http://giem.lt

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Geg 06, 2020 11:17 am

Giem rašė:
Tre Geg 06, 2020 10:53 am
Įrašyk kad du metus prekiauji po kelias transakcijas per mėnesį. Kad gautųsi kiek reikia. Iš karto bonds gali prekiauti.
Manau bonds ETF kaip tik saugiau negu akcijos, dažnai mažesnis kintamumas - mažesnė rizika.
Aš šitaip ir opcionus, futures, shortinimo ir leveraged eft ir t.t pasidariau.. Koks jiem skirtumas, o man galimybės plačios.

Kad turiu galimybę, tai dar nereiškia, kad imsiu iš karto 3x leveraged sp500 pirkt :)
Žinoma, kad bonds saugiau, tai dėl to ir keista, kad apribojimai.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Tre Geg 06, 2020 4:19 pm

Beje, autoriui - labai įdomu, seksiu.
Mano blogas http://giem.lt

Skelbti atsakymą