Kur tikslingiausia investuoti uždirbamus "vaisius"?

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Luk17
Naujokas
Pranešimai:1
Užsiregistravo:Pir Geg 18, 2020 6:59 pm
Kur tikslingiausia investuoti uždirbamus "vaisius"?

Standartinė Luk17 » Ant Geg 19, 2020 8:30 am

Sveiki, Mustach nariai!

Esu Lukas, man 27 metai, 8 metai užsiėmu naudotų automobilių prekyba Vakarų Europoje ir per ta laiką jau susikaupė solidi finansinė graža iš šio verslo. Supratau, kad nereikia laukti ir sūdyti pinigų banko sąskaitoje ir kažkur pradėti protingai investuoti, kad turėti antra finansini užnugari, nes automobilių prekyba yra banguotas verslas (du mėnesius nepirks, trečią viską išpirks, ir taip visada). Nėra visiškai jokio pastovumo :)

Draugai, Giminės nieko šita tema negali patarti, nes visi yra įsikibę į savo esamus darbus ir apie jokias investcijas negalvoja :) . Taip ir googlindamas atradau šį forumą, bet pastebėjau daugiau šnekama apie visokius fondus, p2p paskolas kurios man visiškai žalios :) Kaip, sakant pats esu tik prie automobilių :)

Mustach nariai, gal turite kokių pasiulymų tikslingai investuoti uždirbamus "vaisius"?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Geg 19, 2020 8:57 am

Siūlau forumą nuosekliai patyrinėt ir paskaitinėt.

Vilis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:135
Užsiregistravo:Tre Vas 05, 2020 10:21 pm
Išsiųsta patiktukų: 21
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Vilis » Ant Geg 19, 2020 10:06 am

Sveikas Lukai, dauguma čia tokių kaip tu su pačiomis įvairiausiomis specialybėmis, aš pats pradėjau investuoti tik šių metų pradžioje (dariau tai ir seniau kažkiek, bet labai chaotiškai ir pusės nesuprasdamas) Po to radau šį forumą, tada su dideliu entuziazmu puoliau skaityti pagal laiko galimybes, perskaičiau didžiają dalį esamo turinio, kaip laurizas ir minėjo visa bazinė informacija ten ir slypi, aš net užsivedžiau užrašus kompiuteryje, kur kaip ir konspektus, ar tokia špargalkę darausi (ypatingai dėl investavimo į ETF). Kol kas kol susikaups didesnė suma investuoju per swedbank į Swed fondas 100 ir Baltic horizon REIT fondą. Dar perku po 2 akcijas revoliute kas mėnesį. Ir taip kiekvieną mėnesį po nusistatytą sumą papildau šias investicijas. Kai susikaups solidesnė suma planas pereiti prie IB platformos ir per ten pirktis ETF. Bet čia tik mano planas, manau susidėlios tau dauguma klausimų ir atsakymų ir juos beskaitant forumą o juk ir klausti tam tikrose temose niekas nedraudžia :)

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Ant Geg 19, 2020 11:04 am

Na, kad nereiktų ilgai skaityti, tai trumpai:

- Ilgalaikio investavimo pagrindas turėtų būti visgi fondai. Principas čia yra paprastas. Pasiskaityk pagrindinį Baltic Mustache puslapį, Lėto Pelno puslapį ir t.t. Bukai supaprastinant, principas su fondais toks. Jeigu pastebėjai, pasaulio ekonomika nuolat kyla, gyvenimas visur gerėja. Čia ilguoju laikotarpiu - lyginant tarkim 2020 su 2000 metais. Akcijų rinkos dažniausiai atspindi tą kilimą. Bet kiekvienas gudrus sakyti, kad prieš 20 metų reikėjo nusipirkti Apple akcijų. O kaip atspėti dabar? Neatspėsi. Bet to ir nereikia daryti, nes yra būdas nusipirkti tiesiog viso pasaulio, visų sektorių akcijų. Ir jeigu per 10 metų pasaulio ekonomika kils - tai ir tavo investicijos kils. Tas būdas yra įvairūs fondai - t.y. bičai su kostiumais surenka pinigus iš tūkstančių žmonių ir priperka tūkstančių įmonių akcijų. Jei visus pinigus sukiši į Apple - kai Apple pradės blogai sektis, prarasi pinigus. Jei turėsi tūkstančių įmonių akcijas - kol nebus krizių viskas bus gerai. O ir iš krizių išbrisi. Jeigu nenori gilintis per daug į įvairias platformas ir aiškintis, kuris ten brokeris patikimesnis iš užsieninių - bet kuris bankas turės savo visai padorų fondą, kurį galima nusipirkti. Swedbank 100 (turbūt vienas pigesnių variantų iš lietuviškų bankų), SEB Strategy Growth yra visai normalūs fondai. Yra ir kitų. Tie bankų fondai yra tiesiog kiek brangesnė alternatyva, pasigilinus galima atrasti ETFus, kurie yra pigesni ir per daug metų atneš kažkiek daugiau pinigų. Bet paprastumo dėlei tie bankų fondai yra tikrai adekvatūs. Labai lengva - vis tiek turi internetinę bankininkystę, nueini ir atsidaręs vertybinių popierių sąskaitą nusiperki. Padedi ten po kažkiek pinigų per mėnesį, ir stebi, kaip auga (arba, jeigu krizė - laikinai mažėja). Svarbu nenumesti ir periodiškai tai daryti. Tai gal nebus pats geriausias variantas rinkoje, bet pats paprasčiausias ir labai neprastas.

- Taip pat, žinoma, gali būti nekilnojamas turtas. Tai gali būti tavo paties būstas, papildomas būstas nuomai, arba vėlgi nekilnojamojo turto fondas. Čia jau viskas aišku ir paprasta turėtų būti maždaug. Tikrai verta, aišku gal reikėtų didesnio aiškumo negu dabar dėl ateities, bet verta.

Visi kiti dalykai yra rizikingesni, sakyčiau. Gal kažkas ginčysis, bet aš manau, kad rizikingesni. P2P, kriptovaliutos, ir pan.

Skelbti atsakymą