Kelionė į šešių nulių zoną

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Skelbti atsakymą
pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49
Re: Kelionė į šešių nulių zoną

Standartinė pliumbum » Pen Lie 17, 2020 8:15 am

biogas rašė:
Pen Lie 17, 2020 4:53 am
Panašu, kad reikia nemažai rašyti ir apie gyvenimo būdą, ne tik apie instrumentus.
Taip. Jeigu padėsi pinigus į prastesnį sprendimą, tai po ilgo laiko tiesiog viename instrumente gal turėsi 100 000 užuot turėjęs 120 000. OK, gal skirtumai ir bus didesni, bet turėsi kažką. Net jeigu visiškai nesąmonėmis patikėsi ir dalį pinigų prarasi - ir tada turėsi kažką. Bet jeigu nesuprasi apskritai, kad a) reikia kaupti ir b) įmanoma susitaupyti (beveik) kiekvienam, tai turėsi apskritą nulį. Tai apsisprendimas kaupti ir disciplina yra patys svarbiausi dalykai.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Lie 17, 2020 8:40 am

Visur komentaruose dominuoja viena vienintelė tema - aukoja gražiausius gyvenimo metus dėl ateities iliuzijų.

Bet, nu prisiekiu, aš nesijaučiu kažką dabar aukojantis ir gyvenu labai smagiai bei patogiai. Net, sakyčiau, dabartiniu režimu kiek per patogiai. Iš kur pas žmones toks suprastimas, kad jeigu taupai, tai jau automatiškai gyveni ant duonos ir vandens?

Na taip, labai norėdamas, galėčiau, matyt, kiekvieną dieną užsisakinėti Wolt'ą bei atostogas bookintis per Novaturą, bet man nuoširdžiai patinka ir pačiam gamintis maistą, ir planuoti atostogų maršrutus. Identiškai galima butų praeiti pro daugumą mano išlaidų.

Aš gal su asmeniniu defektu ir keistu fetišu, bet man, tikrai neperdedant, malonumą padidina pats faktas, kad aš gavau good value for money. Taip buvo anksčiau, taip išliko ir dabar didėjant pajamoms. Na, turiu omenyje, kad perkant telefoną galima tiesiog nueiti į Telią saloną Akropolyje ir nusipirkti pirmą patikusį pamaigius, arba galima šiek tiek pagooglinus, šiek tiek paskaitinėjus - rasti lygiai tą patį telefoną ar net kitą geresnį modelį kažkur pigiau ar geresnėmis sąlygomis. Tai pastarasis kelias man ne tik sutaupo pinigų, bet, nuoširdžiai, dar ir suteikia didesnį malonumą, todėl nejaučiu kažką aukojantis.

Gal ir per daug logikos ieškau trolių komentaruose :))
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Pen Lie 17, 2020 8:57 am

Man atrodo bėda čia žodyje "taupyti". Kadangi daug kam tai siejasi su pensininkų/pašalpinių/MMA gyvenimo būdu, tai gal užtektų jį pakeisti į "samoningas išlaidavimas". Tai būtų, kad ir mes išlaidaujam, bet tai darom samoningai, kaip ir peršant mintį, kad troliai išlaidauja nesamoningai. O kam patinka būti nesamoningu? :).

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pen Lie 17, 2020 9:12 am

šešinuliai rašė:
Pen Lie 17, 2020 8:40 am
Visur komentaruose dominuoja viena vienintelė tema - aukoja gražiausius gyvenimo metus dėl ateities iliuzijų.

Bet, nu prisiekiu, aš nesijaučiu kažką dabar aukojantis ir gyvenu labai smagiai bei patogiai. Net, sakyčiau, dabartiniu režimu kiek per patogiai. Iš kur pas žmones toks suprastimas, kad jeigu taupai, tai jau automatiškai gyveni ant duonos ir vandens?

Na taip, labai norėdamas, galėčiau, matyt, kiekvieną dieną užsisakinėti Wolt'ą bei atostogas bookintis per Novaturą, bet man nuoširdžiai patinka ir pačiam gamintis maistą, ir planuoti atostogų maršrutus. Identiškai galima butų praeiti pro daugumą mano išlaidų.

Aš gal su asmeniniu defektu ir keistu fetišu, bet man, tikrai neperdedant, malonumą padidina pats faktas, kad aš gavau good value for money. Taip buvo anksčiau, taip išliko ir dabar didėjant pajamoms. Na, turiu omenyje, kad perkant telefoną galima tiesiog nueiti į Telią saloną Akropolyje ir nusipirkti pirmą patikusį pamaigius, arba galima šiek tiek pagooglinus, šiek tiek paskaitinėjus - rasti lygiai tą patį telefoną ar net kitą geresnį modelį kažkur pigiau ar geresnėmis sąlygomis. Tai pastarasis kelias man ne tik sutaupo pinigų, bet, nuoširdžiai, dar ir suteikia didesnį malonumą, todėl nejaučiu kažką aukojantis.

Gal ir per daug logikos ieškau trolių komentaruose :))
Koks skirtumas, ką galvoja trolis? :) Jei trolis dešimtą valandą ryto rašo trolinančius komentarus vieną po kito, tai tegul ir gyvena savo tiesoje. :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Lie 17, 2020 10:21 am

honestFIRE rašė:
Pen Lie 17, 2020 9:12 am
Koks skirtumas, ką galvoja trolis? :) Jei trolis dešimtą valandą ryto rašo trolinančius komentarus vieną po kito, tai tegul ir gyvena savo tiesoje. :)
Į galvą tikrai neimu ir mano elgesio tai nekeis, bet, kaip ir bet kokioje diskusijoje, įdomu suprasti kitą pusę. Gal tikrai kažką ne taip darau?
Bet toks požiūris "be 10k/mėn FIRE nerealu" arba "gyvent kaip studentui už 1k per mėn kapeikas skaičiuojant"? Čia realios citatos po mano interviu skirtingose vietose.

Tai ir lieku nesupratęs, kaip reikia gyventi, kad 1k/mėn išlaidos LIETUVOJE čia jau yra kažkoks studentiškas nepriteklius :))
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pen Lie 17, 2020 10:30 am

biogas rašė:
Pen Lie 17, 2020 8:57 am
Man atrodo bėda čia žodyje "taupyti". Kadangi daug kam tai siejasi su pensininkų/pašalpinių/MMA gyvenimo būdu, tai gal užtektų jį pakeisti į "samoningas išlaidavimas". Tai būtų, kad ir mes išlaidaujam, bet tai darom samoningai, kaip ir peršant mintį, kad troliai išlaidauja nesamoningai. O kam patinka būti nesamoningu? :).
Aš tai siūlau keisti į "pirkti investicinius produktus". Dingsta konotacija, kad laikai pinigus kojinėje ir nieko su jais nedarai. Ir vietoj "kažko atsisakyti" diskursas persiverčia į "kažką papildomo nusipirkti", kas mūsų jau gana vartotojiškai visuomenei yra žymiai labiau priimtina.

Vilis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:135
Užsiregistravo:Tre Vas 05, 2020 10:21 pm
Išsiųsta patiktukų: 21
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Vilis » Pen Lie 17, 2020 11:57 am

https://www.vz.lt/rinkos/2020/07/16/tuk ... ejerverkai

Paskaičius komentarus (jau ne prie pirmo fire'istų straipsnio) ta pati tendencija: taupymas=gyvenimas kaip skrudžui, nieko ten nepritaupysi, viskas nuvertės (net NT užtai labai gerai), "rašau iš savo patirties" (LT matyt daug pritaupusių 6 nuliuis) ir panašiai. Panašu, kad reikia nemažai rašyti ir apie gyvenimo būdą, ne tik apie instrumentus.
Na jau komentarai tai.... ir pikta ir juokinga. Neadekvatus kai kurie, nepagrysti ir paviršutiniškai vienašališki. Lyg Delfi komentarus skaitytum, o čia verslo žinių prenumeratoriai. Dar karta įrodymas jog tema tikrai verta dėmesio ir edukacijos. Nors kartais tiek ir artimoje aplinkoje diskutuojant apie tai vis labiau prieinu išvadą kad tiesiog pasilaikysiu sau, nes kartais susidaro jausmas jog beviltiška diskusija.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Lie 28, 2020 6:49 am

Aha, kai kurie komentarai ir mane nustebino, tai surašiau juos į įrašą, kas dabar, pačiam perskaičius, atrodo kaip įsiskaudinęs ir pasiteisinimų pilnas tekstas :D bet oh well...
https://sesinuliai.lt/skrudzas-kaupikas/

Viešumas man nėra įprastas reikalas, tai gal taip ir gavosi, kad norėjosi pasiteisinti, bet iš komentarų po mano interviu tikrai galima suprasti, kad finansinės edukacijos dar reikia, ir jos reikia daug. Arba tiesiog reikia išmokti ignoruoti trolius ir nesukti sau galvos :))
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

SpiriT
Mustachian
Pranešimai:176
Užsiregistravo:Šeš Bir 01, 2019 8:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 14

Standartinė SpiriT » Ant Lie 28, 2020 8:17 am

šešinuliai rašė:
Pen Lie 17, 2020 8:40 am
Visur komentaruose dominuoja viena vienintelė tema - aukoja gražiausius gyvenimo metus dėl ateities iliuzijų.

Bet, nu prisiekiu, aš nesijaučiu kažką dabar aukojantis ir gyvenu labai smagiai bei patogiai. Net, sakyčiau, dabartiniu režimu kiek per patogiai. Iš kur pas žmones toks suprastimas, kad jeigu taupai, tai jau automatiškai gyveni ant duonos ir vandens?
Nes ir sitam forume nemazai zinuciu, kur zmones taupo labai agresyviai. Atsisako kazko del 5e per menesi, todel ir susidaro toks ispudis is isores.

Ir cia sakau is perspektyvos zmogaus, kuris siaip taupus (man rodos mano draugai galvoja, kad as esu scrooge'as) ir net man daug cia zinuciu buna over the top much.

Kita dalis speju yra tai, kad mes bandom surinkti labai dideles sumas, kad tiesiog gyventi kaip gyvename jau dabar.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ant Lie 28, 2020 11:11 am

Visada bus nepatenkintų kad ir ką sakytum. Toks jau žmonių bruožas. Reikia išmokti nereaguoti, gyventi taip kaip norisi pačiam. Šunys loja, karavanas važiuoja toliau. Lietuvoje, kaip ir visur kitur pasaulyje, labai daug klaviatūros riterių kurie tik klaviatūroje realiai ir gyvena, šiknos nepajudina kad kažką padaryti geriau. Tad ar tikrai reikia kreipti dėmesį į tokių žmonių nuomonę? :)
Konstruktyvi kritika yra gerai. Kartais ir pasipešioti galima. Jei iš to yra gaunama kažkokia nauda. Tam forumas toks ir yra. Ir ačiū kad yra :)
Bet bendra erdvė, spauda, straipsniai... yra wild west. Tai neimkit į plaučius ir toliau laikykitės savo plano :)

Skelbti atsakymą