Kelionė į šešių nulių zoną

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55
Re: Kelionė į šešių nulių zoną

Standartinė Giem » Ket Gru 17, 2020 7:58 pm

Žmogau, manau jis pats atsakys tiksliau, bet nemanau, kad iš gero gyvenimo taip darė :)
Mano blogas http://giem.lt

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Ket Gru 17, 2020 8:11 pm

75% yra didelis procentas, jeigu uždirbi 1000. Jeigu uždirbi 3000 - normalus, o jei 7000 - mažokas :) objektyviai komfortiškai pragyventi dviejų asmenų šeimai su visomis išlaidomis 1500-2000 eurų turėtų būti per akis. Toks yra vidutinis atlyginimas Lietuvoje, jeigu abu dirba, ir tokius atlyginimus gaunantys žmonės gyvena tikrai komfortabiliai ir bet kas gali laisvai sugebėti už tiek gyventi. Viskas, kas viršaus į santaupas. Laisvai gali ir už mažiau. Primenu, kad forume daug uždirbančių tikrai yra :)

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Pen Gru 18, 2020 7:10 am

beard on fire rašė:
Ket Gru 17, 2020 10:15 am
Man tai keisčiausia, kad tie "tikrieji" FIRE šalininkai kurią kažkokias nebūtas istorijas kaip visuomenė švaisto pinigus, o kaip jie gyvena pagal savo galimybes. Paskui užsipuola tuos kurie nepritaria vapalionėms, kad tie kabinėjasi ir nesupranta kaip reikia gyventi, o galiausiai patys kuria temas kaip "osom" yra neiti į kirpyklą, o nusikirpti pačiam! Sutaupai 10-20€, kirpimo mašinėlė atsiperka per 2metus! Jeigu nesugenda aišku...
Jūs čia rimtai? Tai kas mato tik juoda ir balta? Čia gal anoniminių alkoholikų klubas, kur žmonės rimtai serga ir turi problemų? Nesuprantat, kad galima gyventi dabar, o ne svajoti apie šviesų rytojų kurio gali ir nesulaukti? Aš nekalbu, kad nereikia atsidėti taupymui, aš kalbu apie tai, kad nereikia atsidėti taupymui 75%, o iš likusių nusipirkti nukainuoto maisto? Tai aišku, kad daugiau nieko nereikia, nes kaipir nėra už ką...
Kažkaip čia man toks 20-mečių būrelis, kurie neturi nei šeimos, nei vaikų, nei šiaip prasmės gyvenime.
Darijonas rašė:
Ket Gru 17, 2020 7:25 pm
Mr. BM. rašė:
Ket Gru 17, 2020 12:25 pm

Parodykite man nors vieną Lietuvos FIREblogerį, kuris viešai pasakė, jog kerpasi namie tik dėl to, kad sutaupyti? Parodykite man nors vieną FIRE šalininką, kuris viešai pasakė, jog perka nukainotą maistą, tik tam kad sutaupytų? Tiesiog įmeskite printscreeną, ar dar kokį įrodymą. Nes bent jau aš kol kas tokių žmonių neatradau. Toks jausmas, jog vieninteliai kritikai apie tai ir tekalba.
Gerb. HonestFire
O Jūs rimtai paimat vieną frazę iš kelių metų senumo aprašymo ir taip užsitrigerinat ant vieno ar kelių punktų, ką kažkas kažkada darė ir tai parašė savo bloge, kaip savo taupumo pavyzdį? Nurašot viską ant to ir puolat žmones, kad spaudžiasi, nieko sau neleidžia, praranda savo geriausią gyvenimo amžių ir t.t. nors visiškai nežinot ir nesuprantat, kaip tie žmonės iš tiesų gyvena?

Gėda turėtų būti, kad jūs išvis atsiradot šitam forume ir šitoj bendruomenėj, jei sugebat tik taip siaurai viską matyti.
________________________________________________________________________________________________________________________

Nelabai tinkama vieta čia šiam komentarui, bet po beard on fire ir Darijono pareikštos nuomonės negaliu nepasisakyti.
Aš pats nesu nei FIRE šalininkas, nei priešininkas - esu čia praplėsti akiračio, pasisemti naujų žinių, pasidalinti savomis. Taip aš siekiu geresnio SAVO gyvenimo. Pripažinsiu, nei paminėtas honestfire, nei šešinuliai, kurio temoje dabar rašau, blogai nėra mano stiliaus ir nesu tas, kuris juos abu sektų, komentuotų ar kitaip kooperuočiau su jų blogais. Tačiau retkarčiais užsuku ir paskaitau ką jie rašo, nes iš viso to kuriamo tūrinio galiu pasiimti ir kažką sau - atsiranda įdėjų į ką atkreipti dėmesį, kuo daugiau pasidomėti ar tiesiog, pamatau mintį, kuri jau buvo mano galvoje, tačiau kažkodėl apie tai aš nepagalvojau.

Tuo tarpu atsiranda tokių komentatorių kaip jūs, kurie žino geriau už kitus, kad atsidėti 75% taupymui yra bullshit, kirptis pačiam reikia tik dėl to, kad sutaupyt 10-20€ ir tuomet maistui lieką tik tiek pinigų, kad galima apsipirkti tik nukainoto maisto skyriuje, nes tiesiog nieko nelieka.

Teisingumo dėlei pasakysiu, kad pačiam yra 30 metų, turiu žmoną, gyvenu su paskola įsigytame bute, kuris nėra standartinis, o paskolos įmoka yra sąlyginai maža ir už tokio būsto nuomą toje pačioje vietoje palikčiau mažiausiai 2x daugiau pinigų. Gyvenu dabar ir leidžiu sau tai, ką noriu - pakeliauti(iki karantino spėjau aplankyti 2 pietryčių Azijos šalis, aplankyta bent trečdalis Europos ir jei ne karantinas, greičiausiai tas skaičius būtų priartėjęs prie pusės Europos šalių), gerą ir kokybišką maistą, kurį dažniausiai gaminamės (taip, užeinu ir į nukainuotų maisto produktų skyrių, bet tik dėl to, kad ir ten randu gerų produktų ir tai būna tik maisto krepšelio papildymui, o ne pagrindinis maisto krepšelis), pramogauju tiek, kiek pats noriu, turiu automobilį, tenkinantį visus mano poreikius, važinėju dviračiu savo malonumui ir jaučiuosi gerai. Tuo tarpu, jau 2 metai, kaip savo taupymo vidurkį palaikau virš 50% nuo mėnesio pajamų ir visa tai šios bendruomenės dėka, nes būtent čia atradau sprendimų, kaip suoptimizuoti savo išlaidas ir tai padarius pradėti didinti savo turimą kapitalą ateičiai.

Pridėsiu, kad pajamoms didėjant, mėnesinių santaupų procentą tik dar labiau padidinčiau ir tuo pačiu, sugebėčiau dar labiau praplėsti savo akiratį pamatydamas daugiau pasaulio. Tai jei jums atrodo, kad toks gyvenimas yra bullshit, palinkėsiu jums gero kelio su tuo siauru asmeniniu požiūriu, kurį galit taikyti sau, tačiau neprikišinėkit jo kitiems.

Peace ir ačiū už dėmesį. ;)

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Šeš Gru 19, 2020 7:18 am

GKA rašė:
Pen Gru 18, 2020 7:10 am
Mr. BM. rašė:
Ket Gru 17, 2020 12:25 pm

Parodykite man nors vieną Lietuvos FIREblogerį, kuris viešai pasakė, jog kerpasi namie tik dėl to, kad sutaupyti? Parodykite man nors vieną FIRE šalininką, kuris viešai pasakė, jog perka nukainotą maistą, tik tam kad sutaupytų? Tiesiog įmeskite printscreeną, ar dar kokį įrodymą. Nes bent jau aš kol kas tokių žmonių neatradau. Toks jausmas, jog vieninteliai kritikai apie tai ir tekalba.
O Jūs rimtai paimat vieną frazę iš kelių metų senumo aprašymo ir taip užsitrigerinat ant vieno ar kelių punktų, ką kažkas kažkada darė ir tai parašė savo bloge, kaip savo taupumo pavyzdį?
Gerbiami FIRE blogeriai,
liaudis pageidauja, kad dažniau rašytumėt apie tai, ką ir už kiek valgote, kaip kerpatės, kaip pramogaujate, o ne kiek ir kur investavote :)


P.S. Dėkui HonestFire už puikų blogo pavyzdį ir išsamias mėnesio ataskaitas (pvz. š.m. spalio 30 d.)
Prikabinti failai
HF2.JPG
HF2.JPG (101.59KiB)Peržiūrėta 3293 karus(ų)

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Šeš Gru 19, 2020 10:55 am

Darijonas rašė:
Šeš Gru 19, 2020 7:18 am

Gerbiami FIRE blogeriai,
liaudis pageidauja, kad dažniau rašytumėt apie tai, ką ir už kiek valgote, kaip kerpatės, kaip pramogaujate, o ne kiek ir kur investavote :)

Darijonai, suprantu sarkazmą, bet nu atsipeikėk. Global FIRE blog'uose kur ir kiek investuoja sudaro iki 5% visų įrašų, nes vieną kartą aprašius, daugiau ten nėra ką ir raportuoti, pasakoti ar mokyti. Taisyklės labai paprastos, perskaičius nors vieną rimtesnę finansinę knygą paslapčių nebelieka. Investuoji į plačiaui diversifikuotą ETF'ą, kiekvieną mėnesį, nesvarbu kyla ar krenta. That's it.

Tačiau nors investavimo taisyklės tokios paprastos, kiek lietuvių realiai gali čilinti pensijoje? Ar bent jau jaustis finansiškai saugūs pakeliui į tą pensiją?

Atsitinka gyvenimas ir žmonės nesugeba atsidėti nė kiek ir nesilaiko net tokių paprasčiausių taisyklių - tiesiog visą laiką be išimčių % nuo algos skirti, kad ir vieno vienintelio ETF įsigijimui.

Todėl visa FIRE blogosfera ir sukasi apie lifestyle ir psichologiją. Norint investavimo strategijų reikia skaityti treiderių blog'us ir forumus.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Šeš Gru 19, 2020 11:04 am

Darijonas rašė:
Šeš Gru 19, 2020 7:18 am
GKA rašė:
Pen Gru 18, 2020 7:10 am
Mr. BM. rašė:
Ket Gru 17, 2020 12:25 pm

Parodykite man nors vieną Lietuvos FIREblogerį, kuris viešai pasakė, jog kerpasi namie tik dėl to, kad sutaupyti? Parodykite man nors vieną FIRE šalininką, kuris viešai pasakė, jog perka nukainotą maistą, tik tam kad sutaupytų? Tiesiog įmeskite printscreeną, ar dar kokį įrodymą. Nes bent jau aš kol kas tokių žmonių neatradau. Toks jausmas, jog vieninteliai kritikai apie tai ir tekalba.
O Jūs rimtai paimat vieną frazę iš kelių metų senumo aprašymo ir taip užsitrigerinat ant vieno ar kelių punktų, ką kažkas kažkada darė ir tai parašė savo bloge, kaip savo taupumo pavyzdį?
Gerbiami FIRE blogeriai,
liaudis pageidauja, kad dažniau rašytumėt apie tai, ką ir už kiek valgote, kaip kerpatės, kaip pramogaujate, o ne kiek ir kur investavote :)


P.S. Dėkui HonestFire už puikų blogo pavyzdį ir išsamias mėnesio ataskaitas (pvz. š.m. spalio 30 d.)
Pirmą kartą neužkliuvo, bet kai jau kartojasi toje pačioje temoje - paklausiu:
Kuo abi jūsų pacituotos Honestfire blogo ištraukos susiję su šešinuliai blogu?

Klausiu nuoširdžiai, ar reiškiate nepasitenkinimą tik tam, kad jį reikšti, nesvarbu kur, ar visgi turit priekaištų Honestfire? Jei pastarasis variantas, tai manau pasiklydote tarp forumo temų.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Šeš Gru 19, 2020 7:25 pm

Jau kažkur rašiau, kad mano skoniui lietuviški FIRE blogai kaip tik ir yra per daug sutelkti į investavimą ir per mažai į gyvenimo būdą. Taip pat ir šitas forumas. Užsieniniai ir blogai, ir forumai atvirkščiai. Ir šiaip jau gyvenimo būdas ir išlaidos siekiant FI yra lemiamas veiksnys kur kas labiau negu brokerio ar konkretaus ETFo pasirinkimas.

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Sek Gru 20, 2020 1:14 pm

Manau nereiktų teisintis kiekvienam atėjusiam random žmogui į forumą, kad ne visi FIRE šalininkai taupiai gyvena. Jei kažkas susidaręs neigiamą nuomonę apie FIRE tai tebunie :)

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Sek Gru 20, 2020 7:24 pm

pliumbum rašė:
Šeš Gru 19, 2020 7:25 pm
Jau kažkur rašiau, kad mano skoniui lietuviški FIRE blogai kaip tik ir yra per daug sutelkti į investavimą ir per mažai į gyvenimo būdą. Taip pat ir šitas forumas. Užsieniniai ir blogai, ir forumai atvirkščiai. Ir šiaip jau gyvenimo būdas ir išlaidos siekiant FI yra lemiamas veiksnys kur kas labiau negu brokerio ar konkretaus ETFo pasirinkimas.
Taip, taip, taip! Kaži kodėl taip yra??? Man asmeniškai truputį gėda rašyti, kad aš taupau šen bei ten. Pvz., nusipirkau padėvėtą stalą prieš kelias dienas ir tris kilometrus jį ant galvos parsinešiau :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD, nors galėjau su Taxi už 12EUR parsivežt. Na, tikrai gėda man tai rašyti, nes bijau būti nušvilptas. Tad mano spėjimas, kad va dėl to nušvilpimo ir nėra kol kas daug rašliavos.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Sek Gru 20, 2020 8:28 pm

Darijonas rašė:
Ket Gru 17, 2020 7:25 pm
Mr. BM. rašė:
Ket Gru 17, 2020 12:25 pm

Parodykite man nors vieną Lietuvos FIREblogerį, kuris viešai pasakė, jog kerpasi namie tik dėl to, kad sutaupyti? Parodykite man nors vieną FIRE šalininką, kuris viešai pasakė, jog perka nukainotą maistą, tik tam kad sutaupytų? Tiesiog įmeskite printscreeną, ar dar kokį įrodymą. Nes bent jau aš kol kas tokių žmonių neatradau. Toks jausmas, jog vieninteliai kritikai apie tai ir tekalba.
Gerb. HonestFire
Iki šiol pamenu dvi mandarinų dėžes, kurias nusipirkau su 90% nuolaida, fun times. :) Tuo metu buvau universitete, mano pajamos buvo keli šimtai svarų per mėnesį, tad sukausi kaip galėjau ir atradau skanaus maisto, pvz. humusą ar kišą. Would do it again.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Skelbti atsakymą