Kelionė į šešių nulių zoną

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96
Re: Kelionė į šešių nulių zoną

Standartinė šešinuliai » Tre Rgp 12, 2020 2:05 pm

Neseniai pakartotinai perskaičiau tokią gana popsinę, bet smagią istoriją apie verslininką ir meksikietį žveją. Kažkaip dabartinėje nuotaikoje, kaupiant tą milijoną, labai užkabino ir privertė susimąstyti apie didelius gyvenimo tikslus.

Tai bloge pasidalinau sulietuvinta versija apie Kavinukę Nidoje ir CEO bei pats sau uždaviau tuos sunkius klausimus. Gal ir jums kažkas sukirbės ir privers susimąstyti apie tikrąjį end-goal, ne tiesiog euriukus banko sąskaitoje.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Tre Rgp 12, 2020 5:10 pm

šešinuliai rašė:
Tre Rgp 12, 2020 2:05 pm
Neseniai pakartotinai perskaičiau tokią gana popsinę, bet smagią istoriją apie verslininką ir meksikietį žveją. Kažkaip dabartinėje nuotaikoje, kaupiant tą milijoną, labai užkabino ir privertė susimąstyti apie didelius gyvenimo tikslus.

Tai bloge pasidalinau sulietuvinta versija apie Kavinukę Nidoje ir CEO bei pats sau uždaviau tuos sunkius klausimus. Gal ir jums kažkas sukirbės ir privers susimąstyti apie tikrąjį end-goal, ne tiesiog euriukus banko sąskaitoje.
Tikrai sukirbėjo! Labai liuks parašei, be kokių tai butaforinių atsakymų, ale su daugybe puikių klausimų.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Ket Rgp 13, 2020 6:52 am

Galbūt man nereikia to didelio investicinio portfelio?
Reikia, nes iš principo pakeisti gana nemėgstamą darbą galėčiau nesunkiai, bet tai reikštų bent jau dvigubai mažesnes pajamas. Žmonai situacija analogiška, užknisa, bet gerai moka. Ir yra tūkstančiai žmonių, kurie yra būtent tokioje situacijoje.

Galbūt aš nenoriu kilti karjeros laiptais?
Visiškai nenoriu, man bile pinigų duokit, o jau garbės ir atsakomybių tai nereikia. Titulai, kabinetai su geru vaizdu ir t.t. man absoliučiai neįdomūs. Tik tiek, kad tas kilimas su pinigais ir yra susietas.

Galbūt man nereikia tų atostogų Azijoje?
Kol kas dar reikia - čia yra vienas iš tų dalykų, kurie mane laimingą daro šiandien. Tai, kas tikrai yra svarbu ir ko savo noru niekada neatsisakysiu. Nes kaupiant ateičiai visada yra rizika, kad numirsi anksčiau negu sukaupsi. Bet tikėtina, kad po 10 metų, kai apvažiuosiu dar likusias pasaulio vietas, kurios mano bucket liste yra, nebebus taip jau svarbu. Žinau, kad taip turbūt bus, nes jau dabar ko nelabai reikia - tai atostogų Europoje, kurią jaučiuosi per 15 metų jau neblogai apvažiavęs, nors aišku daugybės nuostabių vietų dar nemačiau. Bet tą wow efektą išgauti vis sunkiau ir sunkiau.

Galbūt man jau gana?
To darbo, kurį dirbu, tai tikrai gana :) bet dar teks padirbėti.

O galutinis tikslas man yra tai, kad nereiktų veltis į dedlainus, atsakomybes, korporatyvinį bulšitą, konkurenciją. Kad galėčiau pasakyti: man to nereikia, ačiū. Ir tada iš naujo pagalvoti, ar galiu kažką gero nuveikti, darydamas tai savo tempu ir be nesąmonių.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Ket Rgp 13, 2020 7:09 am

kiek jau yra GANA?

Šitas labai geras geras klausimas. Kažkada žiūrėjau laidą apie pinigus (iš kur atsirado, kaip vystėsi ir pan.) ir ten tokį niuansą pasakė: pinigų "darymas" aktyvuoja tuos pačius receptorius kaip ir kokainas. Bent jau man atrodo, kad nemažai CEO siekia ne asmeninės laisvės/globalių tikslų/etc, o tiesiog yra "pinigų narkomanai" ir kiekvienas extra milijonas tik sukelia dar didesnį norą kitai (stipresnei) dozei.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Rgs 29, 2020 6:12 pm

Pusantrų metų forume ir pagaliau po truputį tampu laurizu. Čia su visa pagarba ir dideliu džiugesiu.

Po biškį vis mažiau reikia fejerverkų, vis mažiau norisi "įsimesti pasižaidimui". Darausi nuobodus, ilgalaikis buy & hold investuotojas, kokiu ir norėjau tapti kelionės pradžioje, tik berniukiškas excitement'as atradus investavimą neleido to padaryti.

Viskas, emocijos slūgsta, po truputį įšoku į investavimo rutiną. Užsisekite diržus, laukia ilga ir nuobodi kelionė taip sakant :))

Parašiau ir įrašą, apie savo nuobodžiausią finansų blogą pasaulyje.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ant Rgs 29, 2020 7:25 pm

Pažiūrėsiu ar ilgai :) Negi nesinorėtų kažkiek Teslos paimt. :)

Linkiu laikytis tikslo!
Mano blogas http://giem.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Rgs 30, 2020 10:49 am

šešinuliai rašė:
Ant Rgs 29, 2020 6:12 pm
Pusantrų metų forume ir pagaliau po truputį tampu laurizu. Čia su visa pagarba ir dideliu džiugesiu.
:)

"I look at indexing as being simple and, sad to say, boring. Be bored by the process but elated by the outcome. In Vegas, it’s the opposite. You’re elated by the process, by the moment, but you’re bored by the outcome because you know exactly what it’ll be. The more you bet, the more you lose. Investing shouldn’t give you a rush." J. Bogle

Aš asmeniškai taip nedarau, bet girdėjau patarimą, kad jei niežti, tai galima skirti iki 10 procentų portfolio "play money", kur be sąžinės graužaties būtų galima pirkti tesla, visokius ipo, bitkoinus ir pan.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Rgs 30, 2020 12:31 pm

laurizas rašė:
Tre Rgs 30, 2020 10:49 am
šešinuliai rašė:
Ant Rgs 29, 2020 6:12 pm
Pusantrų metų forume ir pagaliau po truputį tampu laurizu. Čia su visa pagarba ir dideliu džiugesiu.
:)

"I look at indexing as being simple and, sad to say, boring. Be bored by the process but elated by the outcome. In Vegas, it’s the opposite. You’re elated by the process, by the moment, but you’re bored by the outcome because you know exactly what it’ll be. The more you bet, the more you lose. Investing shouldn’t give you a rush." J. Bogle

Aš asmeniškai taip nedarau, bet girdėjau patarimą, kad jei niežti, tai galima skirti iki 10 procentų portfolio "play money", kur be sąžinės graužaties būtų galima pirkti tesla, visokius ipo, bitkoinus ir pan.
Yep, turiu šiek tiek vidinę kazynkę, tik tikrai ne 10%. Mano kasdienių išlaidų kortelė yra Revolut'as, tai ten nusistačiau, kad apvalintų transakcijas x3 į taupyklę (nu ale - perku už 2.45, tai 0.55x3 atideda į Vault'ą). Ir kas ten prisikaupia, kas mėnesį prisiperku nesąmonių už Revolut'o duodamas 3 nemokamas transakcijas per mėnesį.

Iki šiol, net į mėnesio išlaidas traukdavau, prie pramogų :) Bet žiūriu jau visai nemažai ten prisikaupia ir iškreipia išlaidų vaizdą, tai turbūt teks baigt išsikalinėt. Centas prie cento ir tas "portfeliukas" vertas jau $618.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Spa 07, 2020 6:22 pm

Pasidalinau savo portfelio update'u už Q3, čia mėgstantiems landžioti po kitų daržą.

Bet tuo pačiu turiu ir klausimą - iki šiol nesekiau portfelio rezultatų, skaičiuodavau tiesiog galutinę vertę ir sunku suprasti kiek čia viskas auga, o kiek tiesiog aš nuo algos atsidedu.

Gal kas turite paprastą būdą skaičiuotis portfelio skirtingų eilučių performance Excel'iuke? Turint omenyje, kad pirkimai vyksta kas mėnesį skirtingomis kainomis, man čia šiek tiek komplikuotos formulės gaunasi ir visa lentelė kosmonautiška išeina.

Ar yra kažkokia formulė kurios nežinau, o gal kas aptikote puikų šabloną internetuose? Arba šiaip užveskite ant kelio apie patį principą, tinka ir ne 100% tikslus, bet paprastas :) Kaip supaprastintai įvertinti, kad sausį turiu 10 vienetų, vasarį jau 20, o lapkritį 120, nedarant dvylikos skirtingų formulių exceliuke?
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Tre Spa 07, 2020 7:10 pm

šešinuliai rašė:
Tre Spa 07, 2020 6:22 pm
Pasidalinau savo portfelio update'u už Q3, čia mėgstantiems landžioti po kitų daržą.

Bet tuo pačiu turiu ir klausimą - iki šiol nesekiau portfelio rezultatų, skaičiuodavau tiesiog galutinę vertę ir sunku suprasti kiek čia viskas auga, o kiek tiesiog aš nuo algos atsidedu.

Gal kas turite paprastą būdą skaičiuotis portfelio skirtingų eilučių performance Excel'iuke? Turint omenyje, kad pirkimai vyksta kas mėnesį skirtingomis kainomis, man čia šiek tiek komplikuotos formulės gaunasi ir visa lentelė kosmonautiška išeina.

Ar yra kažkokia formulė kurios nežinau, o gal kas aptikote puikų šabloną internetuose? Arba šiaip užveskite ant kelio apie patį principą, tinka ir ne 100% tikslus, bet paprastas :) Kaip supaprastintai įvertinti, kad sausį turiu 10 vienetų, vasarį jau 20, o lapkritį 120, nedarant dvylikos skirtingų formulių exceliuke?
Tai kad tas pats Portfolio Performance rodo ir TWR ir IRR, jokių formulių žinoti nereikia. O formulės aprašytos daug kur, pvz. https://www.kitces.com/blog/twr-dwr-ir ... ompliance/

Skelbti atsakymą