Kelionė į šešių nulių zoną

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96
Kelionė į šešių nulių zoną

Standartinė šešinuliai » Sek Bir 07, 2020 5:25 am

Sveiki,

BM tekstuose ir forumuose sukuosi jau apie metus, bet taip niekada ir neprisistačiau. Pagalvojau atėjo laikas ir kai kaliau rašyti, valadžikę-kitą nesustojau ir supratau, kad bent popieriaus lapui labai smagu pasipasakoti savo finansinius klystkelius. Juk pinigai tokia tabu tema ir savo draugų į turto vertinimą įtraukti aš tikrai nenoriu, bet su virtualiais draugais pasidalinti - kodėl gi ne.

Tai long story short - iš trumpo prisistatymo nelabai kas gavosi ir ant tos bangos susikūriau blogą. Klasika :))

Neplanuoju kas mėnesį dalintis ką jau ten nuveikiau ir kaip pasikeitė mano portfelis, nes investicijos mano labai nuobodžios ir aš jų net rezultatų month-on-month neseku. Esu visiškai nuobodus long-terminis buy & hold investuotojas. Apžvalgą sau darau kas ketvirtį vidiniuose docs'uose, tai tuo ir pasidalinsiu, nes papildomos akys dar niekada nepakenkė.

Tačiau, rašyti man visai patinka ir kirba galvoj keletas temų kuriomis galėčiau contribute'inti FI pasauliui Lietuvoje, tai gal turint viešinimo platformą, bus daugiau motyvacijos atsisėsti ir gražiai viską susidėlioti. Kitaip sakant, iš to blogo ir pats savo bardakėlį apsitvarkysiu.

Manau rašysiu apie...
Savo investicinį portfelį ir klystkelius bei atradimus su juo. Manau papasakosiu kaip pradėjau investuoti ir kokius įrankius naudoju. Manau papasakosiu apie mokesčius ir jų optimizavimą, kiek pats tą suprantu. Kažkiek tikrai paliesiu ir karjerą bei įvairius side hustles, kurių pagalba galima užsidirbti papildomai. Man ne tabu ir produktyvumo temos ar paprasčiausi lifehack’ai laiko, resursų taupymui ar gyvenimo kokybei gerinti. Pasidalinsiu ir savo frugality patarimais, kurie padeda man sutaupyti, ko pasekoje ir investuoti daugiau nei turėtų leisti pajamos.

O su blog'o pavadinimu šoviau ambicingai. Ankstyvo RE nesiekiu, o pasiekus FI po 10 metų nematau savęs nedirbančio. Blog'as end date'o neturi, o aš jaunas, tad laikas mano sąjungininkas, todėl tikėkimės compounding interest will do its magic. Bet tikslas gavosi toks ne itin kuklus žiūrint šią dieną: Net Worth - 1 milijonas eurų.

Nors šiuo metu sėdžiu tik ties 3% to tikslo, bet pasiskaičiavus, ta šešių nulių zona nėra jau tokia nepasiekiama, todėl kaip gana catchy blog'o pavadinimas ir mistinis tikslas manau puikiai tinka, o po 30 metų jei ir neturėsiu miijono, manau bus išmokta apsčiai pamokų along the way.

Išskaidžiau savo intro per 3 atskirus įrašus ir nesvarbu man tas traffic'as į site'ą, bet turbūs perskaityti juos bus paprasčiau pačiam blog'e nei tiesiog įkopinus čia. Tikiuosi BM neužpyks.

Kam įdomu, prašom skaitykit ir lauksiu feedback'o: https://sesinuliai.lt/
Sekantis įrašas bus su mano tiksliu Net Worth išskaidymu ir veiksmais ką darau kiekvieną mėnesį.

p.s. pats blog'as pakurtas per valandą, tad dizaino labai nekritikuokit, čia, sakykim, dar tik beta versija :))

O prisistatymą noriu pabaigti padėka BM ir visiems forumo nariams, ypač kantriems forumo-senjorams aktyvistams. Šis forumas yra geriausia kas įvyko mano asmeniniam tobulėjimui per pastaruosius kelis metus. Rimtai, net neperdedu. Aš net iš univero tiek apčiuopiamos long-terminės naudos negavau. Tad, mieliji, ačiū. :))
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Sek Bir 07, 2020 6:36 am

Ambicingas tikslas, bet per tiek laiko, manau, pasieksi ir daugiau.

Bus įdomu sekti ir skaityti, tuo labiau, kad esi finansininkas :)

Beje, kai pradėjau kurti Balticmustache, top 1 tikslas buvo sukurti panašiai mąstančių žmonių bendruomenę. Tai dabar jau kai praėjo keli metai ir matau tokius įrašus kaip šis, nesveikai džiaugiuosi, nes tikslas iš dalies jau yra pasiektas. Kuriasi bendruomenė, žmonės dalinasi vienas su kitais, idėja tampa vis labiau matoma :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Sek Bir 07, 2020 8:18 am

Sveikas,

Perskaičiau blogą, skaitosi gerai, sveikinimai!
Milijonas tikrai pasiekiama, reik tik laikytis užsibrėžto nuobodaus ir ilgalaikio plano.
Data, tikslas ir kaip tikslas bus įgyvendintas. Aš sau vos ne kasdien tą garsiai kartoju (su kitom savo mantrom), savimotivacija padeda.

Sėkmės ir susitiksime milijonierių klube !
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Sek Bir 07, 2020 8:26 am

Valinskai, čia tu? :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Sek Bir 07, 2020 8:46 am

Man labai akis bado anglizmai kur reikia, kur nereikia. Negi lietuvių kalboje yra nepakankamai žodžių išreikšti mintims?

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Sek Bir 07, 2020 11:18 am

Blogą perskaičiau, patiko, bandysiu sekti. :)
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
avelė
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Sek Geg 03, 2020 4:15 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 7

Standartinė avelė » Sek Bir 07, 2020 12:20 pm

Sveikinu, labai gražus pavadinimas. Kažkaip susiasocijavo su senuliais.
Palinkėsiu iki pat tampant senuliu išlaikyti motyvaciją blogo rašymui :)
8-)

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Sek Bir 07, 2020 2:34 pm

Darijonas rašė:
Sek Bir 07, 2020 8:46 am
Man labai akis bado anglizmai kur reikia, kur nereikia. Negi lietuvių kalboje yra nepakankamai žodžių išreikšti mintims?
Kaltas, prisipažįstu. :( Jau čia ir tai praredaguota, bet kai visus anglicizmus pakeičiu lietuviškais vertiniais, tai man pačiam skaitosi kaip mikrobangės naudojimosi instrukcija. Nei žaismo, nei sielos atrodo nebelieka, tiesiog pilka informacija.

Bet grįžtamąjį ryšį (jau ne feeback'ą haha) priimu ir pasiknisiu lietuviškuose sinonimų žodynuose kitą sykį užstrigęs.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
HomoDeus
Naujokas
Pranešimai:19
Užsiregistravo:Ant Lie 23, 2019 12:45 pm
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 2

Standartinė HomoDeus » Sek Bir 07, 2020 3:28 pm

Šaunu. Labai įdomu bus sekti investavimo kelionę.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pir Bir 08, 2020 7:04 am

Milijonas per 30 metų man atrodo labai normalus tikslas, visiškai ne per daug ambicingas. Gal taip yra todėl, kad mano paties tikslas yra pusė milijono per 10 metų :) Pusė milijono atmetus infliaciją, tai realiai daugiau.

Jeigu kalbame apie nominalius pinigus, tai per pastaruosius 30 metų jų vertė krito perpus. Milijonas 1990-aisiais buvo vertas tiek, kiek 2 milijonai 2020. Tai jeigu panašus trendas bus toliau, milijonas 2050-aisiais reikštų pusę milijono šiandienos pinigais... Skaičiuojant tą pačią standartinę 7 procentų grąžą, atsižvelgiant į infliaciją, man skaičiuoklės meta, kad per 30 metų tai pasiekiama investuojant vos 430 eurų per mėnesį. Tikrai pasiekiama :)

Skelbti atsakymą