Kelionė į šešių nulių zoną

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96
Re: Kelionė į šešių nulių zoną

Standartinė šešinuliai » Pir Bir 08, 2020 10:22 am

pliumbum rašė:
Pir Bir 08, 2020 7:04 am
Milijonas per 30 metų man atrodo labai normalus tikslas, visiškai ne per daug ambicingas. Gal taip yra todėl, kad mano paties tikslas yra pusė milijono per 10 metų :) Pusė milijono atmetus infliaciją, tai realiai daugiau.

Jeigu kalbame apie nominalius pinigus, tai per pastaruosius 30 metų jų vertė krito perpus. Milijonas 1990-aisiais buvo vertas tiek, kiek 2 milijonai 2020. Tai jeigu panašus trendas bus toliau, milijonas 2050-aisiais reikštų pusę milijono šiandienos pinigais... Skaičiuojant tą pačią standartinę 7 procentų grąžą, atsižvelgiant į infliaciją, man skaičiuoklės meta, kad per 30 metų tai pasiekiama investuojant vos 430 eurų per mėnesį. Tikrai pasiekiama :)
Pas mane labiau yra taip, kad tikslas - milijonas, o pats terminas iššauktas dabartinės situacijos. Jeigu nelabai ką keisčiau gyvenime ir nebūtų finansiškai tragiškų nelaimių, tuomet susikauptų milijonas po 30 metų, čia aišku įsivaizduojant, kad visą laiką būsiu paklausus rinkoje ir neaptingsiu. Bet pačio slapta ambicija tą milijoną pasiekti šiek tiek greičiau, kas įmanoma su šiek tiek planavimo, įdėto darbo ir prisiimtos rizikos. Tačiau tam reikia šiek tiek daugiau finansinės edukacijos, kuo šiuo metu ir užsiemu.

Bet nesakyk, jeigu žmogus nežaidęs su compound kalkuliatoriais ar exceliukais, intuityviai milijonas atrodo ohohooo tikslas. Toks labiau kaip vaiko svajonė tapti kosmonautu ar žaisti NBA. Bet realiai pasidėliojus, tai nu ne tai, kad lengva, bet vidutiniam lietuviui daug labiau pasiekiama nei sužaisti rungtynes NBA :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pir Bir 08, 2020 10:41 am

Paruošiau įrašą apie savo dabartinį (tiksliau 2019 uždarymo) turtą: šeši nuliai Net Worth 2019
Gal forumo dalyviams bus įdomu pašniukštinėti po svetimą smėlio dėžę, o man būtų įdomu išgirsti pastabas ar komentarus, ar kas užkliūva?

Paveikslėlis
Prikabinti failai
šeši nuliai Net Worth 2019.png
šeši nuliai Net Worth 2019.png (105.12KiB)Peržiūrėta 4082 karus(ų)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pir Bir 08, 2020 12:11 pm

mėtinis rašė:
Pir Bir 08, 2020 10:22 am
Bet nesakyk, jeigu žmogus nežaidęs su compound kalkuliatoriais ar exceliukais, intuityviai milijonas atrodo ohohooo tikslas. Toks labiau kaip vaiko svajonė tapti kosmonautu ar žaisti NBA. Bet realiai pasidėliojus, tai nu ne tai, kad lengva, bet vidutiniam lietuviui daug labiau pasiekiama nei sužaisti rungtynes NBA :)
Vidutinis atlyginimas Vilniuje pirmą ketvirtį pasiekė 1000 į rankas. Lietuvoje bendrai - 879. Tai kad pasiektum tuos 430 per mėnesį investavimo, kurie per 30 metų atneš nominalų milijoną, biškį reikia pasispausti dar :) Asmeniškai vidutiniam žmogui nėra lengva, bet šeimai su dviem dirbančiais - jau tikrai ne taip ir sunku.

Ir taip, vaikystėje (man tai buvo tie laikai, kai atsirado Teleloto) milijonas net ne eurų (anuomet dolerių), o litų buvo visiškas kosmosas. 200k litų irgi buvo kosmosas, apie tai, kad mūsų mieste kažkas tiek laimėjo kalbos netilo mėnesius. Dabar mano net worth yra nominaliai gerokai daugiau negu 200k litų net nepradėjus jokio labiau sąmoningo investavimo, pagrinde iš home equity aišku, bet vis tiek. Mano močiutė, kuri tuos teleloto bilietus visada pirkdavo, kažin ar galvojo, kad tas anūkėlis po 20 metų tokio dydžio turtą turės tiesiog šiaip.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pir Bir 08, 2020 12:46 pm

mėtinis rašė:
Pir Bir 08, 2020 10:41 am
Paruošiau įrašą apie savo dabartinį (tiksliau 2019 uždarymo) turtą: šeši nuliai Net Worth 2019
Gal forumo dalyviams bus įdomu pašniukštinėti po svetimą smėlio dėžę, o man būtų įdomu išgirsti pastabas ar komentarus, ar kas užkliūva?
Paskaičiau. Jeigu taip čyrai skaičiuoti net worth, tai reikia pridėti NT, atmesti studijų paskolą, pridėti automobilio vertę, galbūt netgi vertingesnių daiktų vertę (gal turi kokią vertingą kolekciją).

Kodėl taip sudėtinga apskaičiuoti NT vertę? Labai jau unikalus objektas? Nueini į skelbimų portalus, pasižiūri panašių objektų skelbimus, numeti keletą procentų, kuriuos pirkėjai visada nudera, ir viskas. Apytikslis skaičius yra visiškai adekvatu šiuo atveju. Vėlgi siekiant finansinės nepriklausomybės, kyla ir daugiau klausimų dėl NT - ar būtum linkęs ateityje jį parduoti ir nusipirkti pigesnį (tarkim, išsikelti iš Vilniaus į Elektrėnus). Jei tokį scenarijų visiškai atmestum, tai gal tau šitas ir nėra labai svarbu. Aš pats neatmesčiau, todėl skaičiuojuosi sau skirtumą tarp home equity (skirtumo tarp vertės ir paskolos) ir to, kiek kainuotų analogiško ploto objektas mažesnių būsto verčių mieste. Tą skirtumą galima keičiant būstą išsigryninti ir pasigreitinti FI.

Dar įdomu dėl investicinio gyvybės draudimo. Kokį produktą naudojai ir kodėl nusprendei atsisakyti? Mano požiūriu, neverta turėti papildomos draudimo apsaugos, bet verta kaupti tam tikrą nedidelę sumą, nuo kurios galima kasmet susigrąžinti GPM ir praėjus 10 metų ar daugiau ją išsiimti nemokant mokesčių. Tos lengvatos gali kompensuoti didesnius mokesčius. Bet kai kuriuose produktuose mokesčiai tokie nežmoniški (Compensa), kad sunku išbristi iš balos sausam :)

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pir Bir 08, 2020 3:56 pm

pliumbum rašė:
Pir Bir 08, 2020 12:46 pm
mėtinis rašė:
Pir Bir 08, 2020 10:41 am
Paruošiau įrašą apie savo dabartinį (tiksliau 2019 uždarymo) turtą: šeši nuliai Net Worth 2019
Gal forumo dalyviams bus įdomu pašniukštinėti po svetimą smėlio dėžę, o man būtų įdomu išgirsti pastabas ar komentarus, ar kas užkliūva?
Paskaičiau. Jeigu taip čyrai skaičiuoti net worth, tai reikia pridėti NT, atmesti studijų paskolą, pridėti automobilio vertę, galbūt netgi vertingesnių daiktų vertę (gal turi kokią vertingą kolekciją).

Kodėl taip sudėtinga apskaičiuoti NT vertę? Labai jau unikalus objektas? Nueini į skelbimų portalus, pasižiūri panašių objektų skelbimus, numeti keletą procentų, kuriuos pirkėjai visada nudera, ir viskas. Apytikslis skaičius yra visiškai adekvatu šiuo atveju. Vėlgi siekiant finansinės nepriklausomybės, kyla ir daugiau klausimų dėl NT - ar būtum linkęs ateityje jį parduoti ir nusipirkti pigesnį (tarkim, išsikelti iš Vilniaus į Elektrėnus). Jei tokį scenarijų visiškai atmestum, tai gal tau šitas ir nėra labai svarbu. Aš pats neatmesčiau, todėl skaičiuojuosi sau skirtumą tarp home equity (skirtumo tarp vertės ir paskolos) ir to, kiek kainuotų analogiško ploto objektas mažesnių būsto verčių mieste. Tą skirtumą galima keičiant būstą išsigryninti ir pasigreitinti FI.

Dar įdomu dėl investicinio gyvybės draudimo. Kokį produktą naudojai ir kodėl nusprendei atsisakyti? Mano požiūriu, neverta turėti papildomos draudimo apsaugos, bet verta kaupti tam tikrą nedidelę sumą, nuo kurios galima kasmet susigrąžinti GPM ir praėjus 10 metų ar daugiau ją išsiimti nemokant mokesčių. Tos lengvatos gali kompensuoti didesnius mokesčius. Bet kai kuriuose produktuose mokesčiai tokie nežmoniški (Compensa), kad sunku išbristi iš balos sausam :)
NT įsigijau ką tik ką tik, tai tik dėl to neįtraukiau į skaičiavimus, nes pradinis įnašas beveik šimtų tikslumu numinusuoja studijų paskolą.
Dar, be abejo, žinau už kiek pirkau, bet iš dalies, dabar po-COVID pasaulyje sunkiau nustatyti NT vertę ir tikrai už tiek pat neparduočiau. Garantuotai turiu "popierinį" bent jau 5% minusą, kurį šiuo metu tiesiog per sunku įsivertinti.

Nieko, kitą sykį įtrauksiu, nes sutinku, kad tai didelė ir vis auganti dalis asmeninio turto.

Draudimą tai tikrai ir turėjau tą įžymujį Compensos, kurį nutraukiau tik susipratęs sistemą ir atgautas lėšas nukreipiau į ETF'us. Minuso labai didelio išvengiau, nes už mane įmokas darė darbdavys.

O dėl lengvatos būčiau atsargus. BM savo straipsnyje atliko skaičiavimus, kurie parodo, kad nepaisant lengvatos, vistiek geriau tuos pinigus dėtum tiesiogiai į akcijų rinką: http://balticmustache.lt/ar-verta-kaupt ... -fonduose/
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pir Bir 08, 2020 6:16 pm

mėtinis rašė:
Pir Bir 08, 2020 10:41 am
Paruošiau įrašą apie savo dabartinį (tiksliau 2019 uždarymo) turtą: šeši nuliai Net Worth 2019
Gal forumo dalyviams bus įdomu pašniukštinėti po svetimą smėlio dėžę, o man būtų įdomu išgirsti pastabas ar komentarus, ar kas užkliūva?

Paveikslėlis
Siulyciau portfeli skirstyti i 3 gabalus: saugus (indeliai), rizikingi (blue chipai ir ju indeksai) ir labai rizikingi (tokie kaip P2P ar investicijos i oro linijas :)

O skaiciuodamas savo portfeli vertinu tik likvidzias investicijas. NT, kuriame gyvenu neskaičiuoju (nes gyvenu ir planuoju gyventi). II pakopos neskaičiuoju.. nes ji ne mano o valstybes. Laikrodžio irgi neskaičiuoju, nes parduoti neketinu :D As savo portfeli skaiciuoju ne siekdamas pasijusti turtingu... o kad suprasti savo situacija

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Bir 08, 2020 7:16 pm

dali.us rašė:
Pir Bir 08, 2020 6:16 pm
O skaiciuodamas savo portfeli vertinu tik likvidzias investicijas. NT, kuriame gyvenu neskaičiuoju (nes gyvenu ir planuoju gyventi). II pakopos neskaičiuoju.. nes ji ne mano o valstybes. Laikrodžio irgi neskaičiuoju, nes parduoti neketinu :D As savo portfeli skaiciuoju ne siekdamas pasijusti turtingu... o kad suprasti savo situacija
Čia manau buvo turėtas omenyje ne portfelio dydis, bet turto balansas (networth). Tai turto balansą paskaičiuoti irgi labai sveika. Kartais pasirodo, kad nei buto nei mašinos neturi, o tik skolą už juos :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pir Bir 08, 2020 8:30 pm

Aš NT skaičiuoju, nes pagal planą dabartinis NT gali padėti greičiau pasiekti FI. Bettinu ant to, kad būsto kainos Vilniaus centre didės, o palūkanos liks žemos. Net jeigu kainos kils tik tiek, kiek infliacija, po 10 metų dabartinėmis kainomis home equity turėsiu apie 130k. Jeigu pasiseks ir NT kainos augs, galiu turėti ir kur kas didesnę vertę. Ir turiu įsitikinimą, kad būtent centre augimas bus didesnis negu kitur. Pakeitus būstą į ne tokioje geroje vietoje esantį, galiu savo FI priartinti keleriais metais. Man labai patinka gyventi ten, kur gyvenu, bet kokiais 3 metais anksčiau pasiekti FI patiks labiau. Tai absoliučiai laikau būstą portfelio dalimi.

Daiktus manau reikia skaičiuoti, jei jie turi didelę vertę ir iš principo esi pasiruošęs juos parduoti. Laikrodį skaičiuočiau, jei jo vertė yra bent keletas tūkstančių ir laikui bėgant jis nepinga :) kaip ir kitas kolekcines vertybes, paveikslus, antikvarinės vertybes. Dėl automobilio gal ir klausimas - jis laikui bėgant pinga. Bet jei esi pasiruošęs atsisakyti - kodėl ne.

II pakopos neskaičiuočiau irgi.

Ir taip, net worth ir portfelį sveika ir atskirai pasekti :)

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Bir 08, 2020 9:32 pm

pliumbum rašė:
Pir Bir 08, 2020 8:30 pm
Ir turiu įsitikinimą, kad būtent centre augimas bus didesnis negu kitur.
O kuo paremtas įsitikinimas? Ar tik ne praeitimi? :)

Žvelgiant į Vilniaus demografiją galima matyti jog didelė banga žmonių (baby boom) dabar jau pereina į 3 gyvenimo dešimtį. Bus kuriamos šeimos, vaikai, natūraliai nebeužteks mažo būsto miesto centre, reikės didesnio. Prisideda ir karantinas, kuris keičia įpročius, skatina būti daugiau namuose. Kas čia žino kada jis baigsis? Be to, didesnis būstas centre kainuoja nemenkus pinigus, su įrengimu ir parkingu padoresnis butas be 200k sunkiai. Ar nebus taip, kad ateinantis dešimtmenis bus palankiausias periferijos augimui, kur kainos dar nėra tokios didelės?
Prikabinti failai
VM-demografija-2017-m_final-page-003-1.jpg
VM-demografija-2017-m_final-page-003-1.jpg (201.87KiB)Peržiūrėta 4020 karus(ų)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Ant Bir 09, 2020 6:15 am

Mr. BM. rašė:
Pir Bir 08, 2020 9:32 pm
O kuo paremtas įsitikinimas? Ar tik ne praeitimi? :)
Labiau rajono plėtra, kuri atrodo gana įspūdingai :)

Na gal neturėjau sureikšminti "centro", labiau turėjau omenyje mano konkretų būstą. Nesinori per daug atskleisti detalių, nes tuoj išaiškės, kur gyvenu :) bet turiu daug priežasčių, kodėl manau, kad jis ne tik nepigs (santykinai su infliacija), bet ir gali brangti. Visos tos pačios priežastys, dėl kurių man jis šiuo gyvenimo etapu yra tiesiog tobulas. :) Anyway, kaip ir minėjau, net jei visiškai nebrangtų lyginant su dabartine situacija, ~130k realiais pinigais po 10 metų būtų ženkli portfelio dalis. Galima su ja tada jau spręsti ką daryti, bet atsiranda daug galimybių keliasdešimt tūkstančių pridėti prie FI tikslo ir taip pasitrumpinti kelionę.

Skelbti atsakymą