Kelionė į šešių nulių zoną

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96
Re: Kelionė į šešių nulių zoną

Standartinė šešinuliai » Ant Bir 09, 2020 6:29 pm

Tai išsiaiškinome, kad NT turi figuruoti Net Worth skaičiavimuose, bet neturi figuruoti Portfelyje, nes tai nėra likvidus turtas kadangi kažkur visgi reikia gyventi.

O NT įtraukimas į Net Worth manau tikrai parodo dalykų. Pvz., vien sekdamas savo NT vertę gali suprasti, kad FIRE pasieksi 2-3 metais anksčiau jei parduosi Vilniaus butą ir persikraustysi į Telšius. Man prieš akis atsiduria visos tos bobutės su dar malkomis kūrenamosis pašiūrėmis 200 metrų nuo Vilniaus rotušės. Jų Net Worth kokie 500k, bet sąskaitoj realiai triženklė sumą manau ir vos galą su galu suduria, kai tuo tarpu Pašiluose gyventų kaip karalienės. Keista palikta spraga mūsų finansiniame išsilavinime visgi...
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Šeš Bir 13, 2020 6:49 am

Šiek tiek plačiau pasipasakojau ką man asmeniškai reiškia FI: http://sesinuliai.lt/finansine-nepriklausomybe/
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Bir 19, 2020 7:40 am

Pasidalinau plačiau dalinai šiame forume išmoktomis pamokomis, tad gal kam bus įdomu paskaityti.

Pirmoji - kodėl aš apskritai investuoju tik į ETF
Antroji - kodėl man užtenka vieno vienintelio ETF'o

Viskas, be abejo, iš investavimo naujoko perspektyvos, tad senbūviai kaži ar ras ką naujo, bet šviežiems nariams sakyčiau beveik must-read.

Aš pats pro šį edukacinį procesą praėjau neseniai, todėl, kol viskas šviežia, savo blogo įrašus ruošiu lyg geriausiam draugui ar būsimai žmonai, kurie nei labai googlins, nei BM forumus skaitys :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Pen Bir 19, 2020 8:58 am

Puikūs postai apie ETF`us - konkrečiai ir aiškiai. Smagu, kad daliniesi ir taip nuoširdžiai viską aprašai. :)

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Bir 26, 2020 7:32 am

Ačiū, Fumitto! :))

Nemaniau, kad taip patiks rašyti. O papildomai, žinote, užpuolė jaunatviškas maksimalizmas ir pradžios entuziasmas, tai dar sukurpiau keleta įrašų, kurie galėtų praversti naujokams.

Perspėju, kad tai nėra ekspertiniai straipsniai, tad nebūtinai viskas yra tiesa. Rašymą aš naudoju kaip būdą pačiam susirinkti informaciją ir susidėlioti mintis, tad šį kartą pabandžiau panagrinėti dividendus.

Pirmiausia, apie investicijų grąžą - dividendai vs. vertės augimas
Antra, pasidalinau kodėl aš nenoriu dividendų

Nerimą man kelia antro įrašo skaičiavimai. Ir taip, ir taip galvojau, kaip parodyti ir dividendų išmokėjimus, ir vertės prieaugį, bet galiausiai palikau tik dividendus ir kažkaip nemanau, kad tuomet viskas ten gaunasi teisingai. Nes augant vienetų vertei, tikėtina, didėtų ir dividendai, tuomet mokesčiams prarastų investicijų efektas būtų dar didesnis.

Bet kokiu atveju - įdomu būtų išgirsti kitų nuomonę apie dividendus. Ar klystu, būdamas toks kategoriškas?

Ko sau dar neatsakiau, bet planuoju - pasinagrinėti kaip apmokestinami dividendai, kuriuos gauna Accumulating vs Distributing ETF. Juk jeigu Apple išmoka dividendus, tiesiogiai juos gauna fondų valdytojas ir, matyt, susimoka mokesčius nuo savęs? Tuomet, Distributing ETF atveju, šiam paskirsčius dividendus pavieniams investuotojams, šie apmokestinami dar kartą? Na, čia reikės ramiai prisesti ir labiau pasinagrinėti, bet jeigu kas gali užvesti ant kelio - prašom :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pen Bir 26, 2020 8:04 am

šešinuliai rašė:
Pen Bir 26, 2020 7:32 am
Ačiū, Fumitto! :))

Nemaniau, kad taip patiks rašyti. O papildomai, žinote, užpuolė jaunatviškas maksimalizmas ir pradžios entuziasmas, tai dar sukurpiau keleta įrašų, kurie galėtų praversti naujokams.

Perspėju, kad tai nėra ekspertiniai straipsniai, tad nebūtinai viskas yra tiesa. Rašymą aš naudoju kaip būdą pačiam susirinkti informaciją ir susidėlioti mintis, tad šį kartą pabandžiau panagrinėti dividendus.

Pirmiausia, apie investicijų grąžą - dividendai vs. vertės augimas
Antra, pasidalinau kodėl aš nenoriu dividendų

Nerimą man kelia antro įrašo skaičiavimai. Ir taip, ir taip galvojau, kaip parodyti ir dividendų išmokėjimus, ir vertės prieaugį, bet galiausiai palikau tik dividendus ir kažkaip nemanau, kad tuomet viskas ten gaunasi teisingai. Nes augant vienetų vertei, tikėtina, didėtų ir dividendai, tuomet mokesčiams prarastų investicijų efektas būtų dar didesnis.

Bet kokiu atveju - įdomu būtų išgirsti kitų nuomonę apie dividendus. Ar klystu, būdamas toks kategoriškas?

Ko sau dar neatsakiau, bet planuoju - pasinagrinėti kaip apmokestinami dividendai, kuriuos gauna Accumulating vs Distributing ETF. Juk jeigu Apple išmoka dividendus, tiesiogiai juos gauna fondų valdytojas ir, matyt, susimoka mokesčius nuo savęs? Tuomet, Distributing ETF atveju, šiam paskirsčius dividendus pavieniams investuotojams, šie apmokestinami dar kartą? Na, čia reikės ramiai prisesti ir labiau pasinagrinėti, bet jeigu kas gali užvesti ant kelio - prašom :)
However, in the EU accumulation ETFs can be found and under Irish tax law the dividends are reinvested tax free.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Bir 26, 2020 9:28 am

šešinuliai rašė:
Pen Bir 26, 2020 7:32 am
Nerimą man kelia antro įrašo skaičiavimai. Ir taip, ir taip galvojau, kaip parodyti ir dividendų išmokėjimus, ir vertės prieaugį, bet galiausiai palikau tik dividendus ir kažkaip nemanau, kad tuomet viskas ten gaunasi teisingai.
Palygink su mano skaičiavimais. Dividendus ėmiau 2 procentus pagal šį šaltinį.
https://www.multpl.com/s-p-500-dividend-yield
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1206630748
šešinuliai rašė:
Pen Bir 26, 2020 7:32 am
Bet kokiu atveju - įdomu būtų išgirsti kitų nuomonę apie dividendus. Ar klystu, būdamas toks kategoriškas?
Neklysti. Dauguma, prisižiūrėję youtube klipukų, galvoja, kad dividendai yra free money, todėl jais ir žavisi. O tai, kad akcijos kaina krenta proporcingai, nedaeina.
šešinuliai rašė:
Pen Bir 26, 2020 7:32 am
Ko sau dar neatsakiau, bet planuoju - pasinagrinėti kaip apmokestinami dividendai, kuriuos gauna Accumulating vs Distributing ETF.
Turėtų būti apmokestinami taip pat, skirtumas tas, kad ACC fondas tų pinigų neperveda fondo vienetų turėtojams, o perka naujas akcijas.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Bir 26, 2020 11:16 am

laurizas rašė:
Pen Bir 26, 2020 9:28 am
šešinuliai rašė:
Pen Bir 26, 2020 7:32 am
Nerimą man kelia antro įrašo skaičiavimai. Ir taip, ir taip galvojau, kaip parodyti ir dividendų išmokėjimus, ir vertės prieaugį, bet galiausiai palikau tik dividendus ir kažkaip nemanau, kad tuomet viskas ten gaunasi teisingai.
Palygink su mano skaičiavimais. Dividendus ėmiau 2 procentus pagal šį šaltinį.
https://www.multpl.com/s-p-500-dividend-yield
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1206630748
Šiek tiek suklydau, bet net į blogąją pusę, nes Acc. atveju primečiau, kad po 30 metų visus dividendus ale nusiimi, o distributing atveju jie jau apmokestinti. Bet, ką supratau bežiūrėdamas į tavo excelį, tarp šių nėra skirtumo mokestine prasme, nes net ir Dist atveju, gauti dividendai reinvestuojami ir po 30 metų norint viską nusiimti, vistiek reikės 15% atsiskaičiuoti nuo vertės augimo. Tik Dist. atveju pačiam gale mokesčių bus šiek tiek mažiau paprasčiausiai dėl to, kad to prieaugio bus mažiau :)

Okay, ačiū už patvirtinimus, šiek tiek drąsiau jaučiuosi su savo kategoriška nuomone dėl dividendų nenorėjimo bent jau kol kas. Bet teisybė, kad dividendų kultas labai stiprus ir stebėtinai daug žmonių savo ateitį stato būtent ant jų, vedini emocijomis, o ne skaičiavimais.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Bir 26, 2020 11:36 am

Aš tau pritariu, dar kovo mėnesį kažką panašaus rašiau apie tai https://giem.lt/kiek-kainuoja-dividendai/
Irgi buvo kilusi ta, pati mintis.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Bir 26, 2020 12:13 pm

Giem rašė:
Pen Bir 26, 2020 11:36 am
Aš tau pritariu, dar kovo mėnesį kažką panašaus rašiau apie tai https://giem.lt/kiek-kainuoja-dividendai/
Irgi buvo kilusi ta, pati mintis.
Puikiai, iš tiesų neatsiminiau kur, bet dabar supratau, kad pas tave tuos pirminius skaičiavimus ir pamačiau, po kurių nusprendžiau, kad ir man dividendai nereikalingi. Mano įrašai yra tiesiog BM forumo suvestinė, viskas čia iškalbėta ir išdiskutuota :)

Papildžiau savo įrašą reference'u į tavo blog'ą, visgi tu daugiau scenarijų palietei ir gal padės įtikinti kažką, kas užklys paskaitinėti pas mane! Ačiū.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Skelbti atsakymą