Kelionė į šešių nulių zoną

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Skelbti atsakymą
pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49
Re: Kelionė į šešių nulių zoną

Standartinė pliumbum » Ant Spa 27, 2020 2:13 pm

Aš numečiau 25 kilogramus svorio. Filosofija labai panaši. Jei su pinigais gali dar bandyti itin skrudžiškai gyventi ir net taip išgyventi daug metų, tai su maistu negali tiesiog nustoti valgyti, nes numirsi. Pirmiausia identifikuoji, kas tikrai tau svarbu - pavalgyti pietus ir vakarienę (man pusryčių gali nebūti), išgerti kavos su pienu kartą per dieną, saldumynus irgi mėgstu. Tada pirmas žingsnis atsisakyti visko, kas nesvarbu. Užkandžių vakare pvz., nemokamų bandelių darbe. Piniguose man - brangūs rūbai, elektroniniai žaisliukai, apsilankymai be tikslo IKEA ir t.t. Kitas žingsnis - iš to ką svarbu, irgi gali daug sutaupyti vien darydamas protingesnius pasirinkimus. Maiste - visada gali suvalgyti 100 kcal ledų porciją vietoj 250 kcal šokoladuko ar juolab 400 kcal pyragėlio. Piniguose - gali gauti geresnį interneto planą, perpus pigesnis telikas tikrai nesudarys tokio skirtumo gyvenime ir t.t. Net ten, kur man labai svarbu - kelionėse - visada gali rinktis pigesnį viešbutį.

Šitos filosofijos esmė yra tokia, kad jeigu tu būsi nelaimingas su savo dieta - tai nieko ir nepasieksi, po savaitės ją nutrauksi ir viso gero. Tas pats galioja ir taupymui, mano požiūriu - ne tik kad nereikia, bet ir griežtai negalima savęs (ir artimųjų) kankinti, nes anksčiau ar vėliau užsinorėsi nutraukti tai.

SpiriT
Mustachian
Pranešimai:176
Užsiregistravo:Šeš Bir 01, 2019 8:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 14

Standartinė SpiriT » Tre Spa 28, 2020 9:27 am

Ironiska, kad mini maista, nes as nei su maistu, nei su taupymu niekad problemu neturejau, tai man ner kancia. Gal 10 metu is eiles valgau kasdien savo vistiena su ryziais ir darzovem ir I'm fine with that, o ir taupiau visad nuo tu laiku kai 20lt gaudavau gimtadienio proga, tai irgi ne problema.

Tai man labiau yra mokymasis kada visgi reiketu isleist ir naudotis tais sutaupytais pinigais

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Spa 28, 2020 12:47 pm

pliumbum rašė:
Ant Spa 27, 2020 2:13 pm
Aš numečiau 25 kilogramus svorio. Filosofija labai panaši. Jei su pinigais gali dar bandyti itin skrudžiškai gyventi ir net taip išgyventi daug metų, tai su maistu negali tiesiog nustoti valgyti, nes numirsi.
Haha. Aš galvojau čia tik man, bet finansų ir sveikatos analogija man nuolatos per visus galus.

1. Asmeniniai finansai, kaip ir sveikata, yra labai ilgalaikiai procesai. Gersi tą vitaminą D žiemą, mankštinsiesi rytais, miegosi 8h ir nebūtinai jausiesi kažkuo sveikesnis kiekvieną dieną. Bet gal dėl to užkirtai kelią lėtinei ligai, gal dėl to nesiskundi migrena ar nugaros skausmais, ką čia žinosi. Tiesiog turi tikėti mokslu, kad tai padeda ir tiek. Taip ir su asmeniniais finansais, atrodo turi tas investicijas kažkur ir kas iš to, kiekvienos dienos gyvenimo kaip ir nekeičia. Bet gal dėl to gali drąsiai keisti darbą, išeiti iš ofiso 17:00, gali atsisakyti kyšio ar nesivelti į ofiso dramas. Ką čia žinosi, nes procesas tai ilgas.

2. Gali numesti 20kg per 2 mėnesius badaudamas, bet turbūt visi tie kilai greitai sugrįš. Lygiai taip pat gali pakelti 20% volstryte per 2 mėnesius, bet turbūt anksčiau ar vėliau viską praloši. Jeigu žaidi pagal kazino taisykles, tai the house always wins.

3. Visi žino taisykles kaip būti sveiku - valgyk šviežią maistą, judėk, nerūkyk, negerk ir viskas. Taip pat ir su asmeninias finansais - visi žino mūsų tėve mūsų: investuok dalį savo pajamų reguliariai į plačiai diversifikuotą fondą, ir viskas. Bet vistiek visi ieško kažkokių shortcutų, didesnių grąžų, workaroundų, nes teisingas atsakymas dažniausiai yra nuobodus atsakymas. Ant to laikosi papildų industrija, ant to laikosi ir įvairių finansų konsultacijų industrija.

4. Na ir paskutinis - abiejų beveik niekas nemoko mokykloje, tad viską jaunas žmogus turi susirankiot ir išsigooglinti pradėjęs karjerą. Mokyklą pabaigiau beveik nežinodamas nieko ne tik apie baltymus, bet ir apie sudėtines palūkanas.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

SpiriT
Mustachian
Pranešimai:176
Užsiregistravo:Šeš Bir 01, 2019 8:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 14

Standartinė SpiriT » Ant Lap 17, 2020 9:36 am

Maciau, kad tamsta irgi jau ir pastockpickini. :) Linksma, nes pats irgi identiska kelione padariau, kur buvo tik ETF, tada ir akciju paemi, nes norisi vel to idomumo.

Taip pat smagu matyt kiek zmoniu pradzioj sventai tiki "tik ETF" ir tada po biski visi pasiduoda :D

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Lap 17, 2020 9:55 am

SpiriT rašė:
Ant Lap 17, 2020 9:36 am
Taip pat smagu matyt kiek zmoniu pradzioj sventai tiki "tik ETF" ir tada po biski visi pasiduoda :D
O po kurio laiko vėl grįžta prie ETF :)

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Lap 17, 2020 11:16 am

SpiriT rašė:
Ant Lap 17, 2020 9:36 am
Maciau, kad tamsta irgi jau ir pastockpickini. :) Linksma, nes pats irgi identiska kelione padariau, kur buvo tik ETF, tada ir akciju paemi, nes norisi vel to idomumo.

Taip pat smagu matyt kiek zmoniu pradzioj sventai tiki "tik ETF" ir tada po biski visi pasiduoda :D
Blogo įraše labiau šaržavau, kad jau dabar tai aš stock picker'is, bet iš tiesų tai tikrai ne :)
1.5% portfelio pavienėse akcijose po $50 kiekvienoje nepasakyčiau, kad labai jau keičia filosofiją, tą #walstreebets net nelabai laikau portfelio ar tuo labiau strategijos dalimi. Tiesiog - kažkas nauja, labai prieinama, tai ir išlaidauju vietoj niekučių :)

Brėžiant paralelę, jeigu maitinčiausi išskirtinai tik sveikai ir per mėnesį norėčiau skirti 1.5% savo kalorijų snickeriams, tai viso labo būtų 2.3 snickerio per mėnesį (2500 dienos kcal x 30 dienų x 1.5% / 488 kcal in Snickers.). Klausimas - ar vienas snickeris kas 2 savaites jau tikrai nubraukia visą sveikos gyvensenos filosofiją? :)

Šiek tiek net gailiuosi dėl šio įrašo, nes jis gali siųsti blogą žinutę :) Aš ne ETF'ų biudžetą mažinu - kiek investavau, tiek ir investuoju. Tiesiog per karantiną ant kavų ir alaus neištaškytas lėšas skiriu pavienėms akcijoms. Vis dar išlaidauju ir pramogauju, tik šiek tiek kitaip :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

SpiriT
Mustachian
Pranešimai:176
Užsiregistravo:Šeš Bir 01, 2019 8:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 14

Standartinė SpiriT » Ant Lap 17, 2020 12:50 pm

Cia visi taip pradedam nuo po 50$ :D Bet siaip nematau nieko tame blogo. Pats irgi turiu didziaja dali sukises i ETF, bet del idomumo susipirkes ir Revolute visokiu ir Baltijos akciju

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Lap 27, 2020 11:59 am

Greičiausias kelias į FIRE manęs nedomina ir manau, kad ne ant visko verta taupyti. Turi likti ir malonumų.

Tai apie protingus ir nelabai protingus pataupymus šiandien įkvepimo pagautas surašiau tekstą: https://sesinuliai.lt/kada-verta-taupyti/

Kaži ar bus labai kam naujiena šiame forume, bet vaizdinga istorija gali suvirpinti draugų/kolegų piniginę ir priversti susimąstyti. Ar čia aš vienas turiu panašią rutiną turinčių draugų? :))
Labai lengva įsivaizduoti Janiną su Antanu. Jaunavedžiai, kylantys karjeros laiptais sostinėje, ateityje svajojantys apie didelę šeimą, todėl kaip pirmąjį bendrą būstą pasirenka statytis namą.

Kadangi šeimos norima didelės, tai ir namo reikia didelio. Ima maxed out paskolą iš banko, per abu atiduodami 40% šeimos pajamų paskolai aptarnauti ir susikonstruoja sau 300 kvadratų pilį. Kam tiek dviems žmonėms, klausiate? Na, juk žinote, reikia kur uošvius paguldyti, pusbrolis Robertas kartais Vilniuje apsilanko, tegu turi kur pernakvoti svečiai. Gal aplankys, gal ir ne, o už maksimalią paskolą jauna šeima mokės kiekvieną mėnesį. Beveik visą likusį gyvenimą.

Aišku, Janina ir Antanas dar tik kyla karjeros laiptais, tad net ir su maxed out paskola namą sau leisti gali tik dvam-septynios-minutės-iki-katedros-sekmadienį-penktą-ryto-kai-dega-visos-žalios Bezdonyse, kas reiškia, kad tikrai reikės automobilio ir, pasirodo, ne vieno. Matote, Antanas ambicingas ir dažnai užsisėdi ofise, kas reiškia, kad Janina namo į savo Bezdonis turi grįžti pati. Kaip turbūt jau nuspėjote, viešasis transportas ne išeitis, nes nuo stotelės iki namo dar reikia bristi 2.5km per neasfaltuotą mėšliną Bezdonių gruntą, tad automobilio reikia ir Janinai. 2 automobiliai, 2 suaugusiems ir po 20km kiekvienam į vieną pusę. Kiekvieną rytą. Kiekvieną vakarą. Visą likusį gyvenimą.

Ir galiausiai, be abejo, praleidžiant po valandą kiekvieną rytą ir kiekvieną vakarą Vilniaus piko valandų eisme, nei Janina, nei tuo labiau Antanas neturi ūpo gamintis pietus kitai dienai. Ką jau pietus, net ir vakarienę ši šeima retai pasigamina. Kas reiškia, kad abu eina dienos pietų, o dažnai ir kokią picą pagriebia grįžinėjant namo vakarienei (Wolt’as, deja, į Bezdonis dar nepristato), nes niekaip nespėja gamintis. Ir taip kiekvieną mielą dieną. Visą likusį gyvenimą.

Man asmeniškai skamba kaip siaubo filmas, tačiau, net ir šaržuojant, tikrai nėra, kad labai perdedu. Labai daug jaunų žmonių savo gyvenimą pradeda tokiais, būkime atviri – fucked up pagrindais. O viskas juk prasidėjo nuo labai kilnaus noro – turėti didelę šeima ir turėti kur ją sutalpinti.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
MeanDog
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:60
Užsiregistravo:Ket Sau 02, 2020 7:34 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 14

Standartinė MeanDog » Šeš Lap 28, 2020 9:33 am

Tęsiant apie namą Bezdonyse, tai nuo pervargimo tiek važinėjant, tiek kylant karjeros laiptais jauna šeima sumasto, kad vaikas VISKĄ pataisys. Boom ir jau FB keliami batukai ar suknutė... Tada prašokam keletą metų į priekį ir turime išsiskyrusią porą. Viskas advokatų padalinama ir vaiką bandoma guosti dvigubom Kalėdom...
O juk tokia graži pradinė svajonė didelė šeima.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Sek Lap 29, 2020 4:23 am

Janina su Antanu ir toliau dirba, kyla pajamos, taupymui ir investavimui atsideda 10-20% nuo visų pajamų. Mėgaujasi gyvenimu name, nedreba dėl kiekvieno išleisto euro, nes supranta, kad pinigais reik mėgautis ir šiandien, o ne kažkada ateityje. Janina susilaukia vaiko, poto antro, vaikai prauga, jie pradeda keliauti po pasaulį. Janina ir Antanas parduoda senus auto ir nusiperka kitus 2 4-5m senumo neprabangių gamintojų.
Jie ir toliau investuoja 20% savo pajamų, išsimoka namą, vaikam užaugus jį parduoda brangiau, nes pirko Bezdonyse, o ne Subinėnuose, ir nusiperka butą mieste ramioje vietoje, nes jau greit išeis į pensiją. Investicijos labai padidėjo, nes sudėtinės palūkanos yra super ir neišėjo į FIRE tuo momentu, kai portfelis pradeda generuoti didžiausią grąža. Ir jie gyveni ilgai ir laimingai, vaikai finansiškai raštingi ir moka mėgautis gyvenimu, nes mate kaip tėvai nešėdi susispaudę visą gyvenimą ir mokėjo pinigais mėgautis. Pabaiga.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Skelbti atsakymą