Investavimas ir antroji širdies pusė

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2
Investavimas ir antroji širdies pusė

Standartinė GlobRock » Šeš Lap 21, 2020 6:39 pm

Sveiki, niekur nemačiau tokios temos. Ar galėtumėte pasidalinti, kaip jūs esamoje poroje arba naujoje pažintyje dalinatės pinigais, turite/dėliojates/sutariat, finansinį planą į kurį įeina ir investavimas?
Man pačiam parūpo, nes susitikinėju su merginomis, bet jos apie taupymą ir finansavimą nelabai orientuotos, labiau į pinigų išleidimą ir atsidėjimą šiek tiek j"juodai dienai".
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Šeš Lap 21, 2020 6:53 pm

Reiktų susitikinėti su merginomis, kurių požiūris į pinigus panašus kaip tavo.

Finances are the leading cause of stress in a relationship, according to a survey of people in a relationship or partnership released Wednesday by SunTrust Bank. Some 35 percent of all respondents experiencing relationship stress said money was the primary cause of friction
https://www.cnbc.com/2015/02/04/money-i ... ships.html

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Sek Lap 22, 2020 6:58 am

GlobRock rašė:
Šeš Lap 21, 2020 6:39 pm
Sveiki, niekur nemačiau tokios temos. Ar galėtumėte pasidalinti, kaip jūs esamoje poroje arba naujoje pažintyje dalinatės pinigais, turite/dėliojates/sutariat, finansinį planą į kurį įeina ir investavimas?
Man pačiam parūpo, nes susitikinėju su merginomis, bet jos apie taupymą ir finansavimą nelabai orientuotos, labiau į pinigų išleidimą ir atsidėjimą šiek tiek j"juodai dienai".
Mano šeimoje visi pinigai bendri (neturim tikslo nesidalinti).
Sutariam dėl taupymo, investavimo. Čia daugiau mano darbas, bet ir žmona pradėjo mokytis (pačios techninės dalies, kaip pirkti - parduoti).
Didesnės išlaidas planuojam kartu. Dėl smulkių nesikabinėjam, nes šaunuolė mano žmona, sunkiai uždirbtų pinigų niekučiams neištaško.

Laikui bėgant, kažkaip abu po truputį subrendom ir nustojom pirkti bling bling rūbus, papuošalus, automobilius :)
Mano blogas http://giem.lt

amd
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:62
Užsiregistravo:Ant Geg 19, 2020 12:56 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 3

Standartinė amd » Sek Lap 22, 2020 7:11 am

Mano variantas vienas prie vieno Giem versijai, tik maniškė visiškai nesidomi investavimu ir kažin ar kada nors susidomės... :)

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Sek Lap 22, 2020 2:59 pm

Tas pats čia. Antra pusė nesidomi investavimu per se ir nepaaiškintų tau kas yra ETF'as, bet vistiek yra, mano nuomone, labai "FIRE material" :))

Mano patarimas, tai nusimažink lūkesčius. Jau ir taip sunku rasti patinkančią antra pusę, tad jeigu ieškosi dar su investavimo background'u - vargu :)
Bet stebėk antros pusės kitas savybes ir įpročius. Maniškė kai nori kažko naujo - batai, kvepalai ar telefonas, tai praleidžia kelias savaites apie juos skaitydama, googlindama ir ieškodama geriausio deal'o. Namuose neišmetame jokio maisto, nes iš visko dar galima kažką išspausti - tereik fantazijos. Keliaujant viešbučius bookina ne tiesiog pirmą pasitaikiusį, o prieš tai dar kiekvienam parašo ir gauna nuolaidos kodą "for special guests from Lithuania".

Ir taip toliau. Tokie random dalykai, mano nuomone, parodo ar ateityje bus problemų su pinigais ar ne. O, kad jos nedomina pats investavimas tai menka čia bėda. Svarbu tave domina, tai galėsite būti puiki komanda. Aš šeimoje head of finance ir tai turbūt dažna vyro rolė daugelyje šeimų, tad nebūtina abiems vienodai išmanyti apie investavimą. Svarbiau yra tau priimtini įpročiai ir gyvensena.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė GlobRock » Ket Lap 26, 2020 7:19 am

laurizas rašė:
Šeš Lap 21, 2020 6:53 pm
Reiktų susitikinėti su merginomis, kurių požiūris į pinigus panašus kaip tavo.

Finances are the leading cause of stress in a relationship, according to a survey of people in a relationship or partnership released Wednesday by SunTrust Bank. Some 35 percent of all respondents experiencing relationship stress said money was the primary cause of friction
https://www.cnbc.com/2015/02/04/money-i ... ships.html
Vienas pažįstamas dėl to galvoja pasidaryti priešvedybinę sutartį, kad jeigu bus skyrybos, būtų galima išsaugoti ilgai kauptą savo ir tėvų turtą. Bet dėl to, tas stipriai nepatiks antrąjąi pusei. Ir vėl yra dilema.
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Lap 26, 2020 8:10 am

GlobRock rašė:
Ket Lap 26, 2020 7:19 am
Vienas pažįstamas dėl to galvoja pasidaryti priešvedybinę sutartį, kad jeigu bus skyrybos, būtų galima išsaugoti ilgai kauptą savo ir tėvų turtą. Bet dėl to, tas stipriai nepatiks antrąjąi pusei. Ir vėl yra dilema.
Kas iki santuokos tavo, po santuokos išlieka tavo.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Ket Lap 26, 2020 8:40 am

Dėl tų sutarčių tai patiko vienas argumentas: jei abiejų pusių pajamos/turtas maždaug vienodi, tai neverta, nes minusų gerokai daugiau atsiranda. O jei labai skirtingi (bet taip jau labai labai), tai antra pusė manau supranta kas yra kas.

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Ket Lap 26, 2020 10:43 am

laurizas rašė:
Ket Lap 26, 2020 8:10 am
GlobRock rašė:
Ket Lap 26, 2020 7:19 am
Vienas pažįstamas dėl to galvoja pasidaryti priešvedybinę sutartį, kad jeigu bus skyrybos, būtų galima išsaugoti ilgai kauptą savo ir tėvų turtą. Bet dėl to, tas stipriai nepatiks antrąjąi pusei. Ir vėl yra dilema.
Kas iki santuokos tavo, po santuokos išlieka tavo.
Tik teoriskai.
Geras advokatas gali ir pries santuoka buvusi turta padalinti. Ypac jei santuoka truko ne vienerius metus. Zinoma priklauso nuo to koks turtas.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Lap 26, 2020 10:54 am

Nebent jei vieno sutuoktinio turtas santuokos metu buvo pagerintas bendromis sutuoktinių lėšomis, bet ir tai kalba eina apie kompensaciją turto neturinčiam sutuoktiniu, o ne nuosavybės į turtą jam suteikimą.

Skelbti atsakymą