Sveiki 2021

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Batsiuvys
Naujokas
Pranešimai:3
Užsiregistravo:Šeš Kov 20, 2021 6:55 pm
Gavo patiktukų: 2
Sveiki 2021

Standartinė Batsiuvys » Pir Kov 22, 2021 7:37 pm

Sveiki, jau kurį laiką skaitau šį forumą, ir galiausiai prisiregistravau. Ir tuo pat bandau prisistatyti, galvojau kam to reikia, bet tikiu jūsų kritika tikrai pravers dėliojantis investavimo pagrindus, tikiuosi labai nepriraršysiu nesamoniu čia

O aš, "Batsiuvys" iš vilniaus, man 30 metų. Gyvenu nuomojamame būste vienas ir turiu augintinį. Ilgą laiką dirbau samdomą darbą ir išleisdavau kiek gaudavau pinigų, na bent paguoda,kad tai buvo pagrinde pinigai hobiui, o ir su kreiditais pavyko prasilenkti. Paskutinius kelis metus dirbu sau,individualia veikla. Pradžia buvo sunkesnė, tad esant ribotam biudžetui fiksuoto atlyginimo suma labai padėjo susidėlioti ir asmeninį biudžetą, o "bonusas" gale metų veikia kaip taupymo fondas NT įsigytį.

Mano investavimo istorija prasidėjo su "Lėtu pelnu" vasarą skaitydamas galvojau, o wow koks neatrastas pasaulis ir toks šiek tiek keblus. Atsidaręs swed investicinę sąskaitą, įmečiau kelis kart i swed 100 fondą ir revolut akcijas bei žinoma krypto. tuo ir baigėsi pirmas pasimatymas su investavimu( gal lošimu labiau).
Nežinau ar esu ta 2020 investavimo trend'o auka, o gal ir tas trisdešimtmetis atveda į protą pamažu, bet žiemą, sukrito daug aplinkybių, daugiau laisvo laiko, bonusas ir vienas draugas pradėjo pasakoti, kad bendrauja su brokeriu dėl investicinio gyvybės draudimo. Pasidarė vėl įdomu. ir pagalvojau, kad reiktų pasiaiškinti dalykus iki bendro susivokimo. Nauji atradimai Baltic moustache forumas, Šeši nuliai! Stoic, eilę kartų vėl perskaitytas Lėtas pelnas.
Tad nuo gruodžio pradėjau nagrinėti savo išlaidas ir planuotis 2021 metus.
Paskutinių metų mano mėnesinis atlyginimas yra 800 eur, toks ir liks 2021 . Iš jų tikslas atsidėti 150,-170 eur investavimui(apie 10 proc pajamu jei skaičiuoti su neliečiamu bonusu) Kolkas su parama iš valstybės už covid nuoskaudas šis planas viršijamas gerokai, bet netruks su visam tai. O didesnė suma jau atrodo ir optimistiška būtų bandant save apriboti, vis tik hobis nedingo, o bonusas turi neliečiamybę.

Kolkas investuota 1296 eur.
43 proc Seb18 III pakopos pensija
18.5 proc Swed bank 100 fondas
2,5 proc Robur
14 proc Revolut krypto (gėda prisipažinti, bet guilty pleasure mano) bandysiu sumažinti su laiku iki max 5 proc.
13 proc. Revolut stock picking (tokie pat planai kaip ir krypto )
9 proc P2P

Pensija suviliojo GPM lengvata, mielai naudočiausi atlyginimo lengvata, bet deja nesigauna. Vienok džiaugiuosi, kad išvengiau Compensos mokesčių, o SEB konkuruodama su INVL, visgi dėl mokesčių ir dėl turimos seb banko sąskaitos nugalėjo. plius ta pinigų neliečiamybė gan geras argumentas. Kaip vėliau paskaičius palyginimus investavimo į fondus ir III pakopos vis dar dvejones kelia ar tai teisingas pasirinkimas

Swed100 tai buvo pirma pažintis su fondais. Ir su jų mokesčiais taip pat . Tokie gan nemaži mokesčiai šio fondo, bet kol neatrasiu priimtiniausio investavimo į ETF teks pabūti su 100tuku. ČIa kolkas dilema ar rinktis Robur fondus, ar pasitaupius keliauti į Interactive brokers, o atrodo dar gruodį viskas taip smagiai skambėjo su Tradestation.

Revolut krypto, tai iš vault taupyklės atlikę pinigai. tikiuosi greitu metu tai pasieks 5 proc portfelio ir vis mažės

Revolut stock picking svarsčiau gal reiktų pajungti prie revolut krypto ir priimti tai kaip kišenpinigių žaidimą.

P2P nes tiesiog norėjosi pabandyt, vargina kad ir automatinis investavimas, ir tie negražinimai. tad neteikiu vilčių

Kolkas viskas linksta link vis nuobodesnio scenarijaus,atrasti platformą per kurią pirkti ETF'us su mažais kaštais ir eiti džiaugtis gyvenimu nebandant sukurti stebuklo ar praturtėti

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Ant Kov 23, 2021 8:17 pm

Batsiuvys rašė:
Pir Kov 22, 2021 7:37 pm


Kolkas viskas linksta link vis nuobodesnio scenarijaus,atrasti platformą per kurią pirkti ETF'us su mažais kaštais ir eiti džiaugtis gyvenimu nebandant sukurti stebuklo ar praturtėti
Marčiulaitis tavim didžiuotųsi, ypač dėl šio sakinio!

amd
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:62
Užsiregistravo:Ant Geg 19, 2020 12:56 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 3

Standartinė amd » Tre Kov 24, 2021 8:32 am

Stoic rašė:
Ant Kov 23, 2021 8:17 pm
Batsiuvys rašė:
Pir Kov 22, 2021 7:37 pm


Kolkas viskas linksta link vis nuobodesnio scenarijaus,atrasti platformą per kurią pirkti ETF'us su mažais kaštais ir eiti džiaugtis gyvenimu nebandant sukurti stebuklo ar praturtėti
Marčiulaitis tavim didžiuotųsi, ypač dėl šio sakinio!
Taikliai čia Stoic šoviai :D

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Kov 24, 2021 8:37 am

Sveikas atvykęs!
Batsiuvys rašė:
Pir Kov 22, 2021 7:37 pm
Pensija suviliojo GPM lengvata, mielai naudočiausi atlyginimo lengvata, bet deja nesigauna.
Pasitikslink, bet man atrodo, kad jei vertiesi individualia veikla ir pajamos nėra kažkur virš 3000 Eur/mėn, tai lengvatos sugrįžta nuo įmokų tik 5 %.
Batsiuvys rašė:
Pir Kov 22, 2021 7:37 pm
Swed100 tai buvo pirma pažintis su fondais. Ir su jų mokesčiais taip pat . Tokie gan nemaži mokesčiai šio fondo, bet kol neatrasiu priimtiniausio investavimo į ETF teks pabūti su 100tuku. ČIa kolkas dilema ar rinktis Robur fondus, ar pasitaupius keliauti į Interactive brokers, o atrodo dar gruodį viskas taip smagiai skambėjo su Tradestation.
Su mažom sumom Robur tinkamesnis variantas.

Minėjai, kad nori įsigyti NT, tai ar ne tikslingiau būtų kaupti pradiniam įnašui, o ne investuoti?

Batsiuvys
Naujokas
Pranešimai:3
Užsiregistravo:Šeš Kov 20, 2021 6:55 pm
Gavo patiktukų: 2

Standartinė Batsiuvys » Tre Kov 24, 2021 8:35 pm

laurizas rašė:
Tre Kov 24, 2021 8:37 am
Sveikas atvykęs!
Batsiuvys rašė:
Pir Kov 22, 2021 7:37 pm
Pensija suviliojo GPM lengvata, mielai naudočiausi atlyginimo lengvata, bet deja nesigauna.
Pasitikslink, bet man atrodo, kad jei vertiesi individualia veikla ir pajamos nėra kažkur virš 3000 Eur/mėn, tai lengvatos sugrįžta nuo įmokų tik 5 %.
Batsiuvys rašė:
Pir Kov 22, 2021 7:37 pm
Swed100 tai buvo pirma pažintis su fondais. Ir su jų mokesčiais taip pat . Tokie gan nemaži mokesčiai šio fondo, bet kol neatrasiu priimtiniausio investavimo į ETF teks pabūti su 100tuku. ČIa kolkas dilema ar rinktis Robur fondus, ar pasitaupius keliauti į Interactive brokers, o atrodo dar gruodį viskas taip smagiai skambėjo su Tradestation.
Su mažom sumom Robur tinkamesnis variantas.

Minėjai, kad nori įsigyti NT, tai ar ne tikslingiau būtų kaupti pradiniam įnašui, o ne investuoti?
Sveiki!
oo dėl lengvatos ir 5 proc. pirmą kartą girdžiu. reikės būtinai pasitikslinti!
Su mažom sumom Robur tinkamesnis variantas.
o kodėl tinkamesnis? nelabai matau skirtumo ar tai būtų didesnė ar mažesnė suma (robur vs 100) , nors turbūt kažką praleidau

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Kov 24, 2021 9:12 pm

Jei kalbat apie Robur global, tai man atrodo, kad jis tiksliau atkartoja pasaulinį akcijų indeksą, o Sw100 yra aktyviai valdomas ir kitoks akcijų paskirstymas tarp regionų, kas iki šiol lėmė, kad fondas demonstravo ne kokius rezultatus ir abejotina, kad ateityje pralenks pasaulinį indeksą.

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Ket Kov 25, 2021 11:56 am

laurizas rašė:
Tre Kov 24, 2021 9:12 pm
Jei kalbat apie Robur global, tai man atrodo, kad jis tiksliau atkartoja pasaulinį akcijų indeksą, o Sw100 yra aktyviai valdomas ir kitoks akcijų paskirstymas tarp regionų, kas iki šiol lėmė, kad fondas demonstravo ne kokius rezultatus ir abejotina, kad ateityje pralenks pasaulinį indeksą.
Kad man atrodo jis kaip tik labai neblogus rezultatus rodė?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Kov 25, 2021 12:43 pm

Žiūrint, su kuo lyginsi. Nuo 2005-11-07 paaugo Sw100 paaugo 67 %, tuo tarpu ishares msci world paaugo 203 %.

Skelbti atsakymą