Prarasta finansinė nepriklausomybė

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Goldman
Mustachian
Pranešimai:173
Užsiregistravo:Ket Sau 07, 2021 11:46 am
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12
Re: Prarasta finansinė nepriklausomybė

Standartinė Goldman » Tre Sau 12, 2022 11:53 am

Jūs gal nors truputį pažaiskite rinkose, gal suprasit, kad uždirbti daugiau nei 20 % per metus yra labai sudėtinga, o ką jau kalbėti apie nuoseklią 20 % grąžą su svertu kas mėnesį. Tiesus kelias į pražūtį nesvarbu kokia madinga ar nemadinga rinka bebūtų.
BMW/MBG/XETRA

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Tre Sau 12, 2022 12:49 pm

Dėkui, Marijonai, kad daliniesi, suprantu, kaip turėtų būti nelengva. Visgi galbūt tai padės kitiems išvengti šitokios nelaimės.
Atrodo, kad man "taip tikrai nenutiktų" bet niekada negali žinoti. Dėl to turime visi išlikti budrūs ir skeptiški.
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

Marijonas
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Šeš Spa 09, 2021 7:38 am
Gavo patiktukų: 17

Standartinė Marijonas » Tre Sau 12, 2022 3:29 pm

Mr. BM. rašė:
Tre Sau 12, 2022 11:36 am
Su manimi susisiekė žmogus iš Verslo Žinių, kuris susidomėjo šia istorija. Manau, kad būtų puikus būdas žinutę paskleisti plačiau, žinoma, jeigu autorius norės.

Marijonai, jeigu domins, parašykite man a.ž., perduosiu kontaktus ir galėsite aptarti visas privatumo bei istorijos detales.

Sutinku, kad būtų mano istorija išplatinta kuo plačiau. Mano ir buvo tikslas, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie sukčiavimo būdus ir kuo mažiau nukentėtų. Lietuvių kalba per mažai aprašytų sukčiavimo būdų, o jie galėtų būt prie kiekvieno policijos pranešimo žiniasklaidai. Kad ir šiandien išėjusi žinutė, kad moteris prarado 150t € investuodama į kriptovaliutą, tačiau nei platformos pavadinimo, nei aplinkybių. 99% esu tikras, kad čia vėl buvo scam'inė platforma, į kurią kaip tik šiuo metu gal ne vienas žmogus pervedinėja ilgai sutaupytus pinigus. Žmonės iš mažesnių miestelių net nesikreipia į policiją praradę ir didelius pinigus, nes iškart tampa viešais pajuokos objektais.

Kitas mano pranešimo tikslas, kad atsilieptų tie, kas yra nukentėję nuo sukčių tokiu būdu, nes jau pats daug išsiaiškinau, kas įmanoma padaryti ir kas ne. Kaip ir rašiau, žmonės netikėdami policija, ieško pagalbos pas visokius tarpininkus, teisininkus, taip dar prarasdami didesnius pinigus ir įklimpdami į dideles skolas, kas gali privest ne tik prie asmeninio bankroto bet ir iki savižudybių. Prašiau policijos, kad duotų kontaktus tų nuketėjusių žmonių, bet jie atsisakė dėl duomenų apsaugos.

Trečias dalykas, tikiuosi, kad taip policija atkreips į tai didesnį dėmesį. Suprantu, kad aš pinigus praradau per savo godumą ir naivumą, policija visai nekalta dėl to, bet jei sukčiai jausis nepagaunami, nukentės dar daugiau žmonių. Dešimtys bylų, kur figūruoja ta pati mano minėta kriptopiniginė (galima google paskaityt net atsiliepimus apie ją), kiekvienas tyrėjas tiria sau, bet bylų tyrimai šalies ar Europos mąstu nėra apjungiami. Kiti nukentėjusieji skundžiasi, kad policija patikrina sukčių tel. numerius, jie aišku neegzistuojantys, konstatuoja, kad nėra įtariamųjų ir byla gula į stalčių kol sueis senatis.

Ketvirtas tikslas yra atkreipti ne tik policijos, bet ir komercinių bankų, Lietuvos banko, kitų institucijų dėmesį. Jei šalis nesugeba tiek apšviesti gyventojų pvz apie kriptovaliutas, gal reiktų riboti prieigą prie tų kriptokeityklų, kurios negavę vietinio centrinio banko licencijos. Pvz ta pati Binance. Ji neturi nei adreso, nei telefono, nei emailo (turi tik reklamai atsiųst), tik chatą, kuriame atsakymo reikia laukti 12 val. Net ta pati policija užklausus negauna jokio atsakymo iš jų. Binance ir Huobi yra kriptokeityklos, per kurias išplaunama 50% visų pavogtų pinigų. Dar vienas niuansas yra skambučiai per VPN. Pvz Rusijoje labai didelis mąstas telefoninių nusikaltimų, tad žinodami, kad negali susitvarkyt su sukčiais, rusai įstatymu pradėjo VPN skambučių blokavimą. Kaip ir buvau rašęs, dauguma sukčių skambučių yra iš Ukrainos, bet jums telefone rodys bet kokį vakarietišką numerį.

Na ir pabaigai viliuosi, kad kažkur sukčiai padarys klaidą ir vis dėl to įklius. Visiems rekomenduoju pasižiūrėti filmą "The best offer". Aš jį žiūrėjau dar prieš įkliūdamas sukčiams. Po visos savo istorijos supratau, kad mano istorija jau buvo parašyta prieš jai įvykstant :)

Marijonas
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Šeš Spa 09, 2021 7:38 am
Gavo patiktukų: 17

Standartinė Marijonas » Tre Sau 12, 2022 3:42 pm

Na ir dar vienas dalykas. Pastebėjau, kad kuo didesnė šalis (išskyrus JAV), tuo policija abejingiau reaguoja į pranešimus į tokį sukčiavimą. Britams išvis nusviro rankos kovoti su sukčiais, tai jie įkūrė Financial Ombudsman Service, kuris veikia kaip fondas sukčių aukoms. Į jį pinigus sumoka bankai panašių principų kaip pas mus į indėlių draudimą. Bankus tai turėtų taip pat motyvuoti užkardyti finansinį sukčiavimą.

jev
Naujokas
Pranešimai:3
Užsiregistravo:Tre Sau 27, 2021 2:00 pm

Standartinė jev » Tre Sau 12, 2022 3:50 pm

Ačiū už pasidalinimą, tikiu, kad tai kažkiek padės kitiems neapsigauti. Įdomu, o kai rašai, kad pelnas augo tiesiog akyse, tai čia realiai jis taip ir augo ar čia tiesiog sukčių žodžiais jis taip augo? Na t.y. pvz kai nusiperki Apple akciją, tai visada gali patikrinti kiek paaugo ar nukrito. O kaip buvo pas Jus? Įdomu ar tas augimas akyse yra tik sutapimas, ar fake augimas? Jei sutapimas, tai jei sutaptų kitaip ir patyrus pirmuosius nuostolius, tada gal nebūtum daugiau investavęs ir neprarastum visų pinigų?

vdi
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Tre Sau 12, 2022 5:31 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė vdi » Tre Sau 12, 2022 4:09 pm

Vien siandien spaudoje maciau dar tris analogiskas istorijas kaip kad aprasyta cia

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Sau 12, 2022 5:29 pm

Policija informavo, kad du asmenys pateko į sukčių pinkles ir neteko didelės pinigų sumos.

Sausio 11 d. 11 val. 4 min. Marijampolės apskr. VPK Jurbarko r. PK buvo gautas pareiškimas, kad moteris (gim. 1949 m.) nuo 2021 m. spalio 4 d. į užsienyje registruotą kripto valiutos įmonę pervedė 27 350 eurų, o jaunuolis (gim. 1999 m.) į tą pačią įmonę pervedė 37 100 eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 2 d. (sukčiavimas).

https://m.delfi.lt/kriminalai/article.php?id=89174241

Marijonas
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Šeš Spa 09, 2021 7:38 am
Gavo patiktukų: 17

Standartinė Marijonas » Tre Sau 12, 2022 5:33 pm

jev rašė:
Tre Sau 12, 2022 3:50 pm
Ačiū už pasidalinimą, tikiu, kad tai kažkiek padės kitiems neapsigauti. Įdomu, o kai rašai, kad pelnas augo tiesiog akyse, tai čia realiai jis taip ir augo ar čia tiesiog sukčių žodžiais jis taip augo? Na t.y. pvz kai nusiperki Apple akciją, tai visada gali patikrinti kiek paaugo ar nukrito. O kaip buvo pas Jus? Įdomu ar tas augimas akyse yra tik sutapimas, ar fake augimas? Jei sutapimas, tai jei sutaptų kitaip ir patyrus pirmuosius nuostolius, tada gal nebūtum daugiau investavęs ir neprarastum visų pinigų?
Aš pats atidarinėjau visas pozicijas pagal jų nurodymus. Susiskambindavome per Skype, aš pasidalindavau ekranu, jie pasakydavo, kokia akcija, sell ar buy, kokią sumą investuoti, kokį limitą nustatyti. Nepelningi sandoriai gal buvo tik du iš 20. Atidaręs poziciją stebėdavau kainą biržoje ir net dabar negaliu 100% pasakyti, kad aš mačiau tik nupieštą grafiką. Todėl ir sakau, kad tie žmonės tkrai išmano investavimą, visai nekilo abejonių kompetencija. Beje, kiti nukentėjusieji tik pradėję investuoti bandydavo dalį lėšų atsiimti ir jiems leisdavo, taip tik dar labiau padidindami pasitikėjimą platforma. Dabar suprantu, kad visas vaizdas buvo tik kažkas panašaus į Demo versiją. Žinoma, jei būčiau matęs nuostolį nebūčiau daugiau investavęs nei pradinę sumą.
Bendras.JPG
Bendras.JPG (38.87KiB)Peržiūrėta 2306 karus(ų)
Aplle.JPG
Aplle.JPG (30.06KiB)Peržiūrėta 2306 karus(ų)

Marijonas
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Šeš Spa 09, 2021 7:38 am
Gavo patiktukų: 17

Standartinė Marijonas » Tre Sau 12, 2022 5:44 pm

laurizas rašė:
Tre Sau 12, 2022 5:29 pm
Policija informavo, kad du asmenys pateko į sukčių pinkles ir neteko didelės pinigų sumos.

Sausio 11 d. 11 val. 4 min. Marijampolės apskr. VPK Jurbarko r. PK buvo gautas pareiškimas, kad moteris (gim. 1949 m.) nuo 2021 m. spalio 4 d. į užsienyje registruotą kripto valiutos įmonę pervedė 27 350 eurų, o jaunuolis (gim. 1999 m.) į tą pačią įmonę pervedė 37 100 eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 2 d. (sukčiavimas).

https://m.delfi.lt/kriminalai/article.php?id=89174241
Moteris į tariamą kriptovaliutos platformą teigia pervedusi daugiau nei 151 tūkst. eurų. Policija teigia, kad tai – rekordinė šiemet sukčių išviliota suma
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/n ... 59-1626702

Ką ir sakau, negi sunku parašyt tos platformos pavadinimą? Gal ir šiuo metu yra į ją merkiančių pinigus, o jie nieko apie tai nežino, juolab institucijos neblokuoja jų, nors ir žinodami, kad tai scam`as.

NewSun
Naujokas
Pranešimai:1
Užsiregistravo:Tre Sau 12, 2022 8:22 pm

Standartinė NewSun » Tre Sau 12, 2022 8:24 pm

Dėkui, kad pasidalinai ir didžiausia užuojauta. Įdomu, kaip randi stiprybės viską pradėti nuo pradžių?

Skelbti atsakymą