Prarasta finansinė nepriklausomybė

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
vdi
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Tre Sau 12, 2022 5:31 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2
Re: Prarasta finansinė nepriklausomybė

Standartinė vdi » Pen Sau 14, 2022 9:44 am

Goldman rašė:
Pen Sau 14, 2022 9:39 am
[quote=Marijonas post_id=10158 time=1642076035
Čia dauguma siekia finansinės nepriklausomybės. Kadangi aš jau buvau ją pasiekęs ir dabar vėl grįžau į pradinį tašką, tai žinau, kad pilnos kišenės laimės nesuteikia, viso labo tik didesnį saugumo jausmą.
Tai koks istorijos moralas? Be saiko nekaupti ateičiai?
[/quote]

Sutinku su Marijonu, jog ta suma pilnai padengdavo reguliarias mėnesines išlaidas. o visas kitas uždarbis iš šalies, gerai apmokama darbdavio alga, tiesiog leisdavo mėgautis gyvenimu perdaug savęs nevaržant. man čia ir būtų istorijos moralas. Dabar tiesiog mažiau mėgausis gyvenimu, o tą sumą turėtų atsistatyti per 2x trumpesnį laiką, nes jau yra patirties, bei pamokos iš klaidų.
Aš betką padaryčiau, kad tik man kas visam laikui nuimtų tą nuolatinį stresą nuo krentančių ir kylančių krypto kainų. Jau dabar turbūt bent trečdalį sumos sukišu į savęs reabilitaciją + atostogas nuo viso to

Goldman
Mustachian
Pranešimai:173
Užsiregistravo:Ket Sau 07, 2021 11:46 am
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Goldman » Pen Sau 14, 2022 10:09 am

vdi rašė:
Pen Sau 14, 2022 9:44 am
Aš betką padaryčiau, kad tik man kas visam laikui nuimtų tą nuolatinį stresą nuo krentančių ir kylančių krypto kainų. Jau dabar turbūt bent trečdalį sumos sukišu į savęs reabilitaciją + atostogas nuo viso to.
Galiu įlįsti į tavo kailį, aktyvi prekyba bmw/mb akcijomis daro savo. Būna nuo to atsiriboju savaitėmis kartais blogai investavęs, kartais bijodamas aukštų, dar neregėtų kainų. Rizikuoju tik iki gerų 10%, nors jau esu 30% pliuse per 1,5 m. Tik bėdelė ta, kad jei vis taupau, tai rizikuojama suma vis artėja prie tos kurią jau uždirbau. Atrodo noris tapti išlaidūnu, plevėsa patapt ir pliusą išleisti be sąžinės graužaties, bet kad sunkiai perlaužiu save. Galvoju pelną dėti į NT P2P. Tokiu būdu stresas gal tik išaugtų. Beje, stresą man padeda nuimti pranajama, t.y. gilus kvėpavimas, bėgimas, plaukimas ir svorių kilnojimas.
BMW/MBG/XETRA

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Pen Sau 14, 2022 10:29 am

Goldman rašė:
Pen Sau 14, 2022 9:39 am
Tai koks istorijos moralas? Be saiko nekaupti ateičiai?
Galvočiau, kad labai taikliai pastebėjote. Visų pinigų neuždirbsi sakoma, taigi jei jau turi sočią investicinę pagalvę, galima manau šiek tiek leisti sau atsipalaiduoti. Kai kuria dalykai ateina netikėtai ir smogia skaudžiai ir neplanuotai. Nesenai mano mama mirė, 59 metai, dirbo dirbo dirbo ir nespėjo pasidžiaugti ką uždirbo. Nesakau kad reikia pradėti taškytis pinigais, bet kaupti jau vien tam kad kaupti, ypač jeigu iš inesvitijų gali pragyventi, gal ne visada yra prasmė. Reikia rasti tą auksinę ribą, kuri jau leidžia mėgautis savo įdirbiu. Pailsėti, pakeliauti, susitikti su senais draugais, šeima.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Pen Sau 14, 2022 11:38 am

Miško Brolis rašė:
Pen Sau 14, 2022 10:29 am
Galvočiau, kad labai taikliai pastebėjote. Visų pinigų neuždirbsi sakoma, taigi jei jau turi sočią investicinę pagalvę, galima manau šiek tiek leisti sau atsipalaiduoti.
Užuodžiu nukrypimą nuo tikrųjų FIRE vertybių ;).

FIRE prasideda nuo to, kad užsidedi ribą, kiek yra "gana" išlaidų, o tada jau kaupi tą ribą aptarnauti pasyviai. Tai jei turi "gana" ribą, tai net ir prikaupus nebėra jokio reikalo "atsipalaidavimui", nes jau ir taip gyveni pagal savo pilnavertį gyvenimą iki savo "gana" ribos.

Marijonas
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Šeš Spa 09, 2021 7:38 am
Gavo patiktukų: 17

Standartinė Marijonas » Pen Sau 14, 2022 2:26 pm

Goldman rašė:
Pen Sau 14, 2022 9:39 am

Tai koks istorijos moralas? Be saiko nekaupti ateičiai?
Mano išmokta pamoka yra, kad tikra yra tik šiandiena, o ateitis ir net rytojus yra tik iliuzija, kuri bus nebūtinai tokia, kokią mes įsivaizduojame šiandien. Kaip teisingai paminėjo Miško brolis, gali savo gyvenimo laiką išnaudoti tik pinigų kaupimui, bet tų pinigų taip ir nepanaudosi, nes nežinai, kiek tas gyvenimas truks.
Ką aš daryčiau kitaip, kai žinau, kad mano laikas buvo išeikvotas uždirbti pinigams, kurių neteksiu? Dabar suprantu, kad dėl tikslo būti finansiškai nepriklausomu gyvenimas buvo daug nuobodesnis, nei galėjau sau leisti. Tiesą pasakius nei labai yra apie jį ką prisimint, nei papasakot. Jei atsukčiau laiką, ieškočiau tokio darbo, kuris man teiktų daugiau malonumo nei pinigų; ieškočiau hobio, kuris galėtų tapti pajamų šaltiniu; skirčiau daugiau dėmesio sveikatai, poilsiui ir pomėgiams; daugiau bendraučiau su artimaisiais ir draugais. Turbūt dažnas iš jūsų atsiduria tokiose situacijose, ar skirti pvz. 1000€ kelionei/ pirkiniui, ar geriau juos investuoti su x% grąža? Man dabar tokių klausimų nebekyla, ką pasirinkčiau :) Aišku, nereikia visko ištaškyti ir privalu turėti sukauptą „saugos pagalvę“ nenumatytiems gyvenimo atvejams. Dar skaudžiau bus kai visą gyvenimą kaupsite, o sukaupę negalėsite pasinaudoti jų tam tikslui, kuriam kaupėte, nes galbūt prarasite sveikatą, susirgsite nepagydoma liga, išsiskirsite su žmona ir liksite plikas basas ar viską atiduosite sukčiams.
Tikiuosi mano atvejis bus geras pavyzdys, kuris leis pagalvoti apie gyvenimo prioritetus ir galimus posūkius. Aš pats turiu pažįstamą, kuris turėjo tikslą anksti susitaupyti reikalingą sumą ir gyventi iš pasyvių pajamų. Prieš n metų jis sukėlė avariją, po kurios turėjo sumokėti ne tik kompensaciją nukentėjusiajai, bet ir išlaikys ją iki gyvenimo pabaigos, nes ji liko neįgali. Dėl to jis nebegali nei sukurt šeimos, nei nusipirkt NT, nei leisti sau brangesnių pirkinių ar kelionių. Taigi, gyvenimas gali pasisukt bet kaip.
Taip kad neaukokite savo laiko vien tik kalti ir skaičiuoti pinigams, bet ieškokite balanso tarp taupymo ir turiningo gyvenimo :)

kajatonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:58
Užsiregistravo:Pir Vas 15, 2021 2:08 pm
Išsiųsta patiktukų: 17
Gavo patiktukų: 4

Standartinė kajatonas » Pen Sau 14, 2022 2:40 pm

užuojauta, stiprybės. Tik dabar beskaitant, atsiminiau, jog pries gerus puse metu Tindery buvau susipažinęs su kažkokia Azijiete, bendravimas irgi persikėle į whatsap'a, ir kalbant temos labai linko į pinigus, kokie jie svarbus ir crypto įnvestavimą, o aš vis siulydavau susitikti ir gyvai pabendrauti, nes ji tariamai tuo metu buvo Vilniuje, siuntė savo video, bet iš kambario, o ne miesto:) Ji tempė gumą ir porą kartų siūlė pabandyti painvestuoti kartu. Realiai, aš net nepagalvojau, kad tai galėjo būti scam'as - išgelbėjo, turbut, kad aiškiai jai pasakiau, jog man užtenka mano paties investavimo ir mano primygtinis siūlymas susitikti gyvai.

Vartotojo avataras
MeanDog
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:60
Užsiregistravo:Ket Sau 02, 2020 7:34 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 14

Standartinė MeanDog » Sek Sau 16, 2022 11:19 am

perskaičiau du kartus, sulaikęs kvapą. Itin apgalvotas scamas, wow koks lygis ir kaip sukoordinuojama viskas. Tas momentas, kai reikia vis įdėti dar ir dar...
Eina sau, einu dar kartą perskaityt.
Ačiū už pasidalinimą! man reikėtų nežmoniškai lipti per save, kad išdrįsčiau pasidalinti tokia istorija.

Nesvarbus
Naujokas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:Tre Sau 19, 2022 11:52 am

Standartinė Nesvarbus » Tre Sau 19, 2022 12:03 pm

Suprantu 100%...As visdar bandau atgauti savo pinigus po investavimo i crypto telegram grupeje:/

Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė GlobRock » Ket Sau 20, 2022 10:00 am

Nesvarbus rašė:
Tre Sau 19, 2022 12:03 pm
Suprantu 100%...As visdar bandau atgauti savo pinigus po investavimo i crypto telegram grupeje:/
Gal gali užrašyti platformos url(adresą) per kurią buvo "prekiaujama"?
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

Nesvarbus
Naujokas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:Tre Sau 19, 2022 11:52 am

Standartinė Nesvarbus » Ket Sau 20, 2022 10:51 am

Telegram aferistu grupe" JOE007 CME Whale Official"
Aisku ten daug "Eliza, Alisia,viskas ten scamm.
Proto pritruko pasigooglinti,tai sumokejau kaina...

Skelbti atsakymą