Prarasta finansinė nepriklausomybė

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Marijonas
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Šeš Spa 09, 2021 7:38 am
Gavo patiktukų: 17
Prarasta finansinė nepriklausomybė

Standartinė Marijonas » Sek Sau 09, 2022 8:06 pm

Mano istorijos tikslas nėra pasigirti sėkmingomis investicijomis, bet papasakoti apie patį nesėkmingiausią mano gyvenimo sandėrį. Papasakosiu istoriją kaip papuoliau į rafinuotą sukčiavimo schemą ir praradau visas gyvenimo santaupas. Rašau ją ne tam, kad gaučiau daugiau pamokymų (jau seniai pats save užgraužiau su pamokymais), bet kad kam nors padėčiau nepapulti sukčiams į nagus. O gal ir kas nors išdrįs papasakoti savo istoriją. Tad nepulkite protinti, kad čia iškart buvo aiški apgaulė ir kokiu kvailiu reikia būti, kad reikia taip pasimauti. Turbūt girdėjote 2021 m. istoriją kaip žmogus prarado šešiaženkles sumas, padedant investuoti merginoms. Mano istorija identiška, bet ji neatrodo tokia paprasta, kaip pateikiama žiniasklaidoje.

Aš pats karts nuo karto sulaukdavau skambučių iš sukčių, todėl visąlaik stebėdavausi, kaip sukčiai randa lengvatikių, juk iš šalies atrodo viskas aišku. Bet šįkart nutiko taip, kad net mane taip apsuko aplink pirštą ir taip likau be grašio kišenėje. Neapsisprendžiau, kaip rašyti, ar iškart dekonstruojant apgaulę, ar pateikiant kaip kriminalinę istoriją su atomazga gale. Pabandysiu kaip antrą variantą.
Man virš 40 metų, gyvenu vienas, šeimos neturiu. Visą gyvenimą dirbu ir beveik 20 metų investuoju (akcijos, obligacijos, fondai, P2P). Jau beveik buvau sukaupęs tokį kapitalą, kad galėčiau pragyventi iš pasyvių pajamų. Investuodavau tik per patikimus tarpininkus, net IB man buvo įtartinas kai persikėlė į Vengriją.

Visa istorija nutiko šią vasarą. Atostogos, daug laisvo laiko, nuobodoka, nusprendžiau užsiregistruoti Tinder. "Susimatchinau" su labai patrauklia rusaite maskviete Irina, kuri kaip tik netyčia buvo netoliese. Pagalvojau, kad feikinė anketa. Anketoje buvo nurodytas ir Instagram profilis. Patikrinau ir jį, 500 sekėjų, daug nuotraukų, keliamų vos ne kas savaitę, visas gyvenimas kaip ant delno, viskas skaidru. Užsiima juvelyrika, daug darbinių nuotraukų, kaip ir daug prabangaus gyvenimo būdo įrodymų (prabangūs automobiliai, namas, pirkiniai).
ir+.JPG
ir+.JPG (106.31KiB)Peržiūrėta 10525 karus(ų)
Nustebau, kad ji iškart pirma parašė, po to pasiūlė pereiti į susirašinėjimą Whatsappe. Dažnai rašė žinutes, pasakodavo apie gyvenimą, atsiųsdavo nuotraukų, video, žodžiu įprastas, tik gal kiek atviresnis nei aš įpratęs susirašinėjimas, be kokių nors minčių apie rimtus santykius ar panašiai. Pagalvojau, kad turbūt ieško su kažkuo susipažinti iš Europos, kad gautų leidimą gyventi ES, bet pati atsakė, kad jos gyvenimo būdui geriausiai tinka Maskva. Pagalvodavau, kad būtų įdomu susitikti ir pabendrauti gyvai. Kaip pati sakė, ji mano mieste apsilankė tik trumpam, o vėliau vėl planavo su reikalais apsilankyti vasaros pabaigoje, bet iki jos buvo dar toloka. Pasipasakojo, kad apie 30% pajamų gauna užsiimdama juvelyrika, o 70 % iš investicijų. Kadangi ir pats daug investuoju, pasidarė smalsu, kaip ji investuoja. Pasak jos, už tokį prabangų gyvenimą ji dėkinga savo broliui Radmir, kuris gyvena Vokietijoje ir dirba finansų analitiku, dalyvauja įvairiose konferencijose, bendrauja su įmonių insaideriais. Radmirą samdo Nikolajus, kuris sukaupęs didelę patirtį finansų rinkose, valdo didelius portfelius. Nors ji pati nelabai ką išmano investicijose, bet turi sąskaitą investicinėje platformoje, kurią valdo kartu su broliu ir investuoja (tiksliau užsiima treidingu) pagal iš Nikolajaus gautą informaciją. Už tau Nikolajui sumoka 23,5% pelno mokestį nuo uždirbtos sumos (žodžiu, portfelio valdymo paslauga). Ji karts nuo karto pasidžiaugdavo geru sandėriu, įmesdavo screenshotų, kuriuose matomas gautas pelnas iš naftos ar akcijų. Jei aš sakydavau, kad gaunu iki 10% per metus, tai ji tiek ir dar daugiau gauna per mėnesį, o tie sumokėti 23,5% yra verti to. Žodžiu, kažko neįprasto tame nepasirodė.
Kadangi mes su ja pakankamai gerai sutarėme, ji po beveik mėnesio susirašinėjimo pasisiūlė mane supažindinti su broliu Radmir, kuris galbūt įtikins Nikolajų ir mane priglausti po savo sparneliu. Aš iš jo gaučiau nurodymus, kurias pozicijas atsidaryti, o jam už paslaugą susimokėčiau tuos pačius 23,5% kaip ir ji. Investicijoms reiktų skirti iki 2 val. per savaitę, turėti prisijungimą prie Skype. Na, pagalvojau, gal kokius 5% savo portfelio ir galėčiau skirti pasižaidimui. Paskambino jos brolis Radmir, paklausė, kokią sumą galėčiau skirti. Nurodžiau maksimum 10t €. Na, sako, čia labai maža suma, Nikolajus su tokiomis nedirba. Na bet jis bandys jį įtikinti, kad dirbtų su manimi. Pasak jo, Nikolajus nenorom, bet sutiko. Po to Radmir ilgai pasakojo apie investavimą, blockchain, net atsiuntė literatūros apie treidinimą. Tą visą daugiau mažiau žinojau, galiausiai atėjo laikas atsidaryti investicinę sąskaitą. Manęs paklausė, ar aš noriu mokėti mokesčius, ar ne. Pasakiau, kad man tas pats, svarbiausia patikimumas, kad nebūtų koks noname. Atsiuntė nuorodą į brokerį www.aplore.com, kur aš turiu atsidaryti sąskaitą. Principas toks, kad aš nusiperku bitkoinų, juos persivedu į sąskaitą platformoje, kurioje bitkoinai vėl konvertuojami į eurus.
Apl.JPG
Apl.JPG (115.2KiB)Peržiūrėta 10525 karus(ų)
Pasitikrinau duomenis apie platformą, internete nebuvo jokios nei teigiamos, nei neigiamos informacijos. Pagal nurodytą informaciją pati platforma registruota Rumunijoje, turi Kipro licenziją. Patikrinau informaciją, tokio adreso Rumunijoje neradau, Kipro registre irgi neradau. Nusiteikiau tartis investuoti per pvz. IB. Siūliau IB, bet mane sukritikavo, kad ten per mažas svertas, netinka treidinimui, prekybai kriptovaliutomis, žod žiu smėlio dėžė. Jie patys Aplore jau naudojasi 2 metus ir jokių problemų nebuvo. Čia ir pasidaviau. Užsiregistravau platformoje, atsidariau sąskaitą ir bandžiau įsigyti bitkoinų lėšas per SEB kreditinę kortelę. Sulaukiau skambučio iš SEB su klausimu, ar esu tikras, kad nepervedinėju pinigų sukčiams. Na, man jie neprisistatė kaip sukčiai (bankui reiktų padirbėti su kontroliniais klausimais). Taip persivedžiau 10t €. Kadangi Radmir pats tik analitikas, perdavė mane savo viršininkui Nikolajui. Iš balso jis tikrai skambėjo solidžiai, viską išmanė apie rinkas ir investavimo instrumentus. Sutarėme, kad ketvirčio pabaigoje pasidarysime sąskaitos išrašą ir aš jam nuo pelno pervesiu 23,5%. Pradėjome investuoti: aš per Skype prisijungdavau ir "pašėrindavau" ekraną, o jis sakydavo, kokias pozicijas atidaryti. Pradėjome nuo valiutų porų. Pelnas augo tiesiog akyse, per pirmą savaitę +3t €. Vėliau jis mane perdavė savo pavaldiniui - jaunesniajam treideriui Maksim, su kuriuo ir bendravau visą likusį laiką. Kadangi turėjau atostogas, susiskambindavome per Skype ryte atsidarant Europos biržoms, ir vakare atsidarant JAV biržai. Na ir tuo pačiu investavimą lydėjo nuolatinis raginimas didinti kapitalą, nes nuo 50t € didėja svertas, o nuo 70t € galima investuoti į naftos opcionus. Neatsilaikiau pagundai uždirbti daugiau ir pervedžiau dar 40t €. Iškart gavau skambutį iš Kipro (support`as), kad nuo 50t € sąskaita turi būti apdrausta tam, kad pinigai nesudegtų esant smarkiam kritimui nes didėja svertas. Tam reikia pervesti 30% depozitą nuo sumos į papildomai atidarytą draudimo sąskaitą, kurie po to bus pridėti prie prekybinės sąskaitos ir tam turiu 3 dienas. Iki tol prekiaut negalėsiu ir užblokavo prekybą. Ką daryt? Pasiskundžiau Maksimui. Na jis pasipiktino brokeriu, atseit anksčiau drausdavo nuo 100t €, bet nuramino, kad čia normali praktika ir pradėjo spaust greičiau surasti pinigus, kad galėtume toliau prekiaut. To paties paklausiau ir Instagram merginos Irinos. Ji pasakė, kad irgi su tuo susidūrė ir viskas įvyko sklandžiai: po pervedimo į draudimo sąskaitą, pinigai buvo perkelti į prekybos, o kitą dieną ji viską išsiėmė. Pabandžiau pervesti pinigus iš prekybos sąskaitos į draudimo, bet jų neužskaitė. Teko įnešti papildomą sumą iš asmeninių lėšų ir draudimas užsiskaitė. Dėl to, kad nerizikuoti visa suma, pabandžiau persivesti dalį lėšų ir palikti draudimo sąskaitoje. Gavau skambutį iš supporto, kad tai nelegalus veiksmas, pavedimas pakibo ore, prekyba buvo sustabdyta. Support‘as atsiuntė emailą, kad man aktyvuotas smart kontraktas, pagal kurį kaip depozitą turiu įnešti 29% nuo prekybos sąskaitoje esančios sumos. Galiausiai įnešta suma išaugo iki daugiau nei 100t €, pelnas iš investavimo 20t €, tačiau nei galėjau prekiauti, nei atlikti pinigų išvedimo iš brokerio. Dabar jau turėjau įnešti 40t €, kad atsilaisvintų prekyba ir galėčiau atlikti pinigų išvedimą iš platformos. Tuo metu internete pradėjo rastis atsiliepimai, kad ta platforma sukčiauja, bet atrodė, kad rašo atsiliepimus tie, kas grybavo su pavedimais kaip aš, o sėkmingai investuojantys neturi laiko rašinėt atsiliepimų. Maksim antrino, atseit konkurentai juodina. Perskaičiau daug straipsnių apie blockchain ir tikrai, smart kontraktai egzistuoja. Na tikrai atrodo, kad viskas dėl mano neteisingų veiksmų. Ryžausi parduoti visas savo turimas investicijas, likau plikas basas, ir įnešiau tuos 40t €. Vėl leido prekybą, supportas paskambino ir pasveikino, kad viskas ok, aš su savo lėšomis galiu daryti, ką noriu. Iškart nusprendžiau atsiimti trečdalį visos sumos. Platforma atsiuntė pranešimą, kad išvedimas sėkmingas, o po kurio laiko gavau skambutį iš blockchain organizacijos, kad mano pavedimas pateko į spamą, nes paseno kažkada vykdyti smart kontraktai (pavedimai tarp sąskaitų) ir kad per 3 darbo dienas į tam tikrą sąskaitą turiu pervesti 29% depozitą (bitkoinais 32t €). Nuo tos sumos bitkoinų kasėjai atsiskaitys tam tikrą sumą, apdoros mano smart kontraktą ir visi pinigai per 15 min bus grąžinti į mano sąskaitą. Aš jau pinigų nebeturėjau. Po skambučio gavau ir el.laišką iš keisto domeno "support@blochchaindepartment.org", tad pradėjau įtarti, jos esu maustomas. Iki to laiko pinigai gulėjo mano Aplore sąskaitose, o pasibaigus 3 dienų terminui buvo pervesti į kitas sąskaitas. Maksimui pasipasakojau, kokia situacija. Jis mane nuramino, kad čia normali blockchain praktika, kad pinigai dėl saugumo pervedami į šaltąsias pinigines. Tuomet iš jo prasidėjo spaudimas rasti kuo greičiau pinigus, nes reikia ne tik man atsiimti pinigus, bet gi aš turiu atsikaityti su jais už paslaugas. Tuo metu pelnas siekė 30t €.
Nusprendžiau parašyti pareiškimą policijai, bet bendravimo su jais nenutraukiau, nors prekybos irgi nebevykdėme. Pažadėjau ieškoti pinigų, nors jau nieko neplanavau daryti. Rugsėjui baigiantis prasidėjo spaudimas iš Maksimo, kad būtina įnešti tuos pinigus, imti greituosius kreditus ir pan., nes baiginėjosi ketvirtis, o išvedimas iš platformos užstrigęs, gali išvis pradingt pinigai, nes brokeriui nenaudinga laikyt nedirbančius pinigus. Netgi pasisiūlė pats įnešti 20t €, o man liktų 12t €. Paskui pasakė, kad gal rastų ir 27t €, o man liktų įnešti 5t €, tai buvo paskutinę rugsėjo dieną. Po to platforma tiesiog dingo (beje, dabar vėl veikia). Matyt labai norėjo dar nors tiek iš manęs išspaust. Dingus platformai Irina, Radmir, Nikolajus ir Maksim tapo nepasiekiami jokiomis priemonėmis. Nuplaukė beveik 150t €. Po savaitės gaunu skambutį iš fake FCA (UK priežiūros institucijos), kad jie uždarė apgaulingą brokerį Aplore ir kad skubiai turiu pateikti išrašus iš kripto keityklų apie pavedimus į Aplore, taip pat pridėti selfį su asmens dokumentus ir po to per 3 dienas atgausiu 75% pinigų, nes kitus sukčiai jau išsigrynino. Siūlė pereiti į bendravimą Whatsapp, bet paprašiau atsiųsti emailą. Kaip ir supratote, tai vėl buvo sukčių siųstas laiškas (iš fca@financialconductauthority.global)
Istorija su Tinder/Instagram gražuole Irina turi atskirą tęsinį. Kol investavau ji kasdien labai maloniai bendraudavo. Kai nesisekdavo investicijose liūdėdavo kartu su manimi ir guosdavo, kad jos investicijos taip pat pakritę. Buvo kelis kartus pakeitusi (ženklas, kurio nesupratau!) tel. numerį, bet po to greitai vėl mane susirasdavo. Instagrame taip pat toliau demonstravo savo gyvenimą, viskas skaidru, realu. Kai dingo Aplore, užklausiau, kaip jos investicijos. Ji atsakė, kad gavo el.laišką, jog keičiami serveriai, nieko baisaus. Rusų portaluose radau informaciją apie atvejus kai soc. tinklų gražuolės įvilioja vaikinus į savo tinklus. Pradėjau klausinėti jos sekėjus Instagrame, ar nenutiko istorija kaip mano ir tarp jų radau 5 lietuvius bei 2 latvius, kuriuos jį irgi buvo įsimylėjusi ir kuriems maloniai siūlė savo brolio (skirtingais vardais) arba sesers paslaugas. Jie suprato apgaulę ir atsisakė. Nukentėjusių neradau, nes matyt jau buvo pašalinti iš sekėjų tarpo. Po to ji ir mane užblokavo, nes turbūt kažkas, kam rašiau, informavo apie mane. Beje, jos devizas Instagrame: "Visas pasaulis mane nori pagauti, bet dar niekam nepavyko".

Kada aš supratau, kad esu apgaudinėjamas? Tik kai užsidarė Aplore, t.y. po 3 mėnesių. Pirmas signalas buvo emailas iš support@blochchaindepartment.org, nes tokio tinklalapio google nežinojo. Tuomet nesupratau, kurioje vietoje yra pakastas šuo, kas yra tikra, o kas ne. Kad brokeris Aplore yra apgaulingas nenorėjau tikėti iki pat dingimo, nes suportas laiškus operatyviai atsakydavo, į skambučius visuomet atsiliepdavo. Kad Radmir, Nikolai ir Maxim tik vaidino savo vaidmenis irgi supratau dingus jiems kartu su Aplore. O vėliausiai atsivėrė akys dėl Instagražuolės. Pavyko rasti ir tikrąją Iriną. Dar dabar sunku suvokti, kad žmonės tiek įvaldę apgaulės meną.

Po šio įvykio susiradau tarptautinę sukčių aukų grupę, kurioje dabar daugiau nei 200 narių, nuostoliai daugiau nei 4 mln.€. Visų vaikinų istorijos panašios. Pabandysiu apibendrinti, kokie ženklai gali reikšti, kad susipažinote su apgavike:
1. Patrauklios merginos užsiregistruoja populiariose pažinčių svetainėse (Tinder, Badoo, Facebook, draugas.lt...) ir atsiranda tame pačiame mieste kaip ir jūs
2. Bendrauja rusiškai arba angliškai (jei azijietiškos išvaizdos)
3. Puikūs bendravimo įgūdžiai
4. Bendraujant neapsiriboja trumpomis žinutėmis, tekstai išsamūs, siunčia daug nuotraukų ir video
5. Susidaro įspūdis, kad pasisekė susipažinti su tokia mergina, kad net nesitiki
6. Greitai pakviečia pereiti į bendravimą Gmail arba Whatsapp
7. Nei merginos, nei investavimo patarėjai NIEKADA nebendrauja vaizdo ryšiu, video įrašuose nemini jūsų vardo.
8. Gali keisti tel. numerius, el. paštus (neva kažkas užblokavo), Instagram adresą
9. Gali turėti uždarų anketų su neilga istorija populiariuose soc. tinkluose (Instagram, Vkontakte)
10. Ieškant asmens pagal vardą pavardę ar nuotrauką jokių duomenų nerandama
11. Nuotraukos vagiamos iš tų žmonių viešų anketų, kurie nėra žinomi mūsų kraštuose
12. Apgavikės vardas sutampa su vardu žmogaus, iš kurios vagiamos nuotraukos

Kaip veikia sukčiai ir kas jie?

1. Sukčių tikslas – įvilioti į feikinę realiai atrodančią investavimo platformą ir įtikinti įnešti kuo greičiau ir kiek įmanoma daugiau lėšų, net ir imant greituosius kreditus, skolinantis iš draugų, giminių.
2. Sudaromas įspūdis, kad platformoje sąskaita atidaroma savo vardu ir ją galima valdyti, tačiau iš tikrųjų pinigai iškart patenka į sukčių piniginę.
3. Greičiausiai sukčiai įsikūrę Ukrainoje. Ten labai populiarus call-centrų verslas. Kai kurių šaltinių duomenimis jų veikia šimtai, nors po keletą per mėnesį policija ir uždaro.
4. Sukčių taikiniai – rusakalbiai arba rusų kalbą suprantantys daugiausia Rusijos, Rytų Europos, rečiau Vakarų Europos, Skandinavijos, Kanados, Izraelio gyventojai. Kadangi RUS-UKR nebendradarbiauja, rusai laiko, kad tai savotiškas hibridinis karas prieš juos. Dėl šios priežasties Rusija uždraudė skambinimą per VPN. Populiarėja sukčiavimas panaudojant azijietes merginas.
5. Visi sukčiai puikiai išmano investicinius produktus, investavimą, blockchain, sugeba sandėrius susieti su pasauliniais įvykiais (pvz. OPEC susitikimai, įmonių naujienos, ketvirtiniai pranešimai ir pan.)
6. Mielai padeda (asistuoja) registruojantis kriptovaliutų keityklose, perkant kriptovaliutą, atliekant transakcijas ir imant paskolas.
7. Aukas medžioja tiek per pažinčių programėles, soc.tinklus, tiek per reklaminius banerius prisidengdami garsių įmonių vardais, pvz. Gazprom Invest.
8. Su vienu žmogumi paprastai dirba tokia grupė: mergina – jos brolis arba sesuo arba kitas giminaitis-analitikas – jo viršininkas portfelių valdytojas – jaunesnysis treideris – brokerio support`as – blockchain atstovas - finansų priežiūros įstaigos atstovas (pvz. FCA), kuri uždaro nelegalią platformą ir siūlo sugrąžinti pinigus – teisininkas, kuris pasisiūlo savo paslaugas sugrąžinant pinigus.
9. Skambina įvairiais Vakarų Europos numeriais (Vokietija, Švedija, Belgija, Kipras, JK, Danija), turi Skype (per kurį šėrinamas ekranas) ir Whatsapp (kasdieniam bendravimui) paskyras.
10. Tinklalapiai kepami šimtais, tituliniai tinklalapiai skiriasi, bet investicinė platforma bemaž visada vienoda, tik skiriasi logotipas.
11. Tinklalapio gyvavimo laikas apie 3 mėn., t.y. ketvirtis.
12. Jei mergina dalinasi savo investavimo rezultatais, iškerpama tik informacija apie sandėrį be jokios papildomos informacijos (pvz. logo), nes tie patys sukčiai iškart valdo daug platformų su tokiu pačiu interfeisu.
13. Neprašo instaliuoti į PC jokių valdymo programų, aktyvuoti nuorodų, pasidalinti slaptažodžiais.

Ką galima padaryti, kad neužkibti ant sukčių kabliuko?
1. Paprašyti susisiekti vaizdo ryšiu tiek su mergina, tiek su treideriais
2. Jei mergina yra rusakalbė ir atsiuntė savo nuotraukų, galima jos foto kopijų ir kitų duomenų paieškoti Telegramo „Eye of god“ kanalo pagalba (už nedidelį mokestį)
3. Tikrinti inv.platformų licencijas registruose
4. Neinvestuoti kripto valiutų pagalba

Ar policija gali padėti?

Policija iškart pasakė, kad mes „čia nieko nesuprantam ir nieko neišsiaiškinsim“ ir iškart jaučiasi nusistatymas, kad bylos neištirs. Mūsų policija neturiu nei žinių, nei priemonių išsiaiškinti tokioms apgavysčių schemoms. Ir visoje Europoje nelabai kas ką gali tai padaryti. Sukčiai bijo tik FBI, todėl amerikiečius apgaudinėti labai vengia. Be to, mūsų policijai apgavystės nėra prioritetas kaip pvz. nužudymai ar nusikaltimai prieš valstybę. Nuo apgavystės nukenčia tik vienas žmogus, o jei nužudomas žmogus nesaugumo jausmas persiduoda visai visuomenei, todėl būtent tokie nusikaltimai, kurie turi įtakos visuomenei yra rimčiausiai ir tiriami.
Ar gali dar kas nors padėti?
Realiai gali padėti tik policija, kitaip law enforcement institucijos.
Internete galima rasti įvairių specializuotų tinklalapių su pasiūlymais susigrąžinti prarastus pinigus. Jų yra trys rūšys:
Pirmiausiai yra tie patys nusikaltėliai, kurie iš jūsų jau išviliojo pinigus. Jie stengsis išvilioti dar daugiau pinigų žadėdami padėti susigrąžinti pinigus.
Kita grupė yra teisininkai, kurie už didelius pinigus (iki 20% nuo prarastos sumos) parašys skundus jūsų vardu į jūsų banką, kriptovaliutų keityklas, tą pačią sukčių platformą ir į britų Financial Ombudsman Service. Bet šie teisininkai jokių garantijų neduoda. Beje, britai turi fondą (Financial Ombudsman Service), kuris išmoka nukentėjusiems kompensacijas, jei klientas nukentėjo nuo Britanijoje registruotos bendrovės. Jei apgavo feikinė sukčių bendrovė, šansai beveik nuliniai.
Ir trečia kategorija – įmonės kurios teikia pinigų sekimo per blockchain paslaugą. Kaip žinia, pinigų judėjimą per blockchain galima viešai sekti. Problema yra nustatyti, kurioje kriptovaliutų keitykloje yra konkreti piniginė, į kurią nusėdo pavogti pinigai. Būtent tokią informaciją už nepigiai gali pateikti tos įmonės. Problema, kad tokią informaciją gavusi mūsų policija nelabai žino, ką su ja daryti.
Mano atveju, kaip ir daugybės nukentėjusių, pinigai nuėjo į kriptokeityklos Huobi piniginę 1BKN5OBHKDOEQUSHHNN96ZZVFI3WCEDFIC . Huobi kriptopiniginės areštui ir savininko duomenų pateikimui prašo teismo sprendimo. Į teismą gali kreiptis prokuroras, atliekantis ikiteisminį tyrimą. Lyg ir viskas paprasta, bet kažkodėl nesitiki, kad pavyks.

Tad tokia man brangiai kainavusi pamoka. Tikiuosi ir jums bus naudinga istorija, kokių sukčiavimo būdų dabar yra. Ką gi, pradedu gyvenimą iš naujo su 0 sąskaitoje :)

Marijonas
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Šeš Spa 09, 2021 7:38 am
Gavo patiktukų: 17

Standartinė Marijonas » Sek Sau 09, 2022 8:08 pm

Taip atrodo tikroji Irina ir Aplore klono pavyzdys
Iri.JPG
Iri.JPG (34.58KiB)Peržiūrėta 10524 karus(ų)
Tieget.JPG
Tieget.JPG (102.07KiB)Peržiūrėta 10524 karus(ų)

orus
Naujokas
Pranešimai:25
Užsiregistravo:Ant Geg 19, 2020 11:47 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 5

Standartinė orus » Sek Sau 09, 2022 9:56 pm

Didelė užuojauta ir ačiū už pasidalinimą. Liūdna ir pikta, kad atsiranda tokių sukčių.
Beje tikrai pavyko pateikti kaip kriminalinę istoriją, nes vietomis skaičiau sulaikęs kvapą.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Sau 10, 2022 9:05 am

Ilgiausias įrašas forumo istorijoje, gaila, kad tik su nelaiminga pabaiga. Red flagų tavo istorijoje ne viena, bet esminis momentas turbūt čia:

Pasitikrinau duomenis apie platformą, internete nebuvo jokios nei teigiamos, nei neigiamos informacijos. Pagal nurodytą informaciją pati platforma registruota Rumunijoje, turi Kipro licenziją. Patikrinau informaciją, tokio adreso Rumunijoje neradau, Kipro registre irgi neradau. Nusiteikiau tartis investuoti per pvz. IB. Siūliau IB, bet mane sukritikavo, kad ten per mažas svertas, netinka treidinimui, prekybai kriptovaliutomis, žod žiu smėlio dėžė. Jie patys Aplore jau naudojasi 2 metus ir jokių problemų nebuvo. Čia ir pasidaviau.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Pir Sau 10, 2022 11:14 am

Istorija kiek keistoka, bet man labiausiai įdomu kaip tuos 150K užauginai.

Marijonas
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Šeš Spa 09, 2021 7:38 am
Gavo patiktukų: 17

Standartinė Marijonas » Pir Sau 10, 2022 6:49 pm

Biogui: kaip užauginau lėšas? Investuoju beveik 20 metų, paskutiniu metu teko padirbėti užsienyje, turiu gerai apmokamą darbą, šalia nedidelį sezoninį versliuką. Taip jau gaunasi, kad kuo didesnę sumą sutaupai ir investuoji, tuo greičiau ir tas turtas didėja, nes pas mane turtėjant išlaidos nedidėjo. Paskutiniu laiku praktiškai pragyvendavau iš pasyvių pajamų.

Laurizui: tiesą pasakius dabar neatsimenu to pokalbio pabaigos, kaip mane palaužė. Yra toks dalykas kaip NLP. Manau kažkas buvo panašaus. Jie į visus klausimus turi parengtus atsakymus. Pvz. kodėl nėra adreso? Binance irgi neturi. Kodėl blogi atsiliepimai? Rašo konkurentai. Kodėl nėra licencijų registre? Blockchain įmonių registras neviešinamas ir pan. Tiesiog galvojau, kad tie žmonės nėra sukčiai, bet rizikuoja pasirinkdami neaiškų tarpininką.
Beje, ta pati mergina kitiems vaikinams siūlė kitas platformas, pvz. https://partnergl.net, bet jų interfeisas tas pats.

Atskira istorija, kaip pavyko surasti tikrąją Iriną. Ta netikroji į savo Instagram įkėlė trumpą filmuką, kurioje ji matoma lipanti į mašiną. Pavyko įsidėmėti dalį valst. numerio prieš fimukui dingstant (matyt suprato, kad padarė klaidą). Rusijoje yra toks populiarus dalykas "Platemania". Tiesiog žmonės fotografuoja išskirtines auto ir kelia į internetą. Automobilį ir numerį išsiaiškinau, tik liko neaiškus savininkas. Na ir po kurio laiko kanale atsirado vaikinas, kuris parodė, kur už nepilną eurą galima įsigyti pilną asmens duomenų išrašą (adresai, telefonai, automobiliai, gautos baudos ir tt) iš VRM duomenų bazės pagal bet kokius turimus duomenis. Taip ir radau tikrąją Iriną.
Nors čia neviskas aišku. Surinkau man ir kitiems vaikinams siųstus video, nuotraukas. Palyginus su jos su Instagram profiliu sutampa apie 30%, likusios atrodo siųstos kažkam artimam asmeniškai, kas ir panaudojo apgaulei. Gali būti, kad tas asmuo, dirbantis sukčiams yra iš jos artimos aplinkos.

Iš tikrųjų man ši istorija davė ir daug gyvenimo apmąstymų. Galėsiu atskirai parašyti, kuo skiriasi savijauta, vertybės esant finansiškai nepriklausomu ir kai visko netenki. Kartais kyla minčių, kad tai yra karma, kad per naglai siekiau FIRE :)

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Pir Sau 10, 2022 8:09 pm

Didelis ačiū už pasidalinimą. Būsim akylesni. Kuo didžiausios sėkmės ir stiprybės keliantis iš pelenų!

amd
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:62
Užsiregistravo:Ant Geg 19, 2020 12:56 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 3

Standartinė amd » Ant Sau 11, 2022 10:39 am

Iš tiesų didelis ačiū, kad daliniesi, nes turiu kelis pažįstamus, kurie irgi neperseniausiai nukentėjo vienaip ar kitaip nuo aferistų. Nors rodos irgi į viską labai atsargiai žiūrėjo, tikrino ir t.t...

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Sau 12, 2022 11:18 am

Ačiū už pasidalinimą. Jeigu karma yra, tai pinigai pas tave sugrįš su kaupu.

Po perskaitymo darau išvadą, kad nėra neapgaunamų žmonių. Visi mes turime kažkokių silpnų psichologinių vietų (vaikai, antra pusė, pinigų stygius ir pan.). Sukčiams užgriebus vieną iš jų, net ir pats racionaliausias žmogus pasielgia neapgalvotai.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Sau 12, 2022 11:36 am

Su manimi susisiekė žmogus iš Verslo Žinių, kuris susidomėjo šia istorija. Manau, kad būtų puikus būdas žinutę paskleisti plačiau, žinoma, jeigu autorius norės.

Marijonai, jeigu domins, parašykite man a.ž., perduosiu kontaktus ir galėsite aptarti visas privatumo bei istorijos detales.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą