Atsikratome blogų sprendimų ir siekiame finansinės laisvės

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Arūncė
Naujokas
Pranešimai:13
Užsiregistravo:Tre Kov 27, 2019 7:43 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 3
Atsikratome blogų sprendimų ir siekiame finansinės laisvės

Standartinė Arūncė » Tre Kov 27, 2019 9:23 am

Sveiki,
trumpai apie save.

Esu 33m logistikos vadybininkas, vedęs ir turiu 2 vaikus. Klaidžiodamas po internetus radau paties Mr. BM nuorodą į šį puslapį. Džiaugiuos, atradę šia vieta, kur galėsiu pasisemti išminties iš patyrusių žmonių ir tobulėti priimant finansinius sprendimus. Išgryninto galutinio tikslo dar neturiu,pirmiausia norisi gyventi ne iš skolų, išugdyti vaikus finansiškai, na ir užsitikrinti cashflow dar nepražilus.

Finansinės nepriklausomybės idėja ir pasyviom pajamom susidomėjau palyginti neseniai. Gal kokiais 2017 metais. Pirmiausia Ką padariau – susirašiau ant vieno lapelio visas savo šeimos skolas. Buvo keletas lizingų. Pasinaudodamas “snowball” išmokėjau viską. Būsto paskolos neturim, nes butą mums padovanojo.
Apie portfelį. (neisižeiskit, kas turit tikrai rimtus portfelius)

1. Lygegrečiai išmokėdamas skolas pradėjau domėtis investavimu į investicinius fondus ir kaip tyčia paskambino man iš SEB konsultantė. Sako, - nori investuot?, Sakau, - jo, davai!!!! 
Ir pasirašiau investicinio draudimo sutartį „aprūpinta senatvė“. Draudimas 1eur, todėl viskas eina i investavimą. Man, žaliam, pasirodė geras produktas... Mokestis 2% nuo įmokos + 1.16eur ir 0,05% nuo sukauptos sumos kas mėnesį... Kas mėnesį, Karlai...
Per pusantrų metų „suinvestuota“ – 1166eur, sukaupta – 1114eur, nutraukimo mokestis būtų 22eur, išperkamoji suma 1091eur.
Štai čia užgimsta pirmas klausimas. Verta pasilikti ar stabdyti įmokas, palaukti kol išperkamoji viršys suinvestuota ir nutraukti? Gal dar kažkokių pasiūlymų turėsit? O gal naudoti šią saskaitą kaip taupomąją stambesniems pirkiniams (NT pradinis įnašas, automobilis ir pan.)

2. Turiu dar viena investicinį gyvybės draudimą... (nesibarkit, tik padėkit) 
Compensa life insurance. Sumokėta 3800eur, sukaupta 1800eur. Susigražinta GPM apie 570eur
Kad nesąmonė, jau suprantu pats. Tik patarimo noriu, nutraukti, gražinti GPM ir nesigręžioti atgal. O gal yra kažkoks būdas negražinti GPM? Pvz. pasiliekant tik gyvybės draudimą?

3. INVL II pakopa 3+1,5
Sukaupta apie 3800eur.

4. Paskolų klubas
Dar tik pradėjau investuoti, turiu 150eur, kas mėnesį ketinu reinvestuoti gautas įmokas + pridėti apie 100eur. Gal daugiau, žiūrint kaip seksis.

5. Laisvi pinigai su kortele nesusietoje sąskaitoje „for rainy day“
Kolkas 500eur.
Ateities planai (greičiau gal pamąstymai)

Kas mėnesį viskam galiu skirti po 500eur + galbūt lėšų perskirstymas tarp priemonių
1. Skubiai kažką reikia daryti su compensa. Perkelt i p2p?
2. Palaipsniui kaupti „rainy day fund“. Tikslas 1000eur kuo greičiau, po to mažinant įnašus susirinkti 4500eur.
3. Gyvenu rajono centre, NT rinka čia nėra numirus. Galvoju apie buto pirkimą nuomai. (Su paskola)
4. Toliau investuoti i P2P
5. Ką manote apie investavimą į fizini sidabrą/auksą?
6. Turėčiau perprasti ETF ir didžiąją dalį investuoti i tai.

Taigi tiek trumpai apie mane ir mano finansine kelionę iki šios vietos.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Tre Kov 27, 2019 11:52 am

Sveikas, mano patarimas pirmoje vietoje akcentuoti taupymą, o ne investavimą. Tą prasme didinti sutaupytu pinigų kiekį. Nes kiek domiuosi visgi dauguma pasigerina finansus būtent iš taupymo. Netgi tyrimų yra nemažai šita tema. Bet aišku investavimas irgi turi būti. Aš asmeniškai esu už dividendinį portfelį kuriame baltijos įmonės su gerom finansinėm ataskaitomis ir kurios pastoviai moka gerus (5-10%) dividentus. Į P2P investuoju mažiausiai ir praktiškai tik į A reitingą, galbūt pakils pasitikėjimas kai bus iki galo sumokėta bent viena paskola. Dėl ETF kol nėra pigaus prieinamo brokerio ir jeigu investuojamos sumos nėra didelės tai galbūt kol kas neverta tuo užsiimti. Dėl NT aš kadangi esu prieš betkokias paskolas tai turiu planą nusipirkti automobilių garažus, nes jie žymiai pigesni nei butai ir juos nuomuoti. Turint dideli norą galima su laiku nusipirkti 4 garažus ir paimti būsto paskolą kurią padengtų nuoma už garažus. Nu bet čia tik šiaip mano mintys...pats esu investavimo pradžioje tai galiu ir nesąmonių prikabėti. Yra čia labiau patyrusiu, bet visgi kuo daugiau nuomonių tuo didesnis pasirinkimas :)

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Tre Kov 27, 2019 12:36 pm

Arūncė rašė:
Tre Kov 27, 2019 9:23 am

6. Turėčiau perprasti ETF ir didžiąją dalį investuoti i tai.

Taigi tiek trumpai apie mane ir mano finansine kelionę iki šios vietos.
Pirmiausia išmesčiau visus turėčiau, reikėtų ir pan. Juos pakeisti tiesiog įprastu domėjimųsi ir žinių plėtimu, kad atrasti kas yra tinkamiausia tau.

O šiaip pritariu Rolandui dėl taupymo. Aš pats pradedantysis, tad investuoti kol kas stengiuosi mažai, bent kol neturiu sukaupto savo planuojamo "rainy day fund", grįžau prie knygų skaitymo investavimo, asmeninių finansų ir susijusiomis temomis, lankau blogus tokius kaip Baltic mustache, domiuosi įvairiais klausimais ir seku diskusijas FB grupėse investavimas ir P2P Lietuva bei kitais būdais plečiu akiratį. :)

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Tre Kov 27, 2019 12:51 pm

Mano investicinio gyvybės istorija: turėjau swed'e sutartį, kažkiek mokėjau pio to liko kaboti. Tada dašilo, kad guli pinigai be darbo (per 2012-2018 per patį ekonomikos kilimą priaugo lygiai 0), tai nutraukiau, gražinau GPM lengvatą ir baudos kažkiek. Tada viską į III pakopą ir taip susigražinau GPM lengvatą.

P2P nelabai tinkamas įrankis ilgalaikiam kaupimui, kaip ir investicinė gyvybė. Kaip suprantu neturi pagalvės, todėl geriau padėk tą compensą į kredito uniją, bus "for rainy day".

Vartotojo avataras
Aiste
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:53 pm

Standartinė Aiste » Tre Kov 27, 2019 2:22 pm

Arūncė rašė:
Tre Kov 27, 2019 9:23 am

1. Skubiai kažką reikia daryti su compensa. Perkelt i p2p?
2. Palaipsniui kaupti „rainy day fund“. Tikslas 1000eur kuo greičiau, po to mažinant įnašus susirinkti 4500eur.
3. Gyvenu rajono centre, NT rinka čia nėra numirus. Galvoju apie buto pirkimą nuomai. (Su paskola)
4. Toliau investuoti i P2P
5. Ką manote apie investavimą į fizini sidabrą/auksą?
6. Turėčiau perprasti ETF ir didžiąją dalį investuoti i tai.

Taigi tiek trumpai apie mane ir mano finansine kelionę iki šios vietos.
1. Tavo vietoje iš Compensos bėgčiau kuo greičiau. Net sunku patikėti, kiek pelno gauna tokios įmonės žmonių sąskaita. P2P neblogas variantas, nes ko gero daugiau jau neprarasi.
3. Neskubėk su NT. Juk grąža iš NT po mokesčių yra vos 4-5%. Ir čia su dabartinėmis palūkanomis.
5. Atrodo per daug sudėtinga. Bet gal čia tik man :D
6. Ko gero taip. Mr. BM. parašė gerų straipsnių šia tema.
DOG LOVER, MOM, RUNNER

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14

Standartinė Barzdocius » Tre Kov 27, 2019 7:46 pm

As siulyciau pradeti nuo issigryninimo kam tau tie pinigai? Sieksi FI, FIRE, noresi nupirkti vaikams po busta, apmoketi kokias brangias studijas uzsienyje, pasistatyti nama? Nuo tikslu priklauso terminas, o nuo jo ir konkreciu investiciju tinkamumas. Zinant kada planuoji pasinaudoti tais pinigais, lengviau rasti tinkama investicija. Aisku, realiame gyvenime nebuna taip kad renki pinigus tik kazkam vienam, todel greiciausiai ir investuoti reikes i kelias vietas.

4. P2P dabar ziauriai ant bangos, bet gali pasiskaityti kokia patirti turejo Mr. Money Mustache kuris pradejo tas investicijas dar 2012 ir kokie buvo jo rezultatai po keleriu metu. Man tokie rezultati atrodo labiau realistiski, negu rasinejanciu kaip p2p yra gerai, bet pradejusiu ta daryti pries metus ar pusantru, kai dauguma paskolu imama 5 metams.

5. Mano manymu tai visai nebloga ideja laikyti aukse nedideli procenta savo portfelio. Tai galetu buti pinigai skirti senatvei (labai tolimai ateiciai) plius kokiem nors netiketiems kataklizmams, kuriu metu galetu sugriuti arba kardinaliai pasikeisti dabartine finansu sistema. Vien tavo gyvenimo metu tokiu atveju Lietuvoje jau buvo, taigi tai nera taip jau mazai tiketina, kaip atrodo jauniems hipsteriams. O auksa bent jau i duonos gabala visada galesi iskeisti! Beje, ji galima pirkti panasiu principu kaip ir draudimus visuokius - moki firmai kas menesi kazkokia imoka ir kai susikaupia normalesniam luitukui (man rodos 50g, bet galiu klysti), tau ji atsiuncia. Pazistu zmoniu perkanciu tokiu budu.

Ir pabaigai pakartosiu ka visi jau rase - pagrindas gyventi taupiai ir skirti kuo daugiau investavimui o ne vartojimui.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Šeš Geg 11, 2019 5:08 am

Sveikas. Turejau ir as viena kaupiamaji draudima, ikalbejo tada brokere. Tada dar nesidomejau investavimu. Po metu nutraukiau sutarti su jais ir daugiau gyvenime nebesusidesiu su kaupiamaisias draudimais. Kam jiem komisinius moket jei pats ta pati gali daryt ? Pirkti akcijas, obligacijas ir kitus VP.

Buvau pradejes rimciau dometis investavimu, daug labai info radau internete investopedia, investologija ir t.t. Pradejau ieskot geru knygu.
Tada suzinojau kas toks yra Benjamin Graham (Warren Buffett buvo jo mokinys).
Rekomenduoju perskaityt Intelligent investor ir Security Analysis.

Visu pirma ka patarciau padaryt tai turet grynu juodai diena. Minimum 6men kad padengtu visas islaidas. Dar geriau metam.
Viska kita virs tu pinigu investuok. Na aisku einamajam menesiui pasilik islaidom, kad be problemu iki sekancio menesio pajamu gyvent, iskaiciuojant netiketu islaidu sansa.

Svarbu ne tik ka darai, bet taip pat svarbu tai ko nepadarai. (Nepadares blogo sprendimo neprarasi pinigu). Svarbiausia pinigus issaugot, o poto nuo ju uzdirbt.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Arūncė
Naujokas
Pranešimai:13
Užsiregistravo:Tre Kov 27, 2019 7:43 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Arūncė » Ket Geg 16, 2019 11:40 am

Sveiki,

aciu uz patarimus ir pastabas. Turiu sioki toki update :)

investiciniai abu (zmonos ir mano) - nutraukti.

Atgavom visa "sukaupta" suma -15%, palyginus su imokom, praradom apie 60% pinigu. as kaupiau 7 metus, zmona 5. Taip pat ir 2 vaikai "nemokamai" buvo apdrausi su musu polisais. Tik giliau pasidomejes supratau, kad tik apdraudimas nieko nekainavo, bet isskaitymai uz papildoma (vaiko) draudima kas menesi drenavo nemazas sumas is kaupimo. Zodziu ismuilino kaip reikiant. Na bet jau viskas, pamoka ismokta, kuri nebus kartojama.

Vis dar neapsispredziu del II pakopos.

Nors paskutines naujienos neskamba viliojanciai, kad kas menesi bus ismokama kazkokia suma, kuri atitiks tam tikro skaiciaus investiciniu vienetu verte. Suprask, kad suma fiksuota nebus ir gausi velniai zino kiek kas menesi. labiau linkstu prie sustabdymo. bet Sodrai tikrai negrazinsiu :)

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Ket Geg 16, 2019 11:50 am

II aš sustabdžiau, bent jau kol paaiškės kaip skaičiuos anuitetus. O tada galvosiu ką daryti.
Investicinius atgavimus gali nukreipti į III, atgausi tuos 15%. Bet jei randi pats ETF'us už gerokai mažiau nei 0.8% III valdymo mokesčiai, tai tada reik paskaičuoti kur geriau ilgam laikotarpyje.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ket Geg 16, 2019 12:21 pm

Džiaugiuosi matydamas dar vieną pavyzdį, kai išsilaisvinama nuo bereikalingų ir labai brangių paslaugų :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą