Spekulianto istorija

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
spekuliantas
Naujokas
Pranešimai:13
Užsiregistravo:Ant Bal 30, 2019 2:43 pm
Gavo patiktukų: 1
Spekulianto istorija

Standartinė spekuliantas » Ant Bal 30, 2019 3:09 pm

Pridesiu irasa apie savo trumpa istorija prie jau egzistuojancios. Dekui vienam is uzdarbis.lt nariu imetusiam nuoroda.
Praktiskai copy+paste ka jau esu parases tik gal siek tiek labiau isplesta.

Isotija standartine kaip 100% panasiu zmoniu - atsidurus svetur ir pradejus uzdirbti kiek net nesisvajojo anksciau, prasidejo ir begalinis svaistymasis. Kol viena diena pastebejau jog alga labiau ne vidutine, nieko negali sau leisti, skolos zveriskos ir negali zmogus net paaiskinti kaip viskas nutiko.
Teko ilgai atsisedus skaiciuoti, ziureti kur ir kaip dingsta pinigai. Ir padaryti skausmingus sprendimus kad istaisyti padeti.
Uztruko 3 metus, bet viskas apsisuko 180 laipsniu kampu. Alga padidejo per ta laika tik siek tiek, bet staiga atsirado santaupos kurios atrode neimanomos, ir daugelis kitu dalyku. Pagrindas - minimalistinis vartojimas. Minimalistinis ne ta prasme kad spaudziu paskutine kapeika, bet perku tik tai ko tikrai reikia. Tiesiog nesivaikau madu tik del to jog aplink kiti taip daro.
Aisku yra keletas hobiu kuriems islaidos minimalistinemis tikrai negali buti pavadintos, bet cia jau kita istorija :)
Net siuolaikines ekonomikos ir verslo kngyos atvirai desto jog visuomene yra vartotojiska ir apie zmogaus statusa sprendziama pagal jo vartojamus daiktus. Pridedant psichologinius faktorius "ka zmones pasakys" ir turime visuomene kuri perka tik todel kad visi aplinkui perka ir neduok dieve issiskirs is tokiu paciu.
Pamenu kai pardaviau masina ir persedau ant dviracio, tevas suszinojes net uz galvos susieme - "kaip reikes zmonems pasakyti". Seimos geda tapau.

Pastebejau jog daugelis teigia jog norint tapti tikrai nepriklausomu, reikia tureti savo versla ir dirbti tik sau. As esu priesingos nuomones sitoje vietoje. Bet tik todel kad sita ideja paprasciausiai veikia mano atveju. Tad mano atveju - labai sekmingai "savo versla" pakeiciau i taip vadinama corporate karjera. Tas aisku lengvai neateina - daug darbo, pastangu ir mokslu (brangiai kainuojanciu) idedama. Svarbu kad veikia :)
Su investicijos kaip tokiomis as nelabai draugauju. Paprasciausiai netinka mano charakteriui. Turiu saskaita TDA, bet ten toks minimalistinis veiksmas vyksta. Daugiau zaidimas nors sumos ir atitinkamos. Visa kita - spekuliacijos ateities sandoriais.
Kelias i spekuliacijas truko kokius 7 metus ir kainavo nemazai ir nervu ir pinigu. Susideliojau savo "sistema" kuri atitinka mano psichologine busena, laika kuri galiu tam skirti ir mano rizikos tolerancija. Kad naktimis galeciau ramiai miegoti.
Beje - sioks toks pastebejimas del ilgalaikio planavimo. Ypac aktualu turbut zmonems kuriems reikia is skolu isbristi ar siaip ilgalaikius sprendimus daryti ir planuoti. Pastebejau jog labai gerai sitam reikalui padeda paprasciausiais projektu vladymas ir garasusis PDCA (plan, do, check, act) ciklas. Kas dirba prie projektu valdymo ar lean metodologijos turtu zinoti. Tik zinoma viska pritaikant savo unikaliai situacijai.

Trumpas postas, o galejau visa bloga paleisti. Bet iskalbos truksta.... :P

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Geg 01, 2019 11:48 am

Iškalbos tau tikrai netrūksta, faina, kad daliniesi.

Apskritai, kai pradėjau siekti FI, galvojau, kad tokių tu, aš ir kiti "mustachian" Lietuvoje yra labai nedaug. Mano aplinkoje taip pat mąstančių net nėra. Buvo įvaizdis, kad aš čia toks vienas, kuris perka tik tai, ko man reikia ir kada reikia.

Bet kai pradėjau rašyti balticmustache.lt blogą, po truputį, po truputį suvokiau, kad Lietuvoje šimtai bendraminčių. Esi vienas iš jų ir labai džiaugiuosi, kad pasidalinai savo mintimis. Po truputį tampame bendruomene, kuri dalinasi savo patirtimis ir žiniomis, o tai padeda naujiems, dar nepatyrusiems žmonėms. Manau, kad susibūrę į vieną vietą, galime pagerinti Lietuvių finansinį išprūsimą!

Kasdien sulaukiu daug užklausų per Facebook, Instagram ar emailą. Niekaip nespėju visiems atsakyti, tad visus siunčiu čia. Tokie įrašai yra labai naudingi.

Dar kartą ačiū už skirtą laiką pasidalinti. Būtinai parašyk kaip tau sekasi toliau!

EDIT: parašęs pagalvojau... Neįtikėtina, kad per 30 nepriklausomybės metų, Lietuvoje neatsirado nei vieno intelektualaus forumo, kuriame žmonės be suasmenintų rietenų dalintųsi patirtimi valdant savo pinigus. Žiauriai norėčiau, kad tai būtų įvykę bent 15 metų atgal, dabar turėtume daug labiau finansiškai subrendusių žmonių. Bet niekada nevėlu :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

spekuliantas
Naujokas
Pranešimai:13
Užsiregistravo:Ant Bal 30, 2019 2:43 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė spekuliantas » Tre Geg 01, 2019 7:28 pm

Prie to pacio, gal savaitgali, brukstelsiu apie savo sveikos gyvensenos pokycius. Nes pastebejau jog gana nemazai zmoniu rasanciu apie finansiniu tikslu siekima, gana stipriai - ir dazani kardinaliai - keicia net tik savo finansinius tikslus bet ir pacia gyvensena propaguojant sveika mityba ir aktyvu gyvenimo buda. Kaip sakoma - sveikame kune sveika siela.
O sveika siela ir sveikesnius finansinius sprendimus priima :)

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Ket Geg 02, 2019 4:29 am

Matęs filmą "what a health?":)

spekuliantas
Naujokas
Pranešimai:13
Užsiregistravo:Ant Bal 30, 2019 2:43 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė spekuliantas » Ket Geg 02, 2019 6:18 am

Nope. :) As samokslo teorijomis nelabai megejas tiketi. Plius farmacija kovoja su pasekmemis, o ne su priezastimis. Ir mano nuomone sveika pusiausvyra yra visa ko pagrindas. Is kitos puses - negaliu pjauti sakos ant kurios sedziu, nes neteisingi sprendimai del gyvensenos su visomis is to isplaukianciomis pasekmemis (ir saujomis ryjami vaistai) - zenkliai prisideda prie mano geroves. :)
Kaip ir minejau - parasysiu savaitgali posta apie savo "dviracio isradinejimus" mityboje ir aktyvioje gyvensenoje.

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Ket Geg 02, 2019 6:42 am

Super! Sėkmės ir laukiam sekančių postų! :)

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Ket Geg 02, 2019 7:39 am

Bus įdomu paskaityti ir galbūt padiskutuoti. Mitybos tema domiuosi ir praktikuoju 10 metų tai turiu ir aš ką papasakoti :)

spekuliantas
Naujokas
Pranešimai:13
Užsiregistravo:Ant Bal 30, 2019 2:43 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė spekuliantas » Sek Geg 05, 2019 9:19 pm

Na stai, kaip ir prisiruosiau Si karta apie pasukima i sveikesnes gyvensenos ir mitybos kelia. Beje sitas prasidejo tuo paciu metu kaip ir mano asmeniniu finansu "taisymas". Tad puikiai vienas kita papilde.
O buvo. Viena karta, parsibeldziau aplankyti kolektyvo, ir vienas vaikystes draugas kuri pazystu turbut nuo kokiu 6-7 metu, pamates mane islipanti is masinos zodziu kiseneje neieskojo: "Nu bl** ir kiaule"...... Komentaru sitam issireiskimui tikrai nereikia :)
Kaip zinia - nori nenori buvau priverstas uzmesti aki i veidrodi labiau kritiskai ir pradeti galvoti ka cia tuo klausimu daryti. Jei gerai pamenu, svarstykles tuo metu rode apie kokius 110kg. Pasirinkau pati lengviausia kelia koki eina turbut vos ne 99% norinciu numesti svori - sugalvojau kad reikai pradeti begioti. Vakare, kai jau buvo tamsu ir niekas nemate isejau prabegti. Grubiai kokie 200-300 metru nuo manu maniau kad numirsiu. Siaip ne taip parsivilkau namo. Bet vistiek nemeciau uzsiemimo. Tikslas buvo nubegti 5km, o jei kada nors pavyktu nubegti 10km – galima iseiti I pensija, nes buciau praktiskai pasiekes sporte viska kas imanoma 😊
Per kokius 3 menesius sugebejau nubegti tuos 5 km, poto sekdamas sioki toki plana begimui – per sekancius 5 menesius sugebejau vezlio greiciu nubegti ir 10km. Svoris beje tik keliais kg sumazejo, nes viska kas sudegdavo panaudodavau progai prisiesti papildomai. Na o poto seke visos imanomos bedos – keliu skausmai, koju skausmai,patempti raisciai ir t.t. Siek tiek pasigydai, prabegi ir vel is naujo. Per ta laika siek tiek normalizavau ir mityba. Nieko sveiko, bet pradejau reguliariau valgyti, vietoje to kad vos ne karta dienoje prisiryti. Tas padejo mumesti svori iki kokiu 95kg. Bet toliau ne is vietos.
Na zodziu. O dabar apie pagrindine dali 😊 Darbe tuo metu vienas bendradarbis buvo uzkietejes bekeles ultra maratonu begikas. 50km ar 140km – jam jokio skirtumo nebuvo. Is jo ir isgirdau apie taip vadinama “low carb hight fat” dieta. Gerai ji iskamantinejau kas ir kaip, poto dar praleidau apie savaites dvi ar tris ieskodamas visos imanomos informacijos kas ir kaip. Planas buvo toks – angliavandeniu kokis 20-30 gramu per diena ir plius sioks toks kaloriju deficitas. Uzsistaciau riba 1500 kaloriju per diena, nes buvo aisku jog vistiek ekstra 200-300 susivalgys be problem 😊 Naudojau Myfitnesspall maisto surasymui kad zinociau kiek ir ko valgau, galiu valgyti ar negaliu valgyti. Nu ir prasidejo. Pradzioje tikrai buvo sunku, nes praktiskai visas mano maistas buvo is keliu ingridientu.
Pusryciai – kiausiniene is triju kiausiniu, rukytos lasisos keletas gabaleliu na ir del kaloriju tarkuotas mozarelos suris. Plius saukstas aliejaus kepimui.
Pietus ir vakariene tas pats – salotos ir mesa arba zuvis.
Kaip ir viskas. Pradzioje sunku buvo, po keliu nukrito kokie 2 kg per skyscius. Tada prasidejo pereinamasis laikotarpis kai organizmas nustoja deginti angliavandenius energijai ir persimeta I riebalus. Ziaurus momentas. Silpnumas, neimanoma susikaupti, vos gyvas buvau. Panasiai kaip kokia 38-39 temperatura. Man visas tas truko apie 4 dienas. O tada viena ryta prabudau ir visu nemaloniu simptomu kaip nebuta. Galvba sviesi, smegenys veikia lyg butu koks +30 IQ prisideje, energijos svyravimu neliko – toks vaizdas kad ant chemijos visa laika 😊
Ir pradejo kristi svoris. Per 6 savaites numeciau 15kg be jokiu sportu. Tada angliavandeniu kieki siek tiek padidinau nes tokio ekstrymo lyg ir nebereikejo daugiau. Apie pora metu laikiausi panasios mitybos.
Pastebejau jog net ir kelios taures vyno ar keletas alaus labia stipriai sustabdydavo bet koki progresa 😊
Atsikracius tiek svorio ir pradejus igauti siek tiek padoresne forma igavau ir daugiau pasitikejimo savimi. Taipogi jau ir asmenines finansines problemos buvo pradeje keliauti uzmarstin.
Sudejus viska kartu – gaunasi neblogas motyvacinis uztaisas. Taip sugalvojau kad reiketu isbandyti triatlona. Pradejau su sprinto distancija. Siaip ne taip pabaigiau, bet uzsikabinau.
Sitoje vietoje mano low carb high fat mityba deja nustojo veikti. Pradejus intensyviau sportuoti – angliavandeniu trukumas pasidare sioks toks stabdis. Teko pradeti koreguoti mityba eilini karta. Vel praleidau daug laiko ieskodamas informacijos ir skaitydamas. Dabar jau angliavandeniai pasidare “geri”, bet pagrinde atkeliauja is zalumynu ir darzoviu. Praktiskai viskas 100% yra gaminama namie. Plius energija pridedama dabar pagal tai ka as ruosiuosi daryti – jei tik darbas ir sedejimas – energijos poreikiai mazesni, jei laukia 100km+ ant dviracio ir dar kalnuose – tada jau sugebu pavalgyti uz tris 😊
Pastebejau jog is nemazos dallies mano gaminamu patiekalu isemus tuos kelis mesos gabalus ar zuvi – visa kita kuo puikiausiai itiktu ir veganams 😊
Reziume. Per paskutinius 6 ar 7 metus nuo 110 kg “nusiritau” iki 77kg. Is L ir XL dydzio rubu persokau i S dydi. Visiskai nustojau gerti kava ir visiskai jokio alkoholio. Nuo kuklios pradzios su nevykusiu 300 metru begimu, sugebejau “nukeliauti” iki maratono ir puses gelezinio zmogaus triatlono distancijos (IM 70.3). Dar po 2 metu planuose pilna distancija, nes anksciau paprasciasiai neturesiu pakankamai laiko tinkamai pasiruosti.
Moralas – ir finansines nepriklausomybe, ir sveika mityba bei sportas – tai nera greitas reuzltatas. Tai ilgas, sunkus, reikalaujantis daug disciplinos ir savitvardos kelias. Ir labai puikiai papildantis vienas kita dalykai. Bent man suveike kuo puikiausiai.
Negaliu meluoti – atsirado tikra daug pasitikejimo savimi, pats aplinkiniu poziuris pasikeite – nuo “kokio velnio” iki “gal galetuma patarti” 😊 Visas tas gana teigiamai veikia ir emocine busena. Padeda geriau susitvarkyti svyravimais brokeriu saskaitose. Ypac neigiamais. 😊

P.S. Nu ir prirasiau cia as.....

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14

Standartinė Barzdocius » Pir Geg 06, 2019 6:32 pm

Gaila nera forume like mygtuko... :) O geriau kaip dabar madinga Applause!

darbai
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:34
Užsiregistravo:Šeš Geg 04, 2019 10:08 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 5

Standartinė darbai » Ant Geg 07, 2019 4:06 pm

Nereali beveik "Forestgampiška" istorija! Verta ir Iron Man medalio :)) Aš kad ir mėgėjiškai sportuoju nuo paauglystės, viršsvorio kaip ir niekada neturėjau (na tik 6 klasėj :)), tačiau tokių rezultatų toli gražu nepasiekiau. :)) tik noriu apie mitybą pakomentuoti trumpai. Tavoji "low carb high fat" arba "ketogeninė dieta" šiandien labai populiari, viskas okei, ji tikrai geresnė, nei tarkim "grikių" dieta :)) tačiau aplamai, kiekvienoje populiarioje ar mažiau populiarioje dietoje yra nemažai kraštutinumų, kas veda į nesėkmę, t.y. ilgainiui žmonės jas meta. Įrodyta, kad sunkiau jos laikytis, nei tiesiog sveikos gyvensenos pagrindų. Tavo atveju ji be abejo suveikė, labai šaunu, tačiau raginu kitus nepulti į dietas, kraštutinumus, o tiesiog laikytis sveikos gyvensenos principų: kalorijų iš angliavandenių : baltymų : riebalų santykis 50:30:20; aplamai kalorijų skaičiavimas (kaip ir finansų) metant ar auginant svorį; kokybiško, gerą maistinę vertę maisto pasirinkimas; etikečių skaitymas; vandens vartojimas; cukraus, perdirbto maisto, pusfabrikačių vengimas ir pan. Be abejo, galima svorį numesti ir vien tortą valgant, jei kasdien pasiekiamas kalorijų deficitas :)) tiesa, visai pritariu idėjai protarpinio badavimo (8 val. valgai, 16 valandų badauji), pats to nepropaguoju, bet metantiems svorį patarčiau. :)
O šiaip matau šiandien tikrai pavyzdingai gyveni ir daugeliui gali būti įkvėpimas!

Skelbti atsakymą