Balticmustache projektas ir portfelis - numarintas?

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7
Balticmustache projektas ir portfelis - numarintas?

Standartinė beard on fire » Ket Kov 09, 2023 10:27 am

Vis užsuku, bet kaip supratau, jau nebesulauksim nei atnaujinimų nei dar ko? Gaila, visai įdomu buvo paskaityti ir bendruomenė kažkokia buvo pradėjusi kurtis, deja, visi kurie buvo bent kiek aktyvesni panašu, kad numarino savo blog'us. Ar čia taip 2022 metai išgąsdino, pirmas susidūrimas su rinka ir supratimas, kad ne visą laiką viskas tik UP?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Kov 09, 2023 2:45 pm

Kai akcijos kyla lengva kalbėti apie FIRE, kai krenta - jau nebelabai:) Kalbant apie BM projektą, tai šiek tiek nustebęs esu, kad apmarintas, nes darbo daug įdėta ir žinomumas buvo, bet turbūt LT rinka per maža, kad kažką finansiškai būtų galima išvystyti. Dėl kitų projektų - nuo pat pradžių buvau skeptiškas, esu sekęs ne vieną užsienio blogą/projektą, kurie irgi palengva pasimirė.

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Pen Kov 10, 2023 7:27 am

Spėčiau tiesiog per maža ta bendruomenė, kad išliktų aktyvi. Taip pat tikslus pastebėjimas dėl akcijų rinkos situacijos ir bendruomenės aktyvumo :)
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Šeš Kov 11, 2023 12:16 pm

laurizas rašė:
Ket Kov 09, 2023 2:45 pm
Kai akcijos kyla lengva kalbėti apie FIRE, kai krenta - jau nebelabai:)
Tikrai, kad bingo.

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Šeš Kov 11, 2023 5:42 pm

Liūdna, nes aš kaip tik džiaugiuosi ir smarkiai didinu portfelį, net papildomą darbą buvau pasiėmęs, kad daugiau investuoti šiuo metu. Panašu, kad žmonės tikrai per daug pasiduoda emocijoms.
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

+++
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:111
Užsiregistravo:Pir Gru 09, 2019 2:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 15
Gavo patiktukų: 14

Standartinė +++ » Šeš Kov 11, 2023 6:47 pm

Galbut prisideda ir tai, kad pasyvus investavimas ir to paties ETF pirkimas metai is metu (kas yra daugumos FIRE'istu strategija) yra gan nuobodus dalykas ir kazka naujo ar idomaus ta tema isgirsti/pasakyti yra sunku.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pir Kov 13, 2023 10:06 am

Tikrai pritariu. Kiek gi galima domėtis tuo pačiu produktu. Kelis kartus nudegus su story stonks, toliau perkamas tas pats ETF. O dar paskolos didėja, žmonės daugiau atiduoda už nuomą, maistui. Manau didelei daliai dabar mažiau lieka investicijoms.
Mano blogas http://giem.lt

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Pir Kov 13, 2023 6:30 pm

Giem rašė:
Pir Kov 13, 2023 10:06 am
Tikrai pritariu. Kiek gi galima domėtis tuo pačiu produktu. Kelis kartus nudegus su story stonks, toliau perkamas tas pats ETF. O dar paskolos didėja, žmonės daugiau atiduoda už nuomą, maistui. Manau didelei daliai dabar mažiau lieka investicijoms.
Visi žinojo, kad taip bus, kad negali ištisai būti nemokami pinigai, tai buvo aišku, tik neaišku kada. Dėl to kiti ruošėsi, kaupė cash rezervus, bet tai tik nedidelė dalis, na o dauguma Lietuvoj turbūt gyvena šia diena ir nežiūri į ateitį
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Tre Kov 15, 2023 12:33 pm

Dr.Robert rašė:
Pir Kov 13, 2023 6:30 pm
Giem rašė:
Pir Kov 13, 2023 10:06 am
Tikrai pritariu. Kiek gi galima domėtis tuo pačiu produktu. Kelis kartus nudegus su story stonks, toliau perkamas tas pats ETF. O dar paskolos didėja, žmonės daugiau atiduoda už nuomą, maistui. Manau didelei daliai dabar mažiau lieka investicijoms.
Visi žinojo, kad taip bus, kad negali ištisai būti nemokami pinigai, tai buvo aišku, tik neaišku kada. Dėl to kiti ruošėsi, kaupė cash rezervus, bet tai tik nedidelė dalis, na o dauguma Lietuvoj turbūt gyvena šia diena ir nežiūri į ateitį
Aš irgi sukaupiau apsipirkimui, bet vis nerandu progos, kažkaip neaišku kur čia ta rinka judės.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Kov 15, 2023 5:48 pm

beard on fire rašė:
Tre Kov 15, 2023 12:33 pm
Aš irgi sukaupiau apsipirkimui, bet vis nerandu progos, kažkaip neaišku kur čia ta rinka judės.
Išduosiu vieną paslaptį - paprastas retail investuotojas turi daugiau šansų susimauti laukdamas progos, todėl progų laukti nereikia, turi - investuoji. Time in the markets beat market timing, kaip sakoma.
https://balticmustache.lt/forumas/downl ... php?id=230
https://balticmustache.lt/forumas/downl ... php?id=314
https://balticmustache.lt/forumas/downl ... php?id=324

Skelbti atsakymą