FIRE ir šeima

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16
FIRE ir šeima

Standartinė honestFIRE » Ant Geg 28, 2019 4:43 pm

Sveiki,

kaip kalbatės apie FIRE šeimoje? Ar skatinate investuoti savo tėvus? Kaip sekasi suderinti FIRE su antrąja puse?
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Ant Geg 28, 2019 6:11 pm

Oooo žiauriai geras klausimas :D Aš kaip tik savo draugę pradedu po truputį supažindint. Jau buvau gavęs pastabų, kad gal kiek per taupokas esu :D
Tėvams taip pat kažkiek esu bandęs užsimint apie finansų valdymą, tėvas lyg klausytų, bet jis ,,žino geriau", tad kol kas su jais štilis. Kaip tau pačiam sekas?

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Tre Geg 29, 2019 5:22 am

Atskyriau savo taupymą nuo žmonos "taškymo", paprasčiau tiesiog :).

Vartotojo avataras
jėzus
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:50
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 5:59 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė jėzus » Tre Geg 29, 2019 5:30 am

Kas liečia tėvus, viskas labai priklauso nuo tėvų amžiaus. Jeigu tėvai jau pensininkai arba nedaug liko iki to, tai jiems laikas nebe investuoti ar taupyti, o mėgautis gyvenimu, nes ir taip nebe daug liko. Aišku viskas priklauso nuo anksčiau priimtų sprendimų, ar jie leidžia užsitikrinti ne tik Sodros kelis šimtus. Jei kažkieno tėvams kokie 40 metų ar panašiai, tuomet kitas reikalas..
LGBT

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Geg 29, 2019 6:28 am

Aš svarstau apie tai, kad mano dalis pasyvių pajamų bus skirta tėvams. Na kai išeis į pensiją, kad šiek tiek pridėti.

Dauguma žmonių, kurie pradėjo dirbti dar sovietmečiu yra tiesiog SSRS sistemos aukos. Užtruko net ir Lietuva, kol atsirado veikianti pensijų sistema, kai tuo tarpu vakarų valstybės jau buvo tai sutvarkiusios. Net jeigu ir sąžiningai, be mokesčių slėpimo atidirbai visus reikalaujamus metus, pensija vistiek bus mizerna. Ypač, jeigu pajamos buvo mažiau vidutinių. O amžius toks, kad sukaupti jau nebėra kaip, sistema atsirado per vėlai.
Pasisekė nebent tiems, kurie turėjo šiokį tokį finansinį išprusimą ar verslo gyslelę. Bet tokių - mažoji dalis, galimybių tai gauti buvo gerokai mažiau nei dabar.

Daugumai vyresnių tikrai reikės pagalbos. Demografinė situacija objektyviai prastėja ir prastės. O aš geriau keletą metų padirbsiu ilgiau, bet senatvėje tėvus matysiu bent kažkur iškeliaujančius, skanesnį kąsnį atsikandančius.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Tre Geg 29, 2019 9:35 am

biogas rašė:
Tre Geg 29, 2019 5:22 am
Atskyriau savo taupymą nuo žmonos "taškymo", paprasčiau tiesiog :).
Nemanau, kad čia geras variantas. Čia lyg vienas kažką kuria, o kitas griauna. Jei jau yra didelis poreikis "taškytis", siūlyčiau daryti taip: turėti bendrą šeimos biudžetą, kuriame būtų aiškiai apibrėžtos išlaidų kategorijos, čia toks standartinis biudžeto variantas. Tačiau papildykite biudžetą 2 eilutėmis, t.y. viena bus skirta tavo asmeninės išlaidoms, o kita žmonos, už šias išlaidas vienas kitam neturėsite atsiskaityti, kiekvienas galite išleisti kam norite. Be abejo, dydžiai šių eilučių turi būti apibrėžti. Pavyzdys: kiekvienas turite kas mėnesį po 200 eur, kuriuos išleisite kam norite. Žmona galės tuos pinigus "ištaškyti", o pats galėsi juos išleisti racionaliau, gal netgi pataupyti didesniems pirkiniams, arba taip pat "ištaškyti". Čia šitas patarimas sugalvotas ne mano, kažkur užmačiau, visai patiko.

Kas liečia temą, tai aš nesu FIRE šalininkas, bent jau kol kas. Nemėgstu ekstremumų jokiose gyvenimo srityse. Kalbant apie finansus, ekstremalus taupymas ir asketizmas man nėra labai priimtini. Aš esu už balansą, už racionalų taupymo ir mėgavimosi gyvenimo teikiamas malonumais santykį. Anyway, taupyt taupau jau seniai, investuoju taip pat, nors už šeimos finansus esu atsakingas aš (man asmeniniai finansai apskritai yra viena iš įdomesnių temų) , tačiau nevengiu ir žmonos periodiškai supažindinti su situacija, kad suprastų, kur keliauja mūsų pinigai, kam taupome, kodėl negalime nusipirkti brangesnių dalykų tada, kada tik užsimanome ir pan.

Kalbant apie tėvus, tai mano tėvams yra 52-53 metai, gyvena nedideliame mieste, gauna vidutinius atlyginimus. Niekada nebuvo turtuoliai, bet ir ne vargšai, toks vidurkis sakykim. Taupyt nelabai mėgdavo, neretai pasiimdavo didesnius pirkinius lizingu, turėjo kreditinę kortelę, iš kurios kartais skolindavosi. Nebuvo tragiška situacija, bet ir ne pati geriausia. Prieš kelis metus susimąsčiau: "kaži kaip bus tėvams, kai išeis į pensiją". Na ir nusprendžiau pabandyti padėti jiems apsitvarkyti finansus, jei norės aišku. Tėvai sutiko, praėjo keli metai. Ką nuveikėm? Pirmiausia, atsisakė kreditinės paskolų ir lizingų. Antra, pradėjo sekti išlaidas, dabar abu turi bendrą biudžetą, t.y. visos pajamos keliauja į vieną bendrą sąskaitą, abu turi korteles, pririštas prie tos sąskaitos. Trečia, didesniems pirkiniams pradėjo taupyti iš anksto, pvz. automobilis, sodybos įsirengimas ir pan. Ketvirta, sukaupė 6 mėn. išlaidų rezervą, kas vyresnio amžiaus žmonėms yra daug aktualiau nei jauniems, nes darbą būnant vyresniu ir dar provincijoje manau susirasti būtų kur kas sunkiau. Na ir penkta, pradėjo kaupti papildomai pensijai 3 pakopos fonde. Taip, žinau, 3 pakopos PF gal ir nėra pats geriausias variantas, bet jie savarankiškai tikrai neinvestuotų, o man užtenka savo daržo, tad parinkau paprasčiausią produktą, be to, dar naudojasi ir GPM lengvata, kas yra visai neblogai. Be abejo, jiems iki oficialios pensijos liko 10-15 metų, daug prieaugio nebus, būtų gerai, kad bent infliaciją padengtų, na ir gal kažkiek uždirbtų. Svarbu, kad bent kažkiek pensija bus didesnė nei, kad būtų buvusi. Galiausiai, jei pavyks, prie jų pensijos finansiškai prisidėsiu ir aš, tai tiek :)

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Tre Geg 29, 2019 10:15 am

Stoic rašė:
Ant Geg 28, 2019 6:11 pm
Oooo žiauriai geras klausimas :D Aš kaip tik savo draugę pradedu po truputį supažindint. Jau buvau gavęs pastabų, kad gal kiek per taupokas esu :D
Tėvams taip pat kažkiek esu bandęs užsimint apie finansų valdymą, tėvas lyg klausytų, bet jis ,,žino geriau", tad kol kas su jais štilis. Kaip tau pačiam sekas?
Aš mamos portfelį investicijų pats valdau, karts nuo karto raportuoju kaip sekasi :) Bandau ir tėtę pritraukti, bet ten turbūt long way to go. :)

Draugei padėjau suinvestuoti pirmus 5 Eur, tačiau ten ir baigėme. :)

Dažnai taupymo ir atsidėjimo klausimas nėra lengva tema, manau, kad verta turėti FIRE talk su antra puse ir išsikelti bendrus tikslus. :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Geg 29, 2019 10:17 am

honestFIRE rašė:
Tre Geg 29, 2019 10:15 am
Dažnai taupymo ir atsidėjimo klausimas nėra lengva tema, manau, kad verta turėti FIRE talk su antra puse ir išsikelti bendrus tikslus. :)
Būtent! Nėra nieko geriau, kaip bendras tikslas, kuris suvienija :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Tre Geg 29, 2019 10:35 am

T. J. rašė:
Tre Geg 29, 2019 9:35 am

Nemanau, kad čia geras variantas. Čia lyg vienas kažką kuria, o kitas griauna. Jei jau yra didelis poreikis "taškytis", siūlyčiau daryti taip: turėti bendrą šeimos biudžetą, kuriame būtų aiškiai apibrėžtos išlaidų kategorijos, čia toks standartinis biudžeto variantas. Tačiau papildykite biudžetą 2 eilutėmis, t.y. viena bus skirta tavo asmeninės išlaidoms, o kita žmonos, už šias išlaidas vienas kitam neturėsite atsiskaityti, kiekvienas galite išleisti kam norite. Be abejo, dydžiai šių eilučių turi būti apibrėžti. Pavyzdys: kiekvienas turite kas mėnesį po 200 eur, kuriuos išleisite kam norite. Žmona galės tuos pinigus "ištaškyti", o pats galėsi juos išleisti racionaliau, gal netgi pataupyti didesniems pirkiniams, arba taip pat "ištaškyti". Čia šitas patarimas sugalvotas ne mano, kažkur užmačiau, visai patiko.
Bėda ta, kad maniškė taupymą supranta (kaip ir rašei), asketizmas ir visiškas pinigo spaudimas. Negaliu teigti, kad pakankamai įdėjau pastangų aiškinant, kad nėra visai taip...

O mano atskyrimas toks: ji rūpinas vienomis išlaidomis (kurias pati kontroliuoja): maistas, būsto paskola ir ką sau nori iš savo gautų pinigų (balansas beveik visada ant 0).
Aš savo gautus: auto išlaikymas, komunaliniai, ilgalaikiai pirkiniai, taupymas, savo poreikiai (priklausomai nuo ilgalaikių reikalų balansas metinis smarkiai svyruoja). Kartais būna peršoka kažkiek sumų, bet ne esmė.

Aišku pasiekti gerus taupymo procentus ar juo labiau eurus nėra paprasta, bet stengtis netrukdo :).

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Tre Geg 29, 2019 11:08 am

biogas rašė:
Tre Geg 29, 2019 10:35 am
T. J. rašė:
Tre Geg 29, 2019 9:35 am

Nemanau, kad čia geras variantas. Čia lyg vienas kažką kuria, o kitas griauna. Jei jau yra didelis poreikis "taškytis", siūlyčiau daryti taip: turėti bendrą šeimos biudžetą, kuriame būtų aiškiai apibrėžtos išlaidų kategorijos, čia toks standartinis biudžeto variantas. Tačiau papildykite biudžetą 2 eilutėmis, t.y. viena bus skirta tavo asmeninės išlaidoms, o kita žmonos, už šias išlaidas vienas kitam neturėsite atsiskaityti, kiekvienas galite išleisti kam norite. Be abejo, dydžiai šių eilučių turi būti apibrėžti. Pavyzdys: kiekvienas turite kas mėnesį po 200 eur, kuriuos išleisite kam norite. Žmona galės tuos pinigus "ištaškyti", o pats galėsi juos išleisti racionaliau, gal netgi pataupyti didesniems pirkiniams, arba taip pat "ištaškyti". Čia šitas patarimas sugalvotas ne mano, kažkur užmačiau, visai patiko.
Bėda ta, kad maniškė taupymą supranta (kaip ir rašei), asketizmas ir visiškas pinigo spaudimas. Negaliu teigti, kad pakankamai įdėjau pastangų aiškinant, kad nėra visai taip...

O mano atskyrimas toks: ji rūpinas vienomis išlaidomis (kurias pati kontroliuoja): maistas, būsto paskola ir ką sau nori iš savo gautų pinigų (balansas beveik visada ant 0).
Aš savo gautus: auto išlaikymas, komunaliniai, ilgalaikiai pirkiniai, taupymas, savo poreikiai (priklausomai nuo ilgalaikių reikalų balansas metinis smarkiai svyruoja). Kartais būna peršoka kažkiek sumų, bet ne esmė.

Aišku pasiekti gerus taupymo procentus ar juo labiau eurus nėra paprasta, bet stengtis netrukdo :).
Pagrasink žmonai, kad taupymo rezultatais džiaugsiesi tik tu pats! :D Gerai gerai, taip nesakyk gal :D Jei rimčiau, čia turbūt reikia skirti daugiau laiko ir po truputį aiškinti viso to naudą bei nušviesti apie pasekmes, kas bus, jei abu viską išleisite ir nieko nekaupsite ateičiai.

Skelbti atsakymą