Būsto pirkimas ar nuoma?

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Skelbti atsakymą
Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1
Re: Būsto pirkimas ar nuoma?

Standartinė Rolandas » Tre Geg 22, 2019 6:44 pm

Nesutinku su tavim. Pasirinkimas visada yra. Ne karo metai.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Geg 22, 2019 7:44 pm

Na jau, na jau. Jeigu buto reikia konkrečiame rajone, su konkrečiu kambarių skaičiumi tai teks paieškoti ne trumpai. O jeigu dar nori kad gražesnio, su parkingu ar pan. tada tikrai nebus greit
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Ket Geg 23, 2019 6:53 am

Aš pastebėjau čia labai labai daug forumo dalyvių neskaito atidžiai kitų žinučių ir labai mėgsta pasiginčyti. Tame tarpe ir tu ir net galbūt labiausiai iš visų. Kadangi esi forumo lyderis ir kūrėjas mokėk palaikyti abi puses nes kol kas man kaip vaikas atrodai. Ir skaityk atidžiai kas yra rašoma. Aš nuomočiausi AŠ nuomočiausi iš tokio pas kurį geresnės sąlygos ir ko tu kiši savo šiuo atveju visiškai nevertinga ir tuščia nuomonę aš nesuprantu. Krenta man šitas forumas. Nes gerai pagalvojus čia realios naudos nerasi nebent pasiginčyti nori su proto guzais.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ket Geg 23, 2019 7:29 am

Ne ta koja išlipai iš lovos?

Forumas yra vieta, kurioje keičiamės nuomonėmis, oponavimo būdu prieinam prie tam tikrų išvadų. Jeigu nesigauna diskutuoti su skirtingą nuomonę turinčiais žmonėmis be tujinimo ir išvadinimo kažkuo (kas byloja apie pagarbos ir empatijos kitų nuomonėms stoką), parašyk pm. ir ištrinsiu tavo paskyrą.

Vien tik dėl to, kad sukūriau forumą, neprivalau sutikti su visų nuomonėmis. Aš irgi čia mokausi bei ieškau atsakymų.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Ket Geg 23, 2019 11:04 am

kadangi pats neskubedamas stebejau rinka gal kokius 6mėn tai pasirinkimas tikrai yra. Duobė buvo sausį. Bet užtad gruodį buvo nors vežimu vešk. Nes matomai daug kas tiksla turėjo išsikelti iki gruodzio 31d. Pirmuosius eidavom žiūrėti kur jau mėnesį prakabodavo tai tada labai maloniai į derybas eidavo. galima rinktis pagal vieta, bukle auksta, yra liftas nera, yra grazas ar ne. Indaplove yra ar ne, patinka savininkas ar ne.

Vartotojo avataras
Aiste
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:53 pm

Standartinė Aiste » Ket Geg 23, 2019 12:22 pm

Visų situacija skirtinga, pvz. mano sesė Vilniuje ieškojo apie 6 mėnesius ir ėmė tik iš bėdos, nes turėjo kas perka seną butą.

Didžiausias kliuvinys buvo tai, kad reikėjo 2x parkingo vietų. Aš irgi kartais peržvelgiu aruodas.lt, tai 1-2 kambarių pasirinkimas praktiškai neribotas, bet 3-4 kambarių jau gerokai mažiau
DOG LOVER, MOM, RUNNER

Vartotojo avataras
DainiusT
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:70
Užsiregistravo:Šeš Kov 09, 2019 8:19 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė DainiusT » Ket Geg 23, 2019 5:29 pm

Rolandas rašė:
Tre Geg 22, 2019 6:04 pm
DainiusT pas tave del tavo požiūrio tikrai nesinuomočiau buto, o pas GKA laisvai.
Na dar yra kitas niuansas, jei daro nuolaidą nuomojant ilgam terminui, tai nuomos kaina galimai yra stipriai užlaužta ir stipriai viršija rinkos kainą. Ta nuolaida yra marketinginis triukas ;) ir net jūs gerbiami forumo turtuoliai pasikabinot :) Geriau galimai brangiau, bet su nuolaida, nei pigiau, bet su šeimininko galimybe perskaičiuoti kainą po metų :)

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Pen Geg 24, 2019 5:30 am

Aiste rašė:
Ket Geg 23, 2019 12:22 pm
Visų situacija skirtinga, pvz. mano sesė Vilniuje ieškojo apie 6 mėnesius ir ėmė tik iš bėdos, nes turėjo kas perka seną butą.

Didžiausias kliuvinys buvo tai, kad reikėjo 2x parkingo vietų. Aš irgi kartais peržvelgiu aruodas.lt, tai 1-2 kambarių pasirinkimas praktiškai neribotas, bet 3-4 kambarių jau gerokai mažiau
Pas mus jau taip įprasta, kad visi nori turėti savo, tai manau, ir paklausa didesniems butams mažesnė. Jei jau į didesnį keliasi, tai dauguma perka, o ne nuomoja. Užsienyje daug kur sąlygos kitokios ir NT nupirkti, būna daug brangiau, nei tiesiog nuomotis, todėl ten ir pasiūla kitokia. Lygiai taip pat, kaip Lietuvoje nuomojantis butą, jei rasi iš kokios močiutės, tai neretai bus taip, kad nieko jame neglima keisti, baldų išnešti negalima, remontai tik jei kas nors sugedo ir būtina keisti, o jeigu veikia, tai dar tegul pabūna nepakeista. Nuomojantis Vokietijoje, Anglijoje, net žinau, kad Dubajuje nuomojantis, nuomojiesi tuščią arba pustuštį butą, galbūt virtuvė būna įrengta, bet visus baldus ir visa kita ko reikia, turi susirasti pats, o išsikraustydamas, neretai ir pasiimt atgal.
DainiusT rašė:
Ket Geg 23, 2019 5:29 pm
Rolandas rašė:
Tre Geg 22, 2019 6:04 pm
DainiusT pas tave del tavo požiūrio tikrai nesinuomočiau buto, o pas GKA laisvai.
Na dar yra kitas niuansas, jei daro nuolaidą nuomojant ilgam terminui, tai nuomos kaina galimai yra stipriai užlaužta ir stipriai viršija rinkos kainą. Ta nuolaida yra marketinginis triukas ;) ir net jūs gerbiami forumo turtuoliai pasikabinot :) Geriau galimai brangiau, bet su nuolaida, nei pigiau, bet su šeimininko galimybe perskaičiuoti kainą po metų :)
Kadangi aš pats susiduręs ir nuomojęsis ne kartą, tik dabar jau nuomojuosi pinigus, o ne butą. Tai iš savos, kaip nuomininko patirties, sakau, kaip elgčiausi. Ir bent jau man atrodo, kad geriau gauti mažesnę sumą už nuomą per mėn, bet garantuotai turėti gyventoją ilgesniam laikui, nei kasmet ar kas kelis mėn kelti kainą ir nuomininkus keisti kaip kojines. Kitas dalykas, nuomojant pasirašoma sutartis ir paliekamas užstatas - visada galima pasiruošti kelis sutarties variantus, kai nuo tam tikrų aplinkybių, keistųsi ir užstato dydis, o po x metų nuomojimosi, užstatas dėl nusidėvėjimo nurašomas į sąnaudas, t.y. nebegrąžinamas. Kiek žinau, kai kur tokia praktika taikoma, nesu tikras tik dėl termino, bet jei neklystu, jei gyveni 3 ar 5 ir daugiau metų, išsikraustant užstatas nebegrąžinamas, dėl nusidėvėjimo.
Žinoma, neturiu dar ką nuomoti ir tai tik mano fantazijos, bet manau, kad lankstumo reikia ir nuomojant butus.

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Pen Geg 24, 2019 7:18 am

DainiusT rašė:
Ket Geg 23, 2019 5:29 pm
Na dar yra kitas niuansas, jei daro nuolaidą nuomojant ilgam terminui, tai nuomos kaina galimai yra stipriai užlaužta ir stipriai viršija rinkos kainą. Ta nuolaida yra marketinginis triukas ;) ir net jūs gerbiami forumo turtuoliai pasikabinot :) Geriau galimai brangiau, bet su nuolaida, nei pigiau, bet su šeimininko galimybe perskaičiuoti kainą po metų :)
Iš dalies sutinku. Iš pirmo žvilgsnio rinkos kaina atrodo lengva nustatyti. Atsidarai skelbimus nusifiltruoji ir va tau aktuali "rinkos kaina".
Bet paskui kai pavaikštai žiūri kad visi iškart numeta 10% nuo rinkos kainos.
Tai rezultate laikau kad reali rinkos kaina yra minimum -10% nuo viešos.
Nors oberhaus skaičiuoja vidutinę nuomos kainą virš 10€/kvm. kaip iki tiek reikia datemti man kosmosas suprantu senamiestį nuoma kainuoja bet nesitiki kad tiek visą kainų lygį iškelia.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Ket Bir 20, 2019 7:26 pm

Dalinuosi savo patirtimi ieškant buto VIlniuje prieš mėnesį. :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Skelbti atsakymą