Gyčio S. istorija

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Vartotojo avataras
Gytis Stankevičius
Naujokas
Pranešimai:17
Užsiregistravo:Ket Bir 13, 2019 7:21 pm
Re: Gyčio S. istorija

Standartinė Gytis Stankevičius » Ket Lie 11, 2019 5:29 pm

evkaz rašė:
Ket Lie 11, 2019 4:51 pm
Nezinau ar tiksliai issireiskiau ....
statytis savo toki tiksla po 20-40m yra teisinga? Saves ne per daug nuvertina. Nes sedintys prie ausros vartu irgi FL ir jau senai.
Plius 600 po 30m nebebus 600.
O kad domisi FL tai yra labai gut.
1. Buvo kalbama ne apie 600, o 500.
2. Infliacija įskaičiuota.
3. Ne 40 metų, o 10, max 15. Po 20-40m. Ši suma išaugtų gerokai, net nepridedant nė vieno euro po to (bet ir neišimant, aišku)
4. Tai tik bazė, todėl leanFIRE

Apskritai, nenoriu būti nepagarbus, bet ar jūs įdėmiai skaitėt mano pirmą post'ą?

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Ket Lie 11, 2019 5:40 pm

Čia žinok daug kas neskaito postų ir beletik rašo kad parašyti. Baltas pavydas kad taip anksti pradedi šitą kelią, šaunuolis. Palaikau tavo mąstymą.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ket Lie 11, 2019 5:44 pm

Rolandas rašė:
Ket Lie 11, 2019 5:40 pm
Baltas pavydas kad taip anksti pradedi šitą kelią, šaunuolis. Palaikau tavo mąstymą.
Išties. Jeigu pradėsi dabar, sudėtinės palūkanos suveiks pilnu pajėgumu
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Rgp 01, 2019 6:04 pm

Aš kai buvau temos autoriaus metų, galiu tik kitokias istorijas pasakoti.. Sprendimai gal ir buvo geri, bet suvokimo mažokai. Gal kad nebuvau mokytas. Šaunuolis!
Mano blogas http://giem.lt

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pen Rgp 02, 2019 5:25 am

Idomus tikslas. Tas 150K šiandieniniais pinigais, ar pinigais po 15 metų ?

Ir dar: gal būtų galima sužinoti, kaip Jūs sugebate generuoti pasyvius stabilius 4% (+infliacija ?) iš tokio nedidelio kapitalo ? Praktiškai visos "turto išsaugojimo" priemonės kurias pačiupinėjau ilguoju laikotarpiu generuoja mažiau.

Dėl buto tai sprendimas paprastas. Kiek supratau tavo RoE yra 6%. Tai pasiskaičiuoji perkamo buto RoE (jei nuomotum sau) ir žiūri:: daugiau gaunas ar mažiau (nepasmirsk įvertinti visu banko ir valstybės mokesčių). Kita vertus nekilnojamas turtas turi ir psichologiniu atspalviu. As savo namuka pirkau kaip plana B. Man visada ramiau kai žinau kad turiu kur grįžti.

sprendimas
Naujokas
Pranešimai:21
Užsiregistravo:Sek Lie 07, 2019 5:24 pm
Gavo patiktukų: 4

Standartinė sprendimas » Pir Rgp 05, 2019 8:08 pm

Kiek save prisimenu, visada buvau taupus. Ir dabar. Mano pajamos iš investicijų ir labai nesudėtingų darbų višija >2 kartus šeimos išlaidas, o su žmonos indėliu >5 kartus. Neturiu ir neturėsiu porsche, ar netgi audi, nes nereikia. Ir nereikia dar labai daug ko. Daiktų perteklius yra laimės priešas. Paprastas gyvenimas ir yra finansinės laisvės pagrindas. Įtraukianti veikla svarbiau už pinigus. Veikiantys daiktai svarbiau už prekių ženklus. Besipuikuojantiems didžiausia nelaimė - žmonės, nesidomintys jų žaislais. Siekti statuso visuomenėje - savo gyvenimo švaistymas veltui. Tiesiog gyvenk ir mėgaukis paprastumu. Nepajusi, kaip lengvai tapsi super fire. Greičiausiai tuo metu būsi įpratęs vaikščioti pėsčiomis ar dviračiu ir neprisiminsi kada paskutinį kartą kur nors skubėjai. Nes tau nieko netrūksta

KIK
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:38
Užsiregistravo:Sek Rgp 18, 2019 12:30 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė KIK » Tre Rgp 21, 2019 7:27 pm

Stoic rašė:
Ket Lie 11, 2019 2:55 pm
Prisidedu prie Gyčio prieštaravimo ir priduriu, kad su tokiu biudžetu dar ir papramogaut sugebėdavau ir nereikėdavo gyvent nuo ,,algos iki algos". Rimtai.
Beje, man nei šilta nei šalta ar ,,kažkas kitas" tik su tūkstančiu pirštą pajudina. Šitas theme čia nuolat kartojasi. Suprantu, kad nėra lengva suprasti, bet ne sostinėje su 600EUR galima patenkinti daugiau nei tik būtinuosius poreikius.
Šiaip ir sostinėje galima su panašia suma gyventi ne "nuo algos iki algos". Daugybė taip ir gyvena. Net galima, pavyzdžiui su 700eur atlyginimu įsigyti naują automobilį iš salono. Na ir aišku įvykdyti finansinę savižudybę (true story) :D

Mr. BM. rašė:
Ket Lie 11, 2019 4:32 pm
tvarkingas žmogaus vidinis pasaulis stipriai padidina šansus turėti ir tvarkingus finansus. Tiesiog. Kai esi laimingas, nebereikia bandyti užsiimti laimės imitacija perkant.
Pritariu 100%. Dabar nusipirksiu daiktą X ir jau tikrai būsiu laimingas ar tiesiog gyvenimas pagerės. Aha, tai dienai gal. O paskui tik dar didesnė graužatis, dėl niekams iššvaistytų pinigų :)

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Rgp 22, 2019 6:13 am

Aš augau labai neturtingoje šeimoje ir jokio suvokimo apie pinigus nebuvo suteikta. Tai kai tik pradėjau dirbti ir uždirbti, ojoj kaip aš "protingai" su jais elgiausi (nesmagu atsiminti). Jeigu 25 metų amžiaus perki jau 4 automobilį, kuris yra tavo metų uždarbio kainos, ir dar su dideliu galingu varikliu.. Tai kai pagalvoji, kiek ištaškyta potencialių santaupų.. Ėjo laikas, gimė vaikai, kažkaip atsirado atsakomybės jausmas, noras būti stabilių ir nepriklausomu.
Dabar su 3 vaikais išleidžiame tiek pat, kiek kai buvome dviese ir gyvenome nuomojamame bute. Todėl, kad supratome, kad ne prabangi "kieta" auto ar brangios atostogos yra tikra laimė, o buvimas su sau artimų žmogumi, kai aplink laksto dvi mažos mergaitės, pribėgę apsikabina ir pabučiuoja, o trečia guli vežimėlyje.
Ir kaip smagu matyti, ką tu sukūrei, kai vaikai sėkmingai piešia, šoka, mokosi kalbų.
Mes penkiese gyvename už 1500 eur Vilniaus centre. Su būsto įmoka 659 per mėnesį. Galima būtų dar spustelėti, bet jau kažkiek apribotų laisvalaikį.
Tai dviese, be kredito tikrai tikrai už ~800 - 1000 galima gyventi, o kita atsidėti.
Mano blogas http://giem.lt

Himeras
Naujokas
Pranešimai:1
Užsiregistravo:Pen Vas 12, 2021 1:20 pm

Standartinė Himeras » Ket Vas 25, 2021 3:05 pm

Postas tikrai labai nuoširdus ir sveikintina , kad jau dabar galvoji apie ateitį. Bet tavo mąstyme pamačiau vieną limtaciją - žvelgimas į ateities save šiandiens akimis. Po 20 metų darysi visai kitokius sprendimus būsi įgyjęs patirties brandos ir tikrai turėsi didesnes pajamas. Jeigu dabar investuosi į įgūdžius kurie potencialiai atneš daugiau pajamų, pajamoms pakilus nesusirgsi gyvenimo būdo infliacija manau tikslus greičiau pasieksi ir bus ne lean fire, o fat juicy FIRE.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Ket Vas 25, 2021 5:19 pm

Įdomiausia man čia yra, kokia tavo karjera ir jos perspektyvos. Nes tarkim aš per 12 metų karjerą dabar uždirbu apie 25 kartus daugiau negu pradėdamas (aišku, dar į infliaciją reikėtų atsižvelgti). Tai manau, kad čia tikrai yra didelė dalis esmės.

Skelbti atsakymą