P2P: Trumpi klausimai

Diskusijos apie tarpusavio skolinimo platformas.
Skelbti atsakymą
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: P2P: Trumpi klausimai

Standartinė laurizas » Ant Lie 30, 2019 9:18 am

honestFIRE rašė:
Pir Lie 29, 2019 2:31 pm
Kaip supranti šio draudimo veikimą? Kad jei iš vertybinių popierių sąskaitos kažkas pavogs tavo vertybinius popierius tau bus grąžinta 22.000 Eur? Kiek tokių atvejų buvo Lietuvos istorijoje?
Įsipareigojimų investuotojams draudžiamasis įvykis – bankroto bylos iškėlimas įsipareigojimų investuotojams draudimo sistemos dalyviui arba priežiūros institucijos sprendimas pripažinti įsipareigojimų investuotojams draudimo sistemos dalyvį nemokiu, kai įsipareigojimų investuotojams draudimo sistemos dalyvis dėl su savo finansine padėtimi susijusių priežasčių negali įvykdyti įsipareigojimų investuotojams ir yra pagrindas manyti, kad to negalės padaryti artimiausiu metu.

Bankroto priežasčių gali būti begalės, viena iš jų galėtų būti ir "vagystė".
2005 metų gegužės 05 dieną buvo iškelta bankroto byla FMĮ „International Market Investments“.
Draudimo išmokų suma 16-ai investuotojų sudarė 194 673 Lt.

Daugiau įvykių nebuvo

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Ant Lie 30, 2019 9:29 am

Čia įdomi situacija: indėliai bankuose yra banko "nuosavybė" ir sumachinavus kaip ir dingsta kartu, dėl ko draudimas logiškas. Bet akcijos/P2P kapitalas yra atskirtas nuo valdytojo turto, tai ar įmanoma taip paprastai susibankrotinti ir ar tas draudimas iš tiesų aktulaus?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Lie 30, 2019 2:02 pm

Tas atskyrimas ne koks fizikos ar chemijos dėsnis. Gi atskiria P2P kompanijoj dirbantys žmonės. Kaip yra iš tikro, investuotojai nežino. Jie juk realiu laiku nemato to priskyrimo, taigi nusikaltimui erdvė egzistuoja.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Ant Lie 30, 2019 2:26 pm

laurizas rašė:
Ant Lie 30, 2019 2:02 pm
Tas atskyrimas ne koks fizikos ar chemijos dėsnis. Gi atskiria P2P kompanijoj dirbantys žmonės. Kaip yra iš tikro, investuotojai nežino. Jie juk realiu laiku nemato to priskyrimo, taigi nusikaltimui erdvė egzistuoja.
Man labiau primena paranoją toks mąstymas.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14

Standartinė Barzdocius » Ant Lie 30, 2019 2:57 pm

Is patirties: Esu laikes pinigus ir VP ukio banke (tai buvo paties UB fondas). Uzsidarius bankui pinigus grazino gana greitai. Fonda ispardave kazkur per puse metu, jei gerai prisimenu, ir irgi viska grazino.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Lie 30, 2019 4:32 pm

Iš patirties: esu važiavęs automobiliu be diržo, viskas super, jokių neigiamų pasekmių:) Na tiesiog reikia džiaugtis, kad nelindo prie VP Ūkio banko darbuotojai, tačiau tavo pavyzdys niekaip nepaneigia blogiausio scenarijaus galimybės.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Tre Lie 31, 2019 4:56 am

Rekomenduoju pažiūrėti paskolų klubo seminarą apie pinigų saugumą ir kas ta e-pinigų licenzija: https://www.youtube.com/watch?v=pdH21aFhFdA&t=3s Seminaras senokas, bet principai išlieka, gal mažiau spekuliacijų bus. Aišku diversifikavimas yra bene saugiausia strategija, tik ir ji turi savo kainą.

KIK
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:38
Užsiregistravo:Sek Rgp 18, 2019 12:30 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė KIK » Pir Rgp 19, 2019 5:25 pm

Sveiki,

nežinau ar čia tinka prie trumpų klausimų, bet pabandykim. Kaip išsirenkate į kurias būtent P2P platformas investuosite? Savo kukliame ateities portfelyje įsivaizduoju ne daugiau nei dvi NT P2P. Prioritetas būtų lietuviškos, tiek dėl VMI, tiek dėl to, kad sava rinka, na, tiesiog įdomiau. Čia turim tik NordStreet, kur atsiliepimai kol kas nėra labai teigiami, ir Profitus, kur atsiliepimai irgi ne įspūdingi, tačiau už jų bent jau "stovi" Citus, kas prideda kažkiek svorio ir tikėjimo platformos ateitimi. Abejose platformose projektų pasirinkimas menkas, bet... Gal man daug ir nereikia? Toliau kaimynų platformos, visų pirma, aišku EstateGuru, rinkos lyderis. Taip pat itin įdomūs variantai, kaip 24Reinvest, kur pinigai plaukia iš nuomos ir EvoEstate, kur teoriškai galima vienoje platformoje neblogai paskirstyti rizikas tiek per platformas, tiek per regionus. Joje ir tas pats 24Reinvest ir NordStreet jau yra. Tačiau, juk investuojama tik per vieną, tą pačią EvoEstate, tai rizika kaip tik išauga dar labiau?
Gal kas pasidalins įžvalgomis? :)

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Ant Rgp 20, 2019 7:42 am

KIK rašė:
Pir Rgp 19, 2019 5:25 pm
Sveiki,

nežinau ar čia tinka prie trumpų klausimų, bet pabandykim. Kaip išsirenkate į kurias būtent P2P platformas investuosite? Savo kukliame ateities portfelyje įsivaizduoju ne daugiau nei dvi NT P2P. Prioritetas būtų lietuviškos, tiek dėl VMI, tiek dėl to, kad sava rinka, na, tiesiog įdomiau. Čia turim tik NordStreet, kur atsiliepimai kol kas nėra labai teigiami, ir Profitus, kur atsiliepimai irgi ne įspūdingi, tačiau už jų bent jau "stovi" Citus, kas prideda kažkiek svorio ir tikėjimo platformos ateitimi. Abejose platformose projektų pasirinkimas menkas, bet... Gal man daug ir nereikia? Toliau kaimynų platformos, visų pirma, aišku EstateGuru, rinkos lyderis. Taip pat itin įdomūs variantai, kaip 24Reinvest, kur pinigai plaukia iš nuomos ir EvoEstate, kur teoriškai galima vienoje platformoje neblogai paskirstyti rizikas tiek per platformas, tiek per regionus. Joje ir tas pats 24Reinvest ir NordStreet jau yra. Tačiau, juk investuojama tik per vieną, tą pačią EvoEstate, tai rizika kaip tik išauga dar labiau?
Gal kas pasidalins įžvalgomis? :)
Aš dažniausiai susisiekiu su platformos vadovais, išsiklausinėju visko, kas mane domina ir prasitestuoju mažomis sumomis. Pastebėjau, kad pradėjus investuoti platformoje daug greičiau išauga supratimas apie ją, nei skaitinėjant straipsnius, kurie dažnai būna tik teigiami siekiant referral naudos.

Kuo daugiau platformų, tuo mažesnė rizika, kad vienai sudegus prarasi ženklią savo portfelio dalį. Visgi, pats daugumą savo portfelio laikau FinBee, nes jais pasitikiu labiausiai, tad prieštarauju savo patarimui. Visgi, kai portfelis nėra didelis, į vieną platformą siūlau dėti tiek, kiek nebūtų gaila prarasti.

24Reinvest man nelabai patinka dėl 2% mokesčio investuojant, nes iš esmės primena brangų fondą. Visgi, kaip ir pats sakei, nuomos pajamos yra įdomu, taip pat gauni kapitalo prieaugi, kai/jei turtas bus realizuotas.

EvoEstate nulūžus tavo sutartys bus sudarytos su skolininkais, tad viskas ant popieriaus gražu. Visgi, administravimas tokioje situacijoje nebūtų aiškus. Kitavertus, kai pati platforma yra tiesiog paskolų agregatorius, patys tik investuoja į paskola ir jų nevertina, man labiau primena skelbimų lentą. Abejoju, running costs yra ženklūs ir platforma turėtų įsipareigojimų dėl kurių kiltų rizika nutraukti veiklą. Visgi, tai yra tik mano asmeninė nuomonė.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

KIK
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:38
Užsiregistravo:Sek Rgp 18, 2019 12:30 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė KIK » Tre Rgp 21, 2019 5:42 pm

Dėl platformų kiekio, rizikos nebijau, nes bet kuriuo atveju P2P turėtų sudaryti tik nedidelę dalį mano įsivaizduojamo portfelio. O su nekilnojamuoju turtu susijusios P2P, dar mažesnę.
Kol kas lieku ties EvoEstate, ir jeigu artimiausiu metu (per keletą mėn.) pasirodys neblogų projektų Profitus, apsistosiu ir ties jais, jei ne, imsiuosi EstateGuru.
Ačiū :)

Skelbti atsakymą