Būsto paskolos marža

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83
Re: Būsto paskolos marža

Standartinė Mr. BM. » Ket Rgp 01, 2019 5:20 pm

Dėkui už pasidalinimą, labai įdomu. Iš maržos spėju tokias pajamas turi jau ilgą laiką? Ir jeigu nepaslaptis, kokia bus mėnesio įmoka?
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Rgp 01, 2019 5:27 pm

Jo, pakankamai ilgą.
Įmoka 659 eur men.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ket Rgp 01, 2019 10:27 pm

Atrodo rimta suma. Ar nusimatėte planą jeigu netektumėte pajamų keliems mėnesiams ar pusmečiui?

Visų situacija ir rizika skirtinga, bet aš net ir su kiek didesnėmis pajamomis šiuo metu nesiryžčiau tokiems įsipareigojimams. Nenoriu sakyti, blogai ar gerai, tiesiog mano rizikos tolerancija yra konservatyvesnė, tad įdomu sužinoti kuo daugiau
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Rgp 02, 2019 5:58 am

Na dabar žmona gimdys rugsėjį, tai iš valstybės gaus pašalpą. 800 eur kažkur metus, po to aš eisiu "atostogų", tai dar metus po 600, plius už kiekvieną vaiką yra po 100 eur is valstybės. Ji dar dirba indiv. veikla. Net ir augindama vaiką galės per mėnesį 300-400 eur uždirbti.
Turim sodybą, kurios vertė apie 70-90k. Galima parduoti (nors tikri nesinori). Ji yra 30 km nuo miesto, joje galima ir pastoviai gyventi (kiek nepatogiai, bet įmanoma).
Turiu santaupų, manau pusei metų užtektų. Pasispaudus - ir daugiau.

Butas geroje gatvėje, naujos statybos, įrengtas. Reikalui esant - parduosime. Net ir po 2008 Čiurlionio g. kainos nelabai krito (mažiau nei kitur). Aišku čia nerimtas argumentas (psichologiškai save raminu).

Darbas mano stabilus, jeigu būsiu sveikas, dirbsiu iki kol išeisiu į pensiją. Krizė nebent algas sumažins, bet paklausa nenukris. Tikrai neatleis. Esant reikalui galiu paimti papildomą krūvį, dar 20%alga padidėtų. 2008 mano alga nesikeitė. Ėjome 1 sav ne apmokamų atostogų. Ir po to tiesiog nekilo kelis metus.

Plius save esu apdraudęs.
Dar yra visi 4 seneliai gyvi. Nors jie tikrai pakankamai sunkiai verčiasi, bėdai esant šeimai padės.

Šiaip esant tikrai sunkumams, parduosime butą su nuostoliu ir eisim į nuomojamą. Nenoriu tikėti, kad taip bus, bet..

Tai rizika tikrai yra, aš jos bijau. Bet esu su ja susitaikęs.
O jeigu dar kelis m nebus krizės, žiūrėkit kaip rizika virš pinigais. Juk moku už savo turtą, kuris visais laikais Lietuvoje buvo vertinamas. Kuo ilgiau moku, tuo labiau apsimoka. Ypač kai tokia marža.

Ar klaidingai mastau?
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pen Rgp 02, 2019 7:52 am

Giem rašė:
Pen Rgp 02, 2019 5:58 am
Ar klaidingai mastau?
Laikas parodys. O svarbiausia, kad galvoji ir vertini rizikas. Tai jau mažina nemokumo galimybes, nes esi pasiruošęs įvairiems scenarijams.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Pen Rgp 02, 2019 8:24 am

"Kuo ilgiau moku, tuo labiau apsimoka. "
Čia turi omenyje kuo ilgesnis paskolos laikotarpis tuo geriau?

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Rgp 02, 2019 9:33 am

Jeigu išliks tokios palūkanos, tai taip. Nes marža mažesnė už infliaciją. 1.99 vs ~2.5. Kuo ilgiau taip bus, tuo man labiau apsimoka neskubėti grąžinti paskolos. Aišku reikia ruoštis ją grąžinti reikalui esant ir prisiimti riziką. Anyway, šiuo metu aš patenkintas, nes gyvenimo kokybė dar pagerės. Sugaišiu dar mažiau laiko eidamas iki darželio ar darbo.

P. S.
Parkingas pirkti neapsimoka niekada. Ir neapsimoka kaip investicija irgi. (bent centre ar Naujamiestyje kur jo kaina kosminė) Visiškai komforto reikalas. Kainavo 19k. Pirkau, nes nėra vietos kur parkuotis, būtent laiko taupymui ir patogumui. Bet kaina tokia, kad galėčiau bent 30-40 metų nuomotis. Nuomos kainos aplink 40-70 eur už vietą/mėn. Būčiau pavaiksciojes, bet čia žmona tarė paskutinį žodį.
Mano blogas http://giem.lt

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Pen Rgp 02, 2019 9:49 am

Kad ilgesnis paskolos laikotarpis geriau tai tikrai taip. Bet tą dalyką irgi reikia išnaudoti protingai.

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Pen Rgp 02, 2019 1:03 pm

Giem rašė:
Pen Rgp 02, 2019 5:58 am
Ar klaidingai mastau?
Aš tai manau, kad mąstai gerai. Ta prasme, įmoka už paskolą gal ir nemaža iš tikrųjų, bet kaip ir minėjai, yra nemažai variantų, ką būtų galima daryti susiklosčius nepalankiai situacijai. Labai svarbu turėti scenarijus, kas būtų, jeigu būtų :)
Giem rašė:
Pen Rgp 02, 2019 9:33 am
P. S.
Parkingas pirkti neapsimoka niekada. Ir neapsimoka kaip investicija irgi. (bent centre ar Naujamiestyje kur jo kaina kosminė) Visiškai komforto reikalas. Kainavo 19k. Pirkau, nes nėra vietos kur parkuotis, būtent laiko taupymui ir patogumui. Bet kaina tokia, kad galėčiau bent 30-40 metų nuomotis. Nuomos kainos aplink 40-70 eur už vietą/mėn. Būčiau pavaiksciojes, bet čia žmona tarė paskutinį žodį.
Dėl parkingo. Išties kai kur jų kainos kosminės ir pirkti nelabai verta. Pas mus situacija kitokia, pirkome parkingą už 6,5k, kai tuo tarpu nuoma būtų 40-50 eur/mėn. Tai čia grąža tokio parkingo 7,3-9,2 proc., tai mūsų atveju manau buvo gera investicija. Dar ir sandėliuką už 2,5k paėmėm, o jie labai greitai dingo, nes jų labai mažai, tai su juo ateityje manau nekiltų problemų, jei reikėtų parduoti :)

CrashTestDummy
Naujokas
Pranešimai:3
Užsiregistravo:Ket Lie 04, 2019 5:35 pm

Standartinė CrashTestDummy » Sek Rgp 04, 2019 4:35 pm

Prieš mėnesį pasirašėm su Swedbank kredito sutartį už 1.89%, 125€ sutarties mokesčių ir įsirengimui iki 85%. Šiaulių bankas paskambino tik po mėnesio nuo paraiškos pateikimo, bet taip nieko ir nepaskaičiavo. Luminor pasirodė prasčiausiai su 2.4%. SEB ir Citadelė atitinkamai 2.2% ir 2%.

Skelbti atsakymą