saulesparkai.lt

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5
saulesparkai.lt

Standartinė aidynskas » Tre Spa 02, 2019 1:04 pm

Sveiki,

Ignitis paleidineja saules jegainiu nuomos/pirkimo platforma - http://www.saulesparkai.lt

Pati paslauga atrodo gana idomi ir moderni. Yra skaiciuokle, taciau joje labai daug spejimu ir neatvaizduojamu kintamuju. Ka manote? Gal kas bandete daryti savo analize su skaciuokle?

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Tre Spa 02, 2019 1:14 pm

Imi pagal savo suvartojimą tų kilowatų: jei nenori investuoti iš kart nuomoji, jei turi laisvų - perki (5-10% ROI bus). Jei per daug paimsi, sumokėsi pertekliumi už saugojimą.
Dėl tikslaus atsipirkimo tai čia niekaip nesuskaičiuosi: pagrindinis nežinomasis yra tinklų kaina bei pasaugojimo mokestis. Jie abu priklauso nuo politikos, o kaina dar ir nuo dujų, tai ilgame laikotarpyje neatspėsi. Teoriškai gali būti, kad ir į minusą išeisi.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Pen Spa 04, 2019 5:05 am


yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Pir Spa 07, 2019 6:17 am

nenustebčiau jei pirmiems bus gera grąža o paskui "kaip dievas duos"

antarctica
Naujokas
Pranešimai:19
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 5:50 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė antarctica » Pen Lap 29, 2019 10:39 am

Vakar iš saulesparkai.lt gavau pranešimą, kad greitu metu paleis naują projektą. Į pirmą kvietimą pavėlavau, tad kilo klausimas kiek tai apsimoka grynai iš finansinės pusės. Kur geriau padėti tuos 2 tūkst. eurų - investuoti į saulės elektrinę ar finansines priemones. Pasigaminau skaičiuoklę, rezultatai tokie:

Paveikslėlis

Vienas niuansas - čia priimta, kad elektrinė neturi savo vertės, kas yra netiesa. Iki kol ji nusidėvės, teoriškai per tą pačią saulesparkai.lt platformą ją bus galima parduoti. Tad pradinis taškas būtų aukščiau. Galutinis taškas nesikeičia, nes priimu, kad elektrinė visiškai nusidėvės per 25 metus, tuomet jos vertė bus 0 Eur.
Kaip matote, po 25 metų elektrinės nauda atitinka 3% grąžą generuojantį investicinį instrumentą. Čia jei gaunama valstybės parama 323 Eur/kW. Negavus jos, grąža dar mažesnė.
Sau pasidariau išvadą, kad tai mažos rizikos ir mažos grąžos investicija, kuri realiai konkuruoja su indėliu kredito unijoje. Aišku, yra ir nefinansinių naudų, kurios svarstant tarp saulės ir indėlio, mane palenktų saulės elektrinės pusėn.

Gal dar kas nors esate skaičiavę grąžą ir ją lyginę su investavimu? Kokius gavote rezultatus?

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Pen Lap 29, 2019 1:40 pm

As domejausi, kadangi turiu gana dideli metini suvartojima. Realus atsipirkimas man gavosi ~12 metu. Ju skaiciuokleje yra daug prielaidu, kurios man netiko ir zenkliai keite atsipirkima pvz:
1. As naudojuosi dvieju laiko juostu tarifu ir mano didesnis suvartojimas yra naktiniu/savaitgalio rezimu. Suvartojima paemiau is ignitis svetaines, kur galima paziureti savo suvartojima valandos tikslumu (jeigu yra idiegta automatizuota apskaita). Tapus gaminanciu vartotoju, bus taikomas kitoks tarifas (kaip vienos laiko juostos siuo metu) uz pervirsi (kiek nepagamins nutolisi jegaine).
2. Labiausiai atbaide, kad siuo metu yra tik preliminarios rezervacijos sutartys. Nera galutiniu sutarciu su tokiais punktais, kaip keisis/dides elektrines metinis prieziuros mokestis (telefonu sake, kad dides pagal "valstybes ideksa", o koks tai indeksas negalejo paaiskinti, gal infliacija turejo omeny ar elektros kainu indeksa, tai tada kitais metais 15% padidetu). Nera aisku, ar bus draudimas, gedimo/remonto salygos ir panasiai.
3. Likvidumas. Pats gerai palyginai su indelio kredito unijoje likvidumu. Mic drop sitoj vietoj :)

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Pir Gru 02, 2019 8:23 am

Keistai mažą grąža gavosi. Aš turiu GreenGenius komplektuką (5.5kw), tai man generuojasi 20-30€/mėn taupymai, kas perskaičiavus į grąžą būtų link 5% šiemetinėm tinklų kainom, o imant kitų metų kainas dar geriau. Prašom kainų prielaidas į eterį, nes jos čia esminis faktorius.

antarctica
Naujokas
Pranešimai:19
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 5:50 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė antarctica » Pir Gru 02, 2019 2:20 pm

Visi skaičiai čia: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Pradinė kaina 14,9 ct/kWh, augimas 2%.

Galbūt kažko neįvertinau ar neteisingai suskaičiavau, tai komentarai welcome :)

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Pir Gru 02, 2019 2:29 pm

biogas rašė:
Pir Gru 02, 2019 8:23 am
Keistai mažą grąža gavosi. Aš turiu GreenGenius komplektuką (5.5kw), tai man generuojasi 20-30€/mėn taupymai, kas perskaičiavus į grąžą būtų link 5% šiemetinėm tinklų kainom, o imant kitų metų kainas dar geriau. Prašom kainų prielaidas į eterį, nes jos čia esminis faktorius.
GreenGenius turi nutolusios jegaines paslauga? Ar jie sumontuoja pas uzsakova? Saulesparkai.lt teikia nutolusios jegaines paslauga, tad atsipirkimas skirtingas. Jeigu tik leidzia technines galimybes, nuosava tureti apsimoka.

Beje, kiek kainuoja 5.5kw pas juos?

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Ant Gru 03, 2019 5:59 am

biogas rašė:
Pir Gru 02, 2019 8:23 am
Keistai mažą grąža gavosi. Aš turiu GreenGenius komplektuką (5.5kw), tai man generuojasi 20-30€/mėn taupymai, kas perskaičiavus į grąžą būtų link 5% šiemetinėm tinklų kainom, o imant kitų metų kainas dar geriau. Prašom kainų prielaidas į eterį, nes jos čia esminis faktorius.
Gal gali papasakoti apie ju verslo modeli (uz ka ir kiek moki), nes paziurejus ju www tai atrodo tipinis scam'as: zada kad be investiciju ir rizikos uz elektra mokesi 20% maziau.

Tai jau ne 5% ROI (kas yra visai neblogai). Tai nemokami pinigai. O taip nebuna (pas smulkias investicijas).

Skelbti atsakymą