Draudimai

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22
Re: Draudimai

Standartinė GKA » Pir Geg 06, 2019 4:52 am

Suradau straipsnį. Galima pasiskaityti išsamiau.

Čia labiau esmė, kad prieš imant paskolos draudimą, reikia būtinai ne tik persiskaityti tą sutarties paklodę, o įsigilinti ir suprasti, ant ko pasirašai ir už ką moki. Šiuo atveju būstą prarado, ne dėl draudimo, o dėl nemokumo, toliau viskas paaiškinta straipsnyje :)

Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Codex » Pir Geg 06, 2019 7:51 am

Gerai bankai sugalvojo. Mes apdraudžiame juos su savais pinigais :) visur viską reikia iki detalių skaityti..
REAL MADRID CF FAN

SanDallas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:57
Užsiregistravo:Šeš Kov 02, 2019 6:46 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė SanDallas » Pir Geg 06, 2019 10:28 am

Dabar tokių draudimų nėra...Mano draudime gan aiškiai išvardintos visos situacijos/įvykiai, kai draudimas galioja ir negalioja. Ir draudiminio įvykio metu draudimas pilnai dengia paskolą.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Pir Geg 06, 2019 12:50 pm

Ačiū už info. Įdomus čia tas draudimas kažkoks straipsnyje už 13EUR per mėnesį ant 116k EUR paskolos. Jau pagal kainą matosi kad nieko gero :) Kaip SanDallas sako, matyt buvo kažkoks unikalus marketinginis įrankis numelžt klientus (bankui apsidrausti savo riziką klientų pinigais) kažkada seniai seniai.
Nes nei tai “Apsaugotų pajamų” kur draudžiamas laikinas nedarbingumas ir netekus pajamų bankas kažkurį laiką padengia įmokas. Nei gyvybės draudimas kurį aš ir turiu “Apsaugota paskola”. Kur mano sunkios negalios ar mirties atveju draudimas bankui padengia likusią paskolos sumą. T.y. naudos gavėjas 100% bankas, turtas lieka paveldėtojam.
Įmoka 0,0456% per mėnesį nuo likusios paskolos sumos. Nuo 50k tai būtų 22,8EUR. 100k = 45EUR / mėn. Kas yra šiaip jau ne taip ir mažai. Ypač žinant kad alternatyvaus paprasto gyvybės draudimo mėnesinė įmoka man yra 0,0364% nuo draudžiamos sumos (20% pigiau nei paskolos gyvybės draudimas)
Aš visada žinojau kad toks draudimas - tai gyvybės draudimo forma ir niekada net nesitikėjau kad šis draudimas suveiks man tapus nemokiam bet sveikam (praradus darbą ar pan.)

Bet, ko išmokau šiame forume tai peržiūrėti viską ką turiu panašiam tikslui (sunki negalia / mirtis) ir sukonsoliduoti viską per mažiau draudiminių įrankių: t.y. neturėti vaikų fondų, paskolos gyvybės draudimo, šiaip gyvybės draudimo ir pan. – bet pigiau būtų turėti vieną didesnį paprastą gyvybės draudimą kurio išmokos pakaktų išpirkti butą, palikti šeimai pinigų pragyvenimui ir išmokslinti vaikus.

Beja, pasirodo skaičiau tą draudimo sąlygų paklodę :) Prisiminiau. Nes domėjausi nedraudžiamais įvykiais kadangi važinėju su motociklu...

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Pir Geg 06, 2019 1:29 pm

Sitis rašė:
Pir Geg 06, 2019 12:50 pm
Kur mano sunkios negalios ar mirties atveju draudimas bankui padengia likusią paskolos sumą. T.y. naudos gavėjas 100% bankas, turtas lieka paveldėtojam.
O ne geriau tokiu atveju būtų turėti pagrindiniu naudos gavėju save ar artimiausią žmogų, kuriam būtų aktualu tas paskolos išmokėjimas? Nes pažiūrėkim, būstas nupirktas su paskola yra įkeičiamas pirmine hipoteka bankui, tada banke pasirašom dar gyvybės arba būsto paskolos draudimą, kurio naudos gavėjas 100% taip pat yra bankas. Ir tarkim, kaip pvz, atsitinka kas nors negero tau kaip tik tokiu momentu, kada tu esi praktiškai vienintelis šeimos išlaikytojas. Draudimas sumokės viską, bet pirmiausiai bankas pasiims tiek, kiek jam priklauso, o tik tada išmokės likusią dali tau arba tavo nurodytam artimiausiam žmogui(jei likutis bus).
Aišku, kiekviena situacija yra individuali, bet aš manau, kad spręsti, ką daryti su draudimo išmoka, turėtų pats žmogus, o ne pirmiausiai bankas atsiskaičiuoti, kiek jam reikia ir tada jei kas liks, išmokėti likutį. Žmogus gavęs išmoką, gali sugrąžinti dalį paskolos, o iš likusių pinigų gyventi toliau, kol sugalvos, kaip išeiti iš tos situacijos, o ne laukti, kas nubyrės iš banko ir tada žiūrėti, kaip gausis gyventi toliau.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ant Geg 07, 2019 6:40 am

Tai aš kaip ir minėjau - planuoju viską susiskaičiuoti ir pasiimti vieną gyvybės draudimą visai rizikai padengti kur būsime mes su žmona naudos gavėjai. Tada žmona galėtų pasirinkti - padengti paskolą iš karto, ar tiesiog tęsti įmokas nes paskola gan pigi, dabar 0.8% senos geros bendros palūkanos čia jau kartu ir su banko marža ir EURIBOR. Dėl to matyt logiškiau būtų tuos pinigus kažkur įdarbinti ir toliau mokėti paskolą nebent EURIBORAS smarkiai šoks į viršų.

Žodžiu, taip, geriau :) Kaip sakant, gyveni ir mokaisi. Daug ką iš finansinių reikalų mūsų šeimoje reikia perkratyti ir perskirstyti / suefektyvinti.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Geg 07, 2019 7:09 am

Tada viskas gerai, nes kažkodėl pagalvojau, kad nori pasilikti taip, jog bankas būtų naudos gavėjas pirmoj vietoj :D My bad.

Babatukas
Naujokas
Pranešimai:22
Užsiregistravo:Pir Lie 22, 2019 9:21 am
Išsiųsta patiktukų: 5

Standartinė Babatukas » Ant Spa 08, 2019 11:34 am

Sveiki,
Esu dar žalias investavimo srityse, bet po truputi mokausi, esu investavęs į P2P, domiuosi galimybę investuoti ė ETF. Matau, kad dauguma yra nusistatę prieš kaupiamuosius/investicinius draudimus. gal galit pateikti (būtų geriausia paprastais žodžiais) argumentus kodėl jie yra blogi? Kaip suprantu vienas argumentas yra, kad investuodamas pats, tarkim ETF sutaupai ant administravimo mokesčių, o vidurkį gauni panašų. Man konsultantas siūlo Garantuotų palūnakų gyvybės draudimą, tai norėjau paklausti ar tai yra tinkamas daiktas, kaip žemos rizikos investavimo/taupymo įrankis nedaug išmanačiam naujokui investavime. Kokios galėtų būti žemos rizikos taupymo/investavimo (bent jau infliacijai padengti) alternatyvos? Ar tiesiog pasitaupyti didesnę sumą ir dėti į kredito unijos indelį? Ačiū už atsakymus

Arūncė
Naujokas
Pranešimai:13
Užsiregistravo:Tre Kov 27, 2019 7:43 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Arūncė » Ant Spa 08, 2019 11:52 am

Garantuotu palukanu investicinis draudimas garantuotai islups is tavo imoku sau mokestelius ir panasiai, o kas liks "kazkur" suinvestuos. Nori apsidraust - apsidrausk terminuotu draudimu. Nori investuot - investuok.
asmeniskai 7 metus buvau apsidraudes Compensa investiciniu gyvybes su 3.5% garantuotom palukanom draudimu, eurais mokejau po 44 i menesi, nutraukes susigrazinau gal 1500 ar panasiai.
Zmona 5 metus kas menesi nese po 35, nutraukus negrizo net 500.

Babatuk - gerai pagalvok ar nori degint pinigus...

Babatukas
Naujokas
Pranešimai:22
Užsiregistravo:Pir Lie 22, 2019 9:21 am
Išsiųsta patiktukų: 5

Standartinė Babatukas » Ant Spa 08, 2019 12:15 pm

Arūncė rašė:
Ant Spa 08, 2019 11:52 am
Garantuotu palukanu investicinis draudimas garantuotai islups is tavo imoku sau mokestelius ir panasiai, o kas liks "kazkur" suinvestuos. Nori apsidraust - apsidrausk terminuotu draudimu. Nori investuot - investuok.
asmeniskai 7 metus buvau apsidraudes Compensa investiciniu gyvybes su 3.5% garantuotom palukanom draudimu, eurais mokejau po 44 i menesi, nutraukes susigrazinau gal 1500 ar panasiai.
Zmona 5 metus kas menesi nese po 35, nutraukus negrizo net 500.

Babatuk - gerai pagalvok ar nori degint pinigus...
Na esu užsisakęs Compensa investicinį prieš 2 metus su 35e mėn įmokom, tai jau kaip ir administracianiai mokesčiai turi baigtis, tai galvoju nutraukti gal nebeapsimoka? O kokia tada būtų žemos rizikos alternatyva?

Skelbti atsakymą