Lengvatinė investicinė sąskaita

Turi klausimą ar žinai pasiūlymų dėl mokesčių mokėjimo? Rašyk čia!
Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83
Re: Lengvatinė investicinė sąskaita

Standartinė Mr. BM. » Pir Sau 20, 2020 11:54 am

III pakopoje dar galima pasididinti investicinę grąžą, kai darbdavys tiesiogiai perveda įmokas pensijų fondui. Tokiu atveju pervesti pinigai neapmokestinami mokesčiais, plius, berods, nemažą dalį atlyginimo galima taip išsimokėti. Short term atrodo patrauklu.

Bet vėlgi. Ateis kita valdžia, nubrauks dabartinę lengvatą, o pinigus, su dideliais valdymo mokesčiais, teks palikti iki kol sulauksi 70+ metų.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Pir Sau 20, 2020 12:31 pm

Mr. BM. rašė:
Pir Sau 20, 2020 11:54 am
III pakopoje dar galima pasididinti investicinę grąžą, kai darbdavys tiesiogiai perveda įmokas pensijų fondui. Tokiu atveju pervesti pinigai neapmokestinami mokesčiais, plius, berods, nemažą dalį atlyginimo galima taip išsimokėti. Short term atrodo patrauklu.

Bet vėlgi. Ateis kita valdžia, nubrauks dabartinę lengvatą, o pinigus, su dideliais valdymo mokesčiais, teks palikti iki kol sulauksi 70+ metų.
Joo, čia didžiausia problema pensijų sistemoje ne pensijų fondų mokesčiai, bet nepastovumas, kiek ten pensijų sistema keista jau, 7, 8, 10 kartų?

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Pir Sau 20, 2020 12:37 pm

Mr. BM. rašė:
Pir Sau 20, 2020 11:54 am
Tokiu atveju pervesti pinigai neapmokestinami mokesčiais, plius, berods, nemažą dalį atlyginimo galima taip išsimokėti. Short term atrodo patrauklu.
Bijau, kad vien dėl šito gali užraukti ir tą ką turim, ypač jei paplis tokia praktika.

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Ant Sau 21, 2020 8:00 am

Kažkaip buvo minčių daugiau atlyginimo į III pakopa dėl neatskaičiuojamų mokesčių, bet kad truputi monkės biznis. SEB mokesčius nemažus turi plius grąžą apgailėtina. Tai geriau susimokėti mokesčius ir rezultate pačiam suivestuoti net ir neilgam laikotarpį rezultatas bus geresnis.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Sau 21, 2020 9:41 am

biogas rašė:
Pir Sau 20, 2020 12:37 pm
Mr. BM. rašė:
Pir Sau 20, 2020 11:54 am
Tokiu atveju pervesti pinigai neapmokestinami mokesčiais, plius, berods, nemažą dalį atlyginimo galima taip išsimokėti. Short term atrodo patrauklu.
Bijau, kad vien dėl šito gali užraukti ir tą ką turim, ypač jei paplis tokia praktika.
Dėl šito jau dabar apribojimus didina. Be mokesčių pensijos kaupimui gali skirti tiktais būsimus algos pakėlimus ir up to 25% salary. Tai jei dabar gauni 2k, negali ateiti ir sakyti man 500 Eur be mokesčių prašom į 3 pakopą. Turi sulaukti algos pakėlimo ir tą pakėlimą gali skirti pensijai, tipo negali imti ir susimažinti dabartinės algos, nukreipiant dalį į pensiją. Čia taip man bent Invaldoj aiškino prieš 2 mėnesius.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Ant Sau 21, 2020 9:49 am

mėtinis rašė:
Ant Sau 21, 2020 9:41 am
biogas rašė:
Pir Sau 20, 2020 12:37 pm
Mr. BM. rašė:
Pir Sau 20, 2020 11:54 am
Tokiu atveju pervesti pinigai neapmokestinami mokesčiais, plius, berods, nemažą dalį atlyginimo galima taip išsimokėti. Short term atrodo patrauklu.
Bijau, kad vien dėl šito gali užraukti ir tą ką turim, ypač jei paplis tokia praktika.
Dėl šito jau dabar apribojimus didina. Be mokesčių pensijos kaupimui gali skirti tiktais būsimus algos pakėlimus ir up to 25% salary. Tai jei dabar gauni 2k, negali ateiti ir sakyti man 500 Eur be mokesčių prašom į 3 pakopą. Turi sulaukti algos pakėlimo ir tą pakėlimą gali skirti pensijai, tipo negali imti ir susimažinti dabartinės algos, nukreipiant dalį į pensiją. Čia taip man bent Invaldoj aiškino prieš 2 mėnesius.
O kokią dalį atlyginimo dabar siūloma leisti persivesti į investicinę sąskaitą?
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Sau 21, 2020 9:59 am

yo1o rašė:
Ant Sau 21, 2020 8:00 am
Kažkaip buvo minčių daugiau atlyginimo į III pakopa dėl neatskaičiuojamų mokesčių, bet kad truputi monkės biznis. SEB mokesčius nemažus turi plius grąžą apgailėtina. Tai geriau susimokėti mokesčius ir rezultate pačiam suivestuoti net ir neilgam laikotarpį rezultatas bus geresnis.
Ar skaičiavai, ar čia emocijomis paremtas teiginys? Taip, valdymo mokesčiai didesni, bet ne ženkliai, o kaupiant 3 pakopoj per darbdavį tu iš karto gauni +68% grąžą. Be rizikos. Kiekvienai įmokai.
Aš kai pasirašinėjau sutartis, tai primečiau, kad čia no-braineris tiek short termu, tiek long termu jeigu teisingai pasirenki kur kaupti.

Pvz., mano INVL fondas su 0.8% valdymo mokesčiu per paskutinius 10 metų average'ina 8.20% metinę grąžą.

Tai kur ir kaip reikia investuoti 100 Eur kiekvieną mėnesį, kad tu aplenktum mano investuojamus 168 Eur?

Vienintelė bėda, kad nedaug darbdavių užsiema šitu cackintis, nes vargo šiek tiek čia yra. Bet jeigu jūsų buhalterija sukalbama, čia visiškas no-braineris bent dalį algos nukreipti šiam kaupimui. Na, arba aš kažko nesuprantu.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Sau 21, 2020 11:20 am

mėtinis rašė:
Ant Sau 21, 2020 9:59 am
Ar skaičiavai, ar čia emocijomis paremtas teiginys? Taip, valdymo mokesčiai didesni, bet ne ženkliai, o kaupiant 3 pakopoj per darbdavį tu iš karto gauni +68% grąžą. Be rizikos. Kiekvienai įmokai.
Aš kai pasirašinėjau sutartis, tai primečiau, kad čia no-braineris tiek short termu, tiek long termu jeigu teisingai pasirenki kur kaupti.

Pvz., mano INVL fondas su 0.8% valdymo mokesčiu per paskutinius 10 metų average'ina 8.20% metinę grąžą.

Tai kur ir kaip reikia investuoti 100 Eur kiekvieną mėnesį, kad tu aplenktum mano investuojamus 168 Eur?

Vienintelė bėda, kad nedaug darbdavių užsiema šitu cackintis, nes vargo šiek tiek čia yra. Bet jeigu jūsų buhalterija sukalbama, čia visiškas no-braineris bent dalį algos nukreipti šiam kaupimui. Na, arba aš kažko nesuprantu.
Viskas teisingai. Tik nepaminėti du svarbūs niuansai:
- 8.2% grąža yra 10 metų laikotarpiu, kai viskas kilo (2009-2019). Įskaičiavus rececesijas, išsividurkins grąža ir ko gero beliks 5-6%.
- lengvata yra vienkartinė, o valdymo mokestis bus nuskaitomas kas metus iki kol sueis pensija. T.y. nuo 168€ kas metus bus nuskaitomas 0.8% valdymo + 0.2% depozitoriumo mokestis. Po 1.68€ kas metus arba ~50€ per 30 metų. Tai visa lengvata sueis valdymo įmonei, o kaupiantysis tiesiog liks su fondo vidutine grąža (1 punktas). Beje, čia su sąlyga, jeigu fondas nepakeis valdymo mokesčių.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Sau 21, 2020 11:58 am

Mr. BM. rašė:
Ant Sau 21, 2020 11:20 am
mėtinis rašė:
Ant Sau 21, 2020 9:59 am
Ar skaičiavai, ar čia emocijomis paremtas teiginys? Taip, valdymo mokesčiai didesni, bet ne ženkliai, o kaupiant 3 pakopoj per darbdavį tu iš karto gauni +68% grąžą. Be rizikos. Kiekvienai įmokai.
Aš kai pasirašinėjau sutartis, tai primečiau, kad čia no-braineris tiek short termu, tiek long termu jeigu teisingai pasirenki kur kaupti.

Pvz., mano INVL fondas su 0.8% valdymo mokesčiu per paskutinius 10 metų average'ina 8.20% metinę grąžą.

Tai kur ir kaip reikia investuoti 100 Eur kiekvieną mėnesį, kad tu aplenktum mano investuojamus 168 Eur?

Vienintelė bėda, kad nedaug darbdavių užsiema šitu cackintis, nes vargo šiek tiek čia yra. Bet jeigu jūsų buhalterija sukalbama, čia visiškas no-braineris bent dalį algos nukreipti šiam kaupimui. Na, arba aš kažko nesuprantu.
Viskas teisingai. Tik nepaminėti du svarbūs niuansai:
- 8.2% grąža yra 10 metų laikotarpiu, kai viskas kilo (2009-2019). Įskaičiavus rececesijas, išsividurkins grąža ir ko gero beliks 5-6%.
- lengvata yra vienkartinė, o valdymo mokestis bus nuskaitomas kas metus iki kol sueis pensija. T.y. nuo 168€ kas metus bus nuskaitomas 0.8% valdymo + 0.2% depozitoriumo mokestis. Po 1.68€ kas metus arba ~50€ per 30 metų. Tai visa lengvata sueis valdymo įmonei, o kaupiantysis tiesiog liks su fondo vidutine grąža (1 punktas). Beje, čia su sąlyga, jeigu fondas nepakeis valdymo mokesčių.
Net paminėjus šiuos niuansus, vis dar esu užtikrintas savo initial komentaru ir sprendimu kaupti per darbdavį, nes:
- nieko nėra nemokamo. Taip, norėčiau neatiduoti niekam ir to 1%, bet tai ir klausiu - kur galima geriau periodiškai mažomis sumomis? Atsinešant 100k portfelį suprantu, kad IB galima gauti geresnius procentukus, bet kas mėnesį investuojant po 100 Eur atiduoti 10 Eur/transakciją skamba kaip kosmosas. Tokio žmogaus startas būtų at 90 Eur initial portfelis, mano startas jau yra 168 Eur. Kur geriau? (hint: insert Bilio ir patreono product placement :D)
- O ar tu apdraustas bet kuriame brokeryje, kad jie nepakeis savo sąlygų? Pakeitus sąlygas, ieškosi kito brokerio. Aš galiu padaryti tą patį su savo III pakopa.
- Išeinant į pensiją tu susimokėsi 15% (ar koks tuo metu bus - tikėtina didesnis) GPM'ą, kai aš atgausiu visą sukauptą sumą. Sutaupau dar 15% portfelio vertės vs. investavimas savarankiškai.

Tai ar tikrai įmanoma sugebėti "atgroti" tokius skirtumus investuojant savarankiškai? Nu man čia vis dar no-braineris ir suprantu pasipriešinimą, nes labai nedaug kas apskritai turi šią galimybę. Bet jeigu turite, prisėskite ir patys pasiskaičiuokite. Aš gal pagražinsiu savo exceliuką ir pasidalinsiu, dabar jau labai darbinis.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
FI-Tech
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Sau 09, 2020 11:38 am
Gavo patiktukų: 7

Standartinė FI-Tech » Ant Sau 21, 2020 11:59 am

Mr. BM. rašė:
Ant Sau 21, 2020 11:20 am
mėtinis rašė:
Ant Sau 21, 2020 9:59 am
Ar skaičiavai, ar čia emocijomis paremtas teiginys? Taip, valdymo mokesčiai didesni, bet ne ženkliai, o kaupiant 3 pakopoj per darbdavį tu iš karto gauni +68% grąžą. Be rizikos. Kiekvienai įmokai.
Aš kai pasirašinėjau sutartis, tai primečiau, kad čia no-braineris tiek short termu, tiek long termu jeigu teisingai pasirenki kur kaupti.

Pvz., mano INVL fondas su 0.8% valdymo mokesčiu per paskutinius 10 metų average'ina 8.20% metinę grąžą.

Tai kur ir kaip reikia investuoti 100 Eur kiekvieną mėnesį, kad tu aplenktum mano investuojamus 168 Eur?

Vienintelė bėda, kad nedaug darbdavių užsiema šitu cackintis, nes vargo šiek tiek čia yra. Bet jeigu jūsų buhalterija sukalbama, čia visiškas no-braineris bent dalį algos nukreipti šiam kaupimui. Na, arba aš kažko nesuprantu.
Viskas teisingai. Tik nepaminėti du svarbūs niuansai:
- 8.2% grąža yra 10 metų laikotarpiu, kai viskas kilo (2009-2019). Įskaičiavus rececesijas, išsividurkins grąža ir ko gero beliks 5-6%.
- lengvata yra vienkartinė, o valdymo mokestis bus nuskaitomas kas metus iki kol sueis pensija. T.y. nuo 168€ kas metus bus nuskaitomas 0.8% valdymo + 0.2% depozitoriumo mokestis. Po 1.68€ kas metus arba ~50€ per 30 metų. Tai visa lengvata sueis valdymo įmonei, o kaupiantysis tiesiog liks su fondo vidutine grąža (1 punktas). Beje, čia su sąlyga, jeigu fondas nepakeis valdymo mokesčių.
Neteisingai, nereikia pamiršti kad kol lengvatą "valgys" mokesčiai, ji bus investuojama su 6% grąža. Perleidus per excel 2 variantus: 168€ kas mėnesį, 6% p.a. grąža ir 1% p.a. valdymo mokestis ir 100€ per mėnesį su 6% grąža ir 0% valdymo mokesčiu, po 20 metų pirmu variantu gaunasi 77622,49€, antru 46203,70€. Taigi lengvatos nauda akivaizdi.
FI-TECH Kol kas tik dar vienas FIRE blogas

Skelbti atsakymą