II pakopa. Ar perkelti lėšas į SODRĄ?

bebras
Naujokas
Pranešimai:15
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 4:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 1
Re: II pakopa. Ar perkelti lėšas į SODRĄ?

Standartinė bebras » Tre Kov 13, 2019 6:51 am

biogas rašė:
Tre Kov 13, 2019 6:22 am
Manau kol kas šita dali nėra aiški, geriausias sprendimas yra stabdyti pervedimus ir laukti kitų metų. Tada jau paskaičiavus bus galima pasirinkti ar tęsti ar grįžti į sodrą. Nes dabar nusprendus toliau kaupti, persigalvoti neišeis, grįžus irgi.
O tikrai kitais metais dar galima bus grįžti į sodrą? Bent jau man banke sakė kad turiu apsispręsti per tą patį pusmetį kaip ir dėl įmokų, o paskui nieko keisti nebegalėsiu.

Y2K
Naujokas
Pranešimai:5
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 3:07 pm

Standartinė Y2K » Tre Kov 13, 2019 9:33 am

bebras rašė:
Ant Kov 12, 2019 5:41 pm
Jei konkrečiai apie mano situaciją:
1. Iki pensijos 30+ metų
2. Dėl kaupimo praradau 2.2 vienetų
3. Sodros įmokų pervesta 1791 eur, bendra lėšų fonde vertė kaip minėjau, apie 4K

Pagal sodros skaičiuoklę, šiek tiek labiau apsimokėtų palikti lėšas fonde - 2074 eur (1931 - sodra, 143 - fondas) vs 1981 eur grįžus į sodrą. Kiek galima pasitikėti sodros skaičiais, ypač kai toks sąlyginai mažas skirtumas?
Jūsų atveju, žinoma, stabdyti. Nes pagal dabartines žaidimo taisykles: sukaupta suma atiduodama iškart, nebent ilguoju periodu fondai ją labai užaugins, vienetų prarastas mizeris. O metų iki pensijos dar labai daug, tai viskas keisis dar daug kartų.
Ta Sodros skaičiuoklė yra smegenų pudrinimas, imho. Geriau jau būtų palikę seną variantą, kai suvestinė rodydavo, kiek gautum pensijos, jei pajamos liktų tokios kaip "šiandien" ir išeitum pagal "šiandien" galiojančias taisykles.
-----
Apsispręsti reikia iki 2019.06.30. Gal velesnės valdžios vėl suteiks šansų apsisprendimams.

Y2K
Naujokas
Pranešimai:5
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 3:07 pm

Standartinė Y2K » Tre Kov 13, 2019 9:45 am

Įsiskaičiau dar kartą: tai visgi, fonde 4K ar 2074? Jei 4 K, tada gresia tas mistinis atidavimas dalimis. Kita vertus, vis tiek stabdyčiau abiem atvejais.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Tre Kov 13, 2019 9:58 am

bebras rašė:
Tre Kov 13, 2019 6:51 am
O tikrai kitais metais dar galima bus grįžti į sodrą? Bent jau man banke sakė kad turiu apsispręsti per tą patį pusmetį kaip ir dėl įmokų, o paskui nieko keisti nebegalėsiu.
Kiek suprantu dabar galima apsispręsti laukti, o kitais metais jau spręsti ar tęsti kaupimą ar palikti kaip yra. Ar bus galima grįžti į sodrą, nežinau, gal kas pakomentuos.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Kov 13, 2019 10:21 am

Kaip tik šia tema pamačiau facebook sponsored straipsnį:

https://lipfa.lt/skaudziu-asmeniniu-pra ... 7MJpyy9PZc
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

bebras
Naujokas
Pranešimai:15
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 4:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 1

Standartinė bebras » Tre Kov 13, 2019 10:37 am

Y2K rašė:
Tre Kov 13, 2019 9:45 am
Įsiskaičiau dar kartą: tai visgi, fonde 4K ar 2074? Jei 4 K, tada gresia tas mistinis atidavimas dalimis. Kita vertus, vis tiek stabdyčiau abiem atvejais.
Dėkui už atsakymą.
Fonde yra 4K. 2074 eur yra sodros skaičiuoklės "žadama" pensija lėšas palikus fonde.
"Stabdyčiau" reiškia nutraukti įmokas ir palikti lėšas II pakopos fonde? Įmokas jau sustabdžiau, dabar tik galvoju ar grąžinti sukauptą sumą į sodrą kol yra laiko apsispręsti.

Y2K
Naujokas
Pranešimai:5
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 3:07 pm

Standartinė Y2K » Tre Kov 13, 2019 10:50 am

bebras rašė:
Tre Kov 13, 2019 10:37 am
"Stabdyčiau" reiškia nutraukti įmokas ir palikti lėšas II pakopos fonde? Įmokas jau sustabdžiau, dabar tik galvoju ar grąžinti sukauptą sumą į sodrą kol yra laiko apsispręsti.
Taip, stabdymas - sukauptų lėšų palikimas fonde. Jei tiesiai šviesiai, nemanau, kad stipriai rizikuojat bet kuriuo atveju. Bet stabdymas duoda daugiau galimybių, bent jau hipotetinių, jei žaidimo taisyklės keistųsi ateityje.

M42
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 6:13 pm

Standartinė M42 » Sek Kov 17, 2019 6:33 pm

Sveiki,

Dalyvauju pensijų kaupime nuo pat pradžių ir maksimaliai įmanomai. Nuo 2004 m. sukaupta grubiai 11 660 eu. Prisidėdavau pats 85 eu . Iš pradžių teigiamai sureagavau į visas reformas, bet prisėdus ir įsigilinus supratau , kad su dabartine forma šita reforma yra tam tikra apgavystė dėl kelių aspektų:

a) Prarasta asmeninių sukauptų pinigų kontrolė. Įvertinus kad iki pensijos dar beveik 30 metų... bile kas gali atsitikt su kitom būsimom reformom...o jos BUS.
b) Valstybės 16 eu pridėjimas bus atsiimtas kai turėsi išsipirkti anuitetą išėjus į pensiją. Ir aš tai vadinu valstybinės Sodros biudžeto gelbėjimu jau tavo sukauptų pinigų sąkaita. Viena ranka duoda - kita ranka atsiims kai išeisi į pensiją.
c) Pasirinkimas kaip mokėtis SAVO pinigus sulaukus yra komplikuotas...nes aš nežinau ar Dievulis tau duos gyvent iki bent 80 metų...kaip teisingai pasirinkt ??? Mest kortas...???
d) Tavo kauptų pinigų negalėjimas išmokėt iškart.
e) Atsitikus rimtam kataklizmui be galimybės nors dalinai pasinaudot tavo asmeninių sukauptų pinigų dalimi.
f) Kadangi nenorėsiu būti pririštas prie banko paėmus būsto paskolą, galėjimas valdyti ir disponuoti pačiam savo pinigais padės anksčiau išsimokėti "gyvenimo" paskolą.

Manau argumentų per akis . Todėl kaupimas sustabdytas, tie beveik 12k eu palikau fonde, greičiausiai jei sulauksiu pensijos paliksiu kažkam paveldėt. 85 eu kurie eidavo į Pensija II ir daugiau skirsiu III pensijų pakopai ir P2P . Pats kontroliuosiu kas ir kaip.

P.S. Jeigu kažkas pasikeistų Pensija II taisyklėse į teigiamą pusę, visada galima sugrįžti, šita galimybė palikta.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Pir Kov 18, 2019 9:46 am

Pas mane ta pati situacija. Iki pensijos ~30m. Kaupiau maksimaliai. II pakopoje sukaupta apie 10k. Sustabdžiau, likutį palikau fonde. Papildomas mėnesines lėšas nukreipsiu į kitus finansinius įrankius kuriuos galiu kontriliuoti pats ir nebežiūrėsiu daugiau į valstybinę sistemą.

Laaabai nepatiko tas momentas, kad ten guli dalis mano nuosavų pinigų ir jie man nepavaldūs. Iš vienos pusės aš kažkada pasirašiau sutartį, kad jie kaupiami pensijai, dėl to lyg ir neturiu pamatinės teisės dabar jų reikalauti atgal. Iš kitos pusės tai mažių mažiausiai - nesąžiningumas žmonių atžvilgiu. Turėčiau laiko, būtų įdomu net pasibylinėti šiuo atveju kai vienašališkai valstybė keičia tokio rimto reikalo sąlygas ir naikina variantą ties kuriuo aš pasirašiau sutartį. Teisiškai manau, kad sutartis tiesiog turėtų nustoti galioti ir šalys turi išsiskirti lygiavertėmis sąlygomis kurios galiojo sutarties metu arba teismo paskirta tvarka.
Labai tikiuosi kažkas pabandys eiti šiuo keliu :) Mūsų neilgos nepriklausomybės istorijoje būta atvejų kai valstybė pralaimėdavo bylas dėl savo neūkiškumo. Čia kvepia panašiu atveju... :) Mielai prisijungčiau prie tokio ieškinio!

Ačiū bent už tai, kad valstybė savo veiksmais privertė mane pakrutinti subinę ir pradėti galvoti savo galva :)

minri
Naujokas
Pranešimai:8
Užsiregistravo:Tre Kov 13, 2019 5:46 am

Standartinė minri » Ant Kov 19, 2019 6:05 pm

Aš manau, kad jūs per siaurai vertinat situaciją. Kažkodėl IIa pakopa priešinama su IIIa bei ETF'ais ir pan. Kodėl priešinti? Tai yra labai puiki diversifikacija su savais pliusais (žinoma ir minusais). Aš į IIą pakopą žiūriu kaip į ganėtinai konservatyvią pagalvę pensijai.
1. Valstybė prideda 1.5% nuo VDU. Gerai uždirbant tai nėra daug, bet vis vien į kišenę, o ne iš.
2. Fondai gana atidžiai prižiūrimi bei reguliuojami. Todėl galima tikėtis, kad nebus nesąmonių, o Lietuvos Banko puslapyje galima rasti visus įkainius bei palyginimus.
3. Mokesčiai nėra dideli. Už turtą dabar mažės iki 0.5%. Nėra labai mažai, bet pvz. SEB'e vien už vertybinių popierių saugojimą reikia susimokėti 0.16% nuo vertės per metus.

Na ir apribojimai disponuoti sukauptais pinigais. Mano nuomone tai netgi pliusas, o ne minusas.
1. Būkim atviri - jei, sulaukus pensijinio amžiaus, valstybė tiesiog atiduotų žmogui visus sukauptus pinigus, po metų bent pusė iš jų visą gautą sumą bus ištaškę. Ir eitų Seimo langų daužyti. Todėl šitas apribojimas yra labai labai teisingas.
2. Sulaukus 65ių metų daugelis turėsime vaikų, anūkų, marčių, žentų. Kokie jie bus - biesas žino. Ir vėlgi didelė tikimybė, kad bent kažkuris iš jų, žinodamas, kad išmokėta didelė suma pinigų, ateis su prašymu/moraliniu spaudimu nupirkti jam naują iPhone, automobilį ir pan.
3. Net ir pagal dabartinius įstatymus iš Sodros privalomai anuiteto pirkti nereikia. Galima sukauptą sumą tiesiog palikti pensijų fonde ir ją išmokės per 20 metų. 15% reikės atiduoti Sodrai už atidėtą anuitetą nuo 85 metų, bet manau, kad ši dalis per ateinančius metus dar keisis.

Jei manot, kad aukščiau paminėti punktai ne apie jus - jūs greičiausiai per geros nuomonės apie save arba mažai gyvenimo purvo matėte. :)

Skelbti atsakymą