Akcijos portfelyje

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83
Re: Akcijos portfelyje

Standartinė Mr. BM. » Ket Kov 14, 2019 1:13 pm

silverex rašė:
Ket Kov 14, 2019 11:46 am
Myriad irgi turi 10 USD mėnesinį neaktyvumo mokestį. Tuomet vienareikšmiškai geriau IB.
Hm, įdomu iš kur tokia informacija? Nes aš iš Myriad Capital gavau kitokią informaciją :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

BrokeInvestor
Naujokas
Pranešimai:4
Užsiregistravo:Sek Kov 10, 2019 5:26 pm

Standartinė BrokeInvestor » Ket Kov 14, 2019 4:19 pm

Mr. BM. rašė:
Ket Kov 14, 2019 1:13 pm
silverex rašė:
Ket Kov 14, 2019 11:46 am
Myriad irgi turi 10 USD mėnesinį neaktyvumo mokestį. Tuomet vienareikšmiškai geriau IB.
Hm, įdomu iš kur tokia informacija? Nes aš iš Myriad Capital gavau kitokią informaciją :)
Na, jie patys rašo savo kainoraštyje, kad tas mokestis galioja. Tiesiog jis kažkodėl nėra taikomas :) Nėra garantijos, kad tai ateityje nepasikeis, tai čia toks slidus dalykas.
antarctica rašė:
Tre Kov 13, 2019 4:51 pm
Ne visai supratau, kodėl Myriad neapsimoka perkant dažniau, nei kartą per du mėnesius? Juk IB tiesiogiai yra minimalus mėnesio mokestis 10 USD. Perkant kas mėnesį Europoje Myriad sumokėčiau 8 eur, o IB 10 USD (apie 9 eur). Naudą IB matau tokią, kad už minimalų komisinį galiu atlikti 2 operacijas. Galbūt kažką ne taip supratau?
Gal ne visai teisingai pasakiau. Manau, kad smulkiems investuotojams, kurie tikriausiai ir būtų šio forumo auditorija, Myriad kol kas tinka labiau. Aš kadangi dažniausiai perku pavienes US akcijas, tai susimoku ir valiutos keitimo mokestį ($4), tai jei kiekvieną mėnesį turėčiau pakankamą sumą investuoti, sumokėčiau $11 ($4 už keitimą ir $7 už pirkimą). Kadangi dažniausiai perku kas antrą mėnesį, Myriad tinka labiau.
P.S. čia jau mano specifika. Kaip žinome, aktyviai rinktis akcijas nėra optimaliausia strategija statistiškai. Bet man didelį malonumą teikia nagrinėti akcijas ir pačiam jas rinktis, tad už tai susimoku :D
Dividend growth investor, triathlete, dad, author of https://brokeinvestor.net

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Ant Kov 19, 2019 10:37 am

Pasidalinkit kokias akcijas laikote dividendams?:)

silverex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:74
Užsiregistravo:Tre Kov 13, 2019 1:39 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 7

Standartinė silverex » Tre Lie 31, 2019 1:42 pm

Mr. BM. rašė:
Ket Kov 14, 2019 1:13 pm
silverex rašė:
Ket Kov 14, 2019 11:46 am
Myriad irgi turi 10 USD mėnesinį neaktyvumo mokestį. Tuomet vienareikšmiškai geriau IB.
Hm, įdomu iš kur tokia informacija? Nes aš iš Myriad Capital gavau kitokią informaciją :)
Aš jų puslapyje atsidariau kainoraštį ir radau tokią info.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Tre Gru 25, 2019 9:05 pm

Rolandas rašė:
Ant Kov 19, 2019 10:37 am
Pasidalinkit kokias akcijas laikote dividendams?:)
Perku akcijas kai jos nėra per brangios ar atpinga (skandalas, krito kaina, mažesnis nei tikėtasi pelnas, ir pan.), bet tik stiprių įmonių. Dividendų aristokratai, wide-moat ir panašiai, su ilga dividendų istorija, pageidautina didėjančiais kasmet.
Šiai dienai turiu iš pavienių akcijų ne Baltic: *Anheuser Bursh Inbev * AT&T * Coca-cola Europe * Danone * Henkel * Red Electrica de Esp * Swedbank * Unilever
Baltijos biržoj: *Apranga * Olainfarm * Grigeo * Telia * Silvano Fasion * Talinn Kaubamaja * Baltic Horizon Fund (REIT).
Pagrindą porteflio ETF sudaro.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
Brick
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 6:41 pm
Gavo patiktukų: 4

Standartinė Brick » Ket Gru 26, 2019 9:07 am

Artur rašė:
Tre Gru 25, 2019 9:05 pm
Rolandas rašė:
Ant Kov 19, 2019 10:37 am
Pasidalinkit kokias akcijas laikote dividendams?:)
*Anheuser Bursh Inbev * AT&T * Coca-cola Europe * Danone * Henkel
Gal gali pakomentuoti pagal kokius kriterijus rinkaisi Anheuser (1.8% yeld) , Coca-cola Europe (2.7% yeld), Danone (2.6% yeld) ir Henkel (2.0% yeld) ?

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ket Gru 26, 2019 10:21 am

Economic-moat. PE, EPS, ROE, ROIC. Stabilūs dividendai, daugeliu atveju ir augantys. Rodiklius 10m paskutinių žiūriu.
Jei bent bent vieni metai EPS neigiamas net nežiūriu į tokią įmonę, nes neuždirbti ekonominiu pakilimu reiškia kažkas su įmone.
Kaina krenta dėl kažko kas nepatiko rinkai (mažesni augimas, pelnas nei tikėtasi, pinigų plovimo skandalas Swedbank atveju) tada jei man patrauklu perku.
Kai kurias iš ju parduodu jei nebuvau planavęs ilgai laikyt.
Šiaip mano planas paprastas buy and hold. Dividendų aristokratus laikysiu, nes po kelių metų toliau didinant dividendus jau yield% nuo mano pirktos sumos bus didesnis.
Su mažąja portfelio dalim šiek tiek spekuliuoju, bet tik stipriom įmonėm, mokančiom dividendus.
Į minusą neišeinu, išlaukiu reikiamos kainos.
Kaip Pvz pažiūrėk Goldman Sachs. Kai skandalas buvo kaip krito kaina ir kokia jin dabar. Įmonė savo pelningumo rodiklių neprarado, dividendus vistiek kėlė toliau. Tiesiog triukšmas numušė kaina.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
FI-Tech
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Sau 09, 2020 11:38 am
Gavo patiktukų: 7

Standartinė FI-Tech » Pen Sau 10, 2020 6:20 pm

Artur rašė:
Ket Gru 26, 2019 10:21 am

Šiaip mano planas paprastas buy and hold. Dividendų aristokratus laikysiu, nes po kelių metų toliau didinant dividendus jau yield% nuo mano pirktos sumos bus didesnis.
Nemanau kad tikslinga skaičiuoti yeld nuo pirkimo kainos, mano nuomone reikia skaičiuoti nuo einamosios kainos nors nuo pirkimo ir gražiau atrodo, bet tokiu atveju visada pelningiausios bus akcijos kurias gavai dovanų.
FI-TECH Kol kas tik dar vienas FIRE blogas

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Pen Sau 10, 2020 9:25 pm

FI-Tech rašė:
Pen Sau 10, 2020 6:20 pm
Artur rašė:
Ket Gru 26, 2019 10:21 am

Šiaip mano planas paprastas buy and hold. Dividendų aristokratus laikysiu, nes po kelių metų toliau didinant dividendus jau yield% nuo mano pirktos sumos bus didesnis.
Nemanau kad tikslinga skaičiuoti yeld nuo pirkimo kainos, mano nuomone reikia skaičiuoti nuo einamosios kainos nors nuo pirkimo ir gražiau atrodo, bet tokiu atveju visada pelningiausios bus akcijos kurias gavai dovanų.
O koks man tikslas skaičiuoti nuo einamosios kainos ?
Aš skaičiuoju pelną (nuostolį) nuo savo investuotų pinigų.
Pvz perku už 100 ir praėjus X metų Yield nuo einamosios kainos gali likt nepakitęs (atitinkamai pakeltiem dividendam kyla akcijos kaina), bet man % tai eina nuo mano 100 ir po daugybės X metų einamosios kainos yield bus vienaženklis skaičius, o aš jau skaičiuosiu dviženklį.

P.S. Kur akcijas dovanom dalina ? Paimsiu kelias.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pen Sau 10, 2020 10:35 pm

Artur rašė:
Pen Sau 10, 2020 9:25 pm

O koks man tikslas skaičiuoti nuo einamosios kainos ?
Aš skaičiuoju pelną (nuostolį) nuo savo investuotų pinigų.
Pvz perku už 100 ir praėjus X metų Yield nuo einamosios kainos gali likt nepakitęs (atitinkamai pakeltiem dividendam kyla akcijos kaina), bet man % tai eina nuo mano 100 ir po daugybės X metų einamosios kainos yield bus vienaženklis skaičius, o aš jau skaičiuosiu dviženklį.

P.S. Kur akcijas dovanom dalina ? Paimsiu kelias.
Aš pritarčiau Fi-tech. Skaičiuodamas nuo pirkimo kainos sumali capital gains ir dividends į vieną. Panašiai yra ir su NT bei jo nuoma
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą