P2P: Trumpi klausimai

Diskusijos apie tarpusavio skolinimo platformas.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16
Re: P2P: Trumpi klausimai

Standartinė honestFIRE » Pen Vas 14, 2020 9:17 am

GKA rašė:
Pen Vas 14, 2020 7:44 am
Edvinas rašė:
Pen Vas 14, 2020 7:23 am
Tai dar niuansas kad pvz. tos įmonės matosi kad skolingos dažnai lieka tiek sodrai, tiek rekvizitai komentaruose parašyta kad nesilaiko įsipareigojimų ir etc. Aš pvz neskolinu tokioms, gal ir daugiau žmonių pradėjo į tai kreipti dėmesį.
Aš pats pradžioj skolinau ir įmonėm, ir privatiems asmenims. Bet kai išsigryninau tikslus, įmonėm pradėjau nebeskolint, liko tik privatūs skolininkai.
Vienas iš kriterijų, kalbant apie finbee paskolas verslui, tai kad dauguma verslų skolinasi su C reitingu ir MPN standartiškai būdavo apie 15% ar 13%, kai tuo tarpu vartojimo paskolos su C reitingu viršija 20%. Nors ir maža dalis portfelio yra C, bet reitingus vertinu vienodai tiek verslo, tiek vartojimo paskoloms.
Vertėtų atsižvelgti į default stats. Reitingas gali būti tas pats tiek įmonės, tiek privataus, tačiau default įmonių ženkliai mažesnis (3% verslo vs 8% privačių) + trumpalaikis terminas + asmeninė garantija.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Pen Vas 14, 2020 11:49 am

honestFIRE rašė:
Pen Vas 14, 2020 9:17 am

Vertėtų atsižvelgti į default stats. Reitingas gali būti tas pats tiek įmonės, tiek privataus, tačiau default įmonių ženkliai mažesnis (3% verslo vs 8% privačių) + trumpalaikis terminas + asmeninė garantija.
Visų pirma, čia yra asmeninis mano pasirinkimas ir mano sprendimas = asmeninė nuomonė, kurios niekam neperšu, o tik dalinuosi.
Atsižvelgiu, pagal savo rizikos toleranciją, o asmeninė garantija man nesuteikia daugiau pasitikėjimo.

Kalbant bendrai, pagal ką sprendžiu galiu pasidalinti būtent finbee statistika pagal save. Portfelis atrodo taip:
Paveikslėlis

Iš 133 paskolų yra likę 5 verslo, likusios 128 privačių asmenų. Iš 5 verslo paskolų 1 yra default, likusios 3 default yra vartojimo paskolos iš turimų 128.
Tai man realūs procentai susiveda kiek kitaip, nei bendra default statistika, bet aš ir neinvestuoju į visas finbee išduotas paskolas, o tik į atrinktas pagal mano kriterijus, tai su bendra statistika negali turėti nieko bendro, apart tendencijų.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Ket Kov 19, 2020 8:16 pm

Dalinuosi SAVY video konferencija. Įdomu, kad šiandien buvo priimtas vartūškių įstatymo pakeitimas, įpareigojantis kreditorius leisti imti 3 mėn. atostogas su finansiniais sunkumais susidūrusiais klientais.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pen Kov 27, 2020 3:58 pm

Monethera užsidarė.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Vartotojo avataras
Animal91
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:40
Užsiregistravo:Tre Kov 11, 2020 10:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 12

Standartinė Animal91 » Šeš Kov 28, 2020 9:44 am

Kolegos, ar verta dabar investuoti į P2P paskolas rimtesnes sumas. Turiu omeny ne paskolu klubus ir finbee, bet kur su nekilnojamu turtu į tas evorest, profitus ir tt?

Jie gi turi užstatus didelius kur pvz db projektas yra profitus kur reik 50k paskolos, bet užstatas virš milijono ir 7 % metinių palūkanų. Tai ar aš teisingai mąstau kad mažai rizikos ir galima drąsiai dėt rimtesnę sumą padalinus į kelias platformas ?

Kaip kas galvoja ?

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Šeš Kov 28, 2020 11:54 am

Man visi P2P yra aukšta rizika. Jei pasidaro nemokus tai taip NT užstatytas, bet laukt prireiks ir ateinant galimai recesijai (čia tik mano nuomonė, tikiuos klystu) reiks ilgai laukt kol kas nupirks tą NT iš varžytinių ir atgausi pinigus. Tuo labiau NT vertinimai irgi pervertinti gali būti.
Aš kaip tik mažinu P2P šiai dienai, kas likę dar EstateGuru parduodu. Užsidirbau iš ten ir užtenka.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Sek Kov 29, 2020 12:03 am

Mano akimis dabartiniam jau ATĖJUSIOS krizės kontekste P2P nuvertėjo nuo rizikingos į spekuliatyvios investicijos frontą. Manau geriau stabdyt reinvestavimą ir nukreipt kažkur kitur. Ypač iš platformų susijusių su NT. Stos viskas greitu metu. Statybos dar vyksta iš inercijos, bet mano geras pažystamas sienų apdailininkas sakė kad medžiagų gauti vis sunkiau, stringa tiekimas. O svarbiausia momentas - sakė jis per savaitę kitą prarado beveik visus klientus kurių visada turėjo 3-4 mėn į priekį. Liko tik tie kurie neišvengiamai turi pasibaigt remontą gyvenamam būstui. Investiciniai visi, nuomai ir pan sustojo. Sakė po savaitės eis tinkuot kažką nuo kontraktoriaus subkontraktoriui , didelį objektą. Ar pinigus gaus nežino, viskas bus juodi. Bet sako kito darbo nebeliko tai bandys laimę.
Net tas pats Haneris sako kad jie žmonių neatleidinės iki metų pabaigos. Ką tai sako tarp.eilučių? Kad darbo nėra. Ir net išvažiavus visiem ukrainiečiam, atsisakius visų terminuotų darbo sutarčių - net tiems likusiems neterminuotiems darbininkams dabar baranka. Tik pasibaigs kas liko ir rūkys...
Tai kas dabar nori statyti namą ir turi cash - aukso amžius prasidėjo! :)

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Sek Kov 29, 2020 6:35 am

Animal91 rašė:
Šeš Kov 28, 2020 9:44 am
Kolegos, ar verta dabar investuoti į P2P paskolas rimtesnes sumas. Turiu omeny ne paskolu klubus ir finbee, bet kur su nekilnojamu turtu į tas evorest, profitus ir tt?

Jie gi turi užstatus didelius kur pvz db projektas yra profitus kur reik 50k paskolos, bet užstatas virš milijono ir 7 % metinių palūkanų. Tai ar aš teisingai mąstau kad mažai rizikos ir galima drąsiai dėt rimtesnę sumą padalinus į kelias platformas ?

Kaip kas galvoja ?
Manau, kad antrinėj rinkoj yra daug gerų dealų EVO su dviženkle nuolaida. Įdomiausi ilgalaikiai. Kartais būna dešimt metų projektas su nuolaida kelių procentų :)

Prisiimant riziką ant projektų Italijoj ar Ispanijoj, galima uždirbti apie 30% palūkanų, jei pasiseks su pirmine hipoteka. Manau, kad skaičiai neįtikėtini, bet riziką vertėtų pasisverti, kad nebūtų too good to be truth. :)

Vartūškių platformose irgi pilna gerų dealų antrinėje rinkoje, tad manau, kad pirminėje dabar būtų per mažas risk/reward ratio lyginant su antrine.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Sek Kov 29, 2020 6:47 am

Sorry for double post, dalinuosi checklistu kaip išvengti scam'ų.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Vartotojo avataras
Animal91
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:40
Užsiregistravo:Tre Kov 11, 2020 10:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 12

Standartinė Animal91 » Sek Kov 29, 2020 7:19 am

honestFIRE rašė:
Sek Kov 29, 2020 6:47 am
Sorry for double post, dalinuosi checklistu kaip išvengti scam'ų.
Ačiū už nuorodą, perskaičiau įdomu :)
Skaitau šiek tiek ir tavo blogą, žinau kad tu gerokai labiau dirbi su p2p paskolomis ir kaip suprantu dauguma investicijų pas tave per evostate?

Gal galėtum aprašyti guide dėl antrinių paskolų, kaip jas reik atrinkt, kaip matuoti rizikas? Nes man dabar atrodo kad antrinės paskolos yra investuotojų noras atsikratyti blogų, vėluojančių, neaiškių paskolų ir aš ten iš viso nelendu. Gal tai ir nėra taip.

Skelbti atsakymą