Revolut Junior kortelė vaikams

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96
Revolut Junior kortelė vaikams

Standartinė šešinuliai » Tre Geg 20, 2020 4:34 pm

Revolut pradėjo siūlyti Revolut Junior korteles. Simple pre-paid kortelės, susietos su suaugusiojo sąskaita vaikams nuo 7 metų. Kol kas simple card, bet "coming soon" features list'as man patinka:
- galimybė vaikams užmesti task'ą kaip requestą programėlėje, už tai nurodant finansinį atlygį. Pvz.: išplauk indus, gausi 2 eurus
- recurring payments, kad vaikas kiekvieną pirmadienio rytą gautų savo 10 Eur no questions asked
- budgeting lessons for kids

Pats prieš kelis metus mąsčiau, kad aš tai jau tikrai savo vaikams neisiu ir nenuiiminėsiu po 10-20 eurų kas savaitę dienpinigiams ir tikėjausi, kad kažkas rinkoje pasirodys. Todėl, nors ir vaikų neturiu, mano cash nekentėjo širdis dainuoja :))

Daugiau info:
https://www.revolut.com/get-junior-card

Finansiškai raštingi tėvėliai, manau jums aktualu. Ir patiems gyvenimą palengvina, ir vaikus finansinio raštingumo mokysite. Ar kas nors mėginsite?
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ket Geg 21, 2020 12:56 am

Nemėginsiu ir vaikam kortelių nedalinsiu. Kortelės turėjimas jokio finansinio raštingumo vaikui nesuteiks.

Finansinis atlygis už įprastus namų ruošos darbus neturėtų būti dalinamas, visi turi savo pareigas ir turi jas vygdytį, o ne laukti kažkokio atlygio. Jei vaikai be eurų nesitvarko, tai jau auklėjimo spragos nemažos.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ket Geg 21, 2020 3:56 am

Artur rašė:
Ket Geg 21, 2020 12:56 am
Nemėginsiu ir vaikam kortelių nedalinsiu. Kortelės turėjimas jokio finansinio raštingumo vaikui nesuteiks.
Kortelės turėjimas automatiškai finansinio raštingumo gal ir nedidina, bet yra daug geresnis įrankis finansinei edukacijai nei cash'as, nes:
- vaikas gali stebėti savo istorines išlaidas
- gali suprasti produktų kainas ir jas lyginti
- gali pajausti algos mechanizmą su automated recurring payment'ais, neprašant tėčio pamirštų dienpinigių
- galima išmokyti taupumo, didesnius pirkinius ne tiesiog nuperkant impulsyviai, o "išlizinguojant" ir leidžiant sutaupius patiems įsigyti
- galima atkartoti lizingus ir paskolas, suteikiant kreditą norimai prekei būsimų įplaukų sąskaitą
- galima išmokyti apie palūkanas, leidžiant daryti sulauptų lėšų depozitą "pas tėtį"
ir t.t. galima prisigalvoti.

Plius vaikai mėgsta appsus. Ir kortelė yra kažkas ką turi mamytė ir tėvelis bei daug labiau atkartoja suaugusiųjų pasaulį.
Bet čia jau aišku mano, tech-savyy early adopterio nuomonė.
Artur rašė:
Ket Geg 21, 2020 12:56 am
Finansinis atlygis už įprastus namų ruošos darbus neturėtų būti dalinamas, visi turi savo pareigas ir turi jas vygdytį, o ne laukti kažkokio atlygio. Jei vaikai be eurų nesitvarko, tai jau auklėjimo spragos nemažos.
O dienpinigius vaikai ar gauna? Gauna. Už ką? Už nieką, už egzistavimą.
Tai aš lygiai tuos pačius dienpinius duosiu kaip komisinius už darbą.

Sakyk, kuris variantas labiau atkartoja suaugusiųjų pasaulį ir išmoko vaikus basic darbo rinkos pradmenų? Na, bent jau, kad darbas sukuria pinigus, o daugiau sukurto rezultato generuoja didesnį atlygį?
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ket Geg 21, 2020 4:48 am

Dienpinigius gauna, nes taip nusprendžia tėvai ir jie reikalingi kasdieniam jau didesnio vaiko išlaidoms.

Už kiekvieną buities darbą gauti atlygį, tai užaugęs toks žmogus tau niekada nepadės, nes bus įpratęs gauti eurų. Nėra eurų, tai kam tada turėčiau čia padėti kamnors. Yra šeimoje pareigos, kurios yra neatlygintinos ir tiesiog tai yra norma.

Kortelės turėjimas nėra geresnis įrankis mokant finansinio raštingumo.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Geg 21, 2020 5:35 am

Kortelė šiaip yra patogu. Gal dėl patogumo ir turėtų naudoti (aišku visi taupymo, lizingo tikrai pavyzdžiai geri ir turbūt patiktų).

Bet už eilinį darbą namuose aš irgi pinigų neduodu. Nors vaikas dažnai klausia kodėl, juk draugų tėvai duoda už skaitymą ar namų darbus pvz.

Pritariu Artur dėl pareigų. Vaikas supranta, kad tvarkosi, mokosi, nemažą dalį darbelių daro dėl savęs.

Jeigu pasisiūlo kažką papildomai padaryti, tam, kad galėtų "užsidirbti" ledams, žaislui ar pan. Tada kažką ir galvoju. Bet tai būna retai, pavyzdžiui pasiūlau eiti pjauti žolę ar padėti mamai darže, bet tada dažniausiai pinigų nebereikia..

O dėl dienpinigių susitariau iš anksto. Žino kiek turės, gali planuoti.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ket Geg 21, 2020 6:02 am

Dėl atlygio už darbą giliau į diskusiją nelįsiu, aš tik iš knygų ir teorijos žinau, tad greitai mane galima užgesinti su "palauk, turėsi vaikų - suprasi".
Bet teisingumo dėlei, tai ne viskas juk juoda arba balta. Nesakau, kad vaikui reikia motyvacinę sustatyti ir "užsidedi kojines - 10 centų" stiliumi viską monetizuoti. Taip, yra pareigos, bet yra ir tikrai ne pareiginių darbų ale "nubėk į parduotuvę tėčiui giros parnešti" ar obuolius kaime surinkti.
Bet kokiu atveju, čia ne mano išmislas, o finansistų patarimas, kad "ditch allowance, introduce commissions". Bet nu pasirinkimo klausimas.

Man keisčiau aklas oponavimas, kad kortelė - jokios naudos. Taip, suprantu, kad panašų efektą galima sukurti su grynaisiais ir stiklainiais ar vokais, bet nu kamon, pasaulis juda į priekį.

Čia lyg sakyti "kam tau tas internetas, viską juk iš knygų galima išmokti". Taip, galima, bet ar šiais laikais tai vis dar efektyviausias būdas?

Auga nauja digital karta ir jiems svarbu appsai, notificationai ir gamification, ką šiuo atveju, panašu, Revolut'as ir bando pasiūlyti. Tai man asmeniškai exciting, o aš ne taip ir seniai dar pats vaikų stovyklą atstovavau, tad paklausykit jaunuolio bent jau dėl šito :))
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Geg 21, 2020 6:13 am

Aš tikrai ne oponuoju. Man idėja patinka. Tik revolut nenaudoju, tai kiek sunkiau panaudoti būtų. Bet tikiu, kad esant pasisekimui, bus ir seb, ir swed vaikų kortelės :)
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Ket Geg 21, 2020 7:18 am

Pamenu, kai gavau zoom kortelę, kai tik prasidėjo programa ir buvo žiauriai kietai, jaučiausi labai suaugęs, o ir kortelė buvo graži. :)

Zoom turėjo investavimo žaidimą, kur su play money buvo galima investuoti ir laimėti prizus, laikui bėgant pradėjau investuoti į Swedbank fondus dar mokykloje. Manau, kad kortelė atveria žingeidumo ir galimybių. :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Edvinas
Naujokas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:Tre Lap 13, 2019 10:26 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Edvinas » Ket Geg 21, 2020 9:19 am

Hmm, aš tai tiesiog užsisakiau dar vieną papildomą kortelę ir daviau naudotis. Viską matai ir taip ir papildyti gali. Nelabai matau prasmę vien dėl to mokėti kas mėnesį abonementinį mokestį.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Ket Geg 21, 2020 1:56 pm

Swed išduoda kortelę nuo 8 m. amžiaus. Dukrai esu paėmęs. Daug apribojimų - internetu pirkti neleidžia (čia ir pliusas, ir minusas vienu metu), negali per telefono apsą statemento žiūrėti (tik likutį). Nu kaip ir Swed... ;) Pervedu reccuring dienpinigius. Nemažai susitaupo, nes tai kortelės nepasiėmus, tai dar kažkas, tai kaip sakiau internete neveikia.
O dėl mokamų/nemokamų pareigų, tai yra taip - pats vaikams aiškini pinigų vertę, kad sunku uždirbti, viskas kainuoja, reikia taupyti ir pan. Ir tada vaikas sako - o tai kaip man susitaupyti, užsidirbti kažkam, ko aš labai noriu? Į darbą tai aš eiti negaliu, turiu mokytis?
Ką pasakyti, kelkis 5 ir eik laikraščių nešioti? Kiek tai realu ir kiek vaikų taip užsidirbs? Kaime gal lengviau, visokius žemės ūkio darbus gali dirbti. Mieste tai praktiškai nerealu. Tai ir suki galvą, kaip čia leisti užsidirbti - ar už indų išplovimą kokį eurą ar pan.

Skelbti atsakymą