Elektros tiekėjo pasirinkimas

Temos, kurios nepatenka į aukščiau paminėtas kategorijas.
pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49
Elektros tiekėjo pasirinkimas

Standartinė pliumbum » Pen Geg 22, 2020 12:04 pm

Sveiki,

Kaip žinote, elektros rinka buvo liberalizuota ir dabar pradėjo lįsti visokie skelbimai pasirinkti tiekėją (pvz. Enefit, Elektrum).

Ar kas nors keitėte tiekėją? Įdomu, kokias sąlygas gavote, ar bus sutaupymas, lyginant su tuo, kas buvo prieš tai?

notabene
Naujokas
Pranešimai:11
Užsiregistravo:Ket Geg 16, 2019 9:07 pm
Gavo patiktukų: 2

Standartinė notabene » Sek Geg 31, 2020 4:38 am

Kadangi energetikoje nesu naujokas, tai pasirinkau tiekėją su kainomis pririštomis prie rinkos kainų. Vadinasi kiekvieną valandą mano vartojamos elektros kaina būna skirtinga. Tiekėjas už administravima pasiima 0.003 eur/kwh. Lyginant su dabartinėmis kainomis ką siūlo Ignitis visiems LT privatiems klientams gaunasi apie 20-30 proc pigiau. Nuo liepos mažės kaina, tai kiek apmažės skirtumas. Kainų didelis skirtumas susidaręs todėl, kad dėl Covid19 yra sumažėjęs elektros vartojimas ir kaina rinkoje nukritusi. Lietuva priklauso Nors Pool Spot biržai, ten galima matyti tas kainas.

Tiekėjo pasirinkimui yra sukurtas ESO puslapis - pasirinkitetiekeja.lt, ten išsamiau galima rasti info. Patį tiekėją būsime priversti pasirinkti, nes nepasirinkusiems, atsiras 1.25 koeficientas prie elektros kainos, kuri perkama biržoje. Vadinasi nepasirinkti bus nenaudinga. Šis tema palies kiekvieną iš mūsų :)

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Sek Geg 31, 2020 6:32 am

notabene rašė:
Sek Geg 31, 2020 4:38 am
Kadangi energetikoje nesu naujokas, tai pasirinkau tiekėją su kainomis pririštomis prie rinkos kainų. Vadinasi kiekvieną valandą mano vartojamos elektros kaina būna skirtinga. Tiekėjas už administravima pasiima 0.003 eur/kwh. Lyginant su dabartinėmis kainomis ką siūlo Ignitis visiems LT privatiems klientams gaunasi apie 20-30 proc pigiau. Nuo liepos mažės kaina, tai kiek apmažės skirtumas. Kainų didelis skirtumas susidaręs todėl, kad dėl Covid19 yra sumažėjęs elektros vartojimas ir kaina rinkoje nukritusi. Lietuva priklauso Nors Pool Spot biržai, ten galima matyti tas kainas.
Kadangi as i 1 etapa nepatenku... tai man nera labai aktualu. Bet shiaip smalsu, koks pas tave skaitiklis stovi. Jei gerai supratau, turi pavalandine apskaita ? ar ir kainas gali matyti ?

Beje, tavo pasirinktas variantas (jei negali matyti momentines kainos ir reguliuoti vartojimo) yra labai rizikingas :). Tiksliau visa kainos svyravimo rizika prisiimi pats.

notabene
Naujokas
Pranešimai:11
Užsiregistravo:Ket Geg 16, 2019 9:07 pm
Gavo patiktukų: 2

Standartinė notabene » Pir Bir 01, 2020 6:42 pm

Skaitiklis paprastas. Pagal tam tikrą formulę išskaičiuojama kurią valandą kiek suvartoju. Taip, riziką pats prisiimu. Bet kadangi pats deklaruoju kiek vartoju galiu išskaičiuoti ar vieną ar kitą mėnesį daugiau deklaruoti.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Ant Bir 02, 2020 11:12 am

notabene rašė:
Pir Bir 01, 2020 6:42 pm
Skaitiklis paprastas. Pagal tam tikrą formulę išskaičiuojama kurią valandą kiek suvartoju. Taip, riziką pats prisiimu. Bet kadangi pats deklaruoju kiek vartoju galiu išskaičiuoti ar vieną ar kitą mėnesį daugiau deklaruoti.
Paprastas skaitiklis ir kas valandą kintanti elektros kaina kažkaip nesiderina :)) Čia panašiai kaip aš su dujomis žaisdavau, ar pamokėti į priekį, ar kitais metais prasideklaruoti, priklausomai nuo kainos :)) Na, bet jei tiekėjui taip tinka, tai ką gi, jo reikalas.
Pas mane saulės elektrinė, tai moku lygiai 0. Įdomu, vis tiek turėsiu pasirinkti tiekėją, ir kuriame etape? Pagal mokamą sumą ar pagal bendrą suvartojimą?

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Tre Bir 03, 2020 5:36 am

DariusA rašė:
Ant Bir 02, 2020 11:12 am

Paprastas skaitiklis ir kas valandą kintanti elektros kaina kažkaip nesiderina :)) Čia panašiai kaip aš su dujomis žaisdavau, ar pamokėti į priekį, ar kitais metais prasideklaruoti, priklausomai nuo kainos :)) Na, bet jei tiekėjui taip tinka, tai ką gi, jo reikalas.
Pas mane saulės elektrinė, tai moku lygiai 0. Įdomu, vis tiek turėsiu pasirinkti tiekėją, ir kuriame etape? Pagal mokamą sumą ar pagal bendrą suvartojimą?

Tiekėją turėsi pasirinkti pagal bendrą suvartojimą, kurį mato tinklai. O man smalsu, kokius akumus turi susidėjęs, kad nemoki už pasaugojimą ?

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Bir 03, 2020 9:17 am

DariusA rašė:
Ant Bir 02, 2020 11:12 am
Pas mane saulės elektrinė, tai moku lygiai 0. Įdomu, vis tiek turėsiu pasirinkti tiekėją, ir kuriame etape? Pagal mokamą sumą ar pagal bendrą suvartojimą?
Įdomu ir man. Gal Tesla Powerwall atsivežei? :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Tre Bir 03, 2020 11:04 am

Mr. BM. rašė:
Tre Bir 03, 2020 9:17 am
DariusA rašė:
Ant Bir 02, 2020 11:12 am
Pas mane saulės elektrinė, tai moku lygiai 0. Įdomu, vis tiek turėsiu pasirinkti tiekėją, ir kuriame etape? Pagal mokamą sumą ar pagal bendrą suvartojimą?
Įdomu ir man. Gal Tesla Powerwall atsivežei? :)
Jokių akumų:) Na gerai, moku, bet ne eurais, o natūra. T.y. atiduodu 36 proc. nukreiptos į tinklus elektros (kas grubiai sudaro apie 18 proc. viso pagaminto kiekio). Ir kam neatiduoti, jei to, kas man lieka, pakanka, o po metų vis tiek nusinulintų?

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Ket Bir 04, 2020 10:07 am

O kiti tiekėjai pasaugojimą irgi siūlo? Gal kas sąlygas jau turi?

Laura09
Naujokas
Pranešimai:1
Užsiregistravo:Tre Gru 09, 2020 6:45 am

Standartinė Laura09 » Tre Gru 09, 2020 1:30 pm

O gal kas nors jau keitėte? Ir aš įsėdau į tą ieškančių geriausio pasirinkimo žmonių traukinį :D Visur skaitinėjau apie tiekėjus, jų planus, tarifus (pvz nors ir čia https://elektrostarifai.lt/), bet taip ir nesusidariau pilnos nuomonės dar... Todėl įdomu būtų sužinoti iš kitų ar jau yra tokių, kurie pilnai apsisprendė ties vienais ar kitais tiekėjai :)

Skelbti atsakymą