Kelionė į šešių nulių zoną

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Skelbti atsakymą
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: Kelionė į šešių nulių zoną

Standartinė laurizas » Ant Lie 14, 2020 6:51 am

Koks tikslas turėt invest sąskaitą? Gi galima periodinį tiesiai į IB daryti.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ant Lie 14, 2020 6:58 am

Neleidžia pas tave bloge kažkodėl komentaro įrašyti nors viską supildau, ir "priverstinai" nurodau emeilą kas man asmeniškai nėra labai priimtina. Siūlyčiau pakeisti jei nori daugiau gyvasties bloge bent jau kol jis užsikurs normaliai. Ne visi linkę visur nurodyti savo kontaktus, ypač kai emeilas yra vardas pavardė, ir paskui kalbėti apie savo šeimos finansinę buklę ir kur pinigus laiko :D Kai blogas atrodo rimtas ir patikimas, ilgiau veikiantis, baimių lieka mažiau.

Tad perkeliu čia apie aibę skirtingų sąskaitų ir lentynėlių:

Mano patirtis - dariau kaip aprašyta įvairiais būdais. Pradedant vokais su grynais, baigiant skirtingomis sąskaitomis.
Beja, klausimėlis. Bankas netaiko papildomo mokesčio už papildomas sąskaitas? Man rodos taiko? Simbolinį, bet yra :) Jei ne, tada skaitom toliau. Jei taiko, tai "don't loose the money".

Skirstymas OK jei neturi disciplinos. Bet jei disciplinos nėra, net skirstymas nelabai padės. Čia toks truputį savęs apgaudinėjimas ir pinigų slėpimas nuo pačio savęs :)

Pas mus šeimoje yra realiai viena bendra sąskaita kur gaunamos visos pajamos. Tada kelių dienų bėgyje po pajamų gavimo yra nuskaitomos visos pagrindinės periodinės įmokos, paskolai ir pan. Tame tarpe pervedama fiksuota suma į Interactive Brokers investavimui. Viskas kas lieka - lieka asmeninėm išlaidom + rezervas kuris mėnesio gale lieka arba būna panaudojamas kažkokiem pirkiniam.
Jei disciplina yra, tų pinigų kiekvieną mėnesį sąskaitoje vis daugės nes likutis liks. Tada žiūrėsi ką su jais daryti: investuoti papildomai, paatostogauti ar pan. Man patinka kai sąskaitoje yra šiek tiek daugiau nei 100 EUR. Tai nereiškia kad prisikaupus aš pradėsiu juos leisti neplanuotiem pirkiniam. Sekdamas balansą ir žinodamas su kiek sąskaitoje baigiau praeitą mėnesį, aš maždaug jaučiu ar einu į pliusą ar į minusą. Tokio tikslumo man pakanka ir nežadu gaišti laiko gaudant centus.

Dėl skirstymo į lentynėles, neigiama pusė tokia kad labai sunku numatyti kiek kada kokių pinigų kam reikės. Patirtis: vienos lentynėlės pildydavosi greičiau, kitos lėčiau, atitinkamai pinigai migruodavo tarp lentynėlių, rašydavai vienur pliusas kitur minusas. T.y. lentynėlės buvo viena kitai skolingos nes pvz. sveikatai neišleidai tiek daug kiek galvojai, bet reikėjo automobiliui didesnio remonto. Ar pan. Ir realiai vardan ko? Jei laikaisi disciplinos ir "frugal living", koks skirtumas kiek pagrindinėje kišenėje yra skyrelių? Jei neišleisti pinigai, jie tiesiog yra ir laukia protingo panaudojimo.

Tai dabar mūsų šeimos būvis kaip aprašiau, viena sąskaita, viskas kas būtina iš karto nusirašo po pajamų gavimo kas įvyksta stabiliai mėnesio pradžioje, didelė dalis investicijoms automatiškai į IB, o su kita dalimi balansuojame. Impulsyviai didelių pirkinių neperkam tad jei planuojame PVZ nusipirkti kokį dviratį, ar paatostogauti, žinome kad reikia šiek tiek apriboti išlaidas daugiau nei įprastai, prikaupti pinigų sąskaitoje ir tada nusipirkti. Nieko neperkam į paskolas. Tik NT yra paskola.
Aišku, labai dideliems pirkiniams (tolimos atostogos, būsto pradinė įmoka ir pan.) kuriems per mėnesį / du nesutaupysi tada kita strategija reikalinga. Bet ne problema tada pvz išsigryninti po XXX EUR kas mėnesį į vokelį būtent tam reikalui, kad nesimaišytų tie pinigai sąskaitoje.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Lie 14, 2020 7:05 am

laurizas rašė:
Ant Lie 14, 2020 6:51 am
Koks tikslas turėt invest sąskaitą? Gi galima periodinį tiesiai į IB daryti.
Na, čia kaip atskira sąskaita visiems investiciniams įvykiams. Ne visą laiką tik į IB investavau, ir ne visą laiką turbūt tik IB investuosiu.
Gaunu ir šiuo metu pvz. dividendus iš Baltic Horizon REIT'o, arba išsiiminėju lėšas iš p2p ir nenoriu šių transakcijų rankiotis pagrindinėje sąskaitoje.

Man patogiau, kai viskas kas susiję su investicijomis sukasi vienoje vietoje.

O periodinį aš papildomai pasidaręs iš Invest sąskaitos į IB.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Lie 14, 2020 7:26 am

Sitis rašė:
Ant Lie 14, 2020 6:58 am
Neleidžia pas tave bloge kažkodėl komentaro įrašyti nors viską supildau, ir "priverstinai" nurodau emeilą kas man asmeniškai nėra labai priimtina. Siūlyčiau pakeisti jei nori daugiau gyvasties bloge bent jau kol jis užsikurs normaliai. Ne visi linkę visur nurodyti savo kontaktus, ypač kai emeilas yra vardas pavardė, ir paskui kalbėti apie savo šeimos finansinę buklę ir kur pinigus laiko :D Kai blogas atrodo rimtas ir patikimas, ilgiau veikiantis, baimių lieka mažiau.
Labai keista, nes žmonės komentuoja, tai lyg ir viskas veikia. Atjungiau kažkokius comments cookies, gal dėl to. O el.paštas tikrai nėra privalomas, šitą jau seniai pats išjungiau susipratęs, kad žmonės gali norėti pakomentuoti anonimiškai. Tik defaultu wordpress'as jį rodo be žvaigždutės, paieškosiu kur pridėti note'ą "neprivalomas".

Tikiuosi nesupyksi, bet įkopinau tavo šį ilgą ir naudingą komentarą po įrašu, kad išliktų ir tarnautų ateities kartoms :))
Sitis rašė:
Ant Lie 14, 2020 6:58 am
Mano patirtis - dariau kaip aprašyta įvairiais būdais. Pradedant vokais su grynais, baigiant skirtingomis sąskaitomis.
Beja, klausimėlis. Bankas netaiko papildomo mokesčio už papildomas sąskaitas? Man rodos taiko? Simbolinį, bet yra :) Jei ne, tada skaitom toliau. Jei taiko, tai "don't loose the money".
Na, bent jau Swed, turiu tą jų mėnesinį planą "Patogu" be kurio neįmanoma ir tuomet papildomos sąskaitos nekainuoja. Kas kainuoja - tai papildomos banko kortelės, kurių visų jau atsisakiau anksčiau.
Sitis rašė:
Ant Lie 14, 2020 6:58 am
Skirstymas OK jei neturi disciplinos. Bet jei disciplinos nėra, net skirstymas nelabai padės. Čia toks truputį savęs apgaudinėjimas ir pinigų slėpimas nuo pačio savęs :)
Taip, tikrai neneigsiu, aš čia bandau apsisaugoti nuo savęs pačio. Aš esu frugal kasdieniuose mažuose dalykėliuose, bet kartais atsiranda silpnumo akimirka su hobiais, o lentynėlių išskaidymas ir toks laisvų pinigų neturėjimas "on hand" tuo momentu sustabdo nuo didesnio impulsyvaus pirkinio.

Kaip ir rašiau - turėti 20 skirtingų lentynų jau būtų too much ir visiškai neturiu noro biudžetuotis, kad restoranams va bus 50 Eur per mėn, o kino teatrui tik 20 Eur. Ir paskui sėdėti su viena pilna lentynėle ir kita tuščia. Todėl tiesiog atsidedu didelėmis dalimis. Nemanau, kad mano 6 sąskaitos yra labai jau overkill'as, ypač kai 3 iš jų yra bendros su antra puse.

Šiaip viskas ką aprašei, tai čia beveik niekuo nesiskiria nuo to ką aš darau. Kas mane šiek tiek nuramina, nes mano procesas čia ne raketų mokslas ir toks savadarbis. Bet skirtumai tarp žmonių, žinoma, kad turi egzistuoti. Juk todėl finansai ir asmeniai, kad kiekvienas darbštesnis gali pagal save susidėlioti.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vilis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:135
Užsiregistravo:Tre Vas 05, 2020 10:21 pm
Išsiųsta patiktukų: 21
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Vilis » Ant Lie 14, 2020 7:41 am

Dar pasiūlymas dėl blogo, ar nėra galimybės užsisakyti (užsiprenumeruoti) jei nori gauti pranešimą apie gautus atsakymus komentaruose?

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Lie 14, 2020 8:42 am

Vilis rašė:
Ant Lie 14, 2020 7:41 am
Dar pasiūlymas dėl blogo, ar nėra galimybės užsisakyti (užsiprenumeruoti) jei nori gauti pranešimą apie gautus atsakymus komentaruose?
Gera pastaba, dėkui. Lygtais done, suinstaliavau tam skirtą plug-in'ą.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ant Lie 14, 2020 12:27 pm

šešinuliai rašė:
Ant Lie 14, 2020 7:26 am
Labai keista, nes žmonės komentuoja, tai lyg ir viskas veikia.
Tikiuosi nesupyksi, bet įkopinau tavo šį ilgą ir naudingą komentarą po įrašu, kad išliktų ir tarnautų ateities kartoms :))
Matyt tada kažkas pas mane, gal mano naršyklės kvailioja :)
Tikrai nepyksiu ;) Ar tarnaus ateities kartoms - labai abejoju. Trumpalaikiai čia dalykai tokioje dinamiškoje aplinkoje. Bet tikrai nieko prieš.


Dėl banko mokesčių tada OK.

Bendrai dėl pačio principo, aš dažnai sakau, kad jei kažkas kažkam veikia - valio. Tą ir naudokime :) Su laiku mes išmokstame apeiti savo sistemas dėl to neišvengiamai karts nuo karto reikia pasitobulinti. Ta pati minėta psichologija. Bet taisyti to kas nesugedo - nereikia :) Svarbu kažką daryti ir gauti iš to norimą rezulatą.
Sėkmės!

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Pen Lie 17, 2020 4:53 am

Sveikinimai su didėjančiu populiarumu :). Net 9 skaitomiausias straipsnis.

https://www.vz.lt/rinkos/2020/07/16/tuk ... ejerverkai

Paskaičius komentarus (jau ne prie pirmo fire'istų straipsnio) ta pati tendencija: taupymas=gyvenimas kaip skrudžui, nieko ten nepritaupysi, viskas nuvertės (net NT užtai labai gerai), "rašau iš savo patirties" (LT matyt daug pritaupusių 6 nuliuis) ir panašiai. Panašu, kad reikia nemažai rašyti ir apie gyvenimo būdą, ne tik apie instrumentus.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Lie 17, 2020 6:18 am

biogas rašė:
Pen Lie 17, 2020 4:53 am
Sveikinimai su didėjančiu populiarumu :). Net 9 skaitomiausias straipsnis.

https://www.vz.lt/rinkos/2020/07/16/tuk ... ejerverkai

Paskaičius komentarus (jau ne prie pirmo fire'istų straipsnio) ta pati tendencija: taupymas=gyvenimas kaip skrudžui, nieko ten nepritaupysi, viskas nuvertės (net NT užtai labai gerai), "rašau iš savo patirties" (LT matyt daug pritaupusių 6 nuliuis) ir panašiai. Panašu, kad reikia nemažai rašyti ir apie gyvenimo būdą, ne tik apie instrumentus.
Nu geras. Jei ne tu, tai kaži ar apskritai pamatęs būčiau jog jau papublikavo. Ačiū :))

Kadangi VŽ straipsnis yra premium, o aš autorines teises gerbiu, bet tuo pačiu noriu suteikti šansą su manimi labiau susipažinti kitiems mustaschians, kurie tikrai nemoka už premium'ą, tai savo siųstus atsakymus be VŽ redaktūros įkėliau atskirame įraše: https://sesinuliai.lt/sesinuliai-verslo-zinios/
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pen Lie 17, 2020 6:42 am

šešinuliai rašė:
Pen Lie 17, 2020 6:18 am
biogas rašė:
Pen Lie 17, 2020 4:53 am
Sveikinimai su didėjančiu populiarumu :). Net 9 skaitomiausias straipsnis.

https://www.vz.lt/rinkos/2020/07/16/tuk ... ejerverkai

Paskaičius komentarus (jau ne prie pirmo fire'istų straipsnio) ta pati tendencija: taupymas=gyvenimas kaip skrudžui, nieko ten nepritaupysi, viskas nuvertės (net NT užtai labai gerai), "rašau iš savo patirties" (LT matyt daug pritaupusių 6 nuliuis) ir panašiai. Panašu, kad reikia nemažai rašyti ir apie gyvenimo būdą, ne tik apie instrumentus.
Nu geras. Jei ne tu, tai kaži ar apskritai pamatęs būčiau jog jau papublikavo. Ačiū :))

Kadangi VŽ straipsnis yra premium, o aš autorines teises gerbiu, bet tuo pačiu noriu suteikti šansą su manimi labiau susipažinti kitiems mustaschians, kurie tikrai nemoka už premium'ą, tai savo siųstus atsakymus be VŽ redaktūros įkėliau atskirame įraše: https://sesinuliai.lt/sesinuliai-verslo-zinios/
You go boy :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Skelbti atsakymą