NT geriausia investicija Lietuvoje. Ar tikrai?

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Airidas
Naujokas
Pranešimai:9
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 6:24 am
NT geriausia investicija Lietuvoje. Ar tikrai?

Standartinė Airidas » Ant Kov 26, 2019 10:33 am

Sveiki,

Šiandien "INVL Asset Management" paskelbė tyrimą, kurio rezultatai parodė, kad per paskutiniuosius 20 metų geriausia (pelningiausia) investicija Lietuvoje - NT. Nuoroda į tyrimo išvadas: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/f ... 62-1121324.

Skaitant šio tyrimo rezultatus kyla klausimas kaip buvo pasiekta tokios išvados.

Pagal tyrimo rezultatus, per 1996-2018 metų laikotarpį investicijų į NT grąža - 14 proc.
Su NT grąžos rodikliu galiu sutikti, tačiau pagal tyrimo rezultatus investicijų į akcijas grąžas 1996-2018 metų laikotarpiu siekė ~8 procentus (tik???), kai tuo tarpu NASDAQ puslapyje pateikiamame grafike nurodoma, kad vien nuo 2000 m. iki 2018 m. (ilgesnių istorinių rezultatų pasirinkti negalima) akcijų vertė pakilo 516,9 proc. (516,9/19=27,20 proc./per metus), o kur dar + dividendai, kurie 27,20 proc. metinę grąžą (vien iš akcijų vertės prieaugio) turėtų dar labiau padidinti? Ar aš kažkaip ne taip skaičiuoju Lietuvos akcijų rinkos grąžą?

Taigi, ką manote apie šį tyrimą bei jo išvadą, kad paskutinius 20 metų NT buvo geresnė investicija nei į Lietuvos akcijų rinką?

Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Codex » Pen Bal 12, 2019 7:25 am

Visus skaičius galima palenkti savo naudai. Kai reklamuoji NT fondą, natūralu, kad nori parodyti visus NT rinkos pliusus...

Tik reikia suprasti, jog praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų..Pvz man NT rinka Lietuvoje atrodo pervertinta ir jau išsekusi..
REAL MADRID CF FAN

Airidas
Naujokas
Pranešimai:9
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 6:24 am

Standartinė Airidas » Pen Bal 12, 2019 8:08 am

Kad statistiką galima pateikti tokiu kampu, kuri būti naudinga tau asmeniškai - faktas. Tačiau kokiu būdu buvo apskaičiuota tokia akcijų rinkos grąža, man vis dar kelia klausimą (nebent mano auksčiau pateiktas (taip kaip aš suprantu, jog turėtų būti skaičiuojama akcijų rinkos grąža) akcijų rinkos grąžos skaičiavimas yra klaidingas).

Taip pat pritariu tavo pozicijai dėl NT rinkos pervertinimo Lietuvoje. Dabartinėmis kainomis bei sąlygomis NT nėra patraukli investicija.

Vartotojo avataras
quonas
Naujokas
Pranešimai:1
Užsiregistravo:Ket Bal 18, 2019 5:49 pm

Standartinė quonas » Ket Bal 18, 2019 5:56 pm

Man tai didesnis klausimas kyla kokiu būdu buvo apskaičiuota nt grąža? Kaip įmanoma iš čia išspausti 14%? Čia reikia per 20 metų turimame objekte būti nė kart net santechninės žarnelės nepakeitus ir nė kart nemokėti pajamų/pelno mokesčio. Čia kosmosas belekoks yra tokios statistikos. Dar pažiūrėkit šitą straipsnį - https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/ ... s-pensijos irgi prie to paties.
„Tie žmonės, kurie daugiau taupo, labiau pasitiki savo veiksmais, todėl jų pagrindinių penkių šaltinių rikiuotėje svarbų vaidmenį vaidina tiek antroje pakopoje, tiek gyvybės draudime kaupiamos lėšos. Aiškiai matyti, kad gyvybės draudime kaupiamos lėšos turi aiškią paskirtį – kaupimas senatvei“, – teigė S. Gutauskaitė-Bubnelienė.

Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Codex » Ket Bal 18, 2019 8:59 pm

quonas rašė:
Ket Bal 18, 2019 5:56 pm
Man tai didesnis klausimas kyla kokiu būdu buvo apskaičiuota nt grąža? Kaip įmanoma iš čia išspausti 14%? Čia reikia per 20 metų turimame objekte būti nė kart net santechninės žarnelės nepakeitus ir nė kart nemokėti pajamų/pelno mokesčio. Čia kosmosas belekoks yra tokios statistikos. Dar pažiūrėkit šitą straipsnį - https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/ ... s-pensijos irgi prie to paties.
„Tie žmonės, kurie daugiau taupo, labiau pasitiki savo veiksmais, todėl jų pagrindinių penkių šaltinių rikiuotėje svarbų vaidmenį vaidina tiek antroje pakopoje, tiek gyvybės draudime kaupiamos lėšos. Aiškiai matyti, kad gyvybės draudime kaupiamos lėšos turi aiškią paskirtį – kaupimas senatvei“, – teigė S. Gutauskaitė-Bubnelienė.
Kvepia naftalinu tokie straipsniai...fui...reikia stiprinti BM forumą, per daug gerai gyvena draudėjai...
REAL MADRID CF FAN

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Pen Geg 24, 2019 12:32 pm

Airidas rašė:
Pen Bal 12, 2019 8:08 am
Kad statistiką galima pateikti tokiu kampu, kuri būti naudinga tau asmeniškai - faktas. Tačiau kokiu būdu buvo apskaičiuota tokia akcijų rinkos grąža, man vis dar kelia klausimą (nebent mano auksčiau pateiktas (taip kaip aš suprantu, jog turėtų būti skaičiuojama akcijų rinkos grąža) akcijų rinkos grąžos skaičiavimas yra klaidingas).

Taip pat pritariu tavo pozicijai dėl NT rinkos pervertinimo Lietuvoje. Dabartinėmis kainomis bei sąlygomis NT nėra patraukli investicija.
Tavo akcijų grąžos skaičiavimas neteisingas, kaip skaičiuojama akcijų grąža nepasakosiu, bet štai nuoroda, kur gali pasidomėti plačiau: https://www.investopedia.com/ask/answer ... icmean.asp. Kaip ir minėjai, nuo 2000-01-01 iki 2018-12-31 OMX Vilnius indeksas pakilo 516,9 proc., tad sudėtinė metinė grąža būtų 10,05 proc. Nesu tikras, ar šis indeksas įtraukia dividendus, tad palyginimui paimkime kitus du indeksus: OMX Baltic Benchmark GI ir OMX Baltic Benchmark PI. Skirtumas tarp jų: PI skaičiuoja grąžą tik iš kainų prieaugio, o GI įtraukia ir dividendus. Tuo pačiu periodu, t.y. per 19 metų, PI indeksas sugeneravo 320,75 proc. grąžos, o GI sugeneravo 773,81 proc., skirtumas akivaizdus, dividendai labai svarbūs. Paverčiame grąžą į sudėtinę metinę ir turime, jog PI indeksas kasmet generavo 7,86 proc. grąžos, o GI - 12,09 proc.

Dabar dėl straipsnio. Mes apskaičiavome, kad VIlniaus indeksas generavo 10,05 proc., tad straipsnyje pateikiama 8,63 proc. lietuviškų akcijų grąža gali būti reali (ir manau yra), kadangi 1998 metai buvo stipriai neigiami akcijų rinkai, kritimas buvo -41,6 proc., kai tuo tarpu būstas su nuoma generavo +45,2 proc.

+++
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:111
Užsiregistravo:Pir Gru 09, 2019 2:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 15
Gavo patiktukų: 14

Standartinė +++ » Pir Rgs 14, 2020 5:12 pm

Kaip vertinate NT situaciją Lietuvoje šiuo metu? Metų pradžioje lyg ir skaičiau įrašus šiame forume, kad buto pirkimas nuomai, kaip investija, šiuo metu nėra geras pasirinkimas. Ar pastebite kokius nors pokyčius?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Rgs 14, 2020 5:34 pm

Pokyčių labai akylai nestebiu, bet jei pasiryžęs investuoti ilgam, tai ne taip ir svarbu kažkokio momento išlaukt. Sakoma gi, kad geriausias laikas buvo investuoti vakar, kitas geriausias dabar:)

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Ket Rgs 17, 2020 8:49 am

Kaip tik straipsnis apie tą temą, bus proga pagilinti žinias: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas ... e-ir-kaune

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Lap 27, 2020 12:40 pm

Kiek girdėjau, verta kosmetinį padaryt.

Skelbti atsakymą