Paskolų klubas

Diskusijos apie tarpusavio skolinimo platformas.
Skelbti atsakymą
GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22
Re: Paskolų klubas

Standartinė GKA » Tre Rgs 09, 2020 8:42 am

DariusA rašė:
Ant Rgs 08, 2020 7:48 pm
GKA rašė:
Sek Rgs 06, 2020 9:05 am
As siek tiek palyginimui ikelsiu PK atvaizduojama ROI ir savo kiekviena men suvedama statistika nuo siu metu sausio. Aisku, as pats manau, kad skaiciuoju MPN, nes skaiciavimas labai primityvus - (gautos palukanos+gautos velavimo palukanos)/portfelio dydis * 12. Pagal PK paaiskinima ROI skaiciavime kaip ir nieko mandriau ten neprirasyta, bet kazkodel pas mane nesant nei procesiniu palukanu, nei mokesciu ir neprekiaujant antrineje rinkoje gaunu siek tiek skirtingus rezultatus su PK skaiciuojamais. PK statistika:
Paveikslėlis
Mano statistika:
Paveikslėlis
Taigi PK lentelėje pateikiami visi skaičiai, iš kurių suskaičiuojamas ROI. Sudėjus ir padalijus, viskas atitinka. Taigi galite palyginti su savo skaičiavimu, kurioje vietoje atsiranda nesutapimas.

O kaip jusu manymu as susivedu savo statistika, jei ne is tu pateiktu skaiciu?
Suprantu, kodel skirtumai atsiranda tais menesiais kai isigijau investiciju antrineje rinkoje, taciau toliu atveju PK ROI ir mano apskaiciuojamas turetu skirtis vos 1 ar 2 menesius. Pradzioj, kai tik lentele buvo papildyta ROI ir grynojo portfelio pokycio statistika dar sutapo mano apskaiciuojamas ROI su PK pateikiamu ROI, bet kazkuriuo metu pasikeite ir kasmen svyruoja tos reiksmes.

DeiBal
Naujokas
Pranešimai:3
Užsiregistravo:Tre Bal 22, 2020 10:35 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 1

Standartinė DeiBal » Šeš Rgs 19, 2020 5:38 pm

Mr. BM. rašė:
Ant Rgs 01, 2020 11:02 am
Pas mane ROI stabilus, liepą/rugpjūti net paiko per procentinį punktą. Be to, portfelis yra mažėjantis, nes neinvestuoju į naujas paskolas. Tad tikrai priklauso nuo portfelio sandaros.
gal galima pasiteirauti, kodėl neinvestuojama į naujas paskolas? tikslas išsiimti pinigus? jei taip, kur juos nukreipti planuojat?

Vartotojo avataras
Paskolu Klubas
Naujokas
Pranešimai:28
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 10:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 4

Standartinė Paskolu Klubas » Pir Rgs 21, 2020 9:08 am

DeiBal rašė:
Šeš Rgs 19, 2020 5:38 pm
Mr. BM. rašė:
Ant Rgs 01, 2020 11:02 am
Pas mane ROI stabilus, liepą/rugpjūti net paiko per procentinį punktą. Be to, portfelis yra mažėjantis, nes neinvestuoju į naujas paskolas. Tad tikrai priklauso nuo portfelio sandaros.
gal galima pasiteirauti, kodėl neinvestuojama į naujas paskolas? tikslas išsiimti pinigus? jei taip, kur juos nukreipti planuojat?
Per visą NEO Finance gyvavimo istorijos visada buvo, kad dalis investuotojų neprisitaiko prie esamos situacijos ir baigia natūralų savo investavimo ciklą šioje platformoje. Įprastai dėl mažėjančių palūkanų, psichologiškai sunku nuleisti kartelę. Anksčiau palūkanos ir negalėjo būt mažesnės dėl mažos investuotojų paklausos bei neturėjimo istorinių krizinių bei išieškojimų rezultatų.

Taip pat dauguma finansinių instrumentų rodo neįprastai didelę grąžą ir uždirba daugiausiai tie kurie linkę daug rizikuoti.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Rgs 24, 2020 10:33 am

Paradoksas, kai Paskolų klubo atstovas forume atsako į klausimą, užduodamą visai kitam vartotojui ir visai nesusijusį su PK veikla, o nesiryžta komentuoti puslapyje pateikiamos statistikos nesutapimo su realiai tam pačiam portfeliui apskaičiuojama, imant duomenis iš platformos.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ket Rgs 24, 2020 5:46 pm

DeiBal rašė:
Šeš Rgs 19, 2020 5:38 pm
gal galima pasiteirauti, kodėl neinvestuojama į naujas paskolas? tikslas išsiimti pinigus? jei taip, kur juos nukreipti planuojat?
Neinvestuoju, nes portfelis kenkia mano kredito reitingui. Dabar dirbtinai sumažinsiu, paimsiu kreditą ir nuo 2021 vėl didinsiu.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

bjaurus
Naujokas
Pranešimai:8
Užsiregistravo:Ant Lie 14, 2020 7:38 pm

Standartinė bjaurus » Ket Rgs 24, 2020 7:16 pm

Po Mr.BM. istorijos nukreipiau babkes per Revolut. Mėtau pėdsakus.

Vartotojo avataras
Paskolu Klubas
Naujokas
Pranešimai:28
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 10:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 4

Standartinė Paskolu Klubas » Pen Rgs 25, 2020 10:15 am

bjaurus rašė:
Ket Rgs 24, 2020 7:16 pm
Po Mr.BM. istorijos nukreipiau babkes per Revolut. Mėtau pėdsakus.
Paskolų Klubas yra elektroninių pinigų įstaiga. Tad lėšų pervedimas dar nereiškia fakto, kad investuojama.

Iš patirties galime pasakyti, kad bankai vertina neigiamai faktą, tai kai investuotojas paklaustas kokias pajamas gauna, įvardija palūkanas būtent iš šios veiklos. Banko akimis žmogus prisirišęs ir pajamų ir pastarųjų srautus matuoja pagal uždarbį iš investicijų. Kadangi investicija yra investicija - pajamų stabilių negeneruoja, dėl to bankas bendrai vertina neigiamai Jus dėl tokio POŽIŪRIO, o ne dėl fakto.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Pen Spa 02, 2020 7:11 am

GKA rašė:
Sek Rgs 06, 2020 9:05 am
As siek tiek palyginimui ikelsiu PK atvaizduojama ROI ir savo kiekviena men suvedama statistika nuo siu metu sausio. Aisku, as pats manau, kad skaiciuoju MPN, nes skaiciavimas labai primityvus - (gautos palukanos+gautos velavimo palukanos)/portfelio dydis * 12. Pagal PK paaiskinima ROI skaiciavime kaip ir nieko mandriau ten neprirasyta, bet kazkodel pas mane nesant nei procesiniu palukanu, nei mokesciu ir neprekiaujant antrineje rinkoje gaunu siek tiek skirtingus rezultatus su PK skaiciuojamais. PK statistika:
Paveikslėlis
Mano statistika:
Paveikslėlis
Pastebėjau šiek tiek savo rezultatus ir Paskolų klubo "Planuojamų ir gautų įmokų" grafiką. Tai pastebėjau tokį skirtumą, dėl kurio, manau, ir skiriasi mano apsiskaičiuojami MPN nuo PK apskaičiuojamų "Planuojamų ir gautų įmokų" grafike.
Visų pirma, aš skaičiuodamas savo grąžą, laikausi vieno principo - gaunama grąža turi būti skaičiuojama vienodai visoms platformoms. Kad tai gauti, kiekvieno mėn paskutinę dieną nusirašau viso mėn gautas palūkanas ir paskutinę to mėnesio dieną užsifiksuoju portfelio dydį sekančiam mėnesiui. Logika tokia, kad kas buvo suinvestuota 1 mėnesio dieną, pradės nešti pelną tik kitą mėnesį, nes pirma įmoka grečiausiai bus po mėnesio. O kas įkrito 1 dieną, jau dirba paskutinę mėnesio dieną buvusiame portfelyje.
Pasižiūrėkim, kaip tai veikia PK. Atsidarius "Planuojamų ir gautų įmokų" grafiką, žiūrėdami į šio mėnesio portfelio dydį, pastebėsime, kad iki mėnesio galo jis kis, priklausomai nuo grįžtančių įmokų ir investuotų pinigų - tai mažės, tai didės. Atitinkamai, einant mėnesiui didės gautų palūkanų suma ir apskaičiuojamas ROI didės. Tačiau, atėjus mėnesio galui laukelyje Portfelio dydis, pamatysim didesnį(darau prielaidą, kad grįžę pinigai reinvestuojami) skaičių, nei jis buvo pirmą dieną ir taip gausime, kad atitinkamai Portfelio ROI ir Grynojo portfelio ROI bus mažesni, nei būtų buvę, jei skaičiuotume nuo praeito mėnesio paskutinės dienos.

Pažiūrėkim, kas gaunasi. Aukščiau screenshot'uose matosi skirtumas tarp PK pateiktų duomenų ir mano apskaičiuotų. Kadangi pas mane portfelis auga tik iš gaunamų palūkanų ir mažų papildomų mėnesinių įmokų, tai matom apie 1% skirtumą tarp tų duomenų. Dabar paimkim kardinalų PVZ.

Tarkim, rugpjūčio 31 dieną užfiksuotas portfelis rugsėjo mėnesiui turėjo būti lygiai 1000€. Per rugsėjo mėnesį gavom 15€ palūkanų. Tokiu atveju ROI būtų 18%. PK rugsėjo mėnesiui neužfiksuoja rupjūčio 31 dienos portfelio ir skaičiuoja jį toliau iki rugsėjo 30. Per tą laiką suinvestuojam visas grįžusias įmokas su palūkanomis ir, kad būtų lengviau skaičiuoti, rugsėjo 30 dieną PK užfiksuoja 1015€ portfelio dydį. Taip gaunam, kad PK rodys 17,73% ROI. Skirtumas mažas ir jis nedaug padidės, jei per rugsėjo mėn į portfelį būtume papildomai įdėję dar 50€ ar 100€.
Tačiau tarkim, kad buvo geras mėnuo ir per rugsėjį įnešiau į portfelį papildomą 1000€, kuriuos visus pavyko suinvestuoti. Pirmu atveju, gautos palūkanos 15€ ir portfelis buvo 1000€ - tai niekas nepasikeitė. ROI būtų tie patys 18%. PK grafiko atveju, rugsėjo mėnesio portfelis padidėtų ne tik gautomis palūkanomis, bet ir papildymo suma iki 2015€. Tuomet 15€ gautų palūkanų per rugsėjį "Planuojamų ir gautų įmokų" grafike pavirstų 8,93%, kas skiriasi daugiau nei 2x, nuo realaus to mėnesio ROI.

Paskolų klubas, gal galit pakomentuoti, kodėl "Planuojamų ir gautų įmokų" grafike portfelio dydį einamajam mėnesiui fiksuojate to mėnesio paskutinę dieną, o ne pirmą, ar praeito mėnesio paskutinę dieną?

Sutinku, kad 15,57% vs 14,56% ar 14,61% vs 13,19% skirtumas nėra didelis ir labai reikšmingas, tačiau jei imčiau duomenis ir skaičiuočiau pats kitose platformose gaunamą grąža, o iš PK puslapio tiesiog nusirašyčiau, jau negalėčiau daryti realaus platformų palyginimo. O atsiradus didesnėms vienkartinėms įmokoms į PK atvaizduojami duomenys visiškai suklaidintų investuotojus ir jei kiekvieną mėnesį būtų įnešama reikšminga suma, jūsų atvaizduojamas ROI būtų gerokai mažesnis ir tik esant dideliam portfeliui jis priartėtų prie realaus.

Vartotojo avataras
Paskolu Klubas
Naujokas
Pranešimai:28
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 10:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 4

Standartinė Paskolu Klubas » Pen Spa 02, 2020 9:45 am

Fiksuojami paskutinę mėnesio dieną todėl, kad tai yra to mėnesio rezultatas.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Pir Spa 05, 2020 5:26 am

Manau, statistikoje konkretaus mėnesio rezultatas ROI apskaičiavimui yra būtent gautos palūkanos per tą mėnesį, kai portfelio dydis užfiksuojamas ataskaitinio laikotarpio pradžioje, o ne po to, kai iš jo dar atskaičiuojamos gautos įmokos ir priskaičiuojamos naujai suinvestuotos paskolos.

Skelbti atsakymą