Naujos statybos būsto pirkimas su paskola

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Ladaria
Naujokas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:Pir Rgs 07, 2020 7:04 pm
Naujos statybos būsto pirkimas su paskola

Standartinė Ladaria » Sek Lap 15, 2020 9:06 pm

Sveiki visi,

Tikiuosi visas BM kolektyvas laikosi puikiai ir esate sveiki!

Pries metus esame grize is UK ir siuo metu ruosiames pirkti savo pirmaji busta t.y. naujos statybos buta Vilniuje. Planuojame pasinaudoti banko paskola ir jau esame surade dominanti projekta, kuris bus ready lapkriti 2021. Tad norejau paprasyti pasidalinti savo patirtimi keletu klausimu:

1. Ar gerai suprantu pirkimo chronologine seka ir zingsnius?

a. banko puslapyje skaiciuokleje pagal savo pajamas isivertiname kiek maksmaliai bankas galetu paskolintis (musu atveju darbai yra stabilus, pajamos taip pat, isipareigojimu ar vaiku neturime).
b. sumokame vystytojui avansa taip rezervuodami mums patikusi busta.
c. jeigu bustas bus pastatytas lapkricio men., 2021 metais - ruosiames i banka kreiptis vasaros viduryje su paraiska (Swedbank, SEB - kurie turi sutartis su vystytoju).
d. alternatyvai jeigu nusprendziame tarkim eiti pas Citadele, kaip suprantu tektu kreiptis i juos tik spalio men., arba kaip bus 85% baigtumas, kadangi turesime atlikti busto vertinima. Pataisykit jeigu klystu.
e. lapkricio men., 2021 metu pas notara pasirasome pirkimo-pardavimo sutartis

2. Galbut galite pasidalinti savo tips & tricks kreipiantis i banka del busto paskolos? ko vengti ar yra galimybe deretis jeigu tarkime kitas bankas pasiulo siek tiek geresnes salygas ar bankai yra linke match'inti? Siuo metu nesame susituoke, bet planuojame tai padaryti. Galbut bunant santuokoje velgi isvengsime kazkokiu nesklandumu ateityje.

Aciu is anksto!

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Pir Lap 16, 2020 3:52 am

Sveikas,

Aš kai pirkau visų pirmą kreipiausi į visus bankus, kas kiek duoda, kokiom sąlygom ir kokie procentai norimam pirkti NT.
Bankas, kuris davė palankiausias sąlygas, tapo mano pagrindiniu banku (alga, kortelės ir t.t.), nes perėjus pasiūlė mažesnę maržą.
Derėtis galima visur ir visada reikia, tas pats turgus tik aplinka gražesnė, dar ir davė nuolaida butui naujos statybos kai gražiai paprašiau. Naujos statybos butui vertinimo nereikėjo.
Poto visus žingsnius kur kreiptis/dokumentai reikalingi banke paaiškino, viskas paprasta.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pir Lap 16, 2020 7:09 am

Chronologija teisinga.

Pridėčiau tik tai, kad turint bent vieno banko pasiūlymą, su kitais bankais jau galima greičiau derinti. Pvz., gali gauti Swed pasiūlymą ir kreiptis į CItadele atvirom kortom pasakant, kad turi 2.2% maržos pasiūlymą iš Swedbank. Pastarieji gal pasakys, kad, žinokite, žemiau mes tikrai nepasiūlysime, neverta ir laukti. Man taip buvo su SEB'u ir CItadele. Gavau labai konkurencingą Swed pasiūlymą (1.95% + 6mėn EURIBOR), tai sukontaktavus su SEB'u ir Citadele, vadybininkai davė suprasti, kad žemiau pas juos tikrai nebus. Tai kituose bankuose net nieko oficialiai nepildžiau.

Aš butą pirkau irgi su antra puse, bet ne santuokoje, tai kažkokių problemų nebuvo. Tiesiog banke, aplikuojant paskolai, tą padaryti turėjome abu, bet manau tas pats galiotų ir santuokoje. Labai palengvina jei abiejų pagrindinis bankas yra tas pats - mes Swed paskolą gavome tiesiog virtualiai, o SEB liepė abiems atvykti fiziškai į banką, atsidaryti kažkokią laikinąją sąskaitą ir tik tuomet gautume oficialų pasiūlymą.

Dar rekomenduočiau su vystytoju pasiderėti dėl avanso, nes pastarasis nebūtinai iš karto turi būti 15%. Galima susitarti dėl 5-10%, rezervuojant būstą, o likutį iki 15% privalėsi sumokėti jau tik turint oficialų banko paskolos pasiūlymą. Tau visai aktualu, nes projekto pabaigos teks laukti metus laiko. Na čia šiaip, maža ką, kai dabar toks neapibrėžtumas. Geriau tą keturženklę sumą pas save paturėti kiek įmanoma ilgiau. Aš pirkau iš žmogaus jau pastatytą, bet avansas buvo tik 5% - tą mėnesį kol tvarkiausi popierius su banku likę 10% kabėjo pas mane.

Ir paskutinis faktas, ką turbūt ir taip žinai, bet dėl viso pikto išsakysiu - kad bankas pradžioje paskolą duoda tik tam tikram baigtumui. T.y., jei perki pliką butą su daline už 100k, tai ir paskolą gausi max 85k. O tuomet įsirengti turėsi pats iš savų lėšų, ką padaręs, galėsi užsisakyti naują turto vertinimą ir padidinti paskolos sumą, atgaunant įrengimui išleistas lėšas. Kaip ir logiška, bet man buvo siurprizas, nes perkant naujos statybos būstą už 100k, neužtenka turėti 15k Eur savų pradiniam įnašui, dar reikia turėti 20-30k savų įsirengimui, kuriuos paskui, aišku, gali atgauti pasididindamas paskolą, bet vistiek. Tai jeigu perki su daline, įsiplanuok, kad reikia 15% pradiniam įnašui ir dar kokių 20% būsto vertės įrengimui. Bet, manau, šitą jau ir taip žinojai, čia tik aš gal buvau nesusidūręs su būsto finansavimu.

Aš būstą pirkau labai neseniai ir turiu susirašęs chronologiją bei faktus savo juodraščiuose. Planuoju paversti į blog'o įrašą ateities kartoms, bet kol tinginiauju - drąsiai klausk čia. Prisiminimai dar gana šviežūs.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Ladaria
Naujokas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:Pir Rgs 07, 2020 7:04 pm

Standartinė Ladaria » Pir Lap 16, 2020 11:33 am

Aciu labai abiem uz atsakyma ir pasidalintas izvalgas - labai naudinga.

@Šešinuliai - irengimas yra idomi tema. Kolega dabar taip pat planuoja pirkti naujos statybos busta. Taciau jam Citadele, berods, pasake, kad jis gali gauti paskola ir irengimui jeigu pateiks samata kiek tai gali kainuoti, taip agreguojant tiek busto paskola ir irengimo i viena. Idomus momentas, tai kad jeigu pasirenki imone/rangova, kuris irengs atskirai nuo projekto vystytojo, jis gali po samata pakisti tokius dalykus kaip virtuves irengimas ir kitus papildomus darbus. Tiesiog Citadelei reikia parodyti, kad turi 15% samatos kastu savo banko saskaitoje.

Gal esate susidure su siuo atveju ir galetumete pakomentuoti.

Dekui BM squad!

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ant Lap 17, 2020 6:07 am

Pažįstamas pirko naujos statybos su įrengimų iš kitos įmonės(visa kosmetika, vonia, virtuvė su įmontuojama technika). Pateikė sąmata ir gavo paskolą butui + įrengimui. Įnašas atitinkamai % nuo bendros sumos kiek reikalavo bankas.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Lap 17, 2020 12:52 pm

Ladaria rašė:
Pir Lap 16, 2020 11:33 am
Aciu labai abiem uz atsakyma ir pasidalintas izvalgas - labai naudinga.

@Šešinuliai - irengimas yra idomi tema. Kolega dabar taip pat planuoja pirkti naujos statybos busta. Taciau jam Citadele, berods, pasake, kad jis gali gauti paskola ir irengimui jeigu pateiks samata kiek tai gali kainuoti, taip agreguojant tiek busto paskola ir irengimo i viena. Idomus momentas, tai kad jeigu pasirenki imone/rangova, kuris irengs atskirai nuo projekto vystytojo, jis gali po samata pakisti tokius dalykus kaip virtuves irengimas ir kitus papildomus darbus. Tiesiog Citadelei reikia parodyti, kad turi 15% samatos kastu savo banko saskaitoje.

Gal esate susidure su siuo atveju ir galetumete pakomentuoti.

Dekui BM squad!
Turiu tokią dvigubą paskolą, kur viena dalis yra būsto pirkimui, kita - įsirengimui ir marža abiems vienoda.. Kai aš pirkau, bankai davė savo įrengimo sąmatos šabloną, kurį galima buvo pačiam supildyti ir su parašu pateikti prie įsirengimo paskolos paraiškos. Jei viskas pagal jų skaičiavimui kiek vidutiniškai turėtų kainuoti buto 1m2 įrengimas atitinka išduoda paskolą, tik dažniausiai reik buto pirkimui įmokėti tais 15% nuo įrengimo sąmatos daugiau ir jei pagal turto vertinimą išsitenka viskas(bankai finansuoja ne daugiau nei 85% būsto vertės, tai atitinkamai norint gauti paskolą įsirengimui, vertė turi būti didesnė už kainą, tokia pat suma koks yra įrengimo sąmatos dydis), išmoka ir tą paskolą įsirengimui. Dėl naujos statybos būsto, nežinau kaip ten su vertinimais, nes pats pirkau loftą, tai jis tik naujai įrengtas, o ne naujai pastatytas ir reikėjo kelti vertę, kad gauti paskolą įsirengimui. Dabar kažką girdėjau, kad tinka arba tik rangovo sąmata ir realiai pačiam įsirenginėti pasiėmus paskolą įrengimui teoriškai negalima, arba kaip rašė šešinuliai - reikia turėti papildomai santaupų įsirengimui. Kai rudenį buvau banke, kaip pvz, luminor skaičiuoja, kad santaupų būtų bent 200-250€/m2 - tai perkant 50m2 butą, reiktų turėti bent 10-12,5k € papildomai prie pradinio įnašo. Ir baigtumas turi būti bent 80%, bet čia gal namą perkant aktualiau, nes man atrodo butam dažniausiai būna 100% baigtumas(pataisykit kas, jei klystu)

Kad būtų aiškiau skaičiais, jei perkamas 50m2 butas už 100k, galimi 2 variantai arba 15k pradinis ir paskola įrengimui su rangovu, tarkim, kad rangovas paruošia sąmata įrengti butą už 15k, tai reiktų prie pradinio įnašo pridėti dar 2250€, kad būtų išduota paskola įsirengimui - tai dėl vertinimo reiktų, kad kas patikslintų ar naujai statybai jo reikia ar ne, jei reikia, tada vertė turto vertinime turėtų būti bent 115k.
Kitas variantas - 15k pradinis įnašas + 10-12,5k € santaupų įsirengimui. Vertinimo užtektų 100k ir nereiktų jokių sąmatų ruošti.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Lap 27, 2020 12:36 pm

mantasper rašė:
Pen Lap 27, 2020 12:26 pm
Sveiki, planuoju įsigyti būstą. Klausimas. Kaip bankai reaguoja į lizingus/paskolas automobiliui, jeigu tu esi pasiėmęs auto. ir ateini prašyti paskolos būstui?
Traktuoja kaip vieną iš įsipareigojimų ir sumažina maksimalią paskolą iki tiek, kad tilptum į LB reguliuojamą 40% įsipareigojimų pajamoms santykį pagal tuo metu esančias rinkos sąlygas.

Pvz. Pajamos 1000 Eur, maksimaliai gali įsiskolinti 400 Eur. Jeigu už auto lizingą moki 200 Eur, būsto paskolai duos tik tiek, kad mėnesio įmoka neviršytų 200 Eur/mėn.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

+++
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:111
Užsiregistravo:Pir Gru 09, 2019 2:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 15
Gavo patiktukų: 14

Standartinė +++ » Tre Gru 16, 2020 1:24 pm

Kalbant apie paskolas. Neseniai teko bendrauti su draugu kitoje ES valstybeje. Papasakojo, kad toje valstybeje egzistuoja toks dalykas kaip paskolu konsultantas (dar vadinamas ir finansu konsultantu). Tai yra zmogus nedirbantis banke, kuris konsultuoja zmones pvz. busto paskolos klausimais ir atvedes zmones i banka pasiimti paskolos gauna is to banko kazkoki komisini. Tas zmogus suinteresuotas, kad zmogus gautu paskola, tad tikrina visus bankus ir iesko geriausio varianto. Idomu butu suzinoti, ar esate girdeje apie tokius zmones Lietuvoje?

O klausiu todel, kad pats pagrinde gyvenu ir dirbu uzsienyje, turiu pastovias pajamas uzsienyje. Skambinejausi i Lietuvos bankus del busto paskolos butui Lietuvoje, taciau nei vienas nesutiko duoti paskolos bustui gaunant pajamas uzsienyje. Pagalvojau, kad jei butu toks zmogus kaip mano nupasakotas paskolu konsultantas, galbut jis sugebetu rasti budu ir issidereti, kad man ta paskola kas nors suteiktu.

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Tre Gru 16, 2020 2:16 pm

Nesu tikras, bet Finansų ir kreditų valdymo asociacija (FIKVA) skelbiasi kažką panašaus daranti.

poklius
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:104
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 2:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė poklius » Tre Gru 16, 2020 5:39 pm

Paskolų brokeriai. Yra jų nevienas Lietuvoj, nenoriu nė vieno reklamuot, tai google :) Tik čia jie suprantu ne komisinį gauna, o pats sumoki po sėkmingos paskolos sutarties sudarymo.

Skelbti atsakymą