Kelionė į šešių nulių zoną

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96
Re: Kelionė į šešių nulių zoną

Standartinė šešinuliai » Pir Lap 30, 2020 11:01 am

Artur rašė:
Pir Lap 30, 2020 4:10 am
Janina ir Antanas gyvena ne Subinėnuose, todėl kamštyje jiem nereikia stovėti 50min.
Janina nėra užkietėjus feminist grupės judėjimo narė, todėl nesivaržo su Antanu, kuris užlips aukščiau karjeros laiptais ir rūpinasi vaikais, pasiimdama motinystės apmokamas atostogas kol vaikai pradės eiti į darželį.
Artur, nesuprantu, koks tavo moralas? Be abejo, kad išgalvota istorija turi daug alternatyvių pabaigų, bet nesuprantu kur link suki.

Mano istorija nėra namas vs. butas ar išlaidavimas vs. taupymas. Pagrindinė mintis buvo - subegėjimas priimti racionalius sprendimus šiai dienai, neįskaičiuojant negarantuotų ateities algos augimų, šeimos dydžių ar norimų hobių. Tiesiog mokėti gvyenti pagal poreikius DABAR. Niekas nekalba apie gyvenimo kokybės mažinimą. Priešingai, išliekant lankstesniu gyvenimo kokybė dar ir pagerės.

Aš truputį nesuprantu dėl ko diskutuojam. Aš sakau, kad būnant 25metų dar net be panos nebūtina pirkti 7-viečio SUV'o, kad visa būsima šeima į išvyką sutilptų, 25 metų pacanui jau geriau dviduris kupas. Nes nei aišku ar bus ta šeima, ar bus tie vaikai. O tu, toks vaizdas, sakai, kad kas čia per savęs varžymai ir automatiškai primeti, kad 7 vietos geriau nei 2 vietos. Nu nesąmonė, šitame pavyzdyje jau gal sutiksi.

Tai lygiai tą patį principą norėjau nusakyti ir su NT. Ką galima išlošti gyvenant "į ateitį"? :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Tre Gru 02, 2020 1:35 am

Aš visiškai sutinku ir niekur neprieštarauju, tai tiesiog istorija, o išvadas jau patys žmonės darosi. Kam atrodo juoda/balta, kam atrodo kažkokią užslėpta mintis ar dar kažkas...
Jei pacanas perka SUV be paskolų, tai yra viena, jei ima paskolą su belekokias %, kad tik parodyt savo ego, tai jau kita.
Užtat kiek komentarų ir tema prasiplėtė kaip, skaityt yra ką.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

SpiriT
Mustachian
Pranešimai:176
Užsiregistravo:Šeš Bir 01, 2019 8:50 am
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 14

Standartinė SpiriT » Tre Gru 02, 2020 8:51 am

Mr. BM. rašė:
Sek Lap 29, 2020 9:33 am
Žinoma, kad ne. Visų pirma, tai norėčiau gyventi daugiau nei 25 metus :)

Bet jeigu rimtai, tai ne. Nes dabar turimo turto vertė jau beveik siekia tuos 300k. Tai turėti 300k šiandien yra geriau nei 300k vėliau, kurie nuvertės.

Jeigu duotų 300k investiciniam portfeliui be turto konfiskavimo, su sąlyga, kad nebesirbsiu, tai surizikuočiau ir bandyčiau susikurti pajamingumą.
Niekur nesakiau, kad negalima ju investuoti :) ir butent parinkau ta suma, kurios teoriskai pakanka tureti FIRE.

Aisku zmones, kurie turi didesne ar panasia turot verte atsisakys, bet idomu kaip pasielgtu tie, kurie turi <50k susikaupe.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Gru 02, 2020 9:31 am

SpiriT rašė:
Sek Lap 29, 2020 8:49 am
Kalbant apie teorines istorijas, isvaizduokite - gaunate siandien skambuti, kad laimejote 300k euru (1k e* 12men * 25met) su salygom, kad atsisakote su savo partneriu visu iki siol sukauptu lesu ir nebedirbsite daugiau gyvenime.
Ar paimtumete laimejima?
Tikrai neimčiau, net jeigu ir 1k Eur būtų inflation-adjusted kasmet ir ne 25 metams, bet neribotai iki mirties. Tiesiog ambicijos yra didesnės ir, atrodo, norisi didesnės gyvenimo kokybės ir daugiau smagumų nei suteikia 1k Eur/mėn.

Beje, su FIRE net šiame forume retas kuris planuoja tikrai va taip jau viską mesti ir žaisti Playstationu paskui 30 metų. Manau, būdami ambicingi ir ieškodami savirealizacijos, vistiek kažkokias pajamas kiekvienas generuos net ir būdamas FIRE. Ar tai craft alaus bravoriukas, ar tai projektiniai darbai ar hobio įdarbinimas :)

Tai ne, 300k tikrai neimčiau jei tai reikštų, kad gyvenime daugiau nebegalėsiu uždirbi. 3M jau turbūt svarstyčiau :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

sprendimas
Naujokas
Pranešimai:21
Užsiregistravo:Sek Lie 07, 2019 5:24 pm
Gavo patiktukų: 4

Standartinė sprendimas » Ket Gru 10, 2020 7:15 pm

Aš tas baisiai taupus. Tiesiog matau ne vietoje išleidžiamus pinigus. Bet alaus neatsisakiau. O šiaip esu tas, kuriam nieko nereikia. Aš nedraudžiu sau ko noriu, bet seniai nebenoriu daiktų. Turiu kokius turiu ir kokių pakanka. Leisčiau pinigus karstymuisi kalnuose ir miegui palapinėje. Neturiu prabangaus automobilio, o ir turimu beveik nevažinėju. Stengiuosi visur eiti pėsčias. Daugiau vaikštau savo malonumui, vidurkis mėnesiui apie 160km. Tik taip galva prasivėdina. Žmonės, negydykite kitų, ką jie turi sau leisti už savo pinigus. Verčiau susitelkite užsidirbti savus ir juos leisti pagal save. Nes tie postringavimai kaip kas ko nors sau neleidžia atrodo kaip pavydas, kad va aš tai žinočiau kaip prapilti turtą.

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Ket Gru 17, 2020 10:15 am

Man tai keisčiausia, kad tie "tikrieji" FIRE šalininkai kurią kažkokias nebūtas istorijas kaip visuomenė švaisto pinigus, o kaip jie gyvena pagal savo galimybes. Paskui užsipuola tuos kurie nepritaria vapalionėms, kad tie kabinėjasi ir nesupranta kaip reikia gyventi, o galiausiai patys kuria temas kaip "osom" yra neiti į kirpyklą, o nusikirpti pačiam! Sutaupai 10-20€, kirpimo mašinėlė atsiperka per 2metus! Jeigu nesugenda aišku...
Jūs čia rimtai? Tai kas mato tik juoda ir balta? Čia gal anoniminių alkoholikų klubas, kur žmonės rimtai serga ir turi problemų? Nesuprantat, kad galima gyventi dabar, o ne svajoti apie šviesų rytojų kurio gali ir nesulaukti? Aš nekalbu, kad nereikia atsidėti taupymui, aš kalbu apie tai, kad nereikia atsidėti taupymui 75%, o iš likusių nusipirkti nukainuoto maisto? Tai aišku, kad daugiau nieko nereikia, nes kaipir nėra už ką...
Kažkaip čia man toks 20-mečių būrelis, kurie neturi nei šeimos, nei vaikų, nei šiaip prasmės gyvenime.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Gru 17, 2020 10:36 am

https://moretothat.com/pursue-mastery-not-status/

Aš tai stengiuosi judėti link to, kas nuorodoje aprašyta.

Tikrai daug pavyzdžių, kaip su pinigais elgiamasi keistai. Bet beard požiūrio pilnai nesupratau. Kaip kas nori, tas taip elgiasi. Kuo daugiau skaitai, bręsti, augi, tuo labiau žinai, kas tave kabina, o kas ne. Man gal ir būtų smagu važinėti su nauju x5, bet radus įbrėžimų, aš stresuočiau (nes žinau save), todėl vengiu streso. Kerpuosi irgi pats, nes man nereik naujo x5 lygio šukuosenos, plius užtrunka 10 mins. Man brangu ne tik pinigai, o ir laikas. Jeigu tau kirptis patinka, prašau. Man patinka kokybiški batai, telefonas, maistas. Kokybiškas, šviesus ir didelis butas centre, sodyba kaime prie ežero. Todėl renkuosi, ko man reikia. Kaip tik čia yra ne 20 metų būrelis, nes 20 metų būrelio nariai, dažnai perka bmw (aš taip dariau), negalvoja ar jiem to reikia. Rekomenduoju paskaityti ta nuoroda kur įdėjau. Verta :)
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ket Gru 17, 2020 12:25 pm

beard on fire rašė:
Ket Gru 17, 2020 10:15 am
Man tai keisčiausia, kad tie "tikrieji" FIRE šalininkai kurią kažkokias nebūtas istorijas kaip visuomenė švaisto pinigus, o kaip jie gyvena pagal savo galimybes. Paskui užsipuola tuos kurie nepritaria vapalionėms, kad tie kabinėjasi ir nesupranta kaip reikia gyventi, o galiausiai patys kuria temas kaip "osom" yra neiti į kirpyklą, o nusikirpti pačiam! Sutaupai 10-20€, kirpimo mašinėlė atsiperka per 2metus! Jeigu nesugenda aišku...
Jūs čia rimtai? Tai kas mato tik juoda ir balta? Čia gal anoniminių alkoholikų klubas, kur žmonės rimtai serga ir turi problemų? Nesuprantat, kad galima gyventi dabar, o ne svajoti apie šviesų rytojų kurio gali ir nesulaukti? Aš nekalbu, kad nereikia atsidėti taupymui, aš kalbu apie tai, kad nereikia atsidėti taupymui 75%, o iš likusių nusipirkti nukainuoto maisto? Tai aišku, kad daugiau nieko nereikia, nes kaipir nėra už ką...
Kažkaip čia man toks 20-mečių būrelis, kurie neturi nei šeimos, nei vaikų, nei šiaip prasmės gyvenime.
Man dar keisčiau, kad FIRE kritikai nedaro namų darbų. Komentaras jūsų yra klišinis, argumento nėra nei vieno. Kaip visada bandoma varyti ant to, kad mes taupome. Bėda ta, kad mes ne taupome, bet gyvename taip, kad taupymas „atsitinka automatiškai ir be diskomforto“.

Parodykite man nors vieną Lietuvos FIREblogerį, kuris viešai pasakė, jog kerpasi namie tik dėl to, kad sutaupyti? Parodykite man nors vieną FIRE šalininką, kuris viešai pasakė, jog perka nukainotą maistą, tik tam kad sutaupytų? Tiesiog įmeskite printscreeną, ar dar kokį įrodymą. Nes bent jau aš kol kas tokių žmonių neatradau. Toks jausmas, jog vieninteliai kritikai apie tai ir tekalba.

Kita vertus, galite nesivarginti. Vistiek viskas ką rasite bus pasakyta platesniame kontekte – kerpamasi namie nes tai yra tiesiog greičiau ir patogiau, maistas nukainotas perkamas tik todėl, kad eilinio apsipirkimo metu pavyko pamatyti nuolaidą. Trumpai tariant – elgiamasi racionaliai, o taupymas yra tiesiog tokio gyvenimo pasėkmė. Beje, jeigu jums 75% taupymo koeficientas yra per didelis, tuomet mažiau galvokite apie kitus, o daugiau apie savo pajamas :)
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ket Gru 17, 2020 5:48 pm

beard on fire rašė:
Ket Gru 17, 2020 10:15 am
Man tai keisčiausia, kad tie "tikrieji" FIRE šalininkai kurią kažkokias nebūtas istorijas kaip visuomenė švaisto pinigus, o kaip jie gyvena pagal savo galimybes. Paskui užsipuola tuos kurie nepritaria vapalionėms, kad tie kabinėjasi ir nesupranta kaip reikia gyventi, o galiausiai patys kuria temas kaip "osom" yra neiti į kirpyklą, o nusikirpti pačiam! Sutaupai 10-20€, kirpimo mašinėlė atsiperka per 2metus! Jeigu nesugenda aišku...
Jūs čia rimtai? Tai kas mato tik juoda ir balta? Čia gal anoniminių alkoholikų klubas, kur žmonės rimtai serga ir turi problemų? Nesuprantat, kad galima gyventi dabar, o ne svajoti apie šviesų rytojų kurio gali ir nesulaukti? Aš nekalbu, kad nereikia atsidėti taupymui, aš kalbu apie tai, kad nereikia atsidėti taupymui 75%, o iš likusių nusipirkti nukainuoto maisto? Tai aišku, kad daugiau nieko nereikia, nes kaipir nėra už ką...
Kažkaip čia man toks 20-mečių būrelis, kurie neturi nei šeimos, nei vaikų, nei šiaip prasmės gyvenime.
Wow. Na tai klausau, tėvai. Pasakok man, tam jaunuoliui temos autoriui iš anoniminio klubo, apie gyvenimo esmę ir prasmę. I'm intrigued.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Ket Gru 17, 2020 7:25 pm

Mr. BM. rašė:
Ket Gru 17, 2020 12:25 pm

Parodykite man nors vieną Lietuvos FIREblogerį, kuris viešai pasakė, jog kerpasi namie tik dėl to, kad sutaupyti? Parodykite man nors vieną FIRE šalininką, kuris viešai pasakė, jog perka nukainotą maistą, tik tam kad sutaupytų? Tiesiog įmeskite printscreeną, ar dar kokį įrodymą. Nes bent jau aš kol kas tokių žmonių neatradau. Toks jausmas, jog vieninteliai kritikai apie tai ir tekalba.
Gerb. HonestFire
Prikabinti failai
HF.JPG
HF.JPG (126.83KiB)Peržiūrėta 3057 karus(ų)

Skelbti atsakymą