Admiral Invest - ETF investavimas

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33
Re: Admiral Invest - ETF investavimas

Standartinė Gerietis » Ant Vas 09, 2021 9:23 am

LazzyCat rašė:
Ant Vas 09, 2021 8:48 am
šešinuliai rašė:
Pir Bir 08, 2020 3:48 pm
Dėl tavo turimų 10k, tyrimai sako, kad geriau visą sumą mesti iš karto. Pasiskaityti pats gali čia: https://personal.vanguard.com/pdf/ISGDCA.pdf
....
@šešinuliai. Gal turite galimybę prisegti failą, nes nuoroda nebeveikia?
We're sorry, the page you requested could not be found.
Kokios būtų mintys, jei šiuo metu reikėtų investuoti +30k? Visą sumą iškart ar išdalinti per pusmetį / metus?
Statistiškai žiūrint ilguoju laikotarpiu vienu kartu visada labiau apsimoka suinvestuoti bet kokią sumą. Ar tai būtų 10k ar 30k ar 100k.
Bet psichologiškai visada rekomenduoju geriau išdalinti per pusmetį ar metus. Lengviau bus, jeigu šiuo pirkimo laikotarpiu akcijų kaina kris, nes galėsi pigiau nusipirkti ir ne taip būsi paveiktas negu suinvestavęs visą sumą iš karto. Bet niekas nežino kaip bus ateityje. Tuo atveju, jeigu akcijų kaina kils, išloši mažiau, nes būsi suinvestavęs ne visą sumą.
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Vas 09, 2021 9:25 am


laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Vas 09, 2021 9:26 am

LazzyCat rašė:
Ant Vas 09, 2021 8:48 am
Kokios būtų mintys, jei šiuo metu reikėtų investuoti +30k? Visą sumą iškart ar išdalinti per pusmetį / metus?
Jei bijoma iškart, tada išvada, kad portfelis per agresyvus.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Vas 09, 2021 9:28 am

Darius po geriausio brokerio investavimui į ETF straipsniu klausė apie keleto pozicijų atidarymą tam pačiam instrumentui Admiral invest ir po to uždarymą kaip vieną poziciją, kad nereikėtų mokėti komisinio uždarant tiek kartu, kiek buvo pirkta.

Tai pas mane viskas jau likviduota Admiral invest sąskaitoj, todėl įdedu transakcijų printscreen su paaiškinimu:
Paveikslėlis

Buvo 2 atskiri VEUR pirkimai 15 vnt po 31,29 € ir 19 vnt po 29,31 €. Po antro pirkimo abi pozicijas susumavo ir prie trade lentelėj rodė 1 eilutę, kurioje kiekis buvo bendras - 34vnt (15+19), ir įsigijimo kaina buvo abiejų pirkimų kainos vidurkis - 30,18353 € ((15 x 31,29 + 19 * 29,31)/34). Uždariau poziciją vienu kartu pardaviau 34 vnt VEUR po 30,81 € ir sumokėjau komisinio 1,57€, kas atitinka Admiral invest įkainius už transakciją - 0,15% arba min 1€. Nereikėjo abiejų pozicijų uždaryti atskirai.

Tiesa, aš visus sandorius vykdžiau per webtrader, kuriame nėra viso funkcionalumo kaip pačioj Metatrader 5 platformoj, bet panašu, kad viskas gavosi gerai.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Ant Vas 09, 2021 12:18 pm

GKA rašė:
Ant Vas 09, 2021 9:28 am
Darius po geriausio brokerio investavimui į ETF straipsniu klausė apie keleto pozicijų atidarymą tam pačiam instrumentui Admiral invest ir po to uždarymą kaip vieną poziciją, kad nereikėtų mokėti komisinio uždarant tiek kartu, kiek buvo pirkta.

Tai pas mane viskas jau likviduota Admiral invest sąskaitoj, todėl įdedu transakcijų printscreen su paaiškinimu:
Paveikslėlis

Buvo 2 atskiri VEUR pirkimai 15 vnt po 31,29 € ir 19 vnt po 29,31 €. Po antro pirkimo abi pozicijas susumavo ir prie trade lentelėj rodė 1 eilutę, kurioje kiekis buvo bendras - 34vnt (15+19), ir įsigijimo kaina buvo abiejų pirkimų kainos vidurkis - 30,18353 € ((15 x 31,29 + 19 * 29,31)/34). Uždariau poziciją vienu kartu pardaviau 34 vnt VEUR po 30,81 € ir sumokėjau komisinio 1,57€, kas atitinka Admiral invest įkainius už transakciją - 0,15% arba min 1€. Nereikėjo abiejų pozicijų uždaryti atskirai.

Tiesa, aš visus sandorius vykdžiau per webtrader, kuriame nėra viso funkcionalumo kaip pačioj Metatrader 5 platformoj, bet panašu, kad viskas gavosi gerai.
Pas mane kitaip - prie Trades rodo visas pozicijas atskirai, prie kiekvienos iksas (x) uždarymui. Jokių susumuotų pozicijų niekur nėra. Susisiekiau su AdmiralInbvest, tai ten patys nustebo, kad taip gali būti. Pasirodo, AdmiralInvest (kaip matyt ir ta kita, ne Invest) sąskaita gali būti dviejų tipų - Metting ir Hedge, ir pagal nutylėjimą turi būti padaroma būtent Metting, kas reiškia akcijų pliusavimą į vieną poziciją. O pas mane kažkodėl Hedge (nors jokio tokio pasirinkimo nedariau).
Prikabinti failai
hedge.png
hedge.png (1.58KiB)Peržiūrėta 3920 karus(ų)
adm.png
adm.png (9.5KiB)Peržiūrėta 3920 karus(ų)

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Vas 09, 2021 12:53 pm

DariusA rašė:
Ant Vas 09, 2021 12:18 pm
Pas mane kitaip - prie Trades rodo visas pozicijas atskirai, prie kiekvienos iksas (x) uždarymui. Jokių susumuotų pozicijų niekur nėra. Susisiekiau su AdmiralInbvest, tai ten patys nustebo, kad taip gali būti. Pasirodo, AdmiralInvest (kaip matyt ir ta kita, ne Invest) sąskaita gali būti dviejų tipų - Metting ir Hedge, ir pagal nutylėjimą turi būti padaroma būtent Metting, kas reiškia akcijų pliusavimą į vieną poziciją. O pas mane kažkodėl Hedge (nors jokio tokio pasirinkimo nedariau).
Įdomiausia, ar galima pereiti iš vienos sąskaitos tipo į kitą. Nesidomėjai?
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Vas 09, 2021 1:37 pm

DariusA rašė:
Ant Vas 09, 2021 12:18 pm
Susisiekiau su AdmiralInbvest, tai ten patys nustebo, kad taip gali būti. Pasirodo, AdmiralInvest (kaip matyt ir ta kita, ne Invest) sąskaita gali būti dviejų tipų - Metting ir Hedge, ir pagal nutylėjimą turi būti padaroma būtent Metting, kas reiškia akcijų pliusavimą į vieną poziciją. O pas mane kažkodėl Hedge (nors jokio tokio pasirinkimo nedariau).
Hm, įdomu. O kur galima sąskaitos tipą pasižiūrėt? Ir ar negali būti čia webtrader ir metatrader5 kažkokie skirtumai? Aš kadangi darbo valandom dariau visas transakcijas ir ofise negaliu turėti Metatrader5 savo PC, tai viską web'e dariau. Ir man taip pat įdomu buvo, kai kažkas parašė anksčiau jau, kad nesumuoja ir kiekvieną poziciją tų pačių akcijų reik uždarinėt atskirai po vieną ir komisinius už kiekvieną mokėt.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Ant Vas 09, 2021 2:33 pm

GKA rašė:
Ant Vas 09, 2021 1:37 pm
Hm, įdomu. O kur galima sąskaitos tipą pasižiūrėt? Ir ar negali būti čia webtrader ir metatrader5 kažkokie skirtumai? Aš kadangi darbo valandom dariau visas transakcijas ir ofise negaliu turėti Metatrader5 savo PC, tai viską web'e dariau. Ir man taip pat įdomu buvo, kai kažkas parašė anksčiau jau, kad nesumuoja ir kiekvieną poziciją tų pačių akcijų reik uždarinėt atskirai po vieną ir komisinius už kiekvieną mokėt.
Mr. BM. rašė:
Ant Vas 09, 2021 12:53 pm
Įdomiausia, ar galima pereiti iš vienos sąskaitos tipo į kitą. Nesidomėjai?
ne, webtrader ir metatrader5 skirtumo nėra, čia tik įrankis prekybai. Sąskaitos tipas bent jau Metatrader matosi pačiam lango viršuj, kaip kad pas mane screenshote.
Pereiti vieną kartą galima (reikia rašyti prašymą), tik patys nežino, ar jau atidarytos senos pozicijos susijungtų, ar jau nebe.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Ant Vas 09, 2021 2:47 pm

Ta Hedge neva tai turi savų privalumų - kai pozicijos nesipliusuoja, tai gali turėti vienu metu ir long, ir short. Iš jų puslapio: "Hedge (apsidraudimo) pozicijos – to paties prekybos instrumento priešingos (pirkimo ir pardavimo) pozicijos" (kas šiaip jau priklauso ne Invest, bet Trade sąskaitai).
Bandau dabar nuspręst, gal man visai būtų naudinga turėt tokia galimybę? Akcijų kainoms užkilus (kaip kad dabar), vietoj to , kad jas parduoti (ir mokėti mokesčius), galiu padaryti short (tai turbūt nesiskaito apmokestinamu pardavimu?), tokiu būdu kaip ir užfiksuoju kainą.

Vartotojo avataras
LazzyCat
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:51
Užsiregistravo:Šeš Vas 06, 2021 4:48 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 11

Standartinė LazzyCat » Tre Vas 10, 2021 3:06 pm

Esam naujokai. Vertiname, pas kurį brokerį / brokerius nueiti ir kiek kainuos brokerio paslaugos.
Pabandėm padaryti excelį dėl įkainių. Vien tik brokerio paslaugų kaina, žinoma, visko nelemia :). Pvz., iš kainos pusės gali atrodyti patrauklu Admiral Markets, bet kai prieisim prie galimų pasirinkti ETF sąrašo, pamatysime, kad sąrašas ribotas...
Čia excelis, kuri galima pamodeliuoti su savo sumomis, skirtingu įmokų dažnumu, palyginti Swedbank/ InteractiveBrokers/ Admiral Markets:
http://tiny.cc/ETF_FEES
Gal kas turės pastebėjimų?

Skelbti atsakymą