Būsto pirkimas ar nuoma?

Svarstai pirkti ar nuomotis? Ar verta investuoti į NT? Diskutuojame temomis, kurios susijusios su NT pirkimu, nuoma ir pardavimu.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83
Būsto pirkimas ar nuoma?

Standartinė Mr. BM. » Pir Geg 13, 2019 11:43 am

honestFIRE rašė:
Pir Geg 13, 2019 11:20 am


Ką manai apie būsto nuomą iki tol, kol sukaupi pragyvenimui pakankamą sumą iš pasyvių pajamų? Panašu būtų kaip paprastai daroma versle - pirma nuoma, kai sukuriamas pinigų srautas, tada galima galvoti ir apie įsigijimą.
Bent jau aš, manau, kad tai nėra geras sprendimas. Žinoma, tai priklauso nuo šeimos situacijos, bet būsto nuoma yra panašiai kaip grynųjų laikymas, kad ateityje nusipirkti akcijų. Tai yra "nebuvimas rinkoje".

O NT buvimas rinkoje visgi yra didelis pranašumas. Finansinė nepriklausomybė neateina per kelis metus, tai užtrunka ilgą laiką, tad turėti NT iš anksto yra geras argumentas – turto vertė ilguoju laikotarpiu kyla, plius generuoja cash flow. Gaunasi labai geras portfelio ir rizikos paskirstymas.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pir Geg 13, 2019 1:44 pm

Mr. BM. rašė:
Pir Geg 13, 2019 11:43 am
honestFIRE rašė:
Pir Geg 13, 2019 11:20 am


Ką manai apie būsto nuomą iki tol, kol sukaupi pragyvenimui pakankamą sumą iš pasyvių pajamų? Panašu būtų kaip paprastai daroma versle - pirma nuoma, kai sukuriamas pinigų srautas, tada galima galvoti ir apie įsigijimą.
Bent jau aš, manau, kad tai nėra geras sprendimas. Žinoma, tai priklauso nuo šeimos situacijos, bet būsto nuoma yra panašiai kaip grynųjų laikymas, kad ateityje nusipirkti akcijų. Tai yra "nebuvimas rinkoje".

O NT buvimas rinkoje visgi yra didelis pranašumas. Finansinė nepriklausomybė neateina per kelis metus, tai užtrunka ilgą laiką, tad turėti NT iš anksto yra geras argumentas – turto vertė ilguoju laikotarpiu kyla, plius generuoja cash flow. Gaunasi labai geras portfelio ir rizikos paskirstymas.
Sutinku, kad buvimas NT rinkoje yra pranašumas. Turto vertė standartiškai kyla su infliacija, tad tai yra geras būdas nuo jos apsisagoti. Tačiau, jei gyveni bute, kurį išpirkinėji, ar jis generuoja cashflow?
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Geg 13, 2019 1:54 pm

honestFIRE rašė:
Pir Geg 13, 2019 1:44 pm
Sutinku, kad buvimas NT rinkoje yra pranašumas. Turto vertė standartiškai kyla su infliacija, tad tai yra geras būdas nuo jos apsisagoti. Tačiau, jei gyveni bute, kurį išpirkinėji, ar jis generuoja cashflow?
Na, tam tikra prasme taip, tik netiesiogiai. Juk nereikia mokėti nuomos įmokų, kurios yra didesnės už įmokas NT kreditoriui net ir su vidutinėmis palūkanomis. Atliekami pinigai ir yra netiesioginis "cashflow".

Bet vėlgi, turto pirkimas negali būti sprendžiamas pagal vieną rodiklį, jų yra gerokai daugiau. Nors aš kaip svarbiausią išskirčiau tai, kad turtas turi atitikti tavo gyvenimo ir šeimos poreikius. Turi būti laimingas. Po to, seka finansinis požiūris, ekonominė situaciją, finansavimo patrauklumas, kitos rizikos ir pan.

Edit: kadangi kalbame jau apie NT, iškelsiu šias žinutes į tam skirtą vietą prie NT.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pir Geg 13, 2019 2:20 pm

Mr. BM. rašė:
Pir Geg 13, 2019 1:54 pm
honestFIRE rašė:
Pir Geg 13, 2019 1:44 pm
Sutinku, kad buvimas NT rinkoje yra pranašumas. Turto vertė standartiškai kyla su infliacija, tad tai yra geras būdas nuo jos apsisagoti. Tačiau, jei gyveni bute, kurį išpirkinėji, ar jis generuoja cashflow?
Na, tam tikra prasme taip, tik netiesiogiai. Juk nereikia mokėti nuomos įmokų, kurios yra didesnės už įmokas NT kreditoriui net ir su vidutinėmis palūkanomis. Atliekami pinigai ir yra netiesioginis "cashflow".

Bet vėlgi, turto pirkimas negali būti sprendžiamas pagal vieną rodiklį, jų yra gerokai daugiau. Nors aš kaip svarbiausią išskirčiau tai, kad turtas turi atitikti tavo gyvenimo ir šeimos poreikius. Turi būti laimingas. Po to, seka finansinis požiūris, ekonominė situaciją, finansavimo patrauklumas, kitos rizikos ir pan.

Edit: kadangi kalbame jau apie NT, iškelsiu šias žinutes į tam skirtą vietą prie NT.
Ačiū už pastebėjimus. :)

Sutinku, kad priklauso kiekvienu atveju atskirai. Aš nemažai keliauju, tad prisirišti prie vienos vietos nesinorėtų. Taip pat labiau būčiau linkęs pirmąjį būstą pirkti nuomai tam, kad pasinaudoti svertu ir susikurti didesnį cashflow.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14

Standartinė Barzdocius » Pir Geg 13, 2019 2:36 pm

Man atrodo kad Lietuvos realijose labiau apsimoka pirktis busta su paskola negu nuomotis:
1. Finansiskai tai labiau apsimoka (bent jau kiek teko skaiciuoti)n bxz`a
2. Darba visvien greiciausiai rasi Vilniuje ne prastesni negu kitur salyje, taigi busto galima nekeisti net pasikeitus darbo vietai
3. Pripazinkime, kad jau iauges daugumoje musu noras tureti "savo" namus.
4. Saugumas isejus i pensija. Kaip bepasisuktu ekonomika bent man psichologiskai butu ramiau gyventi nuosavame buste negu kas menesi traukti pinigus is atpigusiu investiciju ir moketi nuoma.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pir Geg 13, 2019 2:44 pm

Barzdocius rašė:
Pir Geg 13, 2019 2:36 pm
Man atrodo kad Lietuvos realijose labiau apsimoka pirktis busta su paskola negu nuomotis:
1. Finansiskai tai labiau apsimoka (bent jau kiek teko skaiciuoti)n bxz`a
2. Darba visvien greiciausiai rasi Vilniuje ne prastesni negu kitur salyje, taigi busto galima nekeisti net pasikeitus darbo vietai
3. Pripazinkime, kad jau iauges daugumoje musu noras tureti "savo" namus.
4. Saugumas isejus i pensija. Kaip bepasisuktu ekonomika bent man psichologiskai butu ramiau gyventi nuosavame buste negu kas menesi traukti pinigus is atpigusiu investiciju ir moketi nuoma.
1. Dabar suinvestavus 20k pradinį įnašą galima tikėtis, kad pajamos iš investicijos (300 Eur/mėn.) lenks teigiamą cashflow tarp brangesnės nuomos lyginant su būsto paskolos įmokomis. Nuosavą būstą reikia pačiam remontuoti ir drausti, kas dar labiau mažina teigiamą cashflow.
2. Priklauso nuo kiekvieno situacijos atskirai. Ateityje planuoju keliauti bent 3 mėn. per metus, tad savos vietos turėjimas atrodo kaip stabdis.
3. Priklauso kiekvienam atskirai, aš manau. Man patinka turėti kuo mažiau fizinių daiktų.
4. Sutinku. Esant pensinio amžiaus verta turėti NT, kurio nuomos pajamos padengtų minimalaus pragyvenimo išlaidas ir veiktų kaip finansanė pagalvė, jei dingtų kitos pajamos/degtų investicijos. Del šios priežasties manau, jog verta investuoti į pirmą būstą nuomai. :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Geg 13, 2019 2:51 pm

Barzdocius rašė:
Pir Geg 13, 2019 2:36 pm
Man atrodo kad Lietuvos realijose labiau apsimoka pirktis busta su paskola negu nuomotis:
1. Finansiskai tai labiau apsimoka (bent jau kiek teko skaiciuoti)n bxz`a
2. Darba visvien greiciausiai rasi Vilniuje ne prastesni negu kitur salyje, taigi busto galima nekeisti net pasikeitus darbo vietai
3. Pripazinkime, kad jau iauges daugumoje musu noras tureti "savo" namus.
4. Saugumas isejus i pensija. Kaip bepasisuktu ekonomika bent man psichologiskai butu ramiau gyventi nuosavame buste negu kas menesi traukti pinigus is atpigusiu investiciju ir moketi nuoma.
O jeigu būstas yra ne butas, o namas šalia Vilniaus (mūsų planuojamas atvejis), tai tuomet priedo dar gauni galimybę auginti savo daržoves ir sveikiau maitintis. Ir šiaip, savas žemės gabaliukas suteikia daugiau laimės. Kažkaip taip yra su Lietuviais :)
honestFIRE rašė:
Pir Geg 13, 2019 2:44 pm
2. Priklauso nuo kiekvieno situacijos atskirai. Ateityje planuoju keliauti bent 3 mėn. per metus, tad savos vietos turėjimas atrodo kaip stabdis.
Keliaujame 2 mėnesius per metus, vienu ypu. Nuosavas būstas nesukelia jokių problemų ;)
honestFIRE rašė:
Pir Geg 13, 2019 2:44 pm
4. Sutinku. Esant pensinio amžiaus verta turėti NT, kurio nuomos pajamos padengtų minimalaus pragyvenimo išlaidas ir veiktų kaip finansanė pagalvė, jei dingtų kitos pajamos/degtų investicijos. Del šios priežasties manau, jog verta investuoti į pirmą būstą nuomai. :)
Manau, barzdocius omenyje turėjo ne pensijinį amžių, o FI. Ar klystu?

Jau pasiekus FI ir gyvenant iš pasyvių pajamų, naudinga turėti savo būstą, nes jis mažiau kainuoja. Ypač jeigu yra išmokėtas, tuomet išties gan ramu, nes žinai, kad išlaidos smarkiai nedidės.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:170
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 14

Standartinė Barzdocius » Pir Geg 13, 2019 2:56 pm

Mr. BM. rašė:
Pir Geg 13, 2019 2:51 pm
honestFIRE rašė:
Pir Geg 13, 2019 2:44 pm
4. Sutinku. Esant pensinio amžiaus verta turėti NT, kurio nuomos pajamos padengtų minimalaus pragyvenimo išlaidas ir veiktų kaip finansanė pagalvė, jei dingtų kitos pajamos/degtų investicijos. Del šios priežasties manau, jog verta investuoti į pirmą būstą nuomai. :)
Manau, barzdocius omenyje turėjo ne pensijinį amžių, o FI. Ar klystu?
Taip.

Aisku, kiekvienam paciam spresti, nera cia vienos objektyvios tiesos.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pir Geg 13, 2019 3:02 pm

1. Augintis savo daržoves ir sveikiau maitintis skamba puikiai :) Man asmeniškai patinka centrinio miesto šurmulys, tad tenkintis tenka svogūno laiškais nuo palangės. :)

2. Super :) Turbūt labiau galvojau apie sodybas, bet čia jau kitas klausimas. :)

4. Taip, jeigu būstas pilnai išmokėtas, sutinku, kad tai yra finansiškai geriau, nei mokėti nuomą kas mėnesį. Tačiau pradinį įnašą galima panaudoti investicijoms, kurios sukuria didesnį srautą, nei skirtumas tarp nuomos ir įsigijimo, tad finansiškai naudingiau tokiu atveju būtų investuoti, ar ne?
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Pir Geg 13, 2019 3:32 pm

Aš asmeniškai pirkčiau butą nebent tik be jokių paskolų. Ir tai pilnai realu. Arba dar galimas variantas kad pasyvios pajamos (dividendai, p2p) dengtu paskolos įmokas. Bet pilnai imti butą išsimokėtinai mano nuomonė daug permokat ir jis bus tik po 10-20 tikrai jūsų. Tikrai galima pačiam užsidirbti butui ir nemaitinti banko.

Yra youtube daug video kur pasakoja ir apskaičiuoja, kad savo būsto neverta pirkti. Bet aišku galbūt ten labiau JAV tinka, nežinau.

Skelbti atsakymą