Kelionė į šešių nulių zoną

Iškilo finansinis ar gyvenimiškas klausimas? Mėgsti padėti kitiems? Rašyk, o mes bandysime tau padėti.
Skelbti atsakymą
sprendimas
Naujokas
Pranešimai:21
Užsiregistravo:Sek Lie 07, 2019 5:24 pm
Gavo patiktukų: 4
Re: Kelionė į šešių nulių zoną

Standartinė sprendimas » Sek Gru 20, 2020 9:22 pm

Vargu ar reikia atsakinėti į teiginius "jūsų geriausi metai bėga veltui", "nepasidžiaugsi gyvenimu". Artėju link 50. Kuo toliau tuo mažiau turiu noro aiškinti savo norus ar pasirinkimus. Bet pirkti nukainotą maistą patinka. Žinau, kad daugeliui vien dėl aplinkinių sunku tą padaryti, o pamatę pažįstamų net ir išdrįsusieji gali greitai kur įkišti produktą su minus 50% lipduku. Čia saviugda, turėti savo nuomonę ir jos neslėpti. Kam idomu išlaidos: metinės neperlips 7000. Stebiuosi ir aš! Nebadauju, gaminu pats. Žuvį ir vaisius valgau kasdien, mėsos beveik nevartoju, kavinėse nevalgau, kerpuosi pats. Niekada neperku dėvėtų batų bet drabužius beveik visus išskyrus apatinius ir džinsus (paprastai Lidl) Mažų vaikų neturiu paskolų irgi. Žmona abejinga virtuvei ir buičiai, bet daug valandų dirba, pagrinde iš namų. Šių metų investicijos (su reinvestuotais dividendais) > 50000.

Goldman
Mustachian
Pranešimai:173
Užsiregistravo:Ket Sau 07, 2021 11:46 am
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Goldman » Pen Sau 08, 2021 8:21 pm

Kas man asmeniškai keisčiausia, kad kuo daugiau santaupų turiu, tuo labiau noris taupyti, jau gaila 100€ vėjams išleisti.
BMW/MBG/XETRA

Goldman
Mustachian
Pranešimai:173
Užsiregistravo:Ket Sau 07, 2021 11:46 am
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Goldman » Pen Sau 08, 2021 9:05 pm

sprendimas rašė:
Sek Gru 20, 2020 9:22 pm
Vargu ar reikia atsakinėti į teiginius "jūsų geriausi metai bėga veltui", "nepasidžiaugsi gyvenimu". Artėju link 50. Kuo toliau tuo mažiau turiu noro aiškinti savo norus ar pasirinkimus. Bet pirkti nukainotą maistą patinka. Žinau, kad daugeliui vien dėl aplinkinių sunku tą padaryti, o pamatę pažįstamų net ir išdrįsusieji gali greitai kur įkišti produktą su minus 50% lipduku. Čia saviugda, turėti savo nuomonę ir jos neslėpti. Kam idomu išlaidos: metinės neperlips 7000. Stebiuosi ir aš! Nebadauju, gaminu pats. Žuvį ir vaisius valgau kasdien, mėsos beveik nevartoju, kavinėse nevalgau, kerpuosi pats. Niekada neperku dėvėtų batų bet drabužius beveik visus išskyrus apatinius ir džinsus (paprastai Lidl) Mažų vaikų neturiu paskolų irgi. Žmona abejinga virtuvei ir buičiai, bet daug valandų dirba, pagrinde iš namų. Šių metų investicijos (su reinvestuotais dividendais) > 50000.
Bet jums 50, tai dėl to ir aplinkinių nuomonė turėtų vis mažiau rūpėti, greičiausiai, šeimą sukūrėt, nereikia apsukt galvos merginai.
BMW/MBG/XETRA

sprendimas
Naujokas
Pranešimai:21
Užsiregistravo:Sek Lie 07, 2019 5:24 pm
Gavo patiktukų: 4

Standartinė sprendimas » Šeš Sau 09, 2021 4:55 pm

Jau keli metai kaip neturiu nepilnamečių vaikų. Kaip ir gyvenimas sau. O kadangi niekur neskubu, tai labai ramiai gyvenu. Ir niekam galvos nesuku.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Vas 23, 2021 11:57 am

Šiek tiek susimėčiau po mėnesio detox'o užsukęs į forumą ir radęs daug temų ir diskusijų apie naujus fondus, sektorius, regionus. Rinkų hype'as šiek tiek persikėlė ir į mūsų aplinką. Suprantama - juk FOMO.

Na, arba man čia tik taip pasirodė. Tai kadangi neradau kur pasisakyti, surašiau viską viename blog'o įraše: Kodėl man pakanka vidurkio? VWCE & chill.
Socialiniuose moksluose yra toks terminas – illusory superiority. Sakykime lietuviškai skambėtų kaip pranašumo iliuzija. Čia kai kiekvienas žmogus individualiai mąsto, kad jis yra geresnis nei banda ar vidurkis.

Na, klasikiniai pavyzdžiai – 80-90% apklaustųjų mano, kad jie yra geresni vairuotojai nei statistinis vairuotojas, 90% dėstytojų mano, kad jie yra geresni dėstytojai nei vidurkis, o 87% MBA studentų įsitikinę, kad jų akademiniai rezultatai yra geresni nei vidutinio klasės draugo.

Puiku, kai žmonės taip pasitiki savimi. Bet tikiuosi suprantate – dauguma negali būti geresnė nei vidurkis.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Ant Vas 23, 2021 1:03 pm

Geras, lengvas straipsnis. VWCE vis dar win/win? :)

Vartotojo avataras
Brick
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 6:41 pm
Gavo patiktukų: 4

Standartinė Brick » Šeš Kov 06, 2021 5:44 am

Kokius investicinius portfelius vidutiniškai turi sukaupę amerikiečiai pagal amžiaus grupes:
https://www.investopedia.com/articles/p ... ce-age.asp?
Kaip mes atrodom šiuo klausimu?
Aš atitinku, bet jei įskaičiuoti žmoną, tai liūdnas vaizdelis...

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Šeš Kov 06, 2021 2:38 pm

Brick rašė:
Šeš Kov 06, 2021 5:44 am
Kokius investicinius portfelius vidutiniškai turi sukaupę amerikiečiai pagal amžiaus grupes:
https://www.investopedia.com/articles/p ... ce-age.asp?
Kaip mes atrodom šiuo klausimu?
Aš atitinku, bet jei įskaičiuoti žmoną, tai liūdnas vaizdelis...
Šiaip nelabai aišku, kokią dalį investicijų sudaro ta 401k sąskaita. Kažin ar galima sakyti, kad tai visos šeimos santaupos, nes nesakyčiau (pagal JAV pragyvenimo lygį, išlaidas), kad čia įspūdingos sumos būtų.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Šeš Kov 06, 2021 3:08 pm

Straipsnyje naudoja Fidelity duomenis, prisiminiau, kad turiu neblogą iliustraciją:)
Blast of toward retirement.jpg
Blast of toward retirement.jpg (93.81KiB)Peržiūrėta 2984 karus(ų)

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Šeš Kov 06, 2021 3:13 pm

DariusA rašė:
Šeš Kov 06, 2021 2:38 pm
nesakyčiau (pagal JAV pragyvenimo lygį, išlaidas), kad čia įspūdingos sumos būtų.
rašė:The bad news is that almost half of Americans approaching retirement have nothing saved in a 401(k) or other individual account.
https://www.bloomberg.com/news/articles ... nt-savings

Jei į statistiką traukia nekaupiančius, gal tokie skaičiai ir gaunasi.

Skelbti atsakymą