Ar tikrai P2P toks geras dalykas? (Diskusinis klausimas) Likvidumas abejotinas (parsidavinėju savo FinBee portfelį)

Diskusijos apie tarpusavio skolinimo platformas.
Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29
Ar tikrai P2P toks geras dalykas? (Diskusinis klausimas) Likvidumas abejotinas (parsidavinėju savo FinBee portfelį)

Standartinė Dovydas » Tre Kov 17, 2021 8:45 am

Nors labai nedidelis buvo 600€ portfelis FinBee platformoje, nusprendžiau parduoti ir padėti kur nors kitur (matyt periodinį ETF tiesiog didesne suma papildysiu)

Neįsivaizduoju, kiek turėtų būti vargo tiems, kurie didelius portfelius turi ir atsirastų poreikis greit parduoti arba jei kažkas platformai nutiktų.
Kiek pasinaudojęs/pasigilinęs, matau tokias bėdas:

Labai mažas likvidumas. Vien iš to 600€ portfelio paskolų turiu virš 100+ (nes diversifikavimui į visas pavienes paskolas pagrinde buvo dėta po 5€), jų pardavimas antrinėje rinkoje reikalauja žiauriai daug clickinimo su pele, nėra "select all", bandant parduoti prie kai kurių paskolų meta klaidą, jog negali būti didesnis pardavimo terminas, nei 1 diena, prie kitos - 2 dienos. Tad jei paskola neparsiduoda - kas dieną turi jungtis ir iš naujo kelti į pardavimą. Parduodant nuskaito -1% platformos mokestį, o kurios neparsiduoda - rankomis po vieną turiu atšaukinėti, dėti dar papildomą -% nuolaidą ir vėl kelti į pardavimą.
Jau antrą savaitę mėginu išsiparduoti tuos 600€.

Toks jausmas pasidaro, kaip pvz nusipirktum VWCE pasaulinį ETF, bet norint jį parduoti - turėtum eiti po kiekvieną jo akciją ir atskirai ją pardavinėti ir dar pardavimo kainą kiekvienai nustatinėti (kas būtų žiauriai nepepatogu), o va su P2P būtent taip vyksta.

O dar turint įsijungus auto-inestavimą, kad laisvos lėšos negulėtų (reinvestuojamos į naujas paskolas) - VMI deklaracijoje vis tiek atsiranda palūkanos ir už jas reikia susimokėti, o realiai prisijungus sąskaitoje rodo "0€" panaudojimui, tad turint didelį portfelį neatrodo geras dalykas. Šiuo atveju Accumulating tipo ETF atrodo gerokai geriau, nes nerealizuojamas pelnas, kol neparduodi ETF.

Kokius jūs pliusus matote šių platformų, tie, kas didelę portfelio dalį į jas kišate? Gal aš kažko esminio nesuprantu, kodėl daugumai taip patrauklu P2P? Vien gražūs +% vilioja? Dedant į rizikingesnes paskolas, kai kurie neatsiskaito, tad išsilygina tas procentas, platforma man dabar rodo "Vid. palūkanų norma 17.46%" bet čia neįvertinti pardavimo mokesčiai, tad rezultate bus kokių 15%.
Nujaučiu, kad dedant į mažiau % duodantį ETF, su ACC (kai dividendai dirba toliau ir nereikia mokesčių mokėt) ir + tiesiog užsiimant savo tiesioginiu darbu, gaunasi patikimesnis, ramesnis, likvidenis variantas ir gal net rezultate daugiau uždirbantis.
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Kov 17, 2021 9:14 am

2019 m. pardaviau virš 100 paskolų, kurios, kaip ir tavo atveju, buvo mažesnės nei 5 Eur, kažkur per mėnesį. Pasiūlymas parduoti galiojo neribotą laiką, tad užteko vieną kartą nustatyti pardavimą ir viskas.

P2P patrauklu, nes: 1) paprasta susikurti paskyrą ir pradėt investuot; 2) visur gražūs procentai rodomi (virš 10 %.); 3) price discovery efektyvumas daug mažesnis nei akcijų rinkose, tai per krizę susidaro įspūdis, kad investicijų vertė nekrito, o va akcijų minus 30 % nuvažiavo.

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Tre Kov 17, 2021 9:35 am

laurizas rašė:
Tre Kov 17, 2021 9:14 am
o va akcijų minus 30 % nuvažiavo.
Su galimybe "pigiau apsipirkti" periodiškai investuojant :D
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Kov 17, 2021 9:49 am

Ne visi supranta, kad tokią galimybę turi:)

Dr. Fake
Mustachian
Pranešimai:166
Užsiregistravo:Šeš Bir 08, 2019 7:24 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Dr. Fake » Tre Kov 17, 2021 1:07 pm

Yeah, pas mane mintys irgi panašios. Šiaip ir nuo pradžių gal nelabai man artimas variantas buvo P2P. Ranka nekildavo rinktis variantų su laikotarpiais, kur 48 mėn+. Tai ir gavos gan tankus „rėtis“, kur neperdaugiausiai atlikdavo. Dar kažkada nusprendžiau atsijot C reitingą, nes vėlavimai pasiekė ~50%. Aišku ir palūkanos vis mažėja, tai patrauklumo tuoj visai atrodo nebeliks. Pagal dabartinius mano standartus sukrenta 2-3 paskolos per mėnesį, tai planuoju taip ir palikt, o pinigų perteklių išiminėt.

Žymiai artimiau man yra NT P2P principas, kur viską atgauni po metų-dvejų, tai ten ir kreipsiu individualaus P2P likutį. Dabar pasižiūrėjau, tai PK mano XIRR 12.25% (value 1.5k), EG 11.66% (value 2.5k).
Paskutinį kartą redagavo Dr. Fake Tre Kov 17, 2021 1:15 pm, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Tre Kov 17, 2021 1:08 pm

specialiai pažiūrėjau Finbee, nieko dominančio nepamačiau. Jei pardavinėjate su premija, nereikia tikėtis, kad kažkas puls pirkti. Likvidumas nėra pardavimas už norimą kainą, bet galimybė parduoti apskritai.

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Tre Kov 17, 2021 1:50 pm

Dr. Fake rašė:
Tre Kov 17, 2021 1:07 pm
Yeah, pas mane mintys irgi panašios. Šiaip ir nuo pradžių gal nelabai man artimas variantas buvo P2P. Ranka nekildavo rinktis variantų su laikotarpiais, kur 48 mėn+. Tai ir gavos gan tankus „rėtis“, kur neperdaugiausiai atlikdavo. Dar kažkada nusprendžiau atsijot C reitingą, nes vėlavimai pasiekė ~50%. Aišku ir palūkanos vis mažėja, tai patrauklumo tuoj visai atrodo nebeliks. Pagal dabartinius mano standartus sukrenta 2-3 paskolos per mėnesį, tai planuoju taip ir palikt, o pinigų perteklių išiminėt.

Žymiai artimiau man yra NT P2P principas, kur viską atgauni po metų-dvejų, tai ten ir kreipsiu individualaus P2P likutį. Dabar pasižiūrėjau, tai PK mano XIRR 12.25% (value 1.5k), EG 11.66% (value 2.5k).
Lygiai taip pat dėliojausi, pradžioje pradėjau nebedėti į 60 mėn paskolas ir ieškojau kuo trupmesnių, ten verslo buvo keletas 12-24 ar fizinių iki 48mėn, po to reitingo D, po to C atsisakiau, nes pilna tik gavę paskolą jau pirmą mėnesį "vėluoja".. :D
O per kokią platformą į NT dedi? Kažkada minimaliai domėjausi ir taip pat pasirodė geresnis variantas, bet plačiau nesigilinau.
DariusA rašė:
Tre Kov 17, 2021 1:08 pm
specialiai pažiūrėjau Finbee, nieko dominančio nepamačiau. Jei pardavinėjate su premija, nereikia tikėtis, kad kažkas puls pirkti. Likvidumas nėra pardavimas už norimą kainą, bet galimybė parduoti apskritai.
Kaip tik pardavinėju su nuolaida, bet ne viska perka, kaip norėtųsi. O nieko nepardavinėjant ir norint, kad išmokėtų viską automatiškai, tai reikėtų ne reinvestuoti atgal gautų palūkanų ir laukti 60 mėnesių, kol pasibaigs dauguma paskolų, tad su tom kapeikom žaisti kažkaip praėjo noras, o po tiek mėnesių klausimas ar pati platforma dar gyva bus likusi.
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Tre Kov 17, 2021 5:07 pm

Gerai gerai, taip ir galvok Dovydai, mažiau bus investorių, gal pradės vėl kilt palūkanos :)
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

egiukas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:32
Užsiregistravo:Sek Sau 10, 2021 12:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 5

Standartinė egiukas » Tre Kov 17, 2021 7:08 pm

Jo as ir turbut jau keleta menesiu galvoju is finbee iseiti. Nebeinvestuoju i D paskolas labai jau blogas gryztamumas ir i C nenorejau investuoti bet tuomet isvis praktiskai nebelieka i ka investuoti ir termina susimazinau. Ir kaip rasiai Dr. Fake ir man taip pat autoinvestavimas suinvestuoja keleta paskolu per menesi.
Realiai didinu p2p NT estateguru. Apie tai truputi rasiau kaip man sekasi temoje "P2P: Estateguru". Artimiausiu metu trumpai kaip atrodo portfelis planavau atnaujinti info.

Dr. Fake
Mustachian
Pranešimai:166
Užsiregistravo:Šeš Bir 08, 2019 7:24 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Dr. Fake » Tre Kov 17, 2021 9:08 pm

Dovydas rašė:
Tre Kov 17, 2021 1:50 pm
O per kokią platformą į NT dedi? Kažkada minimaliai domėjausi ir taip pat pasirodė geresnis variantas, bet plačiau nesigilinau.
EstateGuru (post'e ir paminėjau, kaip EG).

Skelbti atsakymą