II vs III pakopa papildomam kaupimui šalia investavimo

kajatonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:58
Užsiregistravo:Pir Vas 15, 2021 2:08 pm
Išsiųsta patiktukų: 17
Gavo patiktukų: 4
II vs III pakopa papildomam kaupimui šalia investavimo

Standartinė kajatonas » Sek Kov 28, 2021 3:20 pm

Sveiki,

Iki pensijos dar 30+ metų, 2019tais metais sustabdžiau kaupimą II pakopoje, per daug nesigilinęs, tiesiog, nes stabdė visi. Dabar tame sustabdytame Swed PF guli ~6k. Pora metų prieš sustabdant II pakopą buvau pradėjęs kaupti III pakopoje su papildomais buvusio darbdavio pervedimais. Dabar i III PF SEB persivedineju tik pats ir mažiau nei 125EUR per men. Jauciu, jog si dalis mano portfelyje yra pilkojoje zonoje. Nors investuoju savarankiskai i ETF, ir t.t, noriu kaupti kazka specifisko minimalaus pensijai, jei kas nors atsitiks, ir aš pats kaip nors susifailinsiu su savo finansais ir siaip - noras jaustis psichologiskai saugesniam.
Pradejus dometis - matau, kad zmones nespjauna ir i II PF. Keli pliusai, mano akimis, žiūrint į PF III pakopą:

Iš III pakopos galima susigrazinti GPM. Jei ateityje valdzia sugalvotu nuimti sia lengvata, galeciau sustabdyti kaupima ir pereiti i PF II (iki 40m). Gaunasi, kad yra tokio lankstumo, pagal kuri galiu reaguoti i situacija. Taip pat, gali būti, jog įmonė, kurioje dirbu pradės taikyti lengvatą ir pervedinėti dalį atlygio bruto į III PF.

Taigi, bandau apsispręsti, ar likti prie šios trečios pakopos ir padidinti savo mėnesini įnašą iki 125mėn - taip pasiekiant GPM susigražinimo maximumą. Ar, tiesiog, nutraukti pervedimus, parašyti prašymą ir nusiimti visus pinigus ir pratęsti sustabdytą kaupimą II pakopoje. Tiesa, kadangi uždirbu apie ~2.7K NETO, tas II pakopos procentas nuo VDU per daug nesuvilioja.. Ir, taip, kiek žinau II pakopos mokesčiai yra mažesni, nei III PF.

Noriu suzinoti Jusu nuomone, apie toki kaip mano papildoma kaupima III PF vietoje II. Gal as kazka praleidziu ? Ačiū

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Sek Kov 28, 2021 5:39 pm

Pagal dabar galiojancias lengvatas, didziausia nauda gautum, jeigu III pakopos imokas uz tave moketu darbdavys.

https://www.luminor.lt/sites/default/fi ... skaita.pdf
https://www.invl.com/pensija/apie-pensi ... -darbdavi/

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Pir Kov 29, 2021 5:16 am

Galima ir į II pakopą mokėti papildomai savarankiškai bei susigrąžinti GPM.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Kov 30, 2021 11:11 am

Logiškai žiūrint jau patys pavadinimai (II pakopa, III pakopa) sako, kad III turėtų būti po antros:) Esu ir per TV girdėjęs kalbančių, kad pradžioj turėtų būti kaupiama II, o jei yra atliekamų lėšų, tai pradedama III kaupti.

Dabar spėlioti, kas bus po 30-40 metų yra netikslinga. Aš kaupiu II pakopoj su valstybės priemoka. Jei jau esi pradėjęs III, tai gal daryk viską: kaupk II su valstybės priemoka, kaupk III, išnaudodamas GPM lengvatą, ir kas lieka savarankiškai?

kajatonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:58
Užsiregistravo:Pir Vas 15, 2021 2:08 pm
Išsiųsta patiktukų: 17
Gavo patiktukų: 4

Standartinė kajatonas » Ant Kov 30, 2021 1:43 pm

laurizas rašė:
Ant Kov 30, 2021 11:11 am
Logiškai žiūrint jau patys pavadinimai (II pakopa, III pakopa) sako, kad III turėtų būti po antros:) Esu ir per TV girdėjęs kalbančių, kad pradžioj turėtų būti kaupiama II, o jei yra atliekamų lėšų, tai pradedama III kaupti.

Dabar spėlioti, kas bus po 30-40 metų yra netikslinga. Aš kaupiu II pakopoj su valstybės priemoka. Jei jau esi pradėjęs III, tai gal daryk viską: kaupk II su valstybės priemoka, kaupk III, išnaudodamas GPM lengvatą, ir kas lieka savarankiškai?
Ačiū.

Na, dvieju kaupimu butu per daug. Esu pradejes investuoti patsi - tad jauciu, jog didziaja dalimi pavyks paciam sukaupti santaupu. Tiesiog, norisi papildomos saugumo pensijai, jei kada nors sagalvociau kokia nesamone iskresti. Skambinau i SEB, kur laikau III pakopa - jie leidzia tuos pinigus pasiimti atiduodant susugrazinta GPM'a. Todel ir lauzau galva.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Kov 30, 2021 4:40 pm

Vietoj galvos laužymo galima būtų pasiimti excelį ir skaičiuoti, bet ganėtinai daug kintamųjų. Savarankiškai investuojant galima pridaryti klaidų ir finale gali gautis taip, kad kaupdamas 2 ir 3 pakopoj gautum didesnę pensiją.

kajatonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:58
Užsiregistravo:Pir Vas 15, 2021 2:08 pm
Išsiųsta patiktukų: 17
Gavo patiktukų: 4

Standartinė kajatonas » Sek Bal 04, 2021 3:45 pm

Dar domiuosi ir bandau nuspresti ar kaupti trecia pakopa. Galbut sita sprendima perkelsiu ateiciai. Zinoma, labiausiai vilioja tie 300EUR ir tai, jog pensijoje nereiktu moketi pelno mokescio. Taciau, manau, jog treciai pakopai si lengvata kazkada bus stipriau kvescionuota ir, galbut, pasalinta. Pvz VZ premium straipsnyje yra peikiamas pats principas, jog is musu mokesciu yra finansuojamas trecios pakopos lengvata. https://www.vz.lt/rinkos/2021/03/12/r-k ... es-statusa

P.S hipotetine situacija - tarkim turiu pozicija su 20K EUR pelno. Ir kiekvienais metais is tos pozicijos nusiemu ~600EUR. Kaip su pelno mokesciu ? Ar tureciau moketi 15% nuo 100EUR ar naudoti kazkokia kita formule ?

Aciu

kajatonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:58
Užsiregistravo:Pir Vas 15, 2021 2:08 pm
Išsiųsta patiktukų: 17
Gavo patiktukų: 4

Standartinė kajatonas » Sek Bal 04, 2021 4:47 pm

Gaila, jog negalima editinti postu. Visgi, jauciuosi pakankamai pasidomejes ta treciaja pakopa. Supratau, jog tik paciu paciu idealiausiu atveju, trecioji pakopa, investuojant i ja savarankiskai, gali savo performance'u susilyginti su investavimu i ETF. Visa kita - eina pasyvaus investavimo naudai.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Bal 05, 2021 9:44 am

kajatonas rašė:
Sek Bal 04, 2021 3:45 pm
P.S hipotetine situacija - tarkim turiu pozicija su 20K EUR pelno. Ir kiekvienais metais is tos pozicijos nusiemu ~600EUR. Kaip su pelno mokesciu ? Ar tureciau moketi 15% nuo 100EUR ar naudoti kazkokia kita formule ?
Pelnas lygu pardavimo kaina minus įsigijimo kaina minus komisiniai mokesčiai.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Bal 05, 2021 9:46 am

kajatonas rašė:
Sek Bal 04, 2021 4:47 pm
Gaila, jog negalima editinti postu. Visgi, jauciuosi pakankamai pasidomejes ta treciaja pakopa. Supratau, jog tik paciu paciu idealiausiu atveju, trecioji pakopa, investuojant i ja savarankiskai, gali savo performance'u susilyginti su investavimu i ETF. Visa kita - eina pasyvaus investavimo naudai.
Iš kur tokia išvada?

Skelbti atsakymą